Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z licznikiem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   weny

weny
  • 4 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: anglia

Napisany 16 marca 2009 - 19:36

przestal dzialac mi obrotomierz i predkosciomierz,objawy sa takie ze wskazowka od predkosciomierza lekko podsakuje jak sie uruchomi silnik,nie liczy i nie wskazuje predkosci,obrotomierz tez nie dziala ale nie ma zadnych ruchow wskazowki,kontrolki wszystkie dzialaja i wszystko jest ok,czy ktos moze wiedziec o co chodzi z tym licznikiem moze ktos mial podobna sytuacje,dzieki z gory :-)

#2 OFFLINE   ignitor64

ignitor64
  • 131 postów
  • Dołączył: 16-01-2009
  • Skąd: stan kentaki

Napisany 16 marca 2009 - 20:06

Miałem podobne objawy kiedy po wmontowaniu całego zespołu wskaźników nie docisnąłem go do złącza. Wystarczyło docisnąć go tak by wskoczył na zatrzaski i dobrze dokręcić wkręty.

#3 OFFLINE   weny

weny
  • 4 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: anglia

Napisany 16 marca 2009 - 20:37

wlasnie jechalem do sklepu i licznik liczy kilometry tylko nie pokazuje predkosci i nie dziala obrotomierz,wydaje mi sie ze cos z licznikiem moze z plytka bedzie cos nie tak,jutro wymontuje licznik i postaram sie cos znalesc,w sumie nie znam sie za bardzo na elektryce ale jak wymontuje to bede kombinowac,odezwe sie jeszcze.pozdrawiam

nie wiem o co chodzi z tym samochodem,wyciagnelem ten licznik posprawdzalem wsadzilem z powrotem i dalej nie chodzi,teraz poszedlem jeszcze raz do samochodu odpalam i dziala wszystko... nie mam pojecia jak ehehe ale zaczelo dzialac jak nalezy.pozdrawiam

#4 OFFLINE   weny

weny
  • 4 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: anglia

Napisany 18 marca 2009 - 18:52

w ***** i znow sie stalo tak samo i nie wiem o co chodzi.nie dziala obrotomierz i predkosciomierz,liczy kilometry .... czy ktos wie o co chodzi? moze licznik siadl?

#5 OFFLINE   Gwiazdka36

Gwiazdka36
  • 3 postów
  • Dołączył: 03-06-2008
  • Skąd: Somianka

Napisany 16 kwietnia 2009 - 09:01

witam
ja mam troche podobny problem a mianowicie wczoraj licznik wskoczył dwa razy na wyzsze predkosci i przestał chodzic. no komputerze wyskoczył komunikat automatik getriebe. ten komunikat znaczy ze skrzynia nie przełacza sie automatycznie. ale ze skrzynia jest wszystko ok. biegi sie przełaczaja wporzadku. i wszystkie zegary tez ok tylko licznik nie chodzi i ten komunikat wyskakuje. co to moze byc?

#6 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 16 kwietnia 2009 - 09:25

Panowie u mnie nieraz nie zaskoczy obrotomierz, ale go starym sprawdzonym sposobem.

Mianowicie dostje strzała z pięści, nieraz dwa trzy razy i wszystko wraca do normy ;-)

#7 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 kwietnia 2009 - 21:45

Sugeruję że problem może tkwić w sterowniku ABSu. Przerabiałem temat - dosyć uciążliwe. Jeżeli jeszcze przy tym świeci kontrolka ABS i TC to jest pewne że trzeba wymienić sterownik ABS. Ale dobrze by było sprawdzić na Techu

#8 OFFLINE   akluchut

akluchut
  • 40 postów
  • Dołączył: 20-05-2008
  • Skąd: Malbork

Napisany 18 kwietnia 2009 - 00:00

Witam
w MV6 jeśli są takie objawy j/w plus nie zlicza km i świecą się TC i ABS to kpl pompa ABS do wymiany(niestety) trzeba sprawdzić ABS (ostre hamowanie).
Dobrze jak tylko licznik.

#9 OFFLINE   Gambeat

Gambeat
  • 3 postów
  • Dołączył: 21-08-2009

Napisany 23 sierpnia 2009 - 22:29

Witam,

Od dwóch dni borykam się z kłopotem - zacięły się wskazówki od prędkościomierza (bezruch) i obrotomierza (drży w okolicach 0 RPM). Licznik kilometrów mierzy normalnie, komputer działa bez zarzutu. Czasem wskazówki się odblokują (po odpaleniu), ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem powraca. Czy ktoś miał może podobny?

#10 OFFLINE   tols

tols
  • 5 postów
  • Dołączył: 30-08-2009

Napisany 21 września 2009 - 17:07

Witam, miałem tak, że po odpaleniu zegary działały - kiedy silnik wchodził na obroty zegary opadały przyczyna - walnięty regulator napięcia alterna- napięcie na instalacji przekraczało dopuszczalny poziom, przy okazji przepaliła się żarówka kontrolki ładowania. W tym przypadku warto sprawdzić akumulator może być zasiarczony wtedy napięcie na nim potrafi pływać poza ustalony próg - wówczas czujnik napięcia zasilania zestawu wskażników będzie na pograniczu załączania lub wyłączania zegarów, a gdy jeszcze dojdzie szwankujący regulator alternatora to może być ten objaw

#11 OFFLINE   marek-gdynia

marek-gdynia
  • 81 postów
  • Dołączył: 07-09-2008
  • Skąd: Gdynia/London

Napisany 07 stycznia 2010 - 23:32

Sprawdź bezpieczniki, ja kiedyś coś grzebałem i padł mi jeden bezpiecznik i tez zegary nie działały

#12 OFFLINE   plonkus

plonkus
  • 8 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: wrocław

Napisany 08 marca 2010 - 21:03

witam, mam podobny problem
Od kilku miesięcy zdarza się, że nie działa obrotomierz i prędkościomierz, wówczas wskazówka obrotomierza leży na "0" nie ruchoma, natomiast wskazówka prędkościomierza też na "0" ale za to drży. Zauważyłem jednak pewną zależność: zawsze gdy odpalam zimny silnik jest w porządku, tzn. obie wskazówki działają prawidłowo. Jedynie gdy odpalam ciepły silnik to zjawisko występuje.
Bezpieczniki są ok.
Gambeat - poradziłeś sobie z problemem? Jeśli tak to w jaki sposób?

#13 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2010 - 21:06

http://forum.omegakl...0671#post460671

pisanie w wielu miejscach nie pomoże rozwiązać problemu a sprawi że zrobi się bałagan. Następnym raze pisz w jednym miejscu



 


#14 OFFLINE   omegapremium

omegapremium
  • 1 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 04 października 2011 - 16:35

mam dokładnie takie same objawy, na zimno odpalony obrotomierz i prędkościomierz działa, na ciepło leżą obydwa

#15 OFFLINE   artikol

artikol

    Bfl 2.6 V6 & 2.2 16v

  • 132 postów
  • Dołączył: 13-12-2006
  • Skąd: Mosina k/Poznania

Napisany 26 listopada 2011 - 19:15

Witam!

Odświeżam temat bo mam taki sam problem w 3.0 V6.

Czasami nie działa wskaźnik prędkości i obrotomierza, pozostałe wskaźniki i licznik km działają normalnie. ABS i TC się nie świeci.

Wskazówka prędkości podskakuje sobie przed odpaleniem i po zgaszeniu silnika.

Problem pojawia się nieregularnie, czasami znika po kilku sekundach, czasami nie działa do kolejnego zgaszenia i odpalenia.

Ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu??

#16 OFFLINE   ChiliPalmer

ChiliPalmer

    MV6 to styl życia... ;-)

  • 260 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Zgierz/Ozorków

Napisany 29 stycznia 2012 - 19:48

Mam pytanie, od jakiegoś czasu znienacka zaczęły mi się dziać cuda z licznikiem.

Wygląda to tak, przekręcam kluczyk, grzeją świece... a wskazówka zaczyna podrygiwać (do ok. 5km/h) po czym po chwili przestaje i zatrzymuje się na tych 5km/h.

Jadę, zatrzymuję się i prędkościomierz spada na 0 po czym podczas postoju znowu podskakuje na te 5km/h na godzinę, kiedy postój trwa dłużej, opada na 0 po czym zatrzymuje się znowu na 5km/h.

Kiedy ruszam, przez jakieś 5sek. nie pokazuje prędkości, po czym wskakuje na poprawną prędkość ale działa jakoś tak niemrawo, co to może być ? Dodam że pukanie w deskę/liczniki nic nie daje...

#17 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 31 lipca 2014 - 09:27

Witam, dziwna sprawa mam to samo z zegarami, to znaczy obrotomierz stoi a prędkościomierz też stoi i podryguje. Problem widać taki sam w sporej ilości omeg a konkretnej odpowiedzi co to jest, nie ma. PANOWIE SPECE CO WY NA TO?, bo jak narazie to tylko domysły i nic konkretnego, nie ma też ani jednego wpisu od kogoś co by poradził sobie z tym problemem i napisał.

#18 OFFLINE   Maxiej

Maxiej
  • 19 postów
  • Dołączył: 06-05-2014
  • Skąd: Piła

Napisany 17 czerwca 2015 - 01:10

Czy koledzy z problemem nie działających wskazówek prędkościomierza i obrotomierza poradzili sobie? Bo borykam się z nim od kilku dni.
Proszę o wsparcie w tym temacie :)

#19 OFFLINE   cysterna33

cysterna33
  • 1 postów
  • Dołączył: 13-04-2017
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 kwietnia 2017 - 11:00

czesc koledzy, ja mam problem z licznikiem takiego typu ze wszystko dziala tylko kilometry stoja. Moze ktos cos wie na ten temat?? z gory dziekuje