Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Woda w środku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 grudnia 2009 - 16:41

tzn. uszczelka przylega u Ciebie do tapicerki ?

Nie no, uszczelka nie przylega do tapicerki bo jest na środku progu. Ale patrząc z boku uszczelka jest troszke wyżej niż dół boczka, dlatego woda u mnie przez nie nie wpłynie do środka.

#42 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 23 czerwca 2010 - 18:19

Witam.
Przy okazji grzebania w kabelkach w progu przypadkiem pomacałem matę wygłuszjącą i gabka od spodu była mokra... zwaliłem dywanik, podniosłem matę a tam stała woda...
Zastanawaim się jak mogła tam nalecieć, dywanik suchutki, wody było sporo więc nie sądzę żeby to były pozostałości śniegu z dywanika z zimy... w okolicach dołu przedniego słupka znalazłem coś takiego i moje pytanie co to jest i do czego służy, jakby jakiś otwór odpowietrzjący czy co ?

Dodany obrazek

#43 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 czerwca 2010 - 18:22

Proszę o przeskalowanie zdjęcia do wielkości nie większej jak 800x600

#44 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 czerwca 2010 - 18:30

to nie jest czasem zaczep o który mocuje się plastikową osłonę obok lewej nogi kierowcy?

#45 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 23 czerwca 2010 - 19:31

to nie jest czasem zaczep o który mocuje się plastikową osłonę obok lewej nogi kierowcy?


No tak, chyba masz rację, bo to przechodzi przez matę do środka....

No to nadal pozostaje pytanie skąd tyle wody pod matą gdy wykładzinka z wierzchu suchutka...

#46 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2010 - 19:49

Sprawdź czy nie masz przegnitej podłogi pod kolumną kierowniczą i u pasażera pod wentylatorem, a z drugiej strony, to jest w rogu podłużnicy i grodzi jest tam dziura mam foto tego jak umie to wyglądało wstawię później lub wyślę ci nie skalowane zdjęcie na meila tylko go podaj.

#47 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2010 - 19:58

http://forum.omegakl...wanikiem&page=5

http://forum.omegakl...woda pod&page=2

http://forum.omegakl...woda pod&page=3
tutaj jest to zdjęcie Seweryna

http://forum.omegakl...od autem&page=3

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#48 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 czerwca 2010 - 05:49

Sprawdź czy nie masz przegnitej podłogi pod kolumną kierowniczą i u pasażera pod wentylatorem, a z drugiej strony, to jest w rogu podłużnicy i grodzi jest tam dziura mam foto tego jak umie to wyglądało wstawię później lub wyślę ci nie skalowane zdjęcie na meila tylko go podaj.


U pasażera suchutko, tylko u kierowcy była woda, a i z tyłu po lewej to lekko wilgotne, tyle wody z przodu było że przeszło do tyłu... Woda czyściutka pachnąca nie pleśniała i nie gniła, wygladała jakby od niedawna tam było... kurcze żadnych dziur nie widać... cóż wyschnie, poskładam a po jakimś deszczu sprawdzę czy nie wraca...

KOCYK dzięki za linki, temat uważam za wyczerpany :)

#49 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2010 - 14:25

U pasażera suchutko, tylko u kierowcy była woda, a i z tyłu po lewej to lekko wilgotne, tyle wody z przodu było że przeszło do tyłu... Woda czyściutka pachnąca nie pleśniała i nie gniła, wygladała jakby od niedawna tam było... kurcze żadnych dziur nie widać... cóż wyschnie, poskładam a po jakimś deszczu sprawdzę czy nie wraca...

KOCYK dzięki za linki, temat uważam za wyczerpany :)


A może od klimy leci na połączeniu skraplacza z odpływem zaraz za tunelem, był taki temat, u mnie było to samo, pełno wody, aż do tyłu leciała.

#50 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 24 czerwca 2010 - 14:44

Robert możesz podać link gdzie to było albo opisać dokładniej jak sprawdzić czy to jest to i jak to naprawić?? Uojca też pełno wody pod matą znalazłem ostatnio jak siedzenie wykręcałem i myślałem że to z rurki od szyberdachu.

#51 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2010 - 15:13

Robert możesz podać link gdzie to było albo opisać dokładniej jak sprawdzić czy to jest to i jak to naprawić?? Uojca też pełno wody pod matą znalazłem ostatnio jak siedzenie wykręcałem i myślałem że to z rurki od szyberdachu.


Tu zaraz na początku tunelu nad nogami jest przejście ze skraplacza do takich gumowych rurek które idą przez tunel na dół i odprowadzają wodę. Poszukam tematu.
O tu masz temat http://forum.omegakl...ead.php?t=26325

#52 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2010 - 15:33

Witam.
Przy okazji grzebania w kabelkach w progu przypadkiem pomacałem matę wygłuszjącą i gabka od spodu była mokra... zwaliłem dywanik, podniosłem matę a tam stała woda...
Zastanawaim się jak mogła tam nalecieć, dywanik suchutki, wody było sporo więc nie sądzę żeby to były pozostałości śniegu z dywanika z zimy... w okolicach dołu przedniego słupka znalazłem coś takiego i moje pytanie co to jest i do czego służy, jakby jakiś otwór odpowietrzjący czy co ?

Obrazek został przeskalowany. Kliknij w tą belkę, aby zobaczyć go w pełnym rozmiarze. Oryginalny obrazek ma wielkość 800x600 pikseli.
Ostatnio edytowane przez zlomega ; Wczoraj o 19:25
Mezczyzna zlomega jest nieaktywny Raportuj zły post

a podnieś wygłuszenie na podłodze i zobacz czy niema tam wody ja miałem kałużę

#53 OFFLINE   marek4658

marek4658
  • 3 postów
  • Dołączył: 04-06-2009
  • Skąd: Busko Zdrój
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 24 czerwca 2010 - 20:35

Witam.
Podobny przypadek miałem i ja w swojej omie.Po gruntownych oględzinach całego
wnętrza znalazłem przyczynę.Okazało się że jest przytkany lewy przedni odpływ z szyberdachu.Nie chciałem demolować podsufitki więc wykorzystałem sprężone powietrze na przemian z wodą.Od góry przez szyberdach włożyłem rurkę z powietrzem do przewodu
odprowadzającego wodę.Są 4 odprowadzenia.Nalewając wody do rynienki stwierdzimy który odpływ jest zatkany.Po udrożnieniu odpływu problem się skończył.

#54 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2010 - 20:42

Witam.
Podobny przypadek miałem i ja w swojej omie.Po gruntownych oględzinach całego
wnętrza znalazłem przyczynę.Okazało się że jest przytkany lewy przedni odpływ z szyberdachu.Nie chciałem demolować podsufitki więc wykorzystałem sprężone powietrze na przemian z wodą.Od góry przez szyberdach włożyłem rurkę z powietrzem do przewodu
odprowadzającego wodę.Są 4 odprowadzenia.Nalewając wody do rynienki stwierdzimy który odpływ jest zatkany.Po udrożnieniu odpływu problem się skończył.


Tylko nie wiemy czy kolega ma szyber. Bo jak nie, to odpływów nie ma.:D

#55 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 25 czerwca 2010 - 06:37

szybera niet..... odpływ z klimy wygląda na szczelny... być moze to jednak po ostaniej śnieznej zimie naniosłem tyle sniegu do srodka ze po rozpuszczeniu woda przesiąkła niżej...
poskładam za kilka dni zrobię omie prysznic, pochulam trochę z klimą i sprawdzę czy się znów woda zbiera...

#56 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 23 lipca 2010 - 13:06

miałem taki problem: po stronie pasażera na słupku tym z materiału i po stronie kierowcy pod wycieraczką - od pasażera podłoga sucha - po deszczu i myjni pojawiała się woda

w związku z tym ostatnio wymieniłem szybę przednią bo myślałem, że to leci przez nią (miałem ubezpieczenie więc skorzystałem)

niestety dzisiaj po deszczu stwierdziłem, że o ile po stronie pasażera jest ok to pod wycieraczką kierowcy znowu mokro - a było wysuszone

zastanawiam się, którędy może tam lecieć woda bo raczej druga szyba chyba nie przecieka w tym samym miejscu

zastanawiam się czy to może być relingiem i spływać jakoś rynienką czy może z klimy (może kanały odpływowe zatkane) bo raczej nie z nagrzewnicy bo płynu nie ubywa

czy ktoś w Was ma jakis pomysł?
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#57 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 lipca 2010 - 13:44

Odpływy w podszybiu masz drożne?

#58 OFFLINE   rashii

rashii

    5 OMEGA W MOJEJ KARIERZE

  • 132 postów
  • Dołączył: 23-11-2008
  • Skąd: Świdnica

Napisany 23 lipca 2010 - 15:14

sprawdź może jeszcze uczelką na drzwiach gdzieś przepuszcza? ale stawiał bym na niedrożne odpływy na podszybiu - tam gdzie jest filtr kabinowy sprawdź czy nie stoi woda

#59 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lipca 2010 - 16:21

Sprawdź na łączeniu podłużnicy ze ścianą kabiny, od strony nadkola może być wyżarte. Najlepiej śrubokrętem sprawdzić czy nie ma purchla czasem.

#60 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 23 lipca 2010 - 17:16

odpływy drożne, rdzy nie ma a woda jest

a może to lecieć ze skraplacza jeżeli odpływ zatkany - pod autem sucho w letnie dni więc gdzieś ta woda musi być tylko czy to możliwe?
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;