Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Woda w środku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 15 czerwca 2009 - 08:23

odpływ z filtra przeczyściłem i woda tam zlatuje bez prolemu

bardziej interesuje mnie strona od kierowcy - w podszybiu jest taki gumowy "lejek" ale mam pytanie-czy to normalne, że ma on tylko kilka centymetrów i dalej woda kapie sobie z niego w głąb czy powinien być od niego jakiś gumowy wąż i odprowadzać wodę gdzieś pod auto?
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#22 OFFLINE   sajmonek

sajmonek
  • 56 postów
  • Dołączył: 03-11-2007
  • Skąd: wałbrzych

Napisany 15 czerwca 2009 - 17:31

u mnie jest tak samo
Sajmonek

#23 OFFLINE   piotrek_p

piotrek_p
  • 3 postów
  • Dołączył: 13-08-2006
  • Skąd: Glasgow

Napisany 08 lipca 2009 - 20:43

I także u mnie ten gumowy element niczym sie nie kończy! woda leci mi prosto na przewody od syreny alarmowej i karoserje...

Czy to ma tak byc?
Piotrek

#24 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lipca 2009 - 23:04

Panowie a co to za problem jeśli jest taka możliwość założyć dodatkowy wężyk i puścić wodę bokiem ? Jak się leje po kablach to chyba wiadomo co lepsze.

#25 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2009 - 19:05

dzięki za pomoc :D
dziś zalałem podczas mycia kluske ale już wszystko odetkane :D
jak by ktoś chciał zdjecie tej śmiesznej gumy-odpływu to mam bo ją wyciągłem na zewnętrzny żeby wymyć :D
a syfu było od **** :D

#26 OFFLINE   AstraC

AstraC

    Dziecko Opla

  • 36 postów
  • Dołączył: 02-03-2009
  • Skąd: WN<-->KR
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2009 - 22:47

Daj fotkę tej gumy, odpływu i jak ją z stamtąd wydobyłeś?

#27 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lipca 2009 - 10:03

ta guma jest miękka więc z wytachaniem jej od strony silnika nie stanowi problemu :D
jedynym problemem jest wkomponowanie tam ręki żeby ją wyciągnąć.
Oczywiście miałem też wykręconą tą całą półke co siedzi w niej filter przeciw pyłkowy.
Mój był do połowy zgnojony i Tina wzieła go suszrką słuszyła ;) (bo mam nowy z 1 m-c i do tego węglówke więc było szkoda)
Montaż z powrotem nie stanowi żadnego problemu.
Najpierw zakładamy ten okrągły kołnierz a potem przekładamy w dziure ten wygięty wylot dla wody.
Dodam tylko że jak miałem to rozebrane to wziołem całość w środku wymyłem wodą z płynem bo był nalot z wody taki fuuj :p

#28 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 lipca 2009 - 11:08

był nalot z

widać jak dbasz o samochód...

P.S.
kiedy robimy zawody strzeleckie...??

#29 OFFLINE   rodneysus

rodneysus
  • 44 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Kraków

Napisany 02 listopada 2009 - 20:08

u mnie też od kilku miesięcy jest mokry dywanik tylko od strony kierowcy, ale z szybą nic nie było robione, czy moźliwe jest żeby to było z nieszczelnej nagrzewnicy i czy nagrzewnica lała by również latem (czy ona grzeje cały czas, czy przpeływ płynu jest odcinany?), podejrzewam ją ponieważ ubywa mi płynu chłodzącego tak około 1 cm w zbiorniczku wyrównaczym na ok. pół roku

#30 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 03 listopada 2009 - 11:22

za mały ubytek by było widać -mokry dywanik. tyle to przez zawór ciśnieniowy w korku u mnie tez ucieka :) najprościej - lej wężem wodę na auto i patrz co się dzieje :)

#31 OFFLINE   Tomi995

Tomi995

    .....................

  • 23 postów
  • Dołączył: 22-07-2009

Napisany 20 grudnia 2009 - 21:03

Witam.Nie chcac zakladac nowego tematu zapytam tutaj,bo odpowiedzi na swoj problem jakos znalezc nie moge.dzisiaj po dluzszej jezdzie z ciekawosci zajazalem pod dywaniki-bo omy tak maja ze lubi w nich byc woda :) .i ku mojemu zdziwieniu pod gumowymi dywanikami z przodu(kierowca i pasazer) jest troche wilgotno.Od strony pasazera jest dosc mocno wilgotno w miejscu w ktorym laczy sie ten plastikowy prog(w sasadzie tak jak by pod nim) i w miejscu w ktorym podloga idzie do gory-nie wiem jak to napisac,mam nadzieje ze zrozumiecie :).a pod dywanikiem kierowcy w miescu tego wzmocnienia plastikowego.a w zasadzie po miedzy nim a fotelem(chodzi mi o ten prostokatny kawalek naszyty na tapicerke wzmacniajacy przed wytarciem.nie mam pojecia z czego to moze byc.dodam ze woda jest slonawa.Auto ma szyberdach-mam nadzieje ze odplywy sa drozne,odplyw pod filtrem p.pylkowym jest drozny.Ma ktos jakis pomysl z czego moze byc ta woda???I jescze jedno-bo tak czytam o tych odplywach,wodzie w aucie itd,moze ktos zna jakas strone na ktorej sa zamieszcone wszystkie odplywy wody w omegach,lub poprostu ktos kto juz przerabial problem wody w aucie napisze gdzie znajduja sie poszczegolne odplywy .Bardzo by to ulatwilo szukanie przyczyn ,kazdemu kto boryka sie z problemem wody w kabinie.Mozna by uniknac zakladania podobnych tematow...

#32 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 21 grudnia 2009 - 00:55

moze ktos zna jakas strone na ktorej sa zamieszcone wszystkie odplywy wody w omegach

może się przyda wydruk z epc4 foto i opis.
a jak słona woda to z ulicy bo solą sypią albo od podwozia albo z butów albo z drzwi bo folii nie ma- tak mi na myśl przyszło.

#33 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2009 - 01:50

Witam.Nie chcac zakladac nowego tematu zapytam tutaj,bo odpowiedzi na swoj problem jakos znalezc nie moge.dzisiaj po dluzszej jezdzie z ciekawosci zajazalem pod dywaniki-bo omy tak maja ze lubi w nich byc woda :) .i ku mojemu zdziwieniu pod gumowymi dywanikami z przodu(kierowca i pasazer) jest troche wilgotno.Od strony pasazera jest dosc mocno wilgotno w miejscu w ktorym laczy sie ten plastikowy prog(w sasadzie tak jak by pod nim) i w miejscu w ktorym podloga idzie do gory-nie wiem jak to napisac,mam nadzieje ze zrozumiecie :).a pod dywanikiem kierowcy w miescu tego wzmocnienia plastikowego.a w zasadzie po miedzy nim a fotelem(chodzi mi o ten prostokatny kawalek naszyty na tapicerke wzmacniajacy przed wytarciem.nie mam pojecia z czego to moze byc.dodam ze woda jest slonawa.Auto ma szyberdach-mam nadzieje ze odplywy sa drozne,odplyw pod filtrem p.pylkowym jest drozny.Ma ktos jakis pomysl z czego moze byc ta woda???I jescze jedno-bo tak czytam o tych odplywach,wodzie w aucie itd,moze ktos zna jakas strone na ktorej sa zamieszcone wszystkie odplywy wody w omegach,lub poprostu ktos kto juz przerabial problem wody w aucie napisze gdzie znajduja sie poszczegolne odplywy .Bardzo by to ulatwilo szukanie przyczyn ,kazdemu kto boryka sie z problemem wody w kabinie.Mozna by uniknac zakladania podobnych tematow...




Ja mam taka sytuacje ze woda zbiera mi sie na podlodze pasażera z przudu tak jak opisywal kolega przedemna ale co najciekawsze odplywy sa drozne na podszybiu. Nie wiem czy to moze byc pblem z odplywami w dzwiach ????

#34 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2009 - 17:06

Nie wiem czy to moze byc pblem z odplywami w dzwiach ????

Omegi na szczęscie są tak zkonstruowane ( w przeciwienstwie do np. vw) że nawet jak nie ma tej foli zabezpieczającej pod tapicerką to woda nie wejdzie po drzwiach do środka, najwyżej tapicerka drzwiowa będzie mokra na samym dole ale woda nie wejdzie.

#35 OFFLINE   Tomi995

Tomi995

    .....................

  • 23 postów
  • Dołączył: 22-07-2009

Napisany 21 grudnia 2009 - 17:13

Jak mozna sprawdzic czy odplywy na podszybiu sa drozne? Zapomnialem dopisac ze latem,nawet po ulewnych deszczach i po myjni mialem w aucie suchutko.Samo od siebie przecierz nie moglo sie nic zrobic? Ach,kiedys na jesien jak dosc mocno lało,gdy wsiadalem do auta zauwazylem ze na dywaniuku od str pasazera jest troszke wody.Woda byla tak jak by centralnie pod ta szczelina ktora jest od klapy schowka,gdyby podszybie nie bylo drozne woda przelala by sie wlasnie w tym miejscu ?

#36 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 18:17

Omegi na szczęscie są tak zkonstruowane ( w przeciwienstwie do np. vw) że nawet jak nie ma tej foli zabezpieczającej pod tapicerką to woda nie wejdzie po drzwiach do środka, najwyżej tapicerka drzwiowa będzie mokra na samym dole ale woda nie wejdzie.

tutaj się zgodzę ale tylko częściowo w wypadku kiedy foli niema w ogóle , bo jeśli jest i nie daj Boże jest odklejona lub dziurawa to woda elegancko leje się do środka , po prostu spływa po foli i po progu dostaje się pod dywanik , wiem bo ostatnio z tym walczyłem zbierała się woda od kierowcy sprawdziłem tapicerkę cały dół mokry jak zdjąłem okazało się że folia odklejona przykleiłem i jest spokój dodatkowo nie naklejałem dolnej krawędzi foli na drzwi tylko wpuściłem do drzwi i dopiero okleiłem taśmą

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#37 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 14:54

Kocyk, ale przeciez w omedze próg jest wyzej od dołu tapicerki. Nawet jak woda wychodzi Ci zpod boczka to nie wejdzie do samochodu bo zatrzymuje ja uszczelka na progu która jest wyzej. Przynajmniej tak jest u mnie, boczek mokry u dołu ale woda nie wchodzi.

#38 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 18:27

ZIEMBA no co Ty , do uszczelki dolega część metalowa drzwi a tapicerka jest już poza uszczelką nad tą plastikową nakładką wewnątrz i cała woda leje się po tym plastiku lub pod nim do środka , przyjrzyj się dokładnie bo ja to sprawdziłem dokładnie łącznie z laniem wody ze zdjętą tapicerką i jestem pewien tego na 100%:) , woda wycieka na styku tapicerka/drzwi a to jest już powyżej uszczelki

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#39 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 19:07

Kocyk, ale nie musze się przyglądac bo to właśnie u siebie przerabiam. Całe boczki na dole mam mokre ale woda nie wchodzi mi do środka bo koniec boczka jest niżej niż uszczelka progowa i woda która wypływa zpod boczka nie przeleci do środka i ucieka na zewnatrz. Może mamy jakieś inne omegi:D Obecnie jeżdze bez boczków drzwiowych i woda tez mi nie wchodzi, zatrzymuje się na uszczelce. Jutro jade po klej i popodklejam folie żeby woda nie miała prawa dostac się i zmoczyc boczek.

#40 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 19:27

Może mamy jakieś inne omegi

no chyba faktycznie :D bo moja tapicerka kończy się tuż nad uszczelką , no i tak jak wcześniej pisałem sprawdzałem organoleptycznie i widziałem na własne oczy jak leci z pod foli na uszczelkę na plastik i po plastiku na dywanik , a część wody wpływa pod ten plastik na łączeniu z uszczelką i tędy pod wykładzinę

bo koniec boczka jest niżej niż uszczelka progowa


tzn. uszczelka przylega u Ciebie do tapicerki ?

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p