Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaki środek najlepszy do wyprania tapicerki ? Nie skóry.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   komar

komar
  • 149 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: Manchester

Napisany 26 lutego 2010 - 15:29

tez waniszem.naprawde skuteczny
komar

#22 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 26 lutego 2010 - 17:17

to modsufitkę, a sziedzenia i tapicerkę drzwi??


Do wszystkiego Vanisch jest dobry, zwłaszcza że jest w różnych odmianach. możesz sobie np: kupić taki ze spryskiwaczem, bardzo wygodny w użyciu.
Vanisch jest naprawdę skuteczny w porównaniu do innych (nie profesjonalnych) środków.

#23 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lutego 2010 - 17:55

A jaki proszek polacacie do prania wnętrza auta odkurzaczem Thomas Twin T2? bo mam takie cudo, wiosna idzie to trzeba prać :D i jeszcze czym najlepiej wyprać podsufitkę?


Jak do takiego sprzętu to polecam proszek Karcher RM760. Porządny specyfik za rozsądne pieniądze. Na allegro ceny od 22 zł za 0,8 kg. Sam prałem u siebie tym specyfikiem za pomocą najtańszego chyba Karchera A2004. Wszystko super puściło.

#24 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 26 lutego 2010 - 18:57

w sumie to w tamtym roku prałem podsufitkę waniszem do prania dywanów bo chodzi żeby jej nie moczyć za bardzo... więc odkurzaczem raczej tego sie nie pierze a reszte spróbuje tym karcherem ;)

#25 OFFLINE   kondzio81

kondzio81
  • 107 postów
  • Dołączył: 11-05-2009
  • Skąd: koszalin

Napisany 26 lutego 2010 - 20:42

spruboj kolego kwasem do silnikow tylko k2 rozciecz jego z woda jest rewelka gwarancia jakosci jak nowe ni niebuj sie ze popali

#26 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 26 lutego 2010 - 23:47

W sumie to płynem do silników tym takim pomarańczowym z czarą etykietą myłem plastiki bo super zmywało :D popsikam zobacze ale to dopiero na wiosne ;)

#27 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 marca 2010 - 18:18

Polecam preparat WEZYR do prania dywanów 3w1 - świetnie pierze tapicerkę i WEZYR Shot - usuwa plamy i w przeciwieństwie do Vanisha nie utleniają kolorów ani nie powodują wyblaknięć. Ja uzywam tych dwóch preparatów od 4 lat i efekt jest zawsze ok. Cena to ok. 7-10zł / szt w supermarkecie. Jak ktoś będzie chciał spróbować, to mam kilka szt na testy i na spociku mogę nieodpłatnie przekazać :).

#28 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 31 marca 2010 - 21:11

Ja osobiście do prania tapicerki używałem piany aktywnej firmy "ProElite", a że posiadam małą myjkę to właśnie tym środkiem prałem fotele, boczki drzwi. Oczywiście jest to koncentrat sprzedawany minimum w 5L. Można tym myć silnik, nadwozie "zalecane tylko mycie wstępne + spłukanie pod ciśnieniem", tapicerkę itp. środek jest strasznie z koncentrowany do mycia tapicerki z powodzeniem wystarczy 250 ml na 5-7 litrów wody.
Jak wygląda pranie? Wiaderko ciepłej wody z płynem gąbka bądź miękka szczoteczka i czyścimy fotel zalecam nawet z uczuciem go zmoczyć jeśli jest mocno brudny. Następnie odkurzaczem na wodę dokładnie wyciągamy. I właściwie to koniec, po wszystkim dobrze jest żeby fotel dobrze się wysuszył wtedy unikniemy pojawienia się zacieków i takie tam. dla zapachu można dolać troszkę vanisha. :)

Można oczywiście też czyścić plastyki, wystarczy jakaś buteleczka po płynie do szyb z rozpylaczem, psikamy na plastik i czyścimy uwagą "GĄBKĄ !! Najlepiej działa! " następnie ścieramy szmatka. Bród, nikotyna "jeśli palimy w aucie" spływa z miejsca wystarczy psiknąć przetrzeć gąbeczką i wytrzeć.

Choć do plastików polecam inny sposób, jeśli cos to PW.

Pozdrawiam.