Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

PLFA 2009 - Polska Liga Futbolu Amerykańskiego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Snow

Snow

    Piwo to moje paliwo!

  • 84 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 06 kwietnia 2009 - 12:33

Jestem ciekaw czy ktoś z kolegów interesuje się tym sportem i tymi rozgrywkami :)?

PLFA w 2009 roku ruszyło już z rozgrywkami. Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy drużynami Pomorze Seahawks vs Warszawa Eagles... zaskakuący wynik to 15:12 dla Seahawks!

Z racji tego że jestem z Wrocławia kibicuję The Crew oraz Devils'om. Ci drudzy w niedzielę grali na Stadionie Olimpijskim mecz w ramach EFAF Challenge Cup - nowy system rozgrywek dla 'nowych' lig futbolu amerykańskiego w Europie, które pozwalają na międzynarodowe zmagania drużyn, nieco jeszcze odstających od europejskiej czołówki.

Mecz został rozegrany przeciwko utytułowanej drużynie mistrza Włoch Reggio Emilia Hogs. Włoska drużyna w tym roku obchodzi 25-lecie swego istnienia. Dzikie Świnie to dwukrotni mistrzowie Włoch w ośmioosobowym futbolu halowym, dwukrotni czempioni II ligi i ubiegłoroczni mistrzowie kraju. W ostatnich trzech latach na krajowym podwórku wygrali 34 mecze, odnosząc zaledwie jedną porażkę. Przed tym sezonem skład Włochów wzmocniło trzech klasowych zawodników z USA: rozgrywający Manny Diaz (Northern Michigan University, Division II), free safety Mark Cordes (Cal-Poly University, Div. I-AA) i running back Niles Mittash (Oregon University, Div. I).

Mecz zakończył się wynikiem 61:13 dla Włochów. Niestety różnica w poziomie była bardzo widoczna, jednak Diabły tanio skóry nie sprzedały, jestem z nich bardzo zadowolony! Początkowo nawet prowadzili 7:6, ale później wiele błędów popełnił rozgrywający Krzysztof Wydrowski, przez co aż 5 razy piłkę przechwycili przeciwnicy. Wszystkie 5 okazji wykorzystali i niestety punktowali. Diałby jescze na 10 sekund przed końcem meczu przegrywały 61:7, ale tutaj poderwani dopingiem kibiców przechwycili podanie rozgrywającego i po 95 jardowym biegu na 2 sekundy przed końcowym gwizdkiem zdobyły przyłożenie :)! Mecz warty obejrzenia, Diabły przetarły szlak w rozgrywkach - od teraz oby tylko lepiej!

Drugą drużyną walczącą w ramach EFAF Challenge Cup jest Pomorze Seahawks. Pierwszy mecz rozegrają 2 maja z Gyor Sharks.

Kibiców z Wrocławia zapraszam do śledzenia niebawem dwóch meczy w ramach naszych krajowych rozgrywek:
- 19.04.2009 RUDA ŚLĄSKA Silesia Miners vs Devils Wrocław
- 25.04.2009 WROCŁAW The Crew Wrocław vs Kozły Poznań
Omega Klub Polska #312 // http://www.polskajaz...pel/Omega/63449
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek