Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Woda w środku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
166 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pietras5

pietras5

    www.isa.org.pl

  • 15 postów
  • Dołączył: 10-11-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 28 marca 2009 - 14:04

Witam, mam problem z wodą w środku. Zbiera się pod chodniczkami (kierowca, pasażer przód i tył od strony pasażera). Mokre są też przednie drzwi pod głośnikami. Prośba o podpowiedź co może być przyczyną. Auto i tak będę odstawiał z tym do serwisu (tu prośba o podpowiedź gdzie w Łodzi :) ) ale chcę Waszych podpowiedzi, żeby nie wymienili mi 3/4 auta :)

#2 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 28 marca 2009 - 14:33

Odpływy zapchane. Otworz maske i sprawdz.

#3 OFFLINE   Lukas-l61

Lukas-l61
  • 330 postów
  • Dołączył: 27-03-2008
  • Skąd: Działdowo

Napisany 28 marca 2009 - 16:46

Na bank odpływy.Ja miałem zapchane i woda jak deszcz dopindalał to aż stała.Najwi,ecej się jej zbierało od strony pasażera.Postaraj sie zrobić to sam a nie zaraz do mechanika.To zawsze kosztuje.A z drzwiami może być tak że niemasz foli pod tapicerką a uszczelki już zbyt dobrze nietrzymają i też będzie zamakać.

#4 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 28 marca 2009 - 22:33

Mokre są też przednie drzwi pod głośnikami.

Masz na myśli tapicerkę? Zatkane odpływy w drzwiach.

#5 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2009 - 22:39

Tak jak piszą koledzy demontaż tapicerek i udrożnienie odpływów w drzwiach nic innego nie może byc

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#6 OFFLINE   pietras5

pietras5

    www.isa.org.pl

  • 15 postów
  • Dołączył: 10-11-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 29 marca 2009 - 08:48

ale jak ja, zwykły śmiertelnik, mogę to sam zrobić :(

#7 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 marca 2009 - 08:50

Normalnie, śruby zazwyczaj odkręca się śrubokrętem.

#8 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 marca 2009 - 09:16

Mokre są też przednie drzwi pod głośnikami.

Masz odklejone folie wewnątrz drzwi. Jak jest mokro masz wilgotne boczki pod głośnikiem i zroszone progi, latem natomiast straszny syf od kurzu w całym aucie. Jak zdejmiesz boczek i sprawdzisz odpływy w drzwiach czy drożne wtedy suszarka w łapki i na ciepło przyklej dokładnie folię do ramy drzwi. Naprawde warto...

Zbiera się pod chodniczkami

Bo jesteś "świerzak" na forum to podpowiem, że koledzy pisali o odpływie z komory filtra przeciwpyłkowego. Jeśli przelewa Ci się do wnętrza auta to przerażisz się tym co tam zobaczysz ;) Ta komora jest w podszybiu po stronie pasażera (piszę tak na wszelki wypadek). Na samym dole tej komory jest odpływ, całkowicie jak mniemem zatkany.
Pozdrawiam.

#9 OFFLINE   chrisstos

chrisstos
  • 9 postów
  • Dołączył: 30-03-2009

Napisany 30 marca 2009 - 20:41

Tapicerki w Omedze rozbiera się akurat bardzo łatwo zwłaszcza B. Ja bez żadnego przygotowania wymieniłem sam całą tapicerkę (oprócz konsoli). W B jest dodatkowym ułatwieniem fakt, że podłoga jest podzielona na 3 części czyli tapicerki podłogowe u pasażera i kierowcy są osobno i z tyłu osobno co bardzo ułatwia wyciąganie całości. Gdybyś miał problem z rozebraniem czegokolwiek to chętnie podpowiem Ci co i gdzie masz odkręcić żeby nie połamać zaczepów itp jak to się zwykle zdarza ;)

#10 OFFLINE   siwy321

siwy321
  • 7 postów
  • Dołączył: 29-03-2009
  • Skąd: Hamburg

Napisany 21 kwietnia 2009 - 13:32

Witam nie chcialem zaczynac nowego tematu... problem jest podobny ale nie do konca.
Woda mi sie zbiera i to naprawde w duzych ilosciach (przy duzym deszczu i jak auto stoi) na podlodze pasazera z siedzeniem kierowcy... to co na dzien dzisiejszy zrobilem to wyciagnolem "gabke wyciszajaca" bo byla... plywala, w podwoziu wyciagnalem plasykowy korek z podlogi. Problem zostal bo dywanik mokry i czuc wilgocia w samochodzie. Nie mam pojecia skad moze ta woda naplywac i to naprawde bardzo duzo!! Kubkiem moglem wylewac !! Terapia dorazna.... ogrzewanie na maxa na nogi ale ile te moje nogi to wytrzymaja a lato idzie??

wiecie co moze byc przyczyna ??

Omega kombi 2,5

pozdro

siwy321 ;)

#11 OFFLINE   Waldecki

Waldecki
  • 11 postów
  • Dołączył: 21-04-2009
  • Skąd: Lubin

Napisany 24 kwietnia 2009 - 14:15

Miałem podobny problem sedanie 2.0 V8.Otwórz maske i od strony pasazera przy filtrze kabinowym zobacz czy nie masz zapchane.Żeby się tam dostać trzeba trochę pokombinować.Ja jak zaświeciłem tam latarką z góry to miałem jak w akwarium

#12 OFFLINE   pietras5

pietras5

    www.isa.org.pl

  • 15 postów
  • Dołączył: 10-11-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 czerwca 2009 - 17:37

Gorąca prośba: można prosić jakąś fotkę gdzie jest ten odływ z komory filtra przeciwpyłkowego? I jeszcze jedno: odpływy w drzwiach - w którym miejscu? Z góry wielkie dzięki

#13 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 czerwca 2009 - 17:50

tutaj opis jak się tam dostać:

http://forum.omegakl...471&postcount=4

Na samym dole jest odpływ. ;)

Tutaj masz fotkę jak to wygląda:

#14 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 14 czerwca 2009 - 07:20

ja nie demontoweałem filtra - odpływ jest gumowy - spróbuj dostać się ręką od spodu jakby tej komory na filtr. wymacasz miękki gumowy prostokątny przewód. ja ściskając go paluchami go udrożniłem 0 a pomagałem sobie jeszcze paluchem w jego wylot - znajdziesz wylot za przednim prawym kołem - skręcając je max w lewo. u mnie zapchane było igliwiem z sosny.. na koniec wąż ogrodowy i ostre lanie do środka by wszyściutko wypłyneło bo mała gnojowica umie się tam zrobić :)

#15 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 czerwca 2009 - 09:09

odpływy w drzwiach - w którym miejscu? Z góry wielkie dzięki

Dolna krawędź drzwi jest odpływem.

#16 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 czerwca 2009 - 13:04

mała gnojowica umie się tam zrobić

Dokładnie.I Dodam tylko od siebie ,ze ten spłaszczony wąz odpływu jest tuz nad podłuznica...

#17 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 14 czerwca 2009 - 20:41

Dokładnie.I Dodam tylko od siebie ,ze ten spłaszczony wąz odpływu jest tuz nad podłuznica...


a nie pod ? :D

#18 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 14 czerwca 2009 - 20:52

u mnie zbiera się woda pod dywanikiem kierowcy i tylko tam - prawdopodobnie przecieka przednią szybą - chyba została źle wstawiona

zanim jednak oddam auto na wyjęcie szyby przedniej i ponowne wstawienie, może ktoś pokazać na foto, gdzie znajduje się pod maską odpływ wody od strony kierowcy bo chciałbym sprawdzić, czy jest drożny
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#19 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 czerwca 2009 - 21:10

zanim jednak oddam auto na wyjęcie szyby przedniej i ponowne wstawienie, może ktoś pokazać na foto, gdzie znajduje się pod maską odpływ wody od strony kierowcy bo chciałbym sprawdzić, czy jest drożny

Nie figuruje takowy. Z szyby spływa podszybiem wężami w dół.

#20 OFFLINE   sajmonek

sajmonek
  • 56 postów
  • Dołączył: 03-11-2007
  • Skąd: wałbrzych

Napisany 14 czerwca 2009 - 21:45

siemka. U mnie po wymianie przedniej szyby też zaczeła lecieć woda od strony pasarzera przyczyną był zatkany odpływ odłamkami skruszonej starej szyby+liście itp w omciach to normalka 15 minut +:piwo::piwo:i czyściutko:D
Sajmonek