Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

klimatyzacja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
102 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 kwietnia 2007 - 22:03

:oops:

13.04.2007

więc tak
wszystkie połączenia elektryczne w panelu klimatronika sa okej rozebrałem dzisiaj cąłość nei mam fot bo się zzdenerwowałem... al ezroie kiedys manuala bo bede wymeiniał didody w klimatroniku...

natomiast NIE DZIAŁA SPRĘŻARKA.... czyli prawdopobobie jakas nieszczelnośc tylko k**wa gdzie bo sprawdzane było wszyściutkow zeszłym tygodniu i k**wa nic nie było...
o 12.00 bede w zakładzie naprawczym...

#42 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 kwietnia 2007 - 10:49

Waldemarz jesli masz czas to wyjasnij prosze temat "zuzywania sie czynnika". Pozdrawiam
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#43 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 kwietnia 2007 - 12:11

natomiast NIE DZIAŁA SPRĘŻARKA.... czyli prawdopobobie jakas nieszczelnośc tylko k**wa gdzie bo sprawdzane było wszyściutkow zeszłym tygodniu i k**wa nic nie było...

To w jaki sposób ci to sprawdzali, przecież aby dokładnie wiedzieć gdzie uchodzi, to po to właśnie dodaja preparat kolorowy, który przy wyciekach wychodzi i za pomocą lampy UV każdy porzadny fachman stwierdzi gdzie jest wyciek.



Waldemarz jesli masz czas to wyjasnij prosze temat "zuzywania sie czynnika". Pozdrawiam

Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale mogę wyjaśnić o co mi chodziło.
Jeśli masz klimatyzacje sprawną i szczelną, a nie chłodzi tak jak powinna, to wtedy dodaje sie ponownie czynnika i odrazu klima chłodzi tak jak powinna czyli temp wyjściowa chłodnego powietrza z nawiewu ma temp około +4 stopni.
Więc jeśli klimę masz sprawna i szczelną to dlaczego należy przy takim właśnie braku chłodzenia dodać czynnika?
O to właśnie mi chodziło, że jednak musi sie zużywać tak samo jak np płyn hamulcowy.

#44 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 kwietnia 2007 - 14:24

Być może - jednak moja wiedza do tej pory byla taka ze to zuzywanie mozna najprosciej nazwac ulatnianiem powodowanym niedoskonaloscia ukladu klimatyzacji (duzo polaczen gwintowanych, wezy gumowch, uszczelniacze sprezarki) i bardzo trudnym w zatrzymaniu w takim ukladzie gazu. I z tego co wiem nie istnieje inny sposób zuzycia. Czysto teoretycznie: jesli uklad bylby super szczelny(odlew) to gaz bylby to konca zycia samochodu. Ale ok Dzieki za wytlumaczenie. Poczytam , popytam jeszcze. Pozdrawiam - Dzieki
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#45 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 kwietnia 2007 - 15:46

Może to właśnie jest przyczyna tego tzw zużywania, jeśli chodzi o klime to naprawdę nie wgłębiałem się aż tak daleko.
Fakt i zgodzę się z toba, że poprzez złączki, połaczenia, itd to powinno byc jedyną przyczyną ulatniania sie czynnika.
Wiesz kiedys mówili tak, że czynnik tez się zużywa jak i płyn hamulcowy.
Co jakiś czas trzeba go zmienic i oczyścic układ :mrgreen:

Ale jedno jest w tym wszystkim najważniejsze, czego niektórzy nie robią:

Dlaczego układ klimatyzacji powinien być serwisowany?

- Ponieważ w naturalny sposób nawet z całkowicie szczelnego układu ubywa rocznie od 10 do 15 proc. czynnika chłodniczego.
- Ponieważ inaczej nie można zagwarantować smarowania kompresora.
- Ponieważ wilgoć w układzie może spowodować poważne uszkodzenia.


#46 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 kwietnia 2007 - 18:45

To w jaki sposób ci to sprawdzali, przecież aby dokładnie wiedzieć gdzie uchodzi, to po to właśnie dodaja preparat kolorowy, który przy wyciekach wychodzi i za pomocą lampy UV każdy porzadny fachman stwierdzi gdzie jest wyciek.


czynnik z kolorem jest od 2 tygodni... dzisiaj sprawdzał lampą UV i okularki jakies se zakładał.... i co
k**wa nigdzie nie widać zeby uciekało... trzy powtarzam 3 razy sprawdzał wszystko nic k**wa nie ma... a czynnik uciekł sobie... w trakcie pracy spreżarki...
diagnoza

podejzewają sprężarkę... umówiłęms ię na środe.... 400zł w tym uzupełnienie czynnika

już nie weiem o co chodzi??

powidział mize jak się kręci koło sprężarki to rozpyla ten czynnik....

pytanie moje jest następujace

czy to możliwe żeby nie było widac gdzie uciek a mimo to uciekało....??
i czy przypadkeim nie chcą mnie jebnąć na 400 stuwy któych jakos nie mam......??

ewentualne sugestie i podpowidzi mile widziane...

i czy jest jakiś element którego niew idać tzn czy jest gdzieś ukryty gdzie moze uciekać??

#47 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 kwietnia 2007 - 18:54

Giskard a sprawdzali ci dokładnie chłodniczke od klimy, czy zagladali właśnie tam dokładnie.
Powiem ci że dla mnie jest to dziwne iż mówia o sprężarce, przeciez gdyby ubywało przez sprężarke jak to określili że rozpyla, to też byłoby widać ślady wycieku. Chyba że szanowny pan założył ciemne okulary i nie widzi. :mrgreen:
Mam propozycje dla ciebie przyjedź do warszawy i pojedziemy do mojego mechaniora od klimy.
Gośc naprawdę jest fachowiec i nie naciaga ludzi.

#48 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 kwietnia 2007 - 19:13

a sprawdzali ci dokładnie chłodniczke od klimy,


chodzi o te z przodu samochodu?? jeżeli tak to sprawdzał dwa razy zgóry (odkręcona palstikow atrapka) z dołu ze dwa razy.... nic nie ma........ już mnie k**wa tarfia jasny szlag.... gostek jest dostęny od razu?? to sie moze brykne.... zapytaj go ewentualnie co moze byc przyczyną tak na oko i na ucho... :hehe: :pad:

wczoraj w tarkcie jazdy słyszałem taki dziwny syk ... takei sysysysysysysys w okolicach maski po lewej stronie tak za kierownica.... sprawdzali pod maską nic nei ma...

#49 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 kwietnia 2007 - 19:18

zapytaj go ewentualnie co moze byc przyczyną tak na oko i na ucho...

Na ucho to chłop w szpitalu umarł. Giski tak to tylko może ci wróżka wywróżyć.
Gość jest dostepny w każdy dzień prócz niedzieli.

#50 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 13 kwietnia 2007 - 20:07

Waldek mógłbyś podać adres tego twojego fachmana od klimy :wink: :cool: .

#51 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 kwietnia 2007 - 17:35

ja spotkalem sie ze wywalalo z popekanego weza. Problem byl tak jak u Ciebie ze niby nic nie widac i koles ze 2 razy dobijal w sezonie. Okazalo sie ze czasem waz puszczal a czasem nie i koles wyczail gdy zalozyl gogle i ruszal , naciskal, wyginal (oczywiscie ile sie da i z czuciem)weze i dopiero wyszlo szydlo z worka.
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#52 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 kwietnia 2007 - 17:41

Waldek mógłbyś podać adres tego twojego fachmana od klimy :wink: :cool: .

Mariusz ta firma jest w Milanówku, a nazywa sie "AutoKlima"
Milanówek ul. Gospodarska 47
Jadąc trasą do Milanówka musisz przejechać na drugą stronę torów kolejowych i jadąc ulicą Kościuszki trafisz do nich. Na każdym słupie bedziesz widział tabliczki "AutoKlima" i cie nakierują.

#53 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 14 kwietnia 2007 - 18:51

Waldek bardzo dziękować za adresik :wink: . Muszę w końcu sprawdzić i nabić klime bo chyba kończy się gaz :evil: . Pozdro. :cool:

#54 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 kwietnia 2007 - 19:01

Giskard spręzarka lubi cieknąć i wcale tego moze nie byc widac na pierwszy rzut oka, są dwa miejsca gdzie cieknie - na złaczeniu połowek obudowy ( widac gołym okiem ) i od strony wyjscia wałka na sprzegło - napęd, ( tu niestety trzeba zwalic kolo napedowe ze sprzegłem i dopiero bedzie widac. Jesli cieknie własnie na wałku regenaracja nic nie da , wytarty właek nie zawsze przyjmuje nowy uszczelniacz i w krótkim czasie "przeszczep sie nie przyjmuje) i znowy cieknie. Śmieszy mnie gwarancja na regeneracje sprezarki 3 lub 6 miesiecy hehehehe.Wywalasz 4 stówy i po krótkim czasie jestes znów bez chłodziku w autku.

#55 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 kwietnia 2007 - 19:55

Problem byl tak jak u Ciebie ze niby nic nie widac i koles ze 2 razy dobijal w sezonie. Okazalo sie ze czasem waz puszczal a czasem nie i koles wyczail gdy zalozyl gogle i ruszal , naciskal, wyginal (oczywiscie ile sie da i z czuciem)weze i dopiero wyszlo szydlo z worka.


a mozesz napisac który to wąż??? ..


na złaczeniu połowek obudowy ( widac gołym okiem ) i od strony wyjscia wałka na sprzegło - napęd, ( tu niestety trzeba zwalic kolo napedowe ze sprzegłem i dopiero bedzie widac.


czyli bez rozbierania (wyciągania sprężarki) nic z tego nie da się stwierdzić.... rozumiem że jak na wałku to ząłoża nowy uszczelniacz i bedzie gites przez 6 miesięcy... :bad: hm.... musze gdzies pojechac gdzie mi powiedża wszystko bez nabijania w butelke tylko gdzie??

#56 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 kwietnia 2007 - 06:32

oczywiscie ze moge ale to Ci nic nie da bo to byl ford. Waz idacy od sztywnej rurki ktora jest na pokrywie zaworow
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#57 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2007 - 08:17

Giskard tak to własnie jest jak sie klime juz ruszy to sie syyyypieeeee, nie wspomniawszy o kasie. I niech mi nikt niemówi ze jak sie ją dobrze konserwuje to bedzie chodzic bezawaryjnie, zuzycie naturalne wystepuje zawsze.

#58 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 kwietnia 2007 - 09:32

jutro jade od innego zakładu zobaczymy co powiedzą.. jeżeli się potwierdzi to robie wszystko po kolei k**wa bez klimy nie da się jeździź.. a zapowiada sie gorące lato.... :bad: :bad: :bad:

jak zjuż zrobie tonapisze wszystko co było i jak....

#59 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 kwietnia 2007 - 19:53

Diagnoza potwierdzona ....
nieszczelnośc jest na prężarce klimty pod sprzęgłem ucieka na uszczelnienie wałka...

gostek zdemontowłą sprzęgło..
nastęnie zdemontował zigera(zawleczke)... wypchnoł przy pomocy azotu uszczelnienie wałaka... element uszczelniajacy był wytarty tak około 30% tzn srdnica otworu była dużo większa niz w nowym ... oryginał... :mrgreen: wyczyściła wszyściutko... wymontowął jeszcze jakiś oring zmasakrowany...

zamontowął nowiutkie elementy... zmontowął sprzegiełko
uzupełnił czynnik chłodniczy...
zainaksował
300zł
i powiedział zeby przyjechać
w środe na sprawdzenie czy wszystko jest okej...
na korpusie nie ma przeciek ów i na przewodach równiez...
zawór sprężarki już zrobiony był wcześniej..

chłodzi klima strasznie.. jest zdecydowana poprawa...
wracajac do domciu miałem ustawione na 20 stopni nawiew na 2 i zmarzłem pierońsko... :hehe:
jeżeli się okaże że to było tylko to i bedzie gites to napisze adrers itd itp...

P.S.
dali gwarancje na 6 miesiecy... ale powiedział ze jak przyjade za 9 miesiecy to tez mi uzna... :mrgreen:
chciaz dodał ze nie będzie takiej potrzeby...
pażywiompasmatrim...

#60 OFFLINE   Pawka

Pawka
  • 42 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Bełchatów

Napisany 26 kwietnia 2007 - 19:45

U mnie też ucieka na sprężarce i czeka mnie wymiana sprężarki bo w regeneracje się nie bawię bo zaśpiewali mi z nabiciem 500 pln. Powiedzcie czy kotoś sam wymieniał sprężarkę w V-ce, jak z dostępem ewentualnie jakieś kruczki przy tym przeszczepie są--za rady byłbym wdzięczny. Za sprężarkę do V-ki dałem 200 pln z gwarancją ( autko z przebiegiem90000) za nabicie dam 100 więc razem 300 a nie 500. Za resztę można parę skrzynek browara przy grillu osuszyć.
Powiedzcie mi jeszcze bo z odkręconej sprężarki wycika zielony fluorescencyny płyn czy to resztki czynnika?? Jak chłodzona jest sprężarka - czynnikiem a w nim jest to co zalega w sprężarce? zawsze czynnik kojarzył mi się z gazem a tu ciecz w sprężarce - o co chodzi??
http://aukcja.onet.p...?item=188647263 obrazek z allegro ale na nim widać tą przedmiotową ciecz o którą pytam
2,5 V6 99*