Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Piękna instalka, patrzcie i podziwiajcie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:05

Wrzucam to, żeby pokazać do czego są zdolni "fachowcy". Zdjęcie pochodzi z oferty sprzedaży Omegi C 3,0. Wyrazy współczucia dla potencjalnego nabywcy. Wykonawcy gratulujemy bezczelności albo również współczujemy - głupota jest nieuleczalna.

UUuuupppsss, fotka coś nie wchodzi, daję całego linka
http://www.autotrade....asp#bigpicture



#2 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:06

gdzie to zdjęcie

#3 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:07

Wrzucam to, żeby pokazać do czego są zdolni "fachowcy". Zdjęcie pochodzi z oferty sprzedaży Omegi C 3,0. Wyrazy współczucia dla potencjalnego nabywcy. Wykonawcy gratulujemy bezczelności albo również współczujemy - głupota jest nieuleczalna.


Zapomniałeś chyba o fotce

#4 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:12

Zapodałem całość, bo coś się wykrzaczyło :shock:
http://www.autotrade....asp#bigpicture

#5 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:15

Eeee, no co Ty. Przecież tak ładnie gustownie te przewodziki są ułożone. Ino brać i jeździć :p

#6 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:20

Eeee, no co Ty. Przecież tak ładnie gustownie te przewodziki są ułożone. Ino brać i jeździć

Taaaa, montaż w opcji "dla estetów" :lol:

#7 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:24

nie widzę tu niczego nadzwyczajnego oprócz montażu wlotów wtrysków bezpośrednio do górnego kolektora,coprawda w v6 najlepszy efekt daje zamontowanie ich jak najbliżej cylindrów czyli w kolektorze dolnym ale widziałem już takie instalki,widać montujący nie miał zbytniego doświadczenia z v6,zresztą jak większość pseudo-gazowników w Polsce

#8 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:36

nie widzę tu niczego nadzwyczajnego oprócz montażu wlotów wtrysków bezpośrednio do górnego kolektora

Również.

maraboot, może pokażesz nam wobec tego "jaka NALEŻY to robić". :???:

#9 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 21:55

a

nie widzę tu niczego nadzwyczajnego oprócz montażu wlotów wtrysków bezpośrednio do górnego kolektora,coprawda w v6 najlepszy efekt daje zamontowanie ich jak najbliżej cylindrów czyli w kolektorze dolnym

Noooo, taki drobny szczegół :mrgreen: , pewnie było to tak, że wziął wiertarkę, podniósł maskę i zrobił 6 dziur w dolocie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

maraboot, może pokażesz nam wobec tego "jaka NALEŻY to robić".

To na pewno wiecie, bo dużo na ten temat można przeczytać, ale wstawię fotki mojej instalki, też nie bez uwag.
Chyba z wiekiem robię się upierdliwy :lol:
Nieeee no, Panowie, naprawdę wydaje się Wam to do przyjęcia? Przecież to nie może normalnie działać. To może wsadźmy tych 6 rurek do tej "trąby" za atrapą, szkoda dziurawić kolektor.
Tak na szybko, może właściciel mnie nie zabije
http://myomega.ovh.org/

#10 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 10 grudnia 2006 - 22:10

pewnie było to tak, że wziął wiertarkę, podniósł maskę i zrobił 6 dziur w dolocie

no właśnie tak się to robi...demontuje się kolektor i wierci
estetyka to najmniej ważna rzecz pod maską,liczy się spasowanie i dokładność montażu poszczególnych elementów,a to że przewody biegną po silniku...niestety ich długość tzn odległość od parownika do listwy wtryskiwaczy ma bardzo duże znaczenie,tak samo jak długość przewodów z wtrysków do wwierconych króćców w kolektorze,jeżeli gazownik zamontuje ci kilometry węży tylko dlatego żeby ich ułożenia nie było widać,to znaczy że trzeba poszukać innego a tego z artystycznymi zapędami namówić na założenie galerii a nie warsztatu lpg :drink:

#11 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 grudnia 2006 - 22:26

no właśnie tak się to robi...demontuje się kolektor i wierci

Myślimy tak samo, a jednak inaczej, chodzi mi o to, że facio pewnie niczego nie demontował. Poza tym lokalizacja dysz gazowych i brak równych długości (raczej krótkości) przewodów do wtryskiwaczy, cała reszta to już mały pikuś, ale spójrz na ten idący po okręgu przewód gazowy......
NIeważne, że dla mnie to klęska, ważne, że to nie może normalnie działać.

#12 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 10 grudnia 2006 - 23:03

Sam kiedyś będąc u gazownika zaproponowano mi założenie instalki w ten właśnie sposób po czym gość stwierdził że nie da się inaczej :grin:
W tym samym dniu zdecydowałem nie bawić się w gazowanie.

#13 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2006 - 13:03

Sam kiedyś będąc u gazownika zaproponowano mi założenie instalki w ten właśnie sposób po czym gość stwierdził że nie da się inaczej :grin:
W tym samym dniu zdecydowałem nie bawić się w gazowanie.

Po takiej propozycji to się nie dziwię.

#14 OFFLINE   killer_OKP

killer_OKP
  • 10 postów
  • Dołączył: 16-09-2006
  • Skąd: wielkopolska

Napisany 12 grudnia 2006 - 20:07

widze ze same fachowce sie wypowiadają w temacie montażu lpg w V6

znam kilka aut co mają w ten przedstawiony w pierwszym linku sposób założone przewody od wtryskiwaczy i chodzi to idealnie. Nie ważne co na zewnątrz ale jak doprowadzony jest gaz z wtryskiwaczy do samych zaworów ssących. Tego nie widzicie i skończcie komentować.
Nawiercanie samego kolektora przy wtryskiwaczach benzyny w omedze też nie jest idealnym rowiązaniem.
oj będzie się działo :))

#15 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2006 - 20:23

widze ze same fachowce sie wypowiadają w temacie montażu lpg w V6

Widzę, że dołączył kolejny.....

Nie ważne co na zewnątrz ale jak doprowadzony jest gaz z wtryskiwaczy do samych zaworów ssących. Tego nie widzicie i skończcie komentować.

:nie_wiem: :los: :oczoplas: :zdziwnienie: :zaklopotanie: :placz:

#16 OFFLINE   Beton

Beton

    corsiontko A C20XE

  • 148 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 15 grudnia 2006 - 15:00

przecież od razu widać że króćce są wkręcone prosto w dekiel kolektora ssącego...
Wiele instalacji poprawiałem ale takiego "cuda" jeszcze na oczy nie widziałem...
Normalnie płakać się chce...na pewno jeździ "dobrze" , na pewno "mało pali" , i na pewno "nie ma ubogiej mieszanki" i na pewno "nie wypalą się zawory"...buhahahahahaha...

ale jak to mówią: "przyjdzie głupi i kupi..."
WV Derby `83 G40 -> i wszyscy zostają z tyłu...

#17 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 15 grudnia 2006 - 21:35

A ja powiem tak!! Wazna jest dlugosc wezy od wtryskow do dysz!! Taka sama dlugosc musi byc. odleglosc od wtryskow benzyny tez musi byc taka sama!! A tak naprawde to powinno sie zrezygnowac z wtryskiwaczy benzynki i w te miejsca wstawic wtryski lpg. A tamta oma ma estetycznie zalozone i przynajmnie jakos to wyglada :) a nie tak jak kolega ma przewody na zbiorniczku!( no chyba ze reduktor ma do d..py i ogrzewa mu gazu w fazie lotnej)

#18 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2006 - 15:15

przecież od razu widać że króćce są wkręcone prosto w dekiel kolektora ssącego...
Wiele instalacji poprawiałem ale takiego "cuda" jeszcze na oczy nie widziałem...

Ja też, dlatego chciałem się z kimś podzielić odkryciem.
PORAŻAJĄCE, jak wanna ministra Wassermana :mrgreen:

ale jak to mówią: "przyjdzie głupi i kupi..."

... i jeszcze będzie cały happy :hehe:

#19 OFFLINE   killer_OKP

killer_OKP
  • 10 postów
  • Dołączył: 16-09-2006
  • Skąd: wielkopolska

Napisany 16 grudnia 2006 - 17:46

Na jakiej podstawie jestescie pewni że te króćce nie są tylko elementem mocującym specjalne wężyki doprowadzające gaz w okolice zaworów. Macie rentgena w oczach i widzicie co jest pod kolektorem dolotowym? :mrgreen:
A co powiecie o tak zamontowanej instalacji?

Dodany obrazek
oj będzie się działo :))

#20 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2006 - 18:35

Na jakiej podstawie jestescie pewni że te króćce nie są tylko elementem mocującym specjalne wężyki doprowadzające gaz w okolice zaworów. Macie rentgena w oczach i widzicie co jest pod kolektorem dolotowym?

Jeżeli są tam jeszcze jakieś "specjalne wężyki" to jest to totalna głupota, jakieś rurki wewnątrz kolektorów :oczoplas: :zdziwnienie:

A co powiecie o tak zamontowanej instalacji?

Dysze wtryskiwaczy wkręcone w pokrywę dolotu, jakieś kaszaniaste, ponaciągane i poplątane druty przy wtryskiwaczach (nie wiem jakich). No cóż, masz to u siebie? Napisz co to jest.