Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przyciemnianie szyb, lustrzanka czy na czarno?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 25 kwietnia 2009 - 14:17

Hej :)

Jako, że nie znalazłem podobnego tematu i nie wygooglowałem fotek, więc może Wy mi doradzicie. Tylko proszę nie piszcie, że jak nie wiem żeby nie przyciemniać szyb bo zrobię to bez sensu. Znalazłem jeden temat na LOBie ale nie było tak jasnej odpowiedzi dla mnie. Już piszę o co mi chodzi :p

We wtorek oddaje omegę na przyciemnienie szybek, wszystkich :D Nie mogę zdecydować się konkretnie czy to ma być lekka lustrzanka czy na czarno folia 20stka lub 30stka. Mam ciemne auto (kolor Z 266 - grafitowy metalik) chociaż niektórzy powiedzą że czarne ;) Za lustrzanką przemawia do mnie to, że zakładając ją uzyskam efekt taki, że alusy 15" nie będą tak się rzucały w oczy. I nawet w słońcu nie będzie widać środka. Na czarnych foliach pierwsze co będzie widać to właśnie te felgi. Nie są w złym stanie ale inaczej będzie prezentować się to na 17". Nie zapowiada się, żebym zmieniał koła na większe. Wrzucam dwie fotki, może ktoś ma zdolności i zrobi "symulację" w fotosklepie ;) lub ma jakieś foty ciemnej omegi z lustrzankami lub czarnymi szybami.
Aha fotki są z tamtego roku, teraz w środku jest czarna skóra i czarne lampy przednie :cool:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Czekam na sugestie :p



#2 OFFLINE   kylunio22

kylunio22
  • 145 postów
  • Dołączył: 10-05-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 25 kwietnia 2009 - 15:23

mam taki sam kolorek omki tylko mam kola 17 od omy C i szyby mam przyciemnione na czarno mocniej z tyłu i lekko z przodu. nie widzia mi sie te szybki lustrzane lepiej na czarno ale to juz twój wybór
• Język polski? Po co mi to? I tak wszyscy mnie rozumiejom!

#3 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 kwietnia 2009 - 16:52

Tu masz moją byłą
Dodany obrazek Dodany obrazek
To jest najciemniejsza folia. Byłem ostatnio się pytać odnośnie srebrnej o koszta i usłyszałem, że już lustrzanek nie robią, bo to ponoć już niezgodne z prawem, a jakbym chciał zrobić z przodem, to mogę najwyżej dostać atest na najjaśniejsze folie, czyli coś takiego.
Dodany obrazek
Inaczej oni nie dadzą papierku, czyli przy upierdliwych policjantach czeka cię zdzieranie folii, albo zatrzymanie dowodu, a na stacji diagnostycznej też mogą ci nie podbić.
Ja niedługo będę tintsy robił, jednak bez przodu, tylko zastanawiam się, które folie gdzie dać.

Tutaj masz różne opcje:
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#4 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 25 kwietnia 2009 - 17:18

Ja to samo nie wiem które wybrać ,byłem oglądać szyby w różnych odcieniach ale jakoś nie mogą się zdecydować może ktoś jeszcze da jakieś fotki .

#5 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 kwietnia 2009 - 18:10

http://www.polskajaz...pel/Omega/38037 Lustrzanki w mojej

#6 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 kwietnia 2009 - 18:32

Czarno.

W moim podpisie czarna w lustrach, srebrna w czarnych :)

#7 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 25 kwietnia 2009 - 20:36

tylko na czarno (ale nie smoła)

#8 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 25 kwietnia 2009 - 20:59

Subiektywnie patrząc, tylko czarne, jak u mnie[ATTACH][ATTACH]1099[/ATTACH][/ATTACH]

#9 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 kwietnia 2009 - 21:00

ja też mam czarne. Lustrzane wyglądają ładnie, ale nie w Omedze. Pamiętaj tylko o tym, że przednie boczne szyby się nie przyciemnia, bo grozi to utratą dowodu i skrobaniu folii. Tylko, że wygląda to super. Więc decyzja należy do Ciebie

#10 OFFLINE   Szafarbp

Szafarbp

    AudiA4

  • 202 postów
  • Dołączył: 30-01-2009
  • Skąd: Biała Podlaska/London

Napisany 26 kwietnia 2009 - 00:11

Tomek do naszego lakieru najlepiej pasuje czarny. Ja jestem w fazie przyciemniania, narazie tylne boczne ale 10tego w ruch idzie tylna i zaryzykuje przednie boczne :D

#11 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2009 - 07:23

W moim albumie masz dwie Omegi w obydwu szyby przyciemnione nie lustra , obejrzyj

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#12 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 kwietnia 2009 - 09:15

Dzięki wszystkim za sugestie :) cały czas myślę nad tym :p ojciec u siebie w bordowej omedze kombi ma lustrzankę i fajnie nawet to wygląda ale nie ma przodu przyciemnionego. Ze względu na to ze omega ma zielone szyby to taki wychodzi lekki efekt na lustrzance. Może jednak tył ciemniej a przód jaśniej? Mam dwa kawałki dwóch odcieni lustrzanki więc przykleję później i zobaczę jak to będzie wyglądać. Tak czy siak ;) fotki wstawię po całej operacji :D

#13 OFFLINE   Grzesieknce

Grzesieknce

    only omega:)

  • 15 postów
  • Dołączył: 26-12-2008
  • Skąd: niepołomice

Napisany 27 kwietnia 2009 - 09:29

ja u siebie mam lustrzanki mam granatowy metalic i powiem ze ciekawo to wyglada kwestia gustu:)

#14 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 27 kwietnia 2009 - 10:10

Prosze o info gdzie w Wawie b. dobrze przyciemniają szybki i rozsądnych pieniążkach ?

#15 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 kwietnia 2009 - 10:46

ja u siebie mam lustrzanki mam granatowy metalic i powiem ze ciekawo to wyglada kwestia gustu:)


To wstaw fotki tutaj lub wyślij mi na emalie :p

#16 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 28 kwietnia 2009 - 14:09

Wczoraj byłem zdecydowany na lustrzankę (konkretnie chromoniklową) ale dzisiaj jak zobaczyłem jak to będzie widać na aucie ze wszystkimi szybami to zmieniłem zdanie.... Zdecydowałem się na lekkie ciemne boki a tylną szyba ciemniejszą, to da ładny efekt :) Dzisiaj wieczorem odbieram auto i jutro postaram się wrzucić fotki :D

#17 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 kwietnia 2009 - 17:39

Będę wdzięczny za fotki Tomek, bo ja się umówiłem już na przyciemnianie, ale jeszcze nie wiem, jakie gdzie dać. Koleś w zakładzie mówił, że stopniowane folie nie będa ładnie wyglądać - ja mam trochę inne zdanie na ten temat + pasażerowie z tyłu będą coś w nocy widzieć :) Maro... ty masz stopniowane między tylną kanapą a bagażnikiem, prawda? ( http://forum.omegakl...4&pictureid=905 ) Co wy myślicie na temat stopniowania przyciemniania?

#18 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 17:49

U mnie są podobno jakieś amerykańskie folie.

Przednie boczne mam 3-ką, w bocznych tylnych drzwiach 5-tką a tylną w klapie najciemniejszą 6-tką. Bardzo mi sie podoba ta opcja.
http://www.polskajaz...pel/Omega/64812
Co do przednich z przodu to zależy pod jakim kątem patrzysz.

#19 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 kwietnia 2009 - 17:58

Maro, to zakład tak tobie zaproponował, czy poszedłeś do nich ze swoją wizją. I jak ci idzie cofanie w nocnych warunkach? np parkowanie tyłem między ciemnymi autami :)

#20 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:31

np parkowanie tyłem między ciemnymi autami

W nocy zapomnij, żebyś coś widział, otwierasz szyby kierowcy i pasażera i jedziesz na lusterka w innym wypadku się potrzaskasz...