Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka antena do cb ?? , która najlepsza ?? - rady & opinie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
247 odpowiedzi na ten temat

#201 OFFLINE   przemeq

przemeq
  • 21 postów
  • Dołączył: 10-03-2012

Napisany 01 stycznia 2013 - 19:16

Przy takiej mocy to jak najbardziej na stałe. Im lepsza masa tym mniej śmieci z eteru, a i nie zgubisz przy większej prędkości. :D Zresztą Renooo to plastikowy wóz. :p
P.S

spokojnie nie jeżdże



#202 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 stycznia 2013 - 19:29

Przy takiej mocy to jak najbardziej na stałe. Im lepsza masa tym mniej śmieci z eteru, a i nie zgubisz przy większej prędkości. :D Zresztą Renooo to plastikowy wóz. :p
P.S


plastikowe to on ma tylko blotniki przednie,

moja ml 145 wytrzymywala omegowe 210, widac magnes dawar rade,

niestety, ale z powodu wieku antena sie rozwarła, korozja zaczela robic swoje. podstawa tez zreszta niezle pognita.

co do smieci z eteru, no niestety, ale im dluzsza antena tym smieci jakby wiecej ;) wiec do tego trzeba sie przyzwyczaic, allbo korzystac ze wstretnego asc :mad:

23W mocy to i tak malo kiedy bedzie sie uzywalo, bo i po co, ja sie moze przebije dalej, ale dalekiej odpowiedzi nie uslysze.


teraz co wybierac?? sirio czy santiago??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#203 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 01 stycznia 2013 - 19:53

Ja mam antenę na magnes. Radio mam zawsze w jednym miejscu jak również antenę na środku dachu bo tam mam największą masę. Po zestrojeniu jest dobry zasięg i przy dobrym radiu (president johnson II) ograniczone zakłucenia. Wiem że to dziwnie wygląda auto z anteną na środku sufitu ale cb jest do konkretnej komunikacji a nie ktoś aplikuje antene na stałe w plastikowym tylnim zderzaku i co chwile zadaje pytanie: jak mnie słychać mibile.

#204 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 stycznia 2013 - 20:14

Ja mam antenę na magnes. Radio mam zawsze w jednym miejscu jak również antenę na środku dachu bo tam mam największą masę. Po zestrojeniu jest dobry zasięg i przy dobrym radiu (president johnson II) ograniczone zakłucenia. Wiem że to dziwnie wygląda auto z anteną na środku sufitu ale cb jest do konkretnej komunikacji a nie ktoś aplikuje antene na stałe w plastikowym tylnim zderzaku i co chwile zadaje pytanie: jak mnie słychać mibile.


to akurat nic nie przeszkadza, bo masa i tak musi byc dodatkowo pociagnieta ;)

jedynie antena nie ma przeciwwagi.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#205 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 stycznia 2013 - 20:17

Jeżdziłem z sirio turbo 5000 na magnesie troszku długa ale wytrzymała gałezie ,drzewka nawet ciągnołem ja raz jak psa na smyczy i działa ,też radio rozblokowane tyle że jackson 2 I ładnie to współpracuje ze sobą teraz mam cobre hg a 2000 ładnie wygląda magnesik super i też jestem zadowolony

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

#206 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 01 stycznia 2013 - 20:23

p.s. nigdy nie miałem żeby mi antene z dachu zgarnęło a grzecznie nie zawsze jeżdzę. I od sześciu lat nie zmiażdżyłem tak kabla aczkolwiek przyciskam go drzwiami i jest super sprawny., Zasięg radia mam imponujący

#207 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 01 stycznia 2013 - 21:11

nigdy nie miałem żeby mi antene z dachu zgarnęło a grzecznie nie zawsze jeżdzę.

jednym zgarnia innym nie, magnes też magnesowi nie równy, nawet w tym samym rozmiarze. Gorzej przy jakimś zdarzeniu, w końcu nieszczęścia lubią chodzić parami.

teraz co wybierac sirio czy santiago

co nie wybierzesz będziesz zadowolony, kup tą która bardziej Ci się podoba, pasuje do auta.

#208 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 stycznia 2013 - 01:54

przy magnesie 23W to chyba jakbyś nie kombinował to poza piskiem nic więcej nie wyzioniesz.

ee nie przesadzaj z tym piszczeniem :D przy 100W może coś takiego mieć miejsce, ale nie przy 23W ;)

Uchwyt masz szansę znacznie lepiej zmasować.

Tak, tutaj się podpiszę, masz szansę lepiej zmasować ;)

teraz co wybierac sirio czy santiago

Obie anteny są porównywalne, T/P 5000 bardziej imponująco (cewka) wygląda przez co częściej przykuwa uwagę. Santiago też nic nie brakuje :D

Wiem że to dziwnie wygląda auto z anteną na środku sufitu

:smiech: a dwie anteny ?? na środku dachu i druga bardziej z tyłu (Omega Caravan) :D też wygląda zabawnie :lol:

p.s. nigdy nie miałem żeby mi antene z dachu zgarnęło a grzecznie nie zawsze jeżdzę.

to masz ogromne szczęście, ja co prawda z magnesem dość krótko jeździłem ale zawsze pamiętałem o tym przy rozpędzaniu się, mój kolega niestety zapomniał się i zgubił antenę z dachu, to że poleciała to nic niestety poleciały mu zniżki bo antena z magnesem zatrzymała się na aucie które jechało z nim.

I od sześciu lat nie zmiażdżyłem tak kabla aczkolwiek przyciskam go drzwiami i jest super sprawny., Zasięg radia mam imponujący

Cieszymy się razem z Tobą ;)

co nie wybierzesz będziesz zadowolony, kup tą która bardziej Ci się podoba, pasuje do auta.

też dobre rozwiązanie :D

#209 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 stycznia 2013 - 16:38

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum także jak coś zrobię nie tak to proszę o wyrozumiałość:) Od ponad dwóch tygodni stałem się posiadaczek samochodziku marzeń :)

Opel Omega 2.5 V6 170km Benzynka :)

i więc.

Chcę zamontować króciutką antenkę na środku klapy bagażnika. Miałem już wiele anten od metra wzwyż i nie wiem czemu ale powiedziałem dość już takich długich batów. Może to strach przed kradzieżą ? nerwy wynikające z ciągłego zdejomowania jej w mieście ? Sam nie wiem.
Patrzyłem na allegro i są różne do takiej długości i co za tym idzie jest duża rozbierzność cenowa. Zdaje sobie sprawę z tego że najlepszym rozwiązaniem byłaby antena presidenta która kosztuje około dwóch stówek ale jakoś mi się nie uśmiecha wydawać tyle kasy. Myślę że taka do 100zł by wystarczyła. Wiem że strace na zasiegu anteny ale doszedłem do wniosku że i tak wywołuje osoby które zdąrzyły przejechać z przeciwnej strony więc większy zasięg mi jest zbędny (nauczka po tym jak zapytałem jaka scieżka i na mój pech odpowiedziała policja że czysto a tu za 3km bach... !!!! 400zł i 8pkt. )

Proszę was o porady.
ps. co myślicie o antenie lemm at-106 ? miał z nią ktoś coś do czynienia ? :)

Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia w trasie !!!!:hihi::hihi::hihi::szpital:

#210 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 02 stycznia 2013 - 18:24

W sumie racja użytkuje dopiero drugi magnes więc to że mi nie zerwało to nie znaczy że u wszystkich tak jest.
Ziutek50 ja nie ogarniam czemu mają służyć i jak wyglądać te anteny:)

#211 OFFLINE   przemeq

przemeq
  • 21 postów
  • Dołączył: 10-03-2012

Napisany 02 stycznia 2013 - 18:41

Wg mnie najlepsze anteny to Sirio Turbo(złamanie prawa fizyki długość=zasięg) i Performery ze wzmocnieniem w główcy i cewką.

#212 OFFLINE   przemeq

przemeq
  • 21 postów
  • Dołączył: 10-03-2012

Napisany 02 stycznia 2013 - 19:00

Lemm jest średniej klasy anteną. Bardziej polecałbym do stówki Sirio Omege 27 lib Skake mini + uchwyt montażowy.

#213 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 stycznia 2013 - 20:01

Nie wiem czy dobrze przeczytałeś ale prosiłem o antene do 80 cm i do 100zł, a żadne z twoich propozycji nie pasuje ale dziękuje:)

ps. Decyzja padła i jednak zostaję przys starej. Kupię tylko uchwyt magnesowy i wsio. Jednak Alan 9 plus nie pobije anteny do stu złotych i do 80cm.

Pozdrawiam.

#214 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 stycznia 2013 - 23:15

Ziutek50 ja nie ogarniam czemu mają służyć i jak wyglądać te anteny

na CB świat się nie kończy, są jeszcze pasma dla krótkofalowców ;)

Wg mnie najlepsze anteny to Sirio Turbo

:hmm: to w takim razie nie miałeś styczności z Diamond CR-11 ;)

#215 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 03 stycznia 2013 - 11:12

Ja montuje na klapy w samochodach anteny omega 27 sirio. Bardzo dobrze sie wstrajaja na calej 40-stce. Polecam dobra i tania antena. Moze byc problem ze zdejmowaniem, bo tam jest zamiast motyla srubka ale smialo mozna to zmienic.
Lemm jak pisal kolega wyzej klasa srednia, sirio sa jednak lepiej wykonane.

#216 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 03 stycznia 2013 - 11:22

Turbo 2001 od lemm-a bardzo wytrzymala antena z dobymi osiagami. Tylko trzeba pamietac o jednaj istotnej rzeczy. To ciezka antena wiec nalezy od spodu wzmocnic blache jakims metalowym krazkiem mimalna srednica 10 cm bo powygina blache.
Mozna zalozyc tez texasa od presidenta, pieknie sie porezentuje w omegach ta antena ze wzgledu na chrom ale ma spora wade. Pierwszy laczeniowy element(preta) jest bardza gietki...

#217 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 stycznia 2013 - 13:45

słyszałem dużo o tej antence i ją zachwalali. Tylko ja chciałem kupić coś tanszego bo wiadome, złodziej też wie co dobre i chwila i by nie było gdybym ustał gdzieś na mieście po pod domem to się nie martwie bo mam ogrodzony.:dziura:

#218 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 03 stycznia 2013 - 14:55

Co bys tam nie zamontowal to i tak ukradna jak zostawisz. Zainwestuj w antene i ja sciagaj najnormalniej w swiecie, to najlepsze rozwiazanie.

#219 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 stycznia 2013 - 15:45

Tylko nie zawsze się chce i jest na to czas :p

#220 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 stycznia 2013 - 01:37

obecnie mam ML 150 od midlanda na uchwycie przymocowanym do klapy bagaznika,
do tego masa pociagnieta od uchwytu do karoserii o przekroju 4 kwadrat (czyli ze spoooorym zapasem), jedyne co zauwazam, to, ze jak radio zimne (obezne temp.) to sa slyszalne piski jak nadaje i swr goni powyzej 2.0 co juz jest zle.

nadal zastanawiam sie pomiedzy sirio 5000 tyrbo/performer a santiago, w opcji jeszcze texas.
pytanie tylko, ktore mniej kradna, albo, ktora sie da lepiej zabezpieczyc przed kradzieza.

z tego co u siebie widze, to anteny malo chodliwe, wiec latwo daloby sie taka po ewentualnej kradziezy namierzyc, ale wolabym by zostala u mnie na aucie.

jedyne co moge narazie stwierdzic, to nie kupujcie takiego uchwytu (jedyny jaki mi spasowal do klapy) http://www.cb19.pl/u...o-klapy-u4.html, gdyby nie moje przerobki to antene bym zgubil juz przy 60 km/h, ale teraz jest zrobiony porzadnie.

zastanawiam sie jeszcze nad belka bagaznika i w niej umocowana antena, belka jest co prawda aluminiowa (orginal renault), ale i tak poszlyby do anteny porzadne kable.



jak narazie udalo mi sie uzyskac jakies 15 km czystej lacznosci, bez jakichkolwiek szumow, z mojej strony jak i ze strony rozmowcy na gorszym sprzecie, do tego jak narazie nie zauwazylem gorszego odbioru/nadawania ze zgledu na umiejscowienie na skraju auta po prawej stronie, nie probowalem co prawda centum dachu, ale obracanie auta wzgledem rozmowcy nie mialo wplywu na jokosc rozmowy. rozmowca tez mobil.
bazowych stacji nie biore pod uwage. poniewaz juz na innym radiu i ml-u na magnesie potrafilem uzyskac wieksze odleglosci w miare czystej rozmowy.

jedno co dobrego zauwazylem. policja w nieoznakowanym czesto w mojej okolicy zaglusza kanal 19. po skreceniu mocy nadawania na maksa jestem slyszalny, oni nie slysza, ja nadaje i sie przez ich zagluszanie przebijam.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI