Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Woda w środku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#141 OFFLINE   Ulter

Ulter

    FIOLETOWA LADY loading...

  • 1 935 postów
  • Dołączył: 31-07-2012
  • Skąd: Łask/Zelów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 23 października 2012 - 21:24

Trzeba czyścić te odpływy bo szybko sie zamulają. Przy okazji wyczyść odpływ po stronie pasażera. Pod filtrem kabinowym jest dziurka a drugi koniec jest za prawym kołem. Żeby ją zobaczyć trzeba maksymalnie skręcić kierownicą w lewo.

Dolkadnie tak jak piszesz ja mieszkam blisko lasu nak mi tam nalecialo igiel z dzew to sie wszystko zapchalo i az sie basenik zrobil.

#142 OFFLINE   krycho515

krycho515
  • 46 postów
  • Dołączył: 20-11-2009
  • Skąd: Wschowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 23 października 2012 - 21:39

A może tak jak jak w swojej starej omie po prostu masz dziurawą przegrodę... To również sprawdź bo z tego co wiem oma tak ma :)

#143 OFFLINE   michukon

michukon
  • 101 postów
  • Dołączył: 12-05-2012
  • Skąd: Modła-Kolonia k/Konina

Napisany 24 października 2012 - 19:19

A może tak jak jak w swojej starej omie po prostu masz dziurawą przegrodę.


muszę ściągać wykładzinę, czy spod auta dojrzę??

#144 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 października 2012 - 19:37

ściągnij wykładzinę

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#145 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 października 2012 - 12:09

Podepnę się pod temat.
Pod dywanikami sucho, odpływy drożne. Pomimo to, jak tylko robi się nieco deszczowo zaczyna się wojna z zaparowaną szybą przednią. Na razie można się ratować włączeniem klimy, ale jak się zrobi -5 st to climatronic powie "do zobaczenia jak będzie cieplej", a na szybie będzie zamiast pary szron. Gdzie jest przyczyna takiego stanu rzeczy waszym zdaniem?

#146 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 października 2012 - 12:17

zamknięta klapka obiegu wewnętrznego, sprawdzałeś to ??

#147 OFFLINE   basti35

basti35
  • 41 postów
  • Dołączył: 07-08-2011
  • Skąd: Zabrze
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 października 2012 - 12:32

Podepnę się pod temat.
Pod dywanikami sucho, odpływy drożne. Pomimo to, jak tylko robi się nieco deszczowo zaczyna się wojna z zaparowaną szybą przednią. Na razie można się ratować włączeniem klimy, ale jak się zrobi -5 st to climatronic powie "do zobaczenia jak będzie cieplej", a na szybie będzie zamiast pary szron. Gdzie jest przyczyna takiego stanu rzeczy waszym zdaniem?


A kiedy kolego wymieniales filtr kabinowy ?

#148 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 października 2012 - 12:38

Niedawno, na węglowy. Poza tym, dzieje się tak zarówno z założonym jak i wyjętym wkładem:(,
obieg wewnętrzny działa poprawnie.

#149 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 25 października 2012 - 13:33

Klapka potrafi na chwilę zamknąć się sama w zależności od ustawieniu na klimatroniku. W żaden sposób nie ma informacji na panelu czy jest zamknięta czy nie. Informacja jest tylko wtedy gdy ręcznie wciśniesz zamknięty obieg.
W momencie gdy szyba zaparuje wyjmij filtr kabinowy i poświeć latarką żeby dokładnie sprawdzić czy klapka jest zamknięta.

Pytanie czy po wyłączeniu klimy od razu mocno zaparują szyby?

#150 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 25 października 2012 - 17:36

Po wyłączeniu klimy parują jak szalone. Zamknięcie klapy recyrkulacji sprawdzałem, znam ten patent. Wszystko wygląda na ok. Ostatnio zaczynam sądzić, że woda gdzieś siedzi w podszybiu, ale podczas wymiany szyby robiłem tam porządek usuwając kilka punktowych zaczątków korozji. Poza tym w poprzedniej omie pomimo, że wygnił kawał podszybia szyba nie parowała. Czary jakieś czy co:(

#151 OFFLINE   damianmv6

damianmv6
  • 63 postów
  • Dołączył: 17-02-2012

Napisany 25 października 2012 - 17:42

muszę ściągać wykładzinę, czy spod auta dojrzę??


Ewentualnie skręć kołami na maksa w lewo i przy lewym nadkolu pod miejscem gdzie przechodzi kolumna kierownicza jest zgrzew 3 blach. Weź śrubokręt i zobacz czy nie ma tam dziury.

#152 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 25 października 2012 - 23:36

Po wyłączeniu klimy parują jak szalone. (

Tylko nie mów że masz do tego nieciekawy zapaszek a raczej smrodek...?
Wygląda to na skropliny, nie mają dobrej ewakuacji na zewnątrz auta i zalegają na parowniku lub pod nim. Pytanie jak to na szybko sprawdzić. Generalnie z odpływu skroplin woda powinna dość mocno kapać a czasem nawet lecieć ciurkiem.
Może jest tak że rurki są drożne ale pod parownikiem te otwory odpływowe są zamulone.

Ewentualnie skręć kołami na maksa w lewo i przy lewym nadkolu pod miejscem gdzie przechodzi kolumna kierownicza jest zgrzew 3 blach. Weź śrubokręt i zobacz czy nie ma tam dziury.

masz jakieś zdjęcie tego miejsca?

#153 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 października 2012 - 07:41

ylko nie mów że masz do tego nieciekawy zapaszek a raczej smrodek...?
Wygląda to na skropliny, nie mają dobrej ewakuacji na zewnątrz auta i zalegają na parowniku lub pod nim. Pytanie jak to na szybko sprawdzić. Generalnie z odpływu skroplin woda powinna dość mocno kapać a czasem nawet lecieć ciurkiem.
Może jest tak że rurki są drożne ale pod parownikiem te otwory odpływowe są zamulone.


Zapaszku nie ma, odgrzybiam regularnie klimę. Natomiast odprowadzenie z parownika nie było sprawdzane, podobno dostęp jest fatalny no i oczywiście to się "nie zdarza" Jest na to jakis patent, żeby sprawdzić?

#154 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 26 października 2012 - 14:28

Tu są foty tego odpływu przy samym parowniku
http://forum.omegakl...89&postcount=10
dwie rurki są przy skrzyni biegów, dostęp do nich od spodu auta.

A tu (znalazłem) regularnie serwisowana klima w 8-letnim innym aucie i jak widać mimo to coś może wyrosnąć :o
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
http://forum.corolla...ic.php?p=596689

#155 OFFLINE   pawelino87

pawelino87
  • 16 postów
  • Dołączył: 18-12-2008
  • Skąd: Inowrocław
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 sierpnia 2015 - 05:56

Wczoraj konserwowałem podwozie i również zaciekawiła mnie dziurka w okolicy dywanika kierowcy. Po włożeniu śrubokręta woda zaczęła lecieć ciurkiem, gąbka cała nasączona. Szybko rozebrałem wykładzinę. Niestety woda zrobiła swoje. dwie dziury w podłodze. Dziś szukanie przyczyny powodów może być sporo :/. I nieunikniona wizyta u blacharza. Myślałem, że tego w najbliższym czasie uniknę. Ale to najwidoczniej każdą omegę sięgnie prędzej czy później.

#156 OFFLINE   lukitechnik

lukitechnik
  • 130 postów
  • Dołączył: 02-08-2014
  • Skąd: CB/PO
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 sierpnia 2015 - 17:06

U mnie woda była w środku po obfitym deszczu. Z podłużnicy i odpływu od kabinowego wylał się przynajmniej litr wody, a przyczyną jest oczywiście ruda. Jutro porobię zdjęcia miejsc gdzie można szukać dziur i myślę, że każdy z mokrą wykładziną z przodu znajdzie podobne niespodzianki u siebie. U mnie wyszło przypadkiem przy zdejmowaniu przedniego wózka

#157 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 sierpnia 2015 - 20:33

Wczoraj konserwowałem podwozie i również zaciekawiła mnie dziurka w okolicy dywanika kierowcy. Po włożeniu śrubokręta woda zaczęła lecieć ciurkiem, gąbka cała nasączona. Szybko rozebrałem wykładzinę. Niestety woda zrobiła swoje. dwie dziury w podłodze. Dziś szukanie przyczyny powodów może być sporo :/. I nieunikniona wizyta u blacharza. Myślałem, że tego w najbliższym czasie uniknę. Ale to najwidoczniej każdą omegę sięgnie prędzej czy później.


zajrzyj za pedały i poskrob, wszystko siedzi pod lakierem
Dodany obrazek


dziurki już dawno nie ma, jakby ktoś pytał, wina leży po stronie spływu-lejka z podszybia, woda sobie kapie idealnie w miejsce łączenia 3 blach i sobie gnije, lejek przedłużyłem do poziomu sanek

Edytowany przez barteklodz, 09 sierpnia 2015 - 20:37.


#158 OFFLINE   jarqo1981

jarqo1981
  • 163 postów
  • Dołączył: 06-02-2010
  • Skąd: Słupsk/Tamworth
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 04 stycznia 2016 - 17:33

...Witam, sorki ale odgrzeję oki...wrociłem z urlopu i doznałem szoku, z przodu od strony pasażera (patrz foto) jezioro łabędzie...woda sobie tak stoi cały czas, za to filtr kabinowy zalany (patrz foto) znalazłem gómową zaślepkę, trochę wody uszło, ale co z resztą? Nie mogę wyczaić tam żadnego odpływu :( pozdrawiam i dzięki za odp.

Załączone pliki



#159 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 04 stycznia 2016 - 18:09

Masz zapchany odpływ, weź długi drut i pchaj w dół, możesz też podłubać od strony nadkola :)


Trzeba czyścić te odpływy bo szybko sie zamulają. Przy okazji wyczyść odpływ po stronie pasażera. Pod filtrem kabinowym jest dziurka a drugi koniec jest za prawym kołem. Żeby ją zobaczyć trzeba maksymalnie skręcić kierownicą w lewo.
 
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#160 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 stycznia 2016 - 21:28

...Witam, sorki ale odgrzeję oki...wrociłem z urlopu i doznałem szoku, z przodu od strony pasażera (patrz foto) jezioro łabędzie...woda sobie tak stoi cały czas, za to filtr kabinowy zalany (patrz foto) znalazłem gómową zaślepkę, trochę wody uszło, ale co z resztą? Nie mogę wyczaić tam żadnego odpływu :( pozdrawiam i dzięki za odp.

 

odpływ jest na samym dole

języczek wychodzi do przodu auta, bez problemu sięgniesz go z góry, jeden bok jest nacięty i przez to ma uciekać woda