Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

"omega najbardziej felerny opel"


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   wodzu530

wodzu530
  • 132 postów
  • Dołączył: 08-05-2009
  • Skąd: radomsko

Napisany 09 sierpnia 2009 - 14:07

Standardowy TD wazy 1575kg i pali w miescie ok 10l ropy. Focus wazy 1364kg i pali do 6l. Srednio liczac na 1kg masy Omega pali 0.0063l, Focus 0.0043. Tak malo? Wg mnie nie.


mój waży 1780kg.

#102 OFFLINE   piotrek1084

piotrek1084
  • 81 postów
  • Dołączył: 02-02-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 09 sierpnia 2009 - 18:33

jak dla mnie to oczywiście jak narazie jedną wadą jest blacha, silnik chodzi bez zarzutów z drobnymi pierdołami ekploatacyjnymi ale one już dotyczą wszystkich aut nie tylko omegi. Moim zdaniem ładne wygodne i przestrzenne autko

#103 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 sierpnia 2009 - 21:19

mój waży 1780kg.

Ale ja piszę o wersji golas, a ta tyle waży (teoretycznie, książkowo), taką samą wartość podałem odnośnie Focusa, żeby było sprawiedliwie.

#104 OFFLINE   kazioo

kazioo
  • 39 postów
  • Dołączył: 16-01-2008
  • Skąd: wrocław

Napisany 10 sierpnia 2009 - 05:40

Ale ja piszę o wersji golas, a ta tyle waży (teoretycznie, książkowo), taką samą wartość podałem odnośnie Focusa, żeby było sprawiedliwie.


tylko licz sie kolego z tym ze auta z tylnym napędem zawsze więcej pala niz przednio napędowe
ale widze ze przesiadłes sie do focusa i jestes zakochany :)
stan zauroczenia i niezauważania wad minie niedługo :D

a omega jak to inne podobne auta z tej klasy jak sie dba to sie ma i jeździ
ja odpukac od prawie dwóch lat poza zerwanym przegubem ale to i tak przez własna zabawe niezanotowałem awarii :)
a auto ma 14 lat i 288000km

#105 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 10 sierpnia 2009 - 06:13

a szerokość opon przy spalaniu ktoś uwzględnił :D
z doświadczenia powiem przesiadka z 15 szerokich 195 na 18 szerokie 225 spalanie w mieście 2 litry w górę

#106 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2009 - 08:43

tylko licz sie kolego z tym ze auta z tylnym napędem zawsze więcej pala niz przednio napędowe
ale widze ze przesiadłes sie do focusa i jestes zakochany :)
stan zauroczenia i niezauważania wad minie niedługo :D

a omega jak to inne podobne auta z tej klasy jak sie dba to sie ma i jeździ
ja odpukac od prawie dwóch lat poza zerwanym przegubem ale to i tak przez własna zabawe niezanotowałem awarii :)
a auto ma 14 lat i 288000km


a) zauwaz, ze odpowiadam na informacje, ze Omegi benzynowe i diesle pala mala, bo nie pala, a to, ze tylny naped pali wiecej naprawde nie musisz mi tlumaczyc. Ja nie sprawdzam dlaczego cos pali wiecej, a jedynie pokazuje, ze Omega nie pali malo i taki jest fakt. To dlaczego pali zostawiam z boku, bo kupujac auto patrzy sie na spalanie jako wartosc niezalezna (biorac pod uwage jedynie wielkosc/wage jako wyznacznik spalania).
b) nie jestem zauroczony, a zdziwiony jakie sa roznice konstrukcyjne wplywajace na prostote naprawy i ilosc miejsca w aucie. Np w koncu nie musze walczyc z przerywajacymi nagrywanymi kompaktami - kto ma FL ten wie jak kiepski jest laser. focus nie jest bezawaryjny, ale jest mniej usterkowy niz Omega, a naprawy sa prostsze i przyjemniejsze. Nie szukaj daleko - porownaj Omege i Astre i bedziesz mial podobny wynik. Opel jednak robi auta ladne, ale nieergonomiczne. W moim przypadku ten drugi element jest wazniejszy i Focus jako np mniejsze auto niz Vectra B (oba mialem w garazu, wiec widze roznice) oferuje wiecej miejsca w srodku! Przy dziecku to staje sie wazniejsze niz ladny wyglad na parkingu...
c) masz najprostszy silnik ktory byl zrobiony jako trwaly. Kup V6 i po roku pogadamy... ;)
d) dyskusje o Omedze zawsze sa skrajnosciami, bo najpierw ktos narzeka, ze to najgorsze auto, a potem ludzie przescigaja sie w tym kto mniej naprawial. Nie musisz mnie przekonywac, mialem 3 Omegi i kilka dodatkowo przeszlo przez moje rece. Wszystkie mialy do 120 tys km i byly z roznych rak. W odroznieniu od wielu ludzi patrze na to auto obiektywnie, ani jako najwiekszy badziew, ani jako super auto ktore nie trzeba naprawiac, bo sie nic nie psuje, a Opel popelnil najwiekszy blad konczac produkcje. I jak ktos mi pisze o tym drugim to boje sie az czym jezdzi...

#107 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2009 - 20:05

mnie najbardziej śmieszy określenie jak sie dba - tak sie ma - poczytajcie ile ludzie laduja kasy w naprawy, potu i krwi, dobrze jest jak samemu umie sie naprawic ( akurat na naprawach nieżle sie znam ) ale jak ktoś musi jezdzic do mechanika placic jeszcze za jego pomysły i błedy - to czasami przechodzi chęc do życia :D , trzeba miec sporo samozaparcia zeby to wytrzymac ..............i umiec powiedziec dość.....