Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Propozycja utworzenia działu "PRACA"


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
30 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 lutego 2009 - 09:12

Myślę że w dobie kryzysu i masowych zwolnień przydałaby się koleżeńska pomoc lub przynajmniej podpowiedź ...
Jestem przekonany że ktoś poprze takową idee stworzenia działu !

I tak jeśli poszukuje ktoś ze Stolycy pracy jako glazurnik to znajomy prowadzący firme budowlaną poszukuje osoby układania glazury i terrakoty . Wiadomość na Priv ...

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 09:14

To forum motoryzacyjne, więc nie jestem akurat za tym - nie róbmy z tego jakiejś giełdy, bo zrobi się nader komercyjnie. Misja forum jest inna



 


#3 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 lutego 2009 - 09:44

To forum motoryzacyjne, więc nie jestem akurat za tym - nie róbmy z tego jakiejś giełdy, bo zrobi się nader komercyjnie. Misja forum jest inna


masz racje ale - to także nie jest forum pt. HUMOR a takowy wątek istnieje
to również nie jest forum o agd , rtv , gsm , pc i foto a także nie jest to forum pt. szcześliwa rodzina z forum rodzinnym
no i na koniec nie jest to forum z wypowiedziami o filmach , muzyce czy innej rozrywce
wiec wyluzuj szanowny "ZARZĄDZIE" bo skoro powyższe tematy są i rozmawia się na nich o pierdołach to i taki wątem może powstać
zresztą wychodze z założenia iz kiedyś normą był ogół a nie margines (nic osobistego a tymbardziej nie zamierzam cię obrażać) wiec pozwól wypowiedzieć sie ogółowi i ew. zainteresowanym a nie wyrażaj swojego osobistego zdania bo akurat pewnie masz prace a ktoś zastanawia sie gdzie ją znaleźć

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 09:47

bo czasem trzeba się wyluzować a działy oftopu nie mają zamysłu typowo komercyjnego

Praca daje już takie odczucie

Poza tym - próbujesz zabronić mi wypowiedzenia włąsnego zdania na temat Twojego pomysłu - jestem jakby nie patrzeć jednym z zainteresowanych bo czynnie uczestnicze w życiu forum i klubu



 


#5 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 18 lutego 2009 - 09:48

Ja jestem za utworzeniem ... pewnie dlatego, ze szukam pracy :(
Jakbym ja miał to bym był za utworzeniem, bo rozumiem co to znaczy nie miec pracy

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 09:50

Zgłosiłem do administratorów forum



 


#7 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 18 lutego 2009 - 09:53

nie róbmy z tego jakiejś giełdy, bo zrobi się nader komercyjnie


Chyba nie ma wątków bardziej komercyjnych od takich jak: "Kupię", "Sprzedam".
Bardziej własnie te wątki do giełdy pasują niz wątki dot. informacji o miejscu zatrudnienia itp.

#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 09:54

W większość są to wątki gdzie sprzedają klubowiczo-forumowicze a nie firmy, jak są firmy to ogłaszają się tylko i wyłącznie wtedy jeśli z Klubem współpracują. Więc czy to na pewno działalność komercyjna?? Pobieramy jakąś opłatę za ogłoszenia??



 


#9 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 lutego 2009 - 09:56

bo czasem trzeba się wyluzować a działy oftopu nie mają zamysłu typowo komercyjnego

Praca daje już takie odczucie

Poza tym - próbujesz zabronić mi wypowiedzenia włąsnego zdania na temat Twojego pomysłu - jestem jakby nie patrzeć jednym z zainteresowanych bo czynnie uczestnicze w życiu forum i klubu


ja nie podważam twojego uczestnictwa w życiu forum i klubu
podwazam twoje kompetencje bycia w zarządzie !!!
jesteś tam chyba dla dobra ogółu i takowym powinieneś się kierowac po wnikliwej analizie czyichś wypowiedzi a wyrazić mozna swoją opinie ale jako zarząd powinieneś dopisać - NIECH SIĘ WYPOWIE RESZTA ;)

#10 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 18 lutego 2009 - 09:56

Działalność komercyjna to każda, która niesie za sobą zysk dla conajmniej jednej ze stron. A trudno powiedzieć, że Sprzedaż nie niesie zysku dla conajmniej strony sprzedającej. W takim bądź razie KAŻDE ogłoszenie mozna potraktować jako komercyjne.

Nikt nie mówi, że na forum mają się ogłaszać firmy szukające pracowników, ale moga tam znajdować się posty z info o tym, że np. "Mój kolega potrzebuje do pracy ..." itd.
A np. ogłoszenie w sprawie sprzedazy aut często zamiejszczają osoby, które ledwo sie na forum zalogowały i pierwszy post to np. ... sprzedam omege itd ... i więcej sie nie pokazuje.

#11 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 10:02

no nie do końca to miałem na myśli. Mówiąc o działaności komercyjnej miałem na myśli dominację ogłoszeń nad treścią rzeczywistą forum. Możemy zrobić tu nawet kącik gospodyń wiejskich, ale czy aby na pewno tego szukamy. Jak szukam pracy ide na allegro i portale branżowe na to ukierunkowane. Tu raczej chce odpocząć, wymienić się doświadczeniami itd - no takie moje zdanie.
Co do samej działalności komercyjnej, jeśli damy taki dział to podłapią to ludzie kompletnie nie związani z motoryzacją bo znajdą polę do popisu na bezpłątne ogłoszenia (wszak mamy ponad 10 tys userów więc baza danych już jest pokaźna) - a to nie o to chodzi - sami na siebie w ten sposób wyrok podpisujemy.

BTW - to moje prywatne zdanie a nie jakaś opracowana przez Zarząd Klubu odpowiedź na tego typu propozycję.



 


#12 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 lutego 2009 - 10:07

BTW - to moje prywatne zdanie a nie jakaś opracowana przez Zarząd Klubu odpowiedź na tego typu propozycję.


no i w końcu chłopie z sensem gadasz :D:kumple:

#13 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 10:11

Ale ja tak chłopie od początku mówiłem - tylko tak to jest jak się nie czyta



 


#14 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 18 lutego 2009 - 10:14

Trzeba wraz z pierwszym postem pisac logicznie.
Piszmy po polsku, a nie po polskiemu ...

#15 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lutego 2009 - 10:22

Koledzy .. bez jaj.
Ktoś naprawde mysli, ze znajdzie prace za posrednictwem forum OKP?
ALbo inaczej - czy ktoś uwaza, ze jak będzie dział praca to zrobi to jakąkolwiek róznice niż tak jak do tej pory ogłoszenia o pracy ukazywały sie w oftopie?
Ile bylo tych ogłoszeń? Jakie jest prawdopodobieństwo, ze taka oferta będzie miala jakikolwiek odzew?
Jak ktoś naprawde szuka pracy to i tak będize jej szukał na portalach branżowych, a jak ktoś ma prace to i tak na takich portalach da ogłoszenie.

Jak ktoś napisze dodatkowo w offie swoją oferte - mysle, ze w zupełności wystarczy.

#16 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 lutego 2009 - 10:29

Ktoś naprawde mysli, ze znajdzie prace za posrednictwem forum OKP?

nie koniecznie stałą... ale może być tak że komuś jest potrzrebny natychmiast :) np. fachowiec od glazury... itd itp...
albo jest ktoś chętny komuś np. pomalować mieszkanie :)

#17 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 lutego 2009 - 11:36

Nie widze sensu tworzenia nowego działu PRACA tak jak to juz zostało powiedziane
Można zawsze napisać posta w http://forum.omegakl...isplay.php?f=49 tak jak np. jest post "Budowa domu" lub post o wynajęciu mieszkania http://forum.omegakl...ead.php?t=17385
ile takich postów będzie że tworzyc specjalny dział?
jęzeli się coś zmieni i drastycznie wzrośnie liczba takich postów to pomyslimy o utworzeniu takiego dzału.
Narazie więc piszcie w tym co zaproponowałem , jeeżli to nie wystarczy to zapraszam na jakis portal o tematyce zwiazanej z pracą.
Tu motywem przewodnim sa auta i wszsytko z tym zwiazane.

ps. żebycie nie pisali że autkiem tez mozna zarabiać ,bo nie miałem tego na mysli.:wink:

#18 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lutego 2009 - 12:53

Ewntualnie żeby wypośrodkować między jedną a drugą stroną, to proponuję założyć i podkleić w "pogaduchach.." dwa tematy: "Dam pracę" i "Szukam pracy".

Podejrzewam, że i wilk się nasyci i owca się ostanie ;)

#19 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 13:02

I wiesz ile tam zaraz spamu będzie ;)



 


#20 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 lutego 2009 - 13:29

zostajemy przy tej opcji jeżeli się coś zmieni i drastycznie wzrośnie liczba takich postów to pomyslimy o utworzeniu takiego dzału
bynajmniej narazie