Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka antena do cb ?? , która najlepsza ?? - rady & opinie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
247 odpowiedzi na ten temat

#241 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 17 czerwca 2013 - 11:26

odnośnie triflexa są zdania podzielone :( niektórzy mówią że po przeróbce na pl albo dv i daniu normalnego bata to się nawet sprawdza!!

#242 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 17 czerwca 2013 - 12:59

odnośnie triflexa są zdania podzielone :( niektórzy mówią że po przeróbce na pl albo dv i daniu normalnego bata to się nawet sprawdza!!


Niby jak Ty chcesz przerobić triflexa na pl czy dv oświeć mnie i jaki to miało by sens? Bo chyba nie rozmawiamy o tej samej antenie.

#243 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 17 czerwca 2013 - 14:04

Miałem twin car i wywaliłem to dziadostwo. Na światłach sobie można bylo pogadac ale nic więcej... No nic, pomyśle nad helikalem do miasta :)

#244 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 17 czerwca 2013 - 21:35

Niby jak Ty chcesz przerobić triflexa na pl czy dv oświeć mnie i jaki to miało by sens? Bo chyba nie rozmawiamy o tej samej antenie.


mnie się z twincarem pomyliło :);)

#245 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 20 czerwca 2013 - 18:48

:hmmm: ale to nie działa... równie dobrze można prowadzić odsłuchy na kawałku gwoździa :lol: a o nadawaniu nie wspomnę.


Zapomniałem Ci odpisać działa tak samo jak wspomniana florida na która to miała być właśnie ta wymiana. Dla mnie antena do auta to turbo 2001, colorado 1200, texas pomimo gnącego się pierwszego elementu nawet wspomniana tutaj wszechobecna WA czyli jedziesz i wesoło merdasz ogonkiem na sprężynie a wszechobecna bo raz jest z jednej strony auta raz z drugiej :D. Popierdółki do metra czy półtora to są tylko półśrodki. Antena ma działać i wyglądać i w dodatku powinna być solidnie zamocowana. Taka jest niestety radiokomunikacja na tym śmieciowym paśmie.

#246 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 czerwca 2013 - 19:07

Popierdółki do metra czy półtora to są tylko półśrodki. Antena ma działać i wyglądać i w dodatku powinna być solidnie zamocowana. Taka jest niestety radiokomunikacja na tym śmieciowym paśmie.

ale idąc tym tokiem rozumowania to po co skracać antenę cewką? Nie lepiej wywalić pełne pół fali na samochód? Albo chociaż pełną ćwiartkę? ;)

#247 OFFLINE   Omusia

Omusia
  • 19 postów
  • Dołączył: 11-06-2013

Napisany 20 czerwca 2013 - 19:14

jedziesz i wesoło merdasz ogonkiem na sprężynie a wszechobecna bo raz jest z jednej strony auta raz z drugiej :D. Popierdółki do metra czy półtora to są tylko półśrodki. Antena ma działać i wyglądać i w dodatku powinna być solidnie zamocowana.


I w czasie wyginania tracić swoje właściwości - po to właśnie są anteny helikalne, żeby nie merdało anteną cały czas :D

#248 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 października 2016 - 17:11

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat anten CB montowanych na szybę? Czy to działa?

Są dostępne takie klejone od wewnątrz i zewnątrz auta.

http://allegro.pl/li...s0-ele-1-4-0923