Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Woda w środku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 grudnia 2011 - 20:59

w mojej był podobny problem okazało się że uszczelka na dole drzwi miała pęknięcie

#122 OFFLINE   nic79

nic79
  • 7 postów
  • Dołączył: 24-06-2011
  • Skąd: busko zdrój

Napisany 06 stycznia 2012 - 18:39

witam. ja apropo uszczalek do drzwi,cieknie mi przy szybie od pasażera. jak miałby ktoś to chętnie kupię nawet obie bo nie mogę nigdzie znalęść nic co nadawało by się do założenia. chyba, że ktoś ma namiary na nowe. pozdr.

#123 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 stycznia 2012 - 11:47

Witam
Zeby nie zakladac nowego tematu ostatnio zauwazylem ze od strony kierowcy pokazala mi sie woda pod wygluszeniem.Wyciaglem wiec wykladzine i wygluszenie szukajac jakiejs dziury lub chociaz jakiegos zacieku z wody.Nic nie znalazlem.
Wiec teraz pytanie:czy jak nie uzywam klimatyzacji a przy takiej pogodzie jaka teraz jest czyli mokro i snieznie,para ktora sie zkrapla z szyby przedniej splywa przez odplywy klimy?
I drugie pytanie:dzis sciagnolem cale podszybie i od strony kierowcy bylo dosc duzo blota,czyli do laczenia blach nadkola i sciany grodziowej czy jest mozliwosc ze moze przelatywac tam woda do srodka?

#124 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 stycznia 2012 - 12:10

Może spod trzpienia wycieraczki?

#125 OFFLINE   a4

a4
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Radom

Napisany 24 stycznia 2012 - 17:30

Witam
Zeby nie zakladac nowego tematu ostatnio zauwazylem ze od strony kierowcy pokazala mi sie woda pod wygluszeniem.Wyciaglem wiec wykladzine i wygluszenie szukajac jakiejs dziury lub chociaz jakiegos zacieku z wody.Nic nie znalazlem.
Wiec teraz pytanie:czy jak nie uzywam klimatyzacji a przy takiej pogodzie jaka teraz jest czyli mokro i snieznie,para ktora sie zkrapla z szyby przedniej splywa przez odplywy klimy?
I drugie pytanie:dzis sciagnolem cale podszybie i od strony kierowcy bylo dosc duzo blota,czyli do laczenia blach nadkola i sciany grodziowej czy jest mozliwosc ze moze przelatywac tam woda do srodka?


Mi lała się woda od strony pasażera, zatkał sie odpływ wody w tej puszce gdzie jest filtr kabinowy. Sprawdź może gdzieś u ciebie idzie jakimś kanałem na stronę kierowcy.

#126 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 stycznia 2012 - 19:22

Wycieraczki nie mają nic do tego. Miałem ten sam problem, ale nie udało mi się rozwiązać. Jedyna mysl to szyberdach, ale nie wiem czy masz? Ktos kiedyś pisał że ciekło przez uszczelnienie szyby. Na grodzi czołowej nie ma otworów więc pozostaje szyba. Jak znajdziesz to napisz.

#127 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 stycznia 2012 - 22:51

Mi lała się woda od strony pasażera, zatkał sie odpływ wody w tej puszce gdzie jest filtr kabinowy. Sprawdź może gdzieś u ciebie idzie jakimś kanałem na stronę kierowcy.


wszystko przeczyszczone i drożne

Wycieraczki nie mają nic do tego. Miałem ten sam problem, ale nie udało mi się rozwiązać. Jedyna mysl to szyberdach, ale nie wiem czy masz? Ktos kiedyś pisał że ciekło przez uszczelnienie szyby. Na grodzi czołowej nie ma otworów więc pozostaje szyba. Jak znajdziesz to napisz.


mam szybedach,tylko nie wiem gdzie przechodza odplywy i gdzie szukac konca odplywu.Jakby ktos mial foto z konca odplywu szuberdachu bylbym wdzieczny

#128 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 stycznia 2012 - 19:53

Odpływy są z czterech narozników szybra. Te tylne wychodzą pod tylnym zderzakiem z lewej i prawej strony, a przednie...hmm napewno słupkami przednimi ku dołowi. Te przednie otwory widać po otwaciu dachu. Jakbyś psiknoł powietrzem to może zobaczesz gdzie odchodzą. Jak swoją omę rozbiorę do cna to będę wiedział. :)

#129 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 stycznia 2012 - 22:41

Odpływy są z czterech narozników szybra. Te tylne wychodzą pod tylnym zderzakiem z lewej i prawej strony, a przednie...hmm napewno słupkami przednimi ku dołowi. Te przednie otwory widać po otwaciu dachu. Jakbyś psiknoł powietrzem to może zobaczesz gdzie odchodzą. Jak swoją omę rozbiorę do cna to będę wiedział. :)


lalem dzis woda do odplywow szyberdachu i przelatuje swobodnie.

#130 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2012 - 20:22

To jest jakieś jajo z tymi przeciekami. Zdarłem teraz tapicerkę po stronie kierowcy i widać wilgoć pod gąpką. W nowej FL, nie mam szybra a leje się po obu stronach. Mam sopelki na osłonach słupków przy nogach po obu stronach!! Jak ktoś wpadnie na pomysł to poproszę o info.

#131 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lutego 2012 - 20:44

W nowej FL, nie mam szybra a leje się po obu stronach. Mam sopelki na osłonach słupków przy nogach po obu stronach


puszcza przednia szyba

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#132 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2012 - 22:04

Czy tę uszczelkę wokół szyby można bezkarnie wyjąć i wsadzić nic nie psując?

#133 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lutego 2012 - 22:29

szyba jest wklejona , trzeba ją wyciąć i na nowo wkleić

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#134 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lutego 2012 - 18:50

Czy tę uszczelkę wokół szyby można bezkarnie wyjąć i wsadzić nic nie psując?

tak.mozna.

#135 OFFLINE   krycho515

krycho515
  • 46 postów
  • Dołączył: 20-11-2009
  • Skąd: Wschowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 18 marca 2012 - 16:40

C do uszczelki to dzisiaj to sprawdziłem, można ja wyjąc tylko za nim ją wsadzisz ponownie to wyczyść wszystko dokładnie bo ja w swojej to miałem tony syfu.

Ale chciałbym zadać pytanko. Sprawdziłem wszystkie odpływy wody w samochodzie. Z prawej strony przy podszybiu tam gdzie filtr pyłkowy (jest czysto - było trochę liści ale ogólnie było czysto) z lewej strony ten niby odpływ też sprawdziłem i było czysto. Ta "końcówka" co wychodzi od strony kierowcy przy tunelu nie cieknie i tam jest sucho (mówiąc o wykładzinie) mimo to woda dalej stoi mi pod nogami. Gąbka od kierowcy jest już tak przesiąknięta wodą że jak jak podniosę to woda stoi jak na Bałtyku. Podobnie z tyłu choć tam odetkałem odpływ bo był zawalony. Pytanie skąd ta cholerna woda nadal może lecieć bo nie mam już pomysłów a w samochodzie już zaczyna walić wilgocią.

#136 OFFLINE   PinkfineK

PinkfineK
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-05-2011

Napisany 29 sierpnia 2012 - 19:11

U mnie problem wody dwojaki korki + klima.

Z klimą już sobie poradziłem wg. wskazówki udzielonej przez Wicurek tj.: http://forum.omegakl...ead.php?t=43243

Okazuje się, że muszę wymienić korki, bo niektórych WCALE (!) nie mam, a inne.. nadają się do wymiany. I teraz pytanie - wsadzam nowe w ich miejsce i to wszystko, czy wklejam je jakimś klejem, silikonem, etc.?

#137 OFFLINE   krycho515

krycho515
  • 46 postów
  • Dołączył: 20-11-2009
  • Skąd: Wschowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 30 sierpnia 2012 - 17:48

Koreczki z tyłu auta przynajmniej w moim przypadku nie wyglądały jak by były w jakiś sposób przyklejone, bo ich tam nawet nie było :p Więc zakładam że możesz je tak po prostu wsadzić a dla pewności delikatnie podkleić jak by chciały wypadać.

#138 OFFLINE   matinix

matinix
  • 1 postów
  • Dołączył: 16-02-2012

Napisany 16 października 2012 - 08:54

Oprócz filtra kabinowego warto w takiej sytuacji sprawdzić przednią szybę i jej uszczelkę - często w omegach pojawia się wygnicie w prawym dolnym rogu przy szybie, prowadzące nawet do pęknięcia szyby. Wtedy mamy powódź po stronie pasażera i za fotelem pasażera, a cieknie właśnie na wysokości schowka.

Diagnoza problemu:
- spryskać uszczelkę dość dużą ilością płynu do mycia szyb,
- od wewnątrz przy krawędzi szyby za pomocą kompresora tłoczyć powietrze,
- jeśli pojawią się pęcherzyki na zewnątrz - cieknie przez szybę.

Rozwiązanie:
- wycięcie szyby (niewielkie ryzyko że szyba będzie do wymiany),
- usunięcie rdzy,
- wklejenie szyby.

Koszt imprezy 150 pln.

#139 OFFLINE   michukon

michukon
  • 101 postów
  • Dołączył: 12-05-2012
  • Skąd: Modła-Kolonia k/Konina

Napisany 23 października 2012 - 18:32

u mnie mokro pod dywanikiem kierowcy w okolicach pedału gazu - nie są to jakieś wielkie ilości wody, ale jednak mokro.
Jak pojeżdżę bez gumowego dywanika to jakoś to dosuszę, a po jakimś czasie jak znowu wyjmę gumowy dywanik to znowu mokro.
Piszecie coś, że tamtędy może przebiegać rurka od klimy.. Jak się do tego dostać. Jak zdjąć tapicerkę??

druga sprawa - odpływ na podszybiu po stronie kierowcy - rurka drożna, ale czy ona ma jedynie jakieś max 10cm?? spłaszczona na końcu i tak jakby miało sobie wszystko spływać po wew. stronie nadkola..

#140 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 23 października 2012 - 21:00

Piszecie coś, że tamtędy może przebiegać rurka od klimy.. Jak się do tego dostać. Jak zdjąć tapicerkę??



ta woda może pochodzić z odpływu klimatyzacji
http://forum.omegakl...89&postcount=10

druga sprawa - odpływ na podszybiu po stronie kierowcy - rurka drożna, ale czy ona ma jedynie jakieś max 10cm?? spłaszczona na końcu i tak jakby miało sobie wszystko spływać po wew. stronie nadkola..

Trzeba czyścić te odpływy bo szybko sie zamulają. Przy okazji wyczyść odpływ po stronie pasażera. Pod filtrem kabinowym jest dziurka a drugi koniec jest za prawym kołem. Żeby ją zobaczyć trzeba maksymalnie skręcić kierownicą w lewo.