Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyczerpany akumulator-brak mozliwosci otworzenia wozu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mamil

mamil
  • 4 postów
  • Dołączył: 07-04-2009

Napisany 20 kwietnia 2009 - 13:10

POMOCY- Dzis rano pojechalem do Castoramy, niestety zostawilem wlaczone swiatla. Po przyjsciu do wozu alarm i centralny zamek nie dzialaja. Czy moze mi ktos poradzic jak w takiej sytuacji otworzyc drzwi lub maske, aby podlaczyc na krotko, moze wtedy zadziala zamek.Kiedys czytalem ze otwiera sie jakos przy atrapie, ale nie moge znalezc tego tematu. Jak ktos moze pomoc prose o odpowiedz na Forum lub GG 5168900. woz nada tam stoi. Za pomoc z gory dziekuje.

#2 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 kwietnia 2009 - 13:35

kolego a potrafisz otworzyć bagażnik?

#3 OFFLINE   mamil

mamil
  • 4 postów
  • Dołączył: 07-04-2009

Napisany 20 kwietnia 2009 - 13:42

Wlasnie jest klopot, bo ostatnio dostalem dosyc mocno w tyl mojego kombi wiec przez bagaznik nic nie dam rady zrobic.

#4 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 kwietnia 2009 - 14:14

no to jak już masz tył do poprawy to chyba najtaniej będzie rozbić właśnie tylną szybę i kupić całą klapę razem z szybą, w kolorze i wogule...

za koszt cholowania lub ślusarza masz tę klapę założoną

spróbuj jeszcze mocno ale z wyczuciem otworzyć kluczem tylko nie złam go...

#5 OFFLINE   mamil

mamil
  • 4 postów
  • Dołączył: 07-04-2009

Napisany 20 kwietnia 2009 - 14:24

Wlasnie wyczytalem o kilku sposobach, pojade i sprawdze.

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 kwietnia 2009 - 17:30

a nie możesz poprostu otworzyć kluczykiem drzwi kierowcy?? zdaje się że tma powinien być otwór na kluczyk przy klamce

#7 OFFLINE   mamil

mamil
  • 4 postów
  • Dołączył: 07-04-2009

Napisany 20 kwietnia 2009 - 21:00

Dobre, ze tez o tym nie pomyslalem.:) A tak prawde piszac, otworzylem linka pod maska, niestety musialem zniszczyc atrape. Jest ten sposob z kluczykiem ktorego przekrecasz do oporu w lewo, lecz mimo tego u mnie sie niesprawdzilo.A tak nawiasem dla wszystkich majacych Omegi radze za wczasu samemu pobrubowac awaryjnie otworzyc maske. Sam o tym sposobie kiedys czytalem, niestety nie probowalem wiec teraz sie nauczylem na bledach i straconej kasie. Pozdrawiam wszystkich majacych Omcie.

#8 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 kwietnia 2009 - 21:07

Jak przekręcasz kluczykiem do oporu to musisz też ciągać za klamkę! Powinien być taki strzał jakby coś się złamało i... może akurat sie uda.

#9 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 20 kwietnia 2009 - 21:22

mogę ci podesłać schemat przyrządu do otwierania drzwi kierowcy .Na poczte

#10 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 kwietnia 2009 - 21:36

kladziesz sie pod auto. podlaczasz plus pod rozrusznik, minus do masy. drugi koniec kabli do obcego akumulatora i otwierasz sobie auto z pilota. nic nie niszczysz itp.
ps. zaryglowalem sobie auto i odlaczylem akumulator zeby sprawdzic czy da rade otworzyc auto kluczykiem. niestety wszelkie proby z ciagnieciem klamki i kreceniem kluczyka nie odnosza skutku. kluczyk juz "trzeszczal" a auto zamkniete. wiec ta metoda u mnie odpada w razie czego. no ale mam jeszcze bagaznik ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#11 OFFLINE   Patrikoss

Patrikoss
  • 435 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 kwietnia 2009 - 05:17

kladziesz sie pod auto. podlaczasz plus pod rozrusznik, minus do masy. drugi koniec kabli do obcego akumulatora i otwierasz sobie auto z pilota. nic nie niszczysz itp.
ps. zaryglowalem sobie auto i odlaczylem akumulator zeby sprawdzic czy da rade otworzyc auto kluczykiem. niestety wszelkie proby z ciagnieciem klamki i kreceniem kluczyka nie odnosza skutku. kluczyk juz "trzeszczal" a auto zamkniete. wiec ta metoda u mnie odpada w razie czego. no ale mam jeszcze bagaznik ;)


u mnie równie szarpanie nic nie dało ale miałem kluczyk otworzyłem bagażnik wyjąłem lampkę od podświetlanie bagażnika podłączyłem obcy akumulator i autko się otworzyło z pilota polecam ten sposób.;)

#12 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 21 kwietnia 2009 - 07:25

Nikt nie pisze o tym ze mozna podac napiecie przez gniazdo zaczepu .Bo w jednym wejsciu jest caly czas napiecie.A jesli nie ma gniazda a auto stalo na swiatlach to mozna odkrecic lampke podswietlenia tablicy.

#13 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 kwietnia 2009 - 11:13

Nikt nie pisze o tym ze mozna podac napiecie przez gniazdo zaczepu .Bo w jednym wejsciu jest caly czas napiecie.A jesli nie ma gniazda a auto stalo na swiatlach to mozna odkrecic lampke podswietlenia tablicy.


mozna tez w ten sposob spalic bezpieczniki,przewody rowniez. zobacz jakie przewodziki ida do lampki, jak podasz tam napiecie to przez te przewody bedzie zasilana cala reszta swiatel.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#14 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 kwietnia 2009 - 14:56

zobacz jakie przewodziki ida do lampki, jak podasz tam napiecie to przez te przewody bedzie zasilana cala reszta swiatel.


i do tego jeszcze rozładowany akumulator...

u mnie ostatnio też przerabiałem podobne zdażenie...

kombinowałem na wszystkie sposoby, pod auto bez lewarka nawet rękę trudno u mnie włożyć, atrapa to orginalny kamei, bagażnik ma sztywny zamek i nie da się nim nawet ruszyć, już miałem młotek na myśli kiedy przypomniałem sobie że niemam plastykowego podszybia...
włożyłem lapę, wymacałem linkę od otwierania maski i udało się bez szkód :)

#15 OFFLINE   MV6333

MV6333
  • 47 postów
  • Dołączył: 24-05-2009

Napisany 24 maja 2009 - 13:12

Klamki ciągnąć nie potrzeba, bardzo mocno przekręcić kluczyk w lewo, aż coś pyknie. Prztyczek wewnątrz się nie podnosi, ale drzwi są otwarte. Przerabiałem temat w praktyce.

#16 OFFLINE   bazylek1

bazylek1
  • 3 postów
  • Dołączył: 07-08-2008
  • Skąd: Łomża

Napisany 03 czerwca 2009 - 17:31

Porada jest prosta chociaz na mechanice nie znam sie zbytnio ale temat przerabialem na wlasnej skorze. Po miesiecznym postoju rozladowal mi sie akumulator i nie bylem w stanie dostac sie do srodka w zaden sposob. Ale istnieje bardzo proste rozwiazanie. Nalezy miec do dyspozycji drugie auto lub drugi akumulator i przewody np. rozruchowe. Nalezy je podlaczyc nastepujaco. Biegun dodatni podlaczyc do rozrusznika pojazdu, ktory znajduje sie w dolnej czesci podwozia (trzeba nieco podniesc nasze auto, by ulatwic sobie podlaczenie przewodu z biegunem dodatnim), biegun ujemny należy podlaczyc z elemenem metalowym naszego auta. Prad w takim przypadku jest dostarczony do naszego samochodu i najnormalniej w swiecie mozna otworzyc kluczykiem zablokowane drzwi.

#17 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 czerwca 2009 - 18:53

Porada jest prosta chociaz na mechanice nie znam sie zbytnio ale temat przerabialem na wlasnej skorze. Po miesiecznym postoju rozladowal mi sie akumulator i nie bylem w stanie dostac sie do srodka w zaden sposob. Ale istnieje bardzo proste rozwiazanie. Nalezy miec do dyspozycji drugie auto lub drugi akumulator i przewody np. rozruchowe. Nalezy je podlaczyc nastepujaco. Biegun dodatni podlaczyc do rozrusznika pojazdu, ktory znajduje sie w dolnej czesci podwozia (trzeba nieco podniesc nasze auto, by ulatwic sobie podlaczenie przewodu z biegunem dodatnim), biegun ujemny należy podlaczyc z elemenem metalowym naszego auta. Prad w takim przypadku jest dostarczony do naszego samochodu i najnormalniej w swiecie mozna otworzyc kluczykiem zablokowane drzwi.


ludzie macie az takiego lenia?? czytajcie wszystko a nie ostatni tylko post. po co powielac to co juz zostalo napisane

kladziesz sie pod auto. podlaczasz plus pod rozrusznik, minus do masy. drugi koniec kabli do obcego akumulatora i otwierasz sobie auto z pilota. nic nie niszczysz itp.
ps. zaryglowalem sobie auto i odlaczylem akumulator zeby sprawdzic czy da rade otworzyc auto kluczykiem. niestety wszelkie proby z ciagnieciem klamki i kreceniem kluczyka nie odnosza skutku. kluczyk juz "trzeszczal" a auto zamkniete. wiec ta metoda u mnie odpada w razie czego. no ale mam jeszcze bagaznik ;)


na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#18 OFFLINE   wiat.p

wiat.p
  • 48 postów
  • Dołączył: 02-06-2009
  • Skąd: Łódź

Napisany 11 czerwca 2009 - 06:44

Wystarczy zdjąć grila pociągnąć linkę od zamka klapy i masz już otwartą maskę.Przerabiałem to przy padniętym akumulatorze.

#19 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 czerwca 2009 - 09:08

zeby zdjac grila musisz otworzyc maske. no chyba ze masz zalozone grila na sztuke to wtedy zdejmiesz go prz zamknietej masce.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#20 OFFLINE   wiat.p

wiat.p
  • 48 postów
  • Dołączył: 02-06-2009
  • Skąd: Łódź

Napisany 12 czerwca 2009 - 09:37

Ale warto go tak zamontować na swój sposób aby łatwo się dostać do akumulatora.Pozdrawiam.