Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bingo100

bingo100
  • 131 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Elbląg/Gdańsk

Napisany 12 grudnia 2006 - 01:18

Witajcie!
Przeczytalem caly, zamkniety juz temat o OC i jego waznosci. Wszystko co tam napisaliscie jest jasne. Ale co mam zrobic w takiej sytuacji:

Samochod mam od 14 pazdziernika. Nie mialem pieniedzy na cokolwiek, az do teraz (ubezpieczenie, rejestracja i podatek). Na ubezpieczeniu jest data waznosci - ktorys tam styczen 2007, czyli teoretycznie moglbym na nim jezdzic. Ale wszyscy madrzy agenci ubezpieczeniowi mowia, ze bede musial doplacic roznice w skladce, bo mam 24 lata i zadnych znizek, a tamten mial 60%. Suma sumarum mialbym do zaplacenia ponad 2 tysiace.
Wymyslilem, ze przekaze matce 5% wartosci i w ten sposob koszta sie zmniejsza.
Bylem dzis w PZU i okazalo sie, ze moje ubezpieczenie jest nie wazne juz od wrzesnia, bo jakis komis wypowiedzial umowe. W zwiazku z tym, nie dosc ze 2 miesiace jezdze bez OC, to teraz moge miec problemy.

Jak to rozegrac, zeby: bez waznego OC przekazac matce te 5%, wbic ją w nowy dowod jako wspolwlascicielke i wykupic OC za 40% wartosci a nie 130%?



#2 OFFLINE   biszek

biszek
  • 325 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 grudnia 2006 - 08:01

nie jestem znawca tematu , ale nie da sie wypowiedziec umowy w trakcie jej trwania ,
nawet jask sprzedali auto , to tylko zglaszaja ten fakt w PZU, a ty chyba wlasnie zglaszajac auto do ubezpieczenia deklarujesz , czy dalej do konca umowy na poprzedniego wlasciciela , czy tez na twoje konto nowa umowa,
o ile dobrze pamietam do 14 dni masz obowiazek przerejestrowac samochod i wtedy musisz tez cos z oc zrobic , w momencie przerejestrowania , stare staje sie niewaze,
ale skoro teraz przerejestrowujesz , to poprostu idz do innego ubezpieczyciela , i ubezpiecz, jako nowe OC, bez okazywania straego , o ile pamietam , nikt ci nie kaze starego okazywac
tylko pierwsze zrob darowizne na mame
napewno jeszcze inni zweryfikuja to co napisalem . a ja nie jestem pewny na 100% tego co pisze :(

#3 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 09:20

.... kilka złych porad ...


Niestety kolego nie masz racji.

1. Mozna wypowiedzieć umowe OC - jesli to Twoja polisato najpóźniej miesiąc przed koncem okresu jej obowiązywania, jesli kupiłeś auto masz miesiąc na podjęcie decyzji - zgłaszasz wtedy w TU gdzie obowiązuje polisa czy chcesz kontynuować OC i przepisać ją na siebie (wtedy większość TU obliżczy ew. różnice w składkach wynikającą z innego miejsca zamieszkania, posiadanych zniżk/zwyżek).
2. Kupując auto nie mozesz iść ot tak sobie do dowolnego TU i wykupić OC, poniważ jesli nei wypowiesz poprzedniej polisy, to możesz zapłacić dwie składki.
Przerejestrowując auto powinieneś udac sie do TU, gdzie auto miało (ma) OC i zdeklarowac, czy kontynuujesz czy rezygnujesz.
Musisz pamiętac też, ze prawo mówi jasno - auto nie moze nie być ubezpieczone z tytułu OC ani jednego dnia, wiec tak trza to załatwić, zeby okresy posiadanego OC sie nie rozjechały.

W każdym razie OC poprzednika obowiązuje tak czy inaczej (do momentu wypowiedzenia polisy). WIec kupując auto, choć powinieneś udać sie do TU i zdeklarować jakie masz wobec nich zamiary, to przepisy nie mówią jasno co bedzie jak do nich nie pójdziesz i bedziesz jeździł na posiadanym OC. Teoretycznie mozesz wiec olac wszystko, wziąć świstki i załatwić formalności w dowolym czasie trwania polisy (z wyjątkiem sytuacji, kiedy chcesz z tego TU zrezygnowac - bo jesli tak to masz na to miesiąc od daty na umowie).

#4 OFFLINE   biszek

biszek
  • 325 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 grudnia 2006 - 10:12

no tak masz racje Cita , ale
ad 1 jesli wypowiesz miesiac przed zakonczeniem umowy , to i tak umowa trwa do konca , czyli na jedno wychodzi , kazdy kto sprzedaje , zaraz leci z umowa do ubezpieczyciele i zglasza ten fakt, jesli nowy wlasciciel podpisze nowa umowe to korzysc dla poprzedniego , zwroca mu pieniadze , jesli nowy kontynuje to nic nie zwroca /ja tak mialem w PZU/ a skoro komis wypowiedzial umowe to jest ona juz niewazna i chyba przy zawiraniu nowej nikt go nie bedzie pytal o stara tylko ubezpiecza i tyle , ale nie wiem jak to jest teraz
ad2 jesli komis wypowiedzial umowe , to on ma problem z glowy , chyba

ale co sie tu rozpisywac
tak jak pisalem moja wiedza jest niewielka i niekompletna :(

w ktoryms watku jedn z kolegow pochwalil sie ze jest pracownikiem ktoregos z TU zwroc sie do niego , napewno ci doradzi http://forum.omegakl...er=asc&start=15
pozdrawiam i zycze powodzenia bo z tymi ubezpieczycielami to nigdy nic nie wiadomo :(

#5 OFFLINE   bingo100

bingo100
  • 131 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Elbląg/Gdańsk

Napisany 12 grudnia 2006 - 11:15

jesli komis wypowiedzial umowe , to on ma problem z glowy , chyba

No wlasnie co wtedy? Auto nie moze byc ani dnia bez OC, a tymczasem jest bez OC juz od wrzesnia :???:
Powiem tak: W inspektoracie PZU powiedziano mi, ze musze sie jak najszybciej ubezpieczyc gdziekolwiek i miec nadzieje, ze nikt sie nie dowie, ze OC bylo niewazne przez 3 miesiace. Czyli ze problemu narazie nie ma, tylko moze sie kiedys pojawic.
W Warcie mowili, ze OLABOGA! Cos pan zrobil! Beda kary giganty, idz pan do pzu i bierz polise, kajaj sie pan jak mozesz to dadza mala kare moze.

WTF?

#6 OFFLINE   biszek

biszek
  • 325 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 grudnia 2006 - 11:30

no tak zgadza sie bo w ustawie masz okreslone ile dni masz na przerejestrowanie i ubezpieczenie auta
moim subiektywnym zdaniem , jak wezmiesz w PZU to moze im to wyskoczyc , bo auto znowu sie pojawi w ich bazie , ale jak wezmiesz u innego to miejmy nadzieje nie wyskoczy
mam pytanie , w warcie powiedziales ze chcesz ubezpieczyc pierwszy raz auto i pytali cie o stare oc ?
czy mowiles im ze stare sie juz skonczyl ?? etc
podpytaj Gawora jak robi TU to cos bedzie wiedzial na ten temat :)

#7 OFFLINE   bingo100

bingo100
  • 131 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Elbląg/Gdańsk

Napisany 12 grudnia 2006 - 11:49

W warcie niczego nie sprawdzali, bo na dzien dobry mowilem, ze kupilem samochod 2 miesiace temu, spoznilem sie z ubezpieczeniem i co teraz mam z tym zrobic. Babka wziela ode mnie moja polise i tylko na nia popatrzyla. Nie sprawdzala niczego w komputerze. To ja jej powiedzialem, ze jest juz niewazna.

Podpytam:)
Dzieki!

#8 OFFLINE   MINIO

MINIO
  • 267 postów
  • Dołączył: 26-10-2006
  • Skąd: Szczecinek

Napisany 12 grudnia 2006 - 20:38

no możesz mieć problemy poniewarz zajmuje się tym fundusz gwarancyjny
jest około 100 euro za dzień zwłoki do jakiejś tam kwoty maksymalnej
ale niepamietam ile to było
sam miałem taki problem ale dzieki znajomej w firmie ubezpieczeniowej udało sie
wypisała mi poliskę z wcześniejszą datą
a moze by się w pzu dowiedzieć czy poprostu nieda rady by oni kontynuowali te ubezpieczenie co miałes czyli tak jak bys sie zgodził by przeszło na ciebie i zapłacisz
wtedy różnice wynikające z ilości twoich zniżek itd.

kombinuj stary bo to wielka kasa moze być
pozdrawiam Mariusz

#9 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 23:22

Witajcie!
Przeczytalem caly, zamkniety juz temat o OC i jego waznosci. Wszystko co tam napisaliscie jest jasne. Ale co mam zrobic w takiej sytuacji:

Samochod mam od 14 pazdziernika. Nie mialem pieniedzy na cokolwiek, az do teraz (ubezpieczenie, rejestracja i podatek). Na ubezpieczeniu jest data waznosci - ktorys tam styczen 2007, czyli teoretycznie moglbym na nim jezdzic. Ale wszyscy madrzy agenci ubezpieczeniowi mowia, ze bede musial doplacic roznice w skladce, bo mam 24 lata i zadnych znizek, a tamten mial 60%. Suma sumarum mialbym do zaplacenia ponad 2 tysiace.
Wymyslilem, ze przekaze matce 5% wartosci i w ten sposob koszta sie zmniejsza.
Bylem dzis w PZU i okazalo sie, ze moje ubezpieczenie jest nie wazne juz od wrzesnia, bo jakis komis wypowiedzial umowe. W zwiazku z tym, nie dosc ze 2 miesiace jezdze bez OC, to teraz moge miec problemy.

Jak to rozegrac, zeby: bez waznego OC przekazac matce te 5%, wbic ją w nowy dowod jako wspolwlascicielke i wykupic OC za 40% wartosci a nie 130%?


Ale zaraz bo jednego nie rozumiem :zdziwnienie:
Kupiłeś autko w pażdzierniku TAK?
To w takim razie jak może być nie ważne ubezpieczenie OC od wrzesnia.
Druga sprawa to jeśli podczas zakupu auta nie podpisałeś oświadczenia sprzedajacemu, że nie bedziesz używał jego OC( zrzekasz się OC) to sprzedajacy nie może sam rozwiązać umowy z ubezpieczycielem bez twojego oświadczenia rezygnacji. :metal:
Oczywiście miałeś 30 dni po dacie zakupu auta na przepisanie na siebie ubezpieczenia OC.
Nie wiem czemu aż taką kwotę miałbys dopłacić do ubezpieczenia ze względu na to, że ty nie masz zniżek.
Jeśli wyliczyli ci, żeę to kwota ponad 2000 zl. to czyżby koszt ubezpieczenia tego autka to było w granicach kilku tysięcy zł.?
Dla mnie jest tu troche nieścisłości. :hmm:
Jeśli kupowałeś autko z komisu i naprawdę OC już od wrzesnia nie miało ważności a na blankiecie masz ważność do któregoś tam stycznia 2007 roku to widzę w tym jakiś przekręt, pomiędzy właścicielem komisu i doradcą ubezpieczyciela. W czasie trwania umowy jak to napisał kolega wcześniej nie można tak sobie zrezygnować z ubezpieczenia w czasie jego trwania( nie dotyczy to tylko w przypadku sprzedaży auta), ale to już ci opisałem na jakich zasadach można.

Musisz pamiętac też, ze prawo mówi jasno - auto nie moze nie być ubezpieczone z tytułu OC ani jednego dnia, wiec tak trza to załatwić, zeby okresy posiadanego OC sie nie rozjechały.


Tak jak Cita napisał, auto nie może być nieubezpieczone nawet jednego dnia, więc coś mi tu śmierdzi, że polisa jest nie ważna juz przed okresem kiedy zakupiłeś auto.
Nawet komisy obowiązuje ubezpieczenie aut w OC. Kiedyś niektóre komisy ubezpieczały autka np na 14 dni, aby kupujący mogł nim przejechać spowrotem do miejsca zamieszkania. Teraz Zakłady Ubezpieczeń nie stosują już takich praktyk.


2. Kupując auto nie mozesz iść ot tak sobie do dowolnego TU i wykupić OC, poniważ jesli nei wypowiesz poprzedniej polisy, to możesz zapłacić dwie składki.


Jeśli podczas zakupu autka napiszę oświadczenie o tym że rezygnuję z OC sprzedającego to nie muszę rozwiązywać żadnej umowy z ubezpieczycielem. OC w takim wypadku jest ważne tylko 30 dni kalendarzowych od dnia zakupu autka, a sprzedający informuje o tym zakład ubezpieczeń ( dając im też oczywiście moje oświadczenie) i oni zwracają mu po 30 dniach resztę kasy z ubezpieczenia i to się opłaca robić jeśli ubezpieczenie ma jeszcze ważność minimum kilka miesięcy.
To już jest w gestii sprzedającego.
Przerabiałem już to kilkakrotnie jak sprzedawałem swoje autka. :hmm:

#10 OFFLINE   bingo100

bingo100
  • 131 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Elbląg/Gdańsk

Napisany 13 grudnia 2006 - 11:21

A wiec tak:

Kupiłeś autko w pażdzierniku TAK?
To w takim razie jak może być nie ważne ubezpieczenie OC od wrzesnia.
Druga sprawa to jeśli podczas zakupu auta nie podpisałeś oświadczenia sprzedajacemu, że nie bedziesz używał jego OC( zrzekasz się OC) to sprzedajacy nie może sam rozwiązać umowy z ubezpieczycielem bez twojego oświadczenia rezygnacji.

Wlascicielami auta byli: Pan X, Komis X, Komis Y, Cwaniaczek i teraz ja.
Kupilem 14 paź od Cwaniaczka i dostalem razem z autem ksero polisy z opłaconą 1 ratą, do stycznia i wpis do umowy "ubezpieczenie przechodzi na kupujacego"

Natomiast jak przedwczoraj bylem z tym swistkiem w PZU, to powiedzieli, ze to ubezpieczenie jest niewazne, Komis Y wypowiedzial umowe; we wrzesniu wlasnie.

Nie wiem czemu aż taką kwotę miałbys dopłacić do ubezpieczenia ze względu na to, że ty nie masz zniżek.
Jeśli wyliczyli ci, żeę to kwota ponad 2000 zl. to czyżby koszt ubezpieczenia tego autka to było w granicach kilku tysięcy zł.?
Dla mnie jest tu troche nieścisłości.

Stawka podstawowa w PZU czy innych TU wynosi w przypadku mojej omegi gdzies miedzy 1600 a 1700zl. Poniewaz mam nieukonczone 25, czy 26 lat - dodaje sie do tego w zaleznosci od towarzystwa od 30 do 50%. Dlatego skladeczka wychodzi od 2000 do 2400.

Jeśli kupowałeś autko z komisu i naprawdę OC już od wrzesnia nie miało ważności a na blankiecie masz ważność do któregoś tam stycznia 2007 roku to widzę w tym jakiś przekręt, pomiędzy właścicielem komisu i doradcą ubezpieczyciela. W czasie trwania umowy jak to napisał kolega wcześniej nie można tak sobie zrezygnować z ubezpieczenia w czasie jego trwania( nie dotyczy to tylko w przypadku sprzedaży auta), ale to już ci opisałem na jakich zasadach można.

Dlatego sprzedawce nazwalem Cwaniaczkiem :smile: A siebie powinienem przemianowac na Debil100 :oops:

Na szczescie sprawa jest juz na tyle wyjasniona, ze juz sie nie martwie. W wydziale komunikacji nie beda robili problemow, a przy uwzglednieniu znizek mojej matki (no i niestety moich zwyzek :cry: ) w Warcie wyjdzie 940zl.

Czy jest jakies TU, ktore przy 2 wlascicielach uwzglednia tylko znizki jednego z nich, nie patrzac na zwyzki drugiego? Wtedy cena zjechalaby na jeszcze nizszy pulap.