Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak sprawdzić czujnik ABS-u?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   wrc.mm

wrc.mm
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: śląsk

Napisany 29 września 2009 - 20:03

Witam.
moj problem jest następujący : podczas naprawy tylnego mostu zostaly rozłaczone przewody ABS i po skręceniu go złączone spowrotem przewody i podczas próby oswiecił sie ABS i nie działa prędkościomierz. zamieniam te przewody i to samo. więc pytanie czy zamienione przewody na osi ma znaczenie, ??
i opzostało mi wymyć wieniec i czujnik. na półosiach. pużniej w razie braku reakcji sprawdzić voltomierzem napiecie na czujnikach i na koniec komp :(
dobrze kombinuje???

#42 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2009 - 20:33

Witam.
moj problem jest następujący : podczas naprawy tylnego mostu zostaly rozłaczone przewody ABS i po skręceniu go złączone spowrotem przewody i podczas próby oswiecił sie ABS i nie działa prędkościomierz. zamieniam te przewody i to samo. więc pytanie czy zamienione przewody na osi ma znaczenie, ??
i opzostało mi wymyć wieniec i czujnik. na półosiach. pużniej w razie braku reakcji sprawdzić voltomierzem napiecie na czujnikach i na koniec komp :(
dobrze kombinuje???


A bezpiecznik nie odpalił czasem?

#43 OFFLINE   DjShrek

DjShrek

    Kierowca omegi :P

  • 89 postów
  • Dołączył: 17-11-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 29 września 2009 - 20:50

Bezpiecznik po raz :) a po dwa sprawdzenia każdego czujnika abs.....
To jest to co tygryski lubią najbardziej :)

#44 OFFLINE   wrc.mm

wrc.mm
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: śląsk

Napisany 29 września 2009 - 21:09

Panowie . bezpiecznik jest ok!!!!
nurtuje mnie jeszcze ,czy te przewody muszą być podpiete dokładnie tak samo , mój błąd- nie zaznaczylem sobie np. lewego przewodu i teraz nie wiem, czy to ma znaczenie , zamienic nie problem tylko ze nie zdało to egzaminu , jutro jeszcze wyczyszcze wieniec i czujniki potem już będą schody.
jeaszcze jakieś sugestie????

#45 OFFLINE   btborys

btborys
  • 3 postów
  • Dołączył: 05-03-2010

Napisany 05 marca 2010 - 16:52

mi tez padly abs i jest taki problem ze urwalem czujnik lewy abs a jak jezdzilem po szrotach to kazdy nie chce wyjac tego bo jest cholerny problem z tym a ze zwrotnica sobie krzycza ponad 100 wiec mam pytanie czy od vectry b pasuje czujnik przedni do omegi czy nie bardzo

#46 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 marca 2010 - 17:11

mi tez padly abs i jest taki problem ze urwalem czujnik lewy abs a jak jezdzilem po szrotach to kazdy nie chce wyjac tego bo jest cholerny problem z tym a ze zwrotnica sobie krzycza ponad 100 wiec mam pytanie czy od vectry b pasuje czujnik przedni do omegi czy nie bardzo


czujnik mam - 80 pln




 


#47 OFFLINE   btborys

btborys
  • 3 postów
  • Dołączył: 05-03-2010

Napisany 06 marca 2010 - 14:34

czy metoda wyjecia czujników i podlaczenia ich do innej omegi i jak w tej innej omedze gasnie lampka abs to znaczy ze czujniki sa dobre wie ktos czy to pewny sposob na sprawdzenie bo tak zrobilem i czujniki mam niby sprawne bo jak podlaczalem do innej omegi z mojego samochodu czujniki lampka abs za kazdym razem gasła.

#48 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 marca 2010 - 17:30

czy metoda wyjecia czujników i podlaczenia ich do innej omegi i jak w tej innej omedze gasnie lampka abs to znaczy ze czujniki sa dobre wie ktos czy to pewny sposob na sprawdzenie bo tak zrobilem i czujniki mam niby sprawne bo jak podlaczalem do innej omegi z mojego samochodu czujniki lampka abs za kazdym razem gasła.


moze okablowanie masz niesprawne do czujnika




 


#49 OFFLINE   btborys

btborys
  • 3 postów
  • Dołączył: 05-03-2010

Napisany 12 marca 2010 - 12:06

to tak panowie kupile pompe ze sterownikiem symbol ten sam xc przelozylem ja i niby wszystko dobrze kontrolka gasnie jak przekrece kluczyk i odpale tez jest zgaszona ale jak rusze to po chwili mi sie zapala kontrolka. i pytanko co to moze byc i tez chce sei zapytac czy np jak podniose samochod i pokrece kolem na przekreconym kluczykuto pompa powinna sei zalaczyc ?? bo pompa załacza mi sie tylko na prawym przednim kole jak krece reszta nic.

#50 OFFLINE   MALCZO

MALCZO
  • 14 postów
  • Dołączył: 03-03-2010

Napisany 15 marca 2010 - 19:28

Witam. Ja również mam problem z palącymi się kontrolkami ABS i TC. Prędkościomierz działa, w miarę normalnie(czasem wskazówka nagle "podkakuje np. do 220 po czym wracw wszystko do normy" dzieję się to bardzo sporadycznie), natomiast abs i kontrola trakcji padły, od czasu do czasu podczas zimnych i śnieżnych dni kontrola i abs na parę minut włączały się. Teraz nie działają już wogóle. Na kompie wyskoczył błąd prawego przedniego czujnika. Spotkał się może ktoś z takim przypadkiem?

#51 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 listopada 2012 - 11:44

Wymieniał ktoś czujnik ABSu przód w Omedze??
Jakiś opis po krótce by się przydał ;)
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#52 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 listopada 2012 - 16:00

Wymieniał ktoś czujnik ABSu przód w Omedze
Jakiś opis po krótce by się przydał

imbo chyba 5 i od zarąbania szczęścia aby wyszedł

#53 OFFLINE   krzys1987

krzys1987
  • 3 postów
  • Dołączył: 18-07-2012
  • Skąd: okolice Kalisza

Napisany 10 grudnia 2012 - 12:09

witam
mam taki problem mysle z mi pomorzecie.mianowicie po przejechaniu 7 km zgasiłem auto i puzniej je odpaliłem i swieci sie teraz kontrolka ABS i nie wiem co za przyczyna jest, i też przestało mi swiecić trzecie światło stopu. prosze o porady