Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Samopoziomowanie xenonów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
218 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 22 kwietnia 2009 - 19:16

Witam,
Nie dziła mi któryś z czujników położenia-poziomowania-chyba tak sie to nazywa, lamp xenonowych. W jaki sposób można to samemu sprawdzić, który z nich nie działa bądź czy zwykły elektryk poradzi sobie z tym problemem?

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   mareckimv6

mareckimv6
  • 8 postów
  • Dołączył: 19-04-2009
  • Skąd: Regulice

Napisany 22 kwietnia 2009 - 19:33

witaj kolego pomoże ci każdy kto ma techa 2 . podłączy i zdiagnozuje który czujnik ew sterownik jest uszkodzony ! ja w swojej miałem uszkodzony czujnik położenia wahacza koszt ok 200-250 oryginał i jeszcze zaśniedziałe styki w korektorach położenia reflektorów ale to sam naprawiłem !!!

#3 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 23 kwietnia 2009 - 07:12

Hej, czyli czeka mnie wizyta u elektryka?....a gdzie znajduja sie wspomniane korektory?
Pozdrawiam

#4 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2009 - 07:26

korektory są na przednim i tylnym wahaczu po stronie lewej

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#5 OFFLINE   Topek

Topek
  • 128 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Białystok

Napisany 24 kwietnia 2009 - 20:38

korektory są na przednim i tylnym wahaczu po stronie lewej

Nie korektory a czujniki.

A zdiagnozować można także najnowszym Opel Scannerem (wersja 69).

#6 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 05 grudnia 2009 - 15:06

witam kolegow mam pytanko mam oryginal hella xenon i nie mam zadnego pokretla od poziomowania lamp a nie wiem czy mam elektryczne samopoziomowanie i jak to sprawdzic?wiem tylko ze mam to reczne na lampach na klucz imbus ktore za bardzo nie dziala bo mam polamany uchwyt w lampie.gdzie mam zajzec zeby sprawdzic czy mam samopoziomowanie.99 powinien chyba juz miec jakas regulacje oprucz tej na lampach>czy sie myle?dzieki

#7 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2009 - 15:32

witam kolegow mam pytanko mam oryginal hella xenon i nie mam zadnego pokretla od poziomowania lamp a nie wiem czy mam elektryczne samopoziomowanie i jak to sprawdzic?wiem tylko ze mam to reczne na lampach na klucz imbus ktore za bardzo nie dziala bo mam polamany uchwyt w lampie.gdzie mam zajzec zeby sprawdzic czy mam samopoziomowanie.99 powinien chyba juz miec jakas regulacje oprucz tej na lampach>czy sie myle?dzieki


jak wlaczasz swiatle na wlaczonym zaplonie to swiatla powinny zjechac na dol a potem do gory
jezeli masz popsute uchwyty to je wymien bo ci zadna regulacja nie pomoze

#8 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 grudnia 2009 - 15:54

jak wlaczasz swiatle na wlaczonym zaplonie to swiatla powinny zjechac na dol a potem do gory
jezeli masz popsute uchwyty to je wymien bo ci zadna regulacja nie pomoze


u mnie nic takiego się nie dzieje
ale kiedy włączone są światła i zapłon gdy naciskam na bagażnik to słychać ze świateł "bzyyyk" i widać jak snop światła nieco się opuszcza

#9 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:00

u mnie nic takiego się nie dzieje
ale kiedy włączone są światła i zapłon gdy naciskam na bagażnik to słychać ze świateł "bzyyyk" i widać jak snop światła nieco się opuszcza


jak to sie nie dzieje
przeciez przy wlaczaniu swiatel wysokosc swiatla sie powinna dopasowac
w kazdym aucie z ksenonem tak byc powinno począwszy od starej omegi czy vectry po audi Q7 czy lepsze auta

#10 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:25

acha to u mnie swiatla sie nie ruszaja bo mam polamane uchwyty pewnie tak?

#11 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:31

acha to u mnie swiatla sie nie ruszaja bo mam polamane uchwyty pewnie tak?


nie zupelnie, powinny sie ruszac ale nie powinny sie dac regulowac
bo ten uchwyt ktory sie lubi lamac jest przytwierdzony do obudowy a nie do silniczka

#12 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:35

nie zupelnie, powinny sie ruszac ale nie powinny sie dac regulowac
bo ten uchwyt ktory sie lubi lamac jest przytwierdzony do obudowy a nie do silniczka


jak bylem z miesiac temu na stacji diag.probowali mi ustawic swiatla sruby sie krecilu w kolo tylko troszke drgnely lampy i tyle.jak zapalam swiatla to tylko ladnie sie rozswiecaja zarniki ale zeby zjezdzaly na dol i do gory to tego nie zaowazylem.czyli jak lampy doprowadze do stanu rozbiore je i wymienie uchwyty to powinny tak zjezdzac tak?

#13 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:44

jak bylem z miesiac temu na stacji diag.probowali mi ustawic swiatla sruby sie krecilu w kolo tylko troszke drgnely lampy i tyle.jak zapalam swiatla to tylko ladnie sie rozswiecaja zarniki ale zeby zjezdzaly na dol i do gory to tego nie zaowazylem.czyli jak lampy doprowadze do stanu rozbiore je i wymienie uchwyty to powinny tak zjezdzac tak?


wogole praca silniczkow powinna byc slyszalna jak glowe z auta wystawisz i wlaczysz swiatla to jest taki odglos jakby pukac palcem o stol czy cos takiego

moze u ciebie poziomowanie jest wogle niesprawne

#14 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 05 grudnia 2009 - 16:50

wogole praca silniczkow powinna byc slyszalna jak glowe z auta wystawisz i wlaczysz swiatla to jest taki odglos jakby pukac palcem o stol czy cos takiego

moze u ciebie poziomowanie jest wogle niesprawne


moze tak byc sprawdze to dzieki za podpowiedzi pozdrawiam;)

#15 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 grudnia 2009 - 18:12

jak to sie nie dzieje
przeciez przy wlaczaniu swiatel wysokosc swiatla sie powinna dopasowac
w kazdym aucie z ksenonem tak byc powinno począwszy od starej omegi czy vectry po audi Q7 czy lepsze auta


po włączeniu zapłonu i świateł rzeczywiście jest jakieś krótkie bzyk dostosowujące wysokość świecenia świateł, ale nie ma tego jak napisałeś "ruchu w dół i w górę"

#16 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2009 - 18:18

po włączeniu zapłonu i świateł rzeczywiście jest jakieś krótkie bzyk dostosowujące wysokość świecenia świateł, ale nie ma tego jak napisałeś "ruchu w dół i w górę"


a wogole sie rusza na poczatku swiatlo
bo to najczesciej jest tak ze swiatlo schodzi do samego dolu i podnosi sie o tyle ile trzeba, chyba ze u ciebie tez sa uchwyty odblysnika pourywane i to jest nie widoczne

#17 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 grudnia 2009 - 19:27

a wogole sie rusza na poczatku swiatlo
bo to najczesciej jest tak ze swiatlo schodzi do samego dolu i podnosi sie o tyle ile trzeba, chyba ze u ciebie tez sa uchwyty odblysnika pourywane i to jest nie widoczne


uchwyty mam dobre, bo sam je ostatnio wymieniałem. Zresztą z poziomu opelscannera jak zapodam odpowiednie dyspozycje to lampy świecą albo pod zderzak, albo w kosmos.
taki widocznie urok samopoziomowania w mej omedze, że nie ma ruchu w dół

#18 OFFLINE   Flash

Flash
  • 71 postów
  • Dołączył: 19-07-2008
  • Skąd: Radlin

Napisany 05 grudnia 2009 - 20:11

W mojej jest dokładnie tak samo jak u doncortino.

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 grudnia 2009 - 20:54

jak wlaczasz swiatle na wlaczonym zaplonie to swiatla powinny zjechac na dol a potem do gory


przy xenonie nie zjezdzaja. jak masz manualna regulacje to sie ruszaja. przy xenonie obciaz tyl i bedzie widac




 


#20 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 07 grudnia 2009 - 20:18

Wydawało mi się, że u mnie nie działa samoregulacja. Dzisiaj zmieniałem koła na zimowe to sobie poruszałem czujnikiem na przednim wahaczu. Reflektory ruszały się góra dół. Ale po skręceniu wydaje mi się, że nie działa. Światła chyba świecą za nisko, a jak wchodzę do bagażnika lub bujam przodem auta to reflektory nie reagują. Na komputerku nie ma błędów.
Czy to znaczy, ze muszę podpiąć się do komputera i wyregulować zakres regulacji silniczków? Czy może wystarczy ustawić światła na stacji diagnostycznej?