Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Odpalanie na przycisk!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   majes

majes
  • 11 postów
  • Dołączył: 20-12-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 08 marca 2009 - 14:42

jak masz swoja posesje i jedziesz z dzieckiem a jest duzy mroz to mozesz odpalic zdalnie ubierasz malucha i wsiadasz do cieplego autka takie jest moje zdanie :)


btw samo zdalne odpalenie nie odryglowuje ci zamkow robisz to drugim przyciskiem

#22 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2009 - 14:45

a jest duzy mroz to mozesz odpalic zdalnie ubierasz malucha i wsiadasz do cieplego autka takie jest moje zdanie


Kolego,to od tego masz webasto,lub dogrzewanie silnika.
I ja myślę,że już lepiej zamontować webasto uruchamiane na pilota.
Jeśli nie masz daleko do auta.







 


#23 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2009 - 17:12

moim zdaniem kretynizm...szpan na odległość z odpalaniem
o ile dobrze pamietam przepisy ruchu drogowego jest zabronione jest pozostawienie włączonego silnika w pojeździe ...
ktoś przyuważy, że odpalacie zdalnie i zanim dojdziesz do auta zdąży odjechać...
jak się potem wytłumaczysz policji czy firmie ubezpieczeniowej....

poza tym jaki problem widzicie w odpalaniu auta po wejściu.
gdy nie będzie chciał zapalić to i żadne przyciski ani piloty wam nie pomogą.... lepiej juz zainwestować w porządne dogrzewanie silnika co zimą po wejściu i łatwiej odpali i cieplej będzie w autku


na swojej posesji mozesz miec uruchomiony silnik jak dlugo chcesz. odlasz sobie auta, a w tym czasie ubierasz dzieci. wsiadasz do cieplego auta i nie masz problemu z zimnym olejem w silniku i skrzyni.


nie nazywalbym tego kretynizmem, gwestia wlasnych upodoban. kretynizm to troche za ostre slowo i w zwiazku z tym ze to ja poruszylem ta sprawe czuje ze pijesz do mnie, choc w ogole mnie nie znasz. gdybym sobie cos takiego zalozyl to tez nie szpanowalbym na parkingu, bo i tak musze przeciez wsiasc do auta i nie widze problemu aby odpalic auto z kluczyka, ktory i tak musze wlozyc do stacyjki i przekrecic aby odblokowac kierownice.

co do samoistnego odjechania auta to masz zapezpieczenie w postaci czujnika zaciagniecia recznego i wlaczenia biegu neutralnego "luzu"
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#24 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2009 - 17:46

ludzie co sie z wami dzieje.... w innym wątku ktoś do kogos pił....
...ja do kogoś piję....
wyraziłem swoje zdanie, i dalej uważam że zamiast odpalać silnik wolę zamontować webasto...
co do czujników to im więcej trzeba kombinować tym większa szansa, że coś nawali i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. większe ryzyko kradzieży, wieksze ryzyko awarii.
nie osądzam nikogo...broń cie panie boże,

#25 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 marca 2009 - 19:35

Nie wiem, jak zdalne odpalanie sprawdza się w dieslu - sam proces odpalania, bo nie można od razu po przekręceniu kluczyka odpalać (gdy zimno, to grzeją świece w czasie zależnym od temperatury i trzeba czekać, aż kontrolka zgaśnie). Chyba, że byłby podłączony do tego napięcia idącego do tej kontrolki...

#26 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 08 marca 2009 - 19:41

Nie wiem, jak zdalne odpalanie sprawdza się w dieslu - sam proces odpalania, bo nie można od razu po przekręceniu kluczyka odpalać (gdy zimno, to grzeją świece w czasie zależnym od temperatury i trzeba czekać, aż kontrolka zgaśnie). Chyba, że byłby podłączony do tego napięcia idącego do tej kontrolki...


"jeśli po załączeniu zapłonu nie uruchomimy silnika w ciągu 30 sekund, zapłon zostanie automatycznie wyłączony."
Wniosek taki, że świece możesz grzać na odległość.

#27 OFFLINE   wspak_oisezrg

wspak_oisezrg
  • 85 postów
  • Dołączył: 10-02-2009
  • Skąd: marki

Napisany 08 marca 2009 - 20:14

no wlasnie jeszcze nie wiem bo sie tylko nad tym zastanawiam, ale cos mi sie wydaje ze nie jest to takie trudne.

np takie cos http://moto.allegro....asieg_200m.html


Montuje się raczej jak zwykły alarm
Lecz trzeba by było kombinować z immobiliserem i nie ma domykania szybek
A tak poza tym to myślałem, że będzie droższe
Pomysł jednak ciekawy
:D:cool::D

#28 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 marca 2009 - 20:22

do diesla mozna dodatkowo zalozyc modul opuzniajacy wylaczenie silnika. wyciagamy kluczyk ze stacyjki. zamykamy auto a silnik sobie jeszcze chwile pracuje zeby schlodzic turbine. samo odpalanie zdalne diesla nie stanowi problemu poniewaz sa specjalne moduly do diesla.

co do usterek czujnikow jak pisze gregorio, to tak jak wszystkie inne mechanizmy moga sie zepsuc. dlatego sa dwa, dla recznego i biegow. reczny niestety musi byc w 100% sprawny aby zalozyc taki modol. w omedze jest o tyle latwiej (ze wzgledu na tylny naped), ze nie odpalimy auta majac go na biegu i gdy zaciagniety jest reczny. no warunek ze dziala

Montuje się raczej jak zwykły alarm
Lecz trzeba by było kombinować z immobiliserem i nie ma domykania szybek
A tak poza tym to myślałem, że będzie droższe
Pomysł jednak ciekawy
:D:cool::D


z domykaniem szybek nie ma problemu. wystarczy mostek pomiedzy dwoma kabelkami w dzwiach kierowcy. ja mam tak u siebie i mam domykanie jak zamkne z pilota. piot na podczerwien bez zadnych dodatkowych alarmow itp. na ten mostek mam wylacznik gdybym chcial zotawic szyberek albo szyby otwarte
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#29 OFFLINE   Adi

Adi

    dostępny tylko na receptę

  • 223 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Trzcianka/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 08 marca 2009 - 21:03

dalej uważam że zamiast odpalać silnik wolę zamontować webasto...

ale jakie koszty!

#30 OFFLINE   wspak_oisezrg

wspak_oisezrg
  • 85 postów
  • Dołączył: 10-02-2009
  • Skąd: marki

Napisany 08 marca 2009 - 22:47


z domykaniem szybek nie ma problemu. wystarczy mostek pomiedzy dwoma kabelkami w dzwiach kierowcy. ja mam tak u siebie i mam domykanie jak zamkne z pilota. piot na podczerwien bez zadnych dodatkowych alarmow itp. na ten mostek mam wylacznik gdybym chcial zotawic szyberek albo szyby otwarte



Można jakąś ściągę gdzie ten mostek i na jakie kabelki:)

#31 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 marca 2009 - 08:30

poszukaj na forum w dziale elektryka. ja juz nie pamietam jakie to byly kable. wiem ze trzeba sciagnac boczek drzwi i bez problemu znajdujemy kable. chwilka roboty.

sam poszukalem. masz tutaj opis http://forum.omegakl...nie szyb&page=6 i kilka stron wszesniej i dalej. warto przeczytac calosc
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#32 OFFLINE   wspak_oisezrg

wspak_oisezrg
  • 85 postów
  • Dołączył: 10-02-2009
  • Skąd: marki

Napisany 09 marca 2009 - 08:39

poszukaj na forum w dziale elektryka. ja juz nie pamietam jakie to byly kable. wiem ze trzeba sciagnac boczek drzwi i bez problemu znajdujemy kable. chwilka roboty.

Dzięki
jakies słowo klucz?:confused: