Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka antena do cb ?? , która najlepsza ?? - rady & opinie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
247 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2010 - 22:18

A znacie pojęcie "jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego ??? Odnośnie triflexa...
Ta antena obsługuje 3 pasma CB-27MHz , Radio FM - 88-108MHz i GSM 1800MHz Krótkofalowcy płacą około 500zł za anteny które nie posiadają zysku a pracują w tak szerokim zakresie częstotliwości. Więc odpowiedź znacie ;) Odradzam

Spliter antenowy jest już lepszym rozwiązaniem posiada pewne wady ale przy korzystaniu z CB i kanału 19 wcale tego nie dostrzeżecie. U mnie było by gorzej ze względu na radio które wożę. Sam właśnie kombinuje jaką antenę kupić na FM-a bo starą zdemontowałem i założyłem gniazdo na CB. A co do ściągania można się do tego przyzwyczaić, sam tak robię już kilka lat a na kompromisach nie wychodzi się dobrze. Coś za coś.

#62 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 25 maja 2010 - 07:42

A ja z innej beczki: chcesz nadawac czy zadowoli Cie odsluch? Jesli tak to moze zainteresuj sie konwerterem CB na MW? Calkiem calkiem sie to to spisuje, nie wiem tylko jak przy stosunkowo krotkiej antenie w omedze.

#63 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 maja 2010 - 22:05

Właśnie kilka osób się mnie o to pytało ale nie znam tego urządzenia. Co do parametrów to raczej sceptycznie do tego podchodzę gdyż anteny radiowe-FM to pracują na innej częstotliwości niż CB chociaż 3 harmoniczna kanału 19 wychodzi na 81,540MHz a 4-ta 108,720MHz więc może odbierać jakoś. długość anteny nie zawsze jest miarowa do jej parametrów pracy więc wysokość umieszczenia jest plusem.

Chyba się skusze i zakupie coś takiego na testy :p

#64 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 25 maja 2010 - 22:44

Wlasciwie to ciekawa opcja na krotkie trasy bez wyciagania bata, po prostu pstrykasz i masz nasluch.

#65 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 26 maja 2010 - 17:35

Sirio Triflex jest anteną helikalną. Zasady projektowania takich anten są inne niż w przypadku anten prętowych. Tu liczy się obwód jednego zwoju i odległość między kolejnymi zwojami. Anteny śrubowe są z reguły antenami szerokopasmowymi.

Ponadto uważam, że najważniejszymi parametrami opisującymi antenę są jej charakterystyk promieniowania i zysk energetyczny. Właśnie pojęcie zysku jest niezwykle cennym parametrem, które pozwala porównywać konkretne modele anten. Niestety z tego co przeglądałem ten parametr jest notorycznie pomijany lub wyrażany nie w tych jednostkach co trzeba. Wydaje mi się że skoro producent nie podaje zysku to znaczy że naprawdę nie ma się czym chwalić.

Najogólniej zysk określa ile razy 'lepsza' jest nasza antena w stosunku do anteny wzorcowej (najczęściej izotropowej). zysk wyrażony w samych dB nic nie mówi!
ponadto antena nie ma mocy jak gdzieś ktoś napisał!

#66 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 26 maja 2010 - 19:28

Koleka pasek888 z cb-forum.pl to kupil i testowal i zamiescil na tamtejszym forum relacje. Pozwole sobie podac linki do jego nagran na YT:


http://www.youtube.com/watch?v=pC-fWVC4ETw
Do dwoch ostatnich, nagranych na dniach (pierwszy wczesniej) dal taki komentarz:

słyszane trzaski występują tu dlatego, że dałem radio dość głośno, aby w kamerze było wszystko głośno słychać :)


Wiecej szczegolow w temacie "Modyfikacja radia samochodowego - odbiór CB" na ww. forum.

Wezmy tez pod uwage ze dzwiek bedzie wtedy plynal z glosnikow jakie mamy w aucie ;)
Jak dla mnie niejedno cb jakością odsluchu wysiada...

#67 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2010 - 21:08

Hmmm działanie tak jak przewidywałem, ale miło zaskoczony jestem iż stacje zagraniczne słychać (propagacja) więc nie jest aż tak źle, tylko brak Sqelcha jest trochę frustrujące bo na głośnikach w drzwiach to trochę męczące będzie. To taka ocena na szybko.

#68 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 10 czerwca 2010 - 15:15

No i kupilem sobie cos takiego: http://www.cbcaraudi...irio t3 27.html plus to: http://www.cb19.pl/go/_info/?id=267,
i pytanko: omega ma wzmacniacz antenowy i nie wiem czy pominac go przy tym spliteze czy moge go podlaczyc, bo cala instalacje chcialem zrobic pod podsufitka z tylu zeby nie rzezbic kolo konsoli.

#69 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2010 - 16:23

jak masz gdzie zasilić to tak, ale bankowo w spliterze nie ma miejsca na zasilanie więc je pomijasz.

ps przynajmniej nie będzie kuła w oczy tylko przypomina zwykłą FM-ke od malucha czy syrenki :p

#70 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 10 czerwca 2010 - 16:43

Inaczej, nie wiem gdzie dokladnie znajduje sie wzmacniacz od fm, ale chcial bym uciac kabel przy samej antenie podlaczyc do splitera zeby nie puszczac nastepnego kabla do radia i wykozystac juz istniejacy, potem puscic kabelek od splitera do cb bezposrednio i sie zastanawiam czy ten wzmacniacz antenowy ktory jest w omach fabrycznie nie zrobi mi jakiegos syfu na CB (albo na FM), BTW antenka zeczywiscie wyglada jak zwykla samochodowka.

#71 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2010 - 16:54

jak masz kombi to wzmacniacz masz w antenie, jak zdejmiesz tapicerkę to zobaczysz kabel antenowy i zasilanie. Nawet nie próbuj !! robić takiego manewru z kablem do radia kabel ma 75Om a do CB musi być 50Om więc jak chcesz spalić radio ryzykuj, ale poprowadzenie nowego kabla Cię nie ominie. Przerabiałem ten temat i zrzucałem podsufitkę i prowadziłem nowy kabel do CB a antenę FM ze wzmacniaczem dałem na szybę przednią. stary kabel od FM leży tam gdzie był jak bym sprzedawał mam możliwość odwrotu.

#72 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 10 czerwca 2010 - 17:23

Dyskutujemy w dwoch tematach :), myslalem ze wzmacniacz radiowy jest na zasadzie pudelka podlaczonego do anteny (moj blad), nawet do glowy mi nie przyszlo zeby puszczac sygnal CB na istniejacym kablu FM, chodzilo mi bardziej zeby cala instalacje zrobic pod dachem zeby nie walczyc pod deska rozdzielcza, czyli umiescic sam spliter pod podsufitka i tam dwa kable jeden FM drogi CB puscic. Od samego poczatku mialem plan zrzucenia podsufitki i zrobienia tego jak nalezy:).

#73 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2010 - 19:49

jeszcze z jednym będziesz miał problem na złączce przy Radiu FM masz złącze jak grubsza igła tak samo przy antenie, by połączyć spliter z kablem od FM-ki który ma większe, grubsze złącze, będziesz musiał kupić takie samo złącze na spliter. Ja puściłem kabel od CB pod dachem, później schodzi prawym słupkiem pod deskę i tam wyprowadzasz gdzie chcesz.

btw zobaczyłem po Twoim poście że gdzie indziej piszesz w tym temacie ;)

#74 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 11 czerwca 2010 - 08:29

witam jaka antenkę polecacie najlepiej nie za długa jak miała by ponad metr to najlepiej łamana. Posiadam obecnie presidenta alaske i jest dla mnie uciążliwe odkręcanie kolko bata od magnezu zęby wjechać do garażu jestem w stanie nawet zamienić ja na coś innego małego lub łamanego na magnesie lub uchwycie ale tez na coś co nie ma najgorszych opinii chciałem kupić antenę helikalna czy coś takiego ale jakoś nie słyszałem żeby to była rewelacja

#75 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2010 - 08:48

jest dla mnie uciążliwe odkręcanie w kółko bata od magnesu żeby wjechać do garażu

To się ciesz że masz garaż, a co do odkręcania to już nazywa się lenistwo ja tam nie marudzę mimo że auto zostawiam na parkingu strzeżonym a jak coś zakup sobie Presidenta Missouri 66cm długości, a sprawuje się świetnie właśnie testuje taką śmiem stwierdzić że po przesiadce z Diamond CR-11 (165cm) nie odczuwam bym był głuchy, tylko cena powala. Jak sprawdzałem metrówki to miałem wrażenie że nie mam radia. Więc opinie wystawiam B.dobrą

#76 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 13 czerwca 2010 - 10:56

No i po przeszczepie :) po sciagnieciu starej anteny okazalo sie ze jest ona FM/GSM i wyglada tak: http://img217.images...20100612443.jpg . Odbior FM na T3 27 zadowalajacy, CB nie wiem musze najpierw jechac ja ustawic do fachmana, spodziewalem sie problemow ale poszlo gladko.
A tak sie prezentuje T3 27:
http://img202.images...20100613447.jpg
http://img175.images...20100613448.jpg

#77 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 czerwca 2010 - 11:24

No i elegancja Francja wygląda jak wiejski tjuning :smiech: a tak poważnie to nie wzbudza zainteresowania chyba że potencjalny "nie planowany nowy nabywca" zna się na rzeczy. Ale nie przyciąga wzroku :ok:

#78 OFFLINE   LongLife

LongLife
  • 39 postów
  • Dołączył: 23-03-2010
  • Skąd: Skwierzyna Lubuskie & Viborg Dania

Napisany 13 czerwca 2010 - 11:33

Nom do najpiekniejszych nie nalezy :), lepiej by wygladala jak bym ja pochylil, ale ogolnie tragedii nie ma.

#79 OFFLINE   kanathea

kanathea

    czołg

  • 84 postów
  • Dołączył: 23-07-2008
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 21:51

Sirio Turbo 1000

Dobra jakos wykonania, przegub do zmiany kata nachylenia, cewka dopasowywujaca, zlacze pod stopke PL, czarny bat :)

ew. Sirio AS-100

#80 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 17 czerwca 2010 - 10:09

co w antenie jest wazniejsze dł fali czy zysk/wzocnienie?