Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Potrzebuję dobrej rady... POMOCY!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 lutego 2009 - 22:42

Za moich czasów licealnych taki dystans się robiło rowerem w parę minut :>



Czasy się zmieniają ;p

A ja uważam że omega to mimo wszystko dobry wybór dla 18-stolatka. Można powiedzieć, że to jego pierwszy własny samochód, dodatkowo z tylnym napędem i dużym silnikiem.... Rozwali go :) Wiem, szkoda trochę omeszki, ale nie myli się ten co nic nie robi, a w miarę upływu czasu (o ile omcia jeszcze na chodzie będzie ;p) chłopak będzie nabierał coraz większego doświadczenia i za parę lat jazda nawet takim evo to nie będzie problem, bo nauczy się jeździć dużym wygodnym autem za małą kasę....

Tylko jak za parę lat trzeba się będzie przesiąść do czegoś mniej komfortowego i słabszego, co mniej ssie to dopiero będzie ból.... :)

Ale jestem za - niech kupuje 3,0 w gazie i niech się uczy - wkońcu młody uczy się szybciej niż stary/-szy

 


#102 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 lutego 2009 - 23:27

Kafar007 nie ukrywam że to co napisałeś to bardzo rozsądne podejście do tematu omega, ale myślę że troszkę zle oceniasz intencje Benedykta. Moim zdaniem popełniłeś błąd formułując pytanie w pierwszym poście. Chcesz mieć omegę proszę bardzo, ale zadałeś pytanie czy to dobry wybór dla przeciętnego licealisty którym jak wynika z twoich wypowiedzi nie jesteś. Wybacz ale przeciętny licealista może tylko pomarzyć o jakimkolwiek samochodzie. Poza tym omega jako samochód tylno napędowy o sporych gabarytach jest samochodem wymagającym od kierowcy pewnego doświadczenia. Nie obraz się ale większość 18 latków ma dość nikłe pojecie o jezdzie samochodem (niestety im się wydaje inaczej). Na tak postawione pytanie odpowiedzieliśmy tak jak odpowiedzieliśmy. Osobiście życzę ci przyjemnej eksploatacji chociaż uważam że jak na dojazdy do szkoły 5-6 km to przerost formy nad treścią. Mimo wszystko życzę powodzenia

z ust mi to wyjales i na ten temat koncze ...:piwo2:

.



 


#103 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 lutego 2009 - 00:26

To i ja już zakończe...

Kafar007 - kupuj omę - nie będziesz żałował. Jaki kupisz silnik to twoja sprawa gustu jak i finansów. Przy zakupie bardzo uważaj co bierzesz, bo omega którą będziesz kupował będzie miała około lat 10 i więcej, więc przebieg rzędu 120 - 180 000 będzie oczywiście nierealny.

Zwracaj uwagę naprawdę na wszystkie szczegóły bo później może się to na tobie zemścić (mi nieuwaga dała popalić). Jeżeli uznasz po jakimś czasie, że nie stać cię na to auto lub przestanie ci się już podobać to zawsze możesz sprzedać - wiele raczej nie stracisz jeśli kupisz zadbany egzemplarz.

Nie wahaj się prosić o pomoc - jak znajdziesz auto to znajdź na forum użytkownika (najlepiej chyba klubowicza lub usera który jest w miarę aktywny) z rejonu gdzie auto stoi - jeśli nie będziesz mógł jechać osobiście poproś go o podjechanie i rzucenie okiem - zawsze ktoś postronny wyda opinie "bez emocji" no i ktoś kto się troszeczkę już zna na tym aucie

No i jeździj jak najdłużej, a na forum pod nick'iem widzimy niedługo napis "klubowicz" :)

pozdro

 


#104 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 27 lutego 2009 - 09:28

miała około lat 10 i więcej, więc przebieg rzędu 120 - 180 000 będzie oczywiście nierealny.

Czego? Moją kupiłem z przebiegiem 147000, powiesz że wałek ale w książce były przeglądy do pół roku przed moim zakupem do stanu 144600. Poprosiłem kolegę który buja się po samochody żeby sprawdził czy takowy warsztat istnieje w tym miejscu i faktycznie jest. Też kończę i serdecznie pozdrawiam kolegów. Troszkę sobie pogadaliśmy, temat wzbudził wiele emocji.

#105 OFFLINE   Kafar007

Kafar007
  • 16 postów
  • Dołączył: 22-02-2009

Napisany 27 lutego 2009 - 16:10

A więc koniec co nie co się dowiedziałem mam już trochę wyrobioną opinię, zakańczamy i jeszcze raz wielkie Dzięki Panowie:D:piwo::piwo::piwo:

#106 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 27 lutego 2009 - 16:42

mam już trochę wyrobioną opinię, zakańczamy


Mamy nadzieję, że się nie zraziłeś ;)
A jak juz kupisz kluskę to oczywiście się pochwal co kupiłeś i za ile. Powodzenia.

#107 OFFLINE   Kafar007

Kafar007
  • 16 postów
  • Dołączył: 22-02-2009

Napisany 27 lutego 2009 - 17:50

nie nie zraziłem :p jak kupię napewno się pochwalę :p