Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Safe - wyświetlacz


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damtel

damtel
  • 3 postów
  • Dołączył: 04-04-2009

Napisany 19 kwietnia 2009 - 21:41

Dzisiaj założyłem do omy owy wyświetlacz i nie zdążyłem się nim nacieszyć :mad: Około 30 sekund wszystko jest w porządku, a później wyskakuje safe na wyświetlaczu i tyle. Z tego co znalazłem we wcześniejszych postach na forum - mogę się domyślać, że nowy wyświetlacz jest zabezpieczony jakimś kodem. Co mogę z tym zrobić ? Nie mam możliwości uzyskana kodu od poprzedniego właściciela - wyśw. jest z rozbitka od znajomego mechanika. Model jednostki sterującej którą mam w omedze to ncdc 2013.

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 19 kwietnia 2009 - 21:43

Dzisiaj założyłem do omy owy wyświetlacz i nie zdążyłem się nim nacieszyć :mad: Około 30 sekund wszystko jest w porządku, a później wyskakuje safe na wyświetlaczu i tyle. Z tego co znalazłem we wcześniejszych postach na forum - mogę się domyślać, że nowy wyświetlacz jest zabezpieczony jakimś kodem. Co mogę z tym zrobić ? Nie mam możliwości uzyskana kodu od poprzedniego właściciela - wyśw. jest z rozbitka od znajomego mechanika. Model jednostki sterującej którą mam w omedze to ncdc 2013.


przed demontazem nalezalo CID;a wymeldowac kompem z auta.
gdzies na forum ktos podawal namiary na jakis warsztat ktory zdejmuje te zabezpieczenia. wpisz w szukajke CID i szukaj




 


#3 OFFLINE   damtel

damtel
  • 3 postów
  • Dołączył: 04-04-2009

Napisany 19 kwietnia 2009 - 22:08

Dzięki znalazłem... kicha jednym słowem i wydatki nowe. Wychodzi na to, że poszukam starego wyświetlacza, który zanikał i zrobię go za jakieś 200 zł. Myślę, że będzie to tańsze i mniej kłopotliwe rozwiązanie niż wysyłka w kraj radia + wyśw. Tak to jest jak ktoś okazyjnie kupuje bo ktoś okazyjnie załatwi. Mogło być gorzej - dałem za ten wyświetlacz 180 zł, ale przy okazji dostałem drugi do vectry c też kolor. Sprzedam obydwa na allegro to może coś na naprawę mojego zostanie.

Zaraz, zaraz. A jakby tak matrycę z tego zablokowanego do tego nie wyświetlającego ?

#4 OFFLINE   radostreet

radostreet
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-05-2014

Napisany 29 czerwca 2014 - 18:18

Witam jestem na forum od niedawna mam mały problem z moim radiem NCDC 2013 ze zmieniarką. Czy jest może jakaś osoba która mogłaby mi pomóc. A więc pokrótce zakupiona przeze mnie niedawno Omega niestety nie posiadała radia prawdopodobnie zostało sprzedane oddzielnie jak robią to nasi rodzimi handlarze. Zakupione przeze mnie radio przez internet oczywiście niestety nie współgra z wyświetlaczem niestety. Wiem że radio nie było wylogowane z tamtego auta. Ogólnie radio i wszystkie funkcje oprócz nawigacji działają niestety do navi nie mam płyty. Niestety wyświetlacz po przekręceniu kluczyka działa jakieś 20s potem pojawia się napis Display safe szukałem juz po całym internecie i kiepska sprawa jeśli chodzi o naprawę tej usterki. Dzwoniłem do paru panów jeden zaproponował mi naprawę za 400zł co niestety mija się całkowicie z celem.Aha jeszcze jedno niestety nie mam kodów ani do auta ani do radia :(. Czy można jakoś usunąć tę usterkę czy szukać po prostu zestawu radia z wyświetlaczem ale wiem że nie będzie to tanie. Z góry dzięki za odpowiedź.

#5 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2014 - 14:05

czy szukać po prostu zestawu radia z wyświetlaczem

Jedyne wyjście. Jak nie wylogowałeś radia i wyświetlacza to nic nie zdziałasz... A jedyne wyjście to kupić kompletny zestaw. Pomijając już fakt że omegowa Navi w PL nie działa, bo nie ma map do nich.

#6 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 30 czerwca 2014 - 16:38

Witam jestem na forum od niedawna mam mały problem z moim radiem NCDC 2013 ze zmieniarką. Czy jest może jakaś osoba która mogłaby mi pomóc. A więc pokrótce zakupiona przeze mnie niedawno Omega niestety nie posiadała radia prawdopodobnie zostało sprzedane oddzielnie jak robią to nasi rodzimi handlarze. Zakupione przeze mnie radio przez internet oczywiście niestety nie współgra z wyświetlaczem niestety. Wiem że radio nie było wylogowane z tamtego auta. Ogólnie radio i wszystkie funkcje oprócz nawigacji działają niestety do navi nie mam płyty. Niestety wyświetlacz po przekręceniu kluczyka działa jakieś 20s potem pojawia się napis Display safe szukałem juz po całym internecie i kiepska sprawa jeśli chodzi o naprawę tej usterki. Dzwoniłem do paru panów jeden zaproponował mi naprawę za 400zł co niestety mija się całkowicie z celem.Aha jeszcze jedno niestety nie mam kodów ani do auta ani do radia :(. Czy można jakoś usunąć tę usterkę czy szukać po prostu zestawu radia z wyświetlaczem ale wiem że nie będzie to tanie. Z góry dzięki za odpowiedź.


Jesteś z wielkopolski więc polecam Ci pana Andrzeja z firmy Anmar w Poznaniu. Wygooglasz sobie. On robi to za nieduże pieniądze i potrafi znaleźć usterkę. Ja pół roku walczyłem z upływem prądu i wiedziałem, że gdzieś z radiem jest coś nie teges. Nikt oprócz tego gościa nie potrafił mi pomóc.

Do NCDC nie potrzeba kodów. Wszystko jest zakodowane w eepromach. On sobie z tym poradzi ;)

#7 OFFLINE   radostreet

radostreet
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-05-2014

Napisany 01 lipca 2014 - 23:07

Dzięki seba03 za odpowiedź jutro zadzwonie sam jestem ciekaw czy da radę to naprawić bo niestety jesli nie to będę musiał kupić wyświetlacz z radiem ehhh

#8 OFFLINE   radostreet

radostreet
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-05-2014

Napisany 05 lipca 2014 - 11:41

Niestety dzwoniłem i pan Andrzej nie naprawia radii samochodowych tylko szyby niestety dalej kicha widzę chyba jednak bede musiał kupić cały zestaw czyli radio z wyświetlaczem

#9 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 07 lipca 2014 - 20:00

Niestety dzwoniłem i pan Andrzej nie naprawia radii samochodowych tylko szyby niestety dalej kicha widzę chyba jednak bede musiał kupić cały zestaw czyli radio z wyświetlaczem



Mój błąd... Miało być anmark a nie anmar.http://panoramafirm....-siwgi_arx.html tu masz namiary.

Sorki za błąd :dziura:

#10 OFFLINE   radostreet

radostreet
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-05-2014

Napisany 12 lipca 2014 - 09:04

Dzięki faktycznie jest taka firma ale niestety kwota jaką usłyszałem powaliła mnie na kolana 500zł za naprawę tego zestawu masakra jakaś. Za tyle można kupić radio w zestawie z wyświetlaczem.

#11 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 12 lipca 2014 - 09:08

Uuu to faktycznie poszalał z ceną.