Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Rozpórka przednia Omega B byłby ktoś chętny..??


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
416 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 08:39

Kutwa, ja nie mogę tak zamontować - sobie miejsca w bagażniku nie mogę ograniczyć :/ - muszę coś innego wymyśleć



 


#62 OFFLINE   .JARO.

.JARO.
  • 254 postów
  • Dołączył: 11-11-2008
  • Skąd: Radomsko

Napisany 21 lutego 2009 - 08:54

A co z zamówieniem poszło już do realizacji?

#63 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 09:03

Jaro, przzeczytaj ten wątek - dopiero w marcu



 


#64 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 09:37

No szkoda miejsca w bagażniku :) Ale pomyślimy :)
Przypominam;
1. michal987654321
2. Roozga
3. marek_kloss
4. 8siem3
5. Nawalony Zając
6. Exec
7. Tomix
8. monocero

#65 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 09:39

Ja tak nieśmiało chciałem przypomnieć zainteresowanym, że montaż rozpórki polega na bezczelnym WIERCENIU DZIUR w kielichach. Sie zastanówta najsamprzód, czy wytrzymata psychicznie taką drastyczną operację na Waszych pociechach :hmm: :hehe: :p

Przez pierwsze pół roku będzie spokój. Potem ruda zacznie szamać całe kielichy łacznie z amorami :D


Kurna, jakby była polerowana jak u Sypusa to bym sie skusił, bo w tym oczojebnym czerwonym to mi pod WT podchodzi. O kształcie przy przymocowaniach do kielichów już nawet nie wspomne. W zawodówce na warsztatach lepiej takie rzeczy robiłem :p

#66 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 09:55

Przez pierwsze pół roku będzie spokój. Potem ruda zacznie szamać całe kielichy łacznie z amorami :D


Kurna, jakby była polerowana jak u Sypusa to bym sie skusił, bo w tym oczojebnym czerwonym to mi pod WT podchodzi. O kształcie przy przymocowaniach do kielichów już nawet nie wspomne. W zawodówce na warsztatach lepiej takie rzeczy robiłem :p




No to skurczybykupierdzielonyjeden :D mozesz ją dać do chromowania czy pomalować jak chcesz :) :D

#67 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 10:24

Jak tu chromować skoro ma większy celulitis niż moje byłe wszystkie razem wzięte :D
http://photos01.alle.../24/549532410_2

#68 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 10:58

dopiero teraz przeczytałem cały temat i taką jak na foto to za 100zł robię bez problemu bo to przeciesz prostsze od budowy cepa jak się zdecydujecie zamówić je u mnie to myślę że pod koniec tygodnia będą pierwsze gotowe, kolejność realizacji według listy.
koło nicku można podać kolor to wybiorę trzy najpopularniejsze i będą w nich dostępne

mam v6 to wymiary se wezme...

jak ktoś chce z nierdzewki w polerze to proszę odrębną listę bo tutaj cena będzie wyższa z racji kosztów materiału no i nazwijmy to modelem lux bo będzie w trzech częściach ułatwiających montarz i możliwość zdejmowania góry do zdięcia kolektora i dających możliwość regulacji sztywności...

mogę też zrobić model 1/2 lux czyli trzy części, ze zwykłej stali i w trzech dostępnych/umówionych kolorach

#69 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 11:47

ALI sprawa wygląda tak, że wykonawce zawsze można zmienić... tak jak mówiłem tamten człowiek nie jest jakimś znajomym czy coś któremu załatwiam robote, tylko wiem że jego wyrób do astry jest bardzo dobry, Myślę że jeżeli umiałbyś zebrać wymiary , i wykonać taką rozpórkę moglibyśmy się rzucić na Ciebie :D Co Wy na to Panowie..?? Tylko jest taka sprawa że rozpórki ze zdjęcia są do astry do Omegi wyglądają inaczej masz tu zdjęcie w załączniku jak to powinno wygladać, myślę Panowie że dodatkowo przy jakiejś zniżce z powodu dużej ilości mogli byśmy to zlecić koledze z forum..?? :D Proponuje żebyś zrobił prototyp u siebie i wrzucił jak to wyglada w Twoim wykonaniu tzn mocowanie, materiał, zaczepy itd..co Ty na to..? :) ?? :D Pozdr... aha ale muszę się na to zgodzić również koledzy z listy.. :)

#70 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 lutego 2009 - 11:57

O tak mam ta rozpórkę zamontowaną

sypus... ale ci się padaka rozlatuje że musisz sobie usztywniać bude zeby ci sie nie złozyła jak domek z kart... a taka ładna była... no no no... :nabijacz:


Przez pierwsze pół roku będzie spokój. Potem ruda zacznie szamać całe kielichy łacznie z amorami


Kurna, jakby była polerowana jak u Sypusa to bym sie skusił, bo w tym oczojebnym czerwonym to mi pod WT podchodzi. O kształcie przy przymocowaniach do kielichów już nawet nie wspomne. W zawodówce na warsztatach lepiej takie rzeczy robiłem

ale was Marylka podsumowała... :peace:

#71 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 12:28

Maro - porpaw link z allegro i dawaj je zawsze jako załączniki bo się nie wyświetla



 


#72 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 13:02

jak to powinno wygladać


to foto to zupełnie coś innego niż to co ten kolo robi do astry
ta przypomina moją wersję "lux" też jest budowana z trzech części tylko niema regulacji.
na taką budowę co do astry (jednoczęściową) to mogę dać zniżkę powiedzmy 90zł ale jak ktoś wam zrobi to co na foto ze zwykłej stali za mniej niż 130zł (u mnie) to chylę czoła :pad:

#73 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 13:27

Źle się zrozumieliśmy :) Już wie...Tobie chodzi o foto na niebieskiej omedze..?? Tamta jest oryginalna Weitec-a za taką mówisz 130zł..?? Z czego ona będzie..?? A za zwykłą stalową pomalowaną farbą ile..?? Pozdr

#74 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2009 - 13:30

Muszę coś wyjaśnić z racji zamontowania rozpórek w Astrze i Omedze.

W Astrze może być rozpórka jednoczęściowa dlatego że śruby do jej mocowania są elementem konstrukcyjnym i są na stałe w kielichach. Jak się odkręci nakrętki to śruby zostają i nie ma problemu.

W Omedze jest trochę inaczej, bo nie ma żadnych śrub i rozpórka musi być trzyczęściowa. Trzeba wywiercić otwory i śrubami przykręcić mocowania rozpórki do kielichów. Ta część środkowa musi być osobno, bo jak by trzeba coś przy silniku robić (szczególnie w V6) to się ją odkręca. Jak będzie na stałe to za każdym razem trzeba by całą rozpórkę odkręcać, a śruby są przelotowe i się nie trzymają same.

Kwestia regulacji śrubą rzymską to już sprawa indywidualna. W Omedze mam obyswie bez regulacji, a w Astrze obydwie z regulacją.

Jak jeszcze jakieś szczegóły interesują to pytać.

#75 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lutego 2009 - 13:48

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)


chodzi mi o tą tylko ze stali molibdenowo-wanadowej, pomalowaną w jakimś kolorze (biały, czarny, i coś do ustalenia)
jeżeli chodzi o taką z nierdzewki w polerze to jeszcze niemam ceny, przypuszczam że wzrośnie o około 100-150zł

tą do tyłu pomalowaną zrobię za 70zł

#76 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 26 lutego 2009 - 15:58

Witam Mam bardzo ważne info jeżeli chodzi o rozpórki kielichów do omegi!!!
Znajoma firma zdeklarowała się nam robic takie rozpórki i inne podobne rzećzy w bardzo dobrych cennach!!!
Rozpórka kielichów przednich z nierdzewki (mocnej!!!) polerowanej z księżycami wycinanymi laserowo to koszt około 100-130zł zależnie od zainteresowanych osób, byłem dziś na pomiarach moją omegą i bez problemu mogą dla nas wykonać takie rozpórki.
Jeżeli są zainteresowani to bardzo proszę o kontakt lub spisanie listy chętnych, firma ta robiła już takie rozpórki i są onne wykonane bardzo dobrze!!!
podobne do tych z aukcji http://www.allegro.p...d_wiechers.html

Proszę o szybką odpowiedź
Pozdrawiam

#77 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lutego 2009 - 16:17

Jeżeli są zainteresowani to bardzo proszę o kontakt lub spisanie listy chętnych, firma ta robiła już takie rozpórki i są onne wykonane bardzo dobrze!!!
podobne do tych z aukcji http://www.allegro.p...._wiechers.html

Proszę o szybką odpowiedź


Jak rozumiem będzie też pasowała do innych silników?


 


#78 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 26 lutego 2009 - 16:27

więc pomiar jak narazie jest robiony na mojej czyli 2,0 lecz postaramy się aby ona była osadzona jak najwyżej od silnika, więc będzie pasować do innych silniczków, jeżeli chodzi o dokładność to najlepiej żeby ktoś z okolic krakowa podleciał do nas jakąś omegą z silnikem np. 2,5 v lub 3,0 v to wtedy weźmiemy różnice.

#79 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lutego 2009 - 16:29

więc pomiar jak narazie jest robiony na mojej czyli 2,0 lecz postaramy się aby ona była osadzona jak najwyżej od silnika, więc będzie pasować do innych silniczków, jeżeli chodzi o dokładność to najlepiej żeby ktoś z okolic krakowa podleciał do nas jakąś omegą z silnikem np. 2,5 v lub 3,0 v to wtedy weźmiemy różnice.

jesli tak sie stanie, to ja jestem zdecydowany...

czyli od nowa KONKRETNA lista osób w 100% zdecydowanych na zakup:

1. Exec


 


#80 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 26 lutego 2009 - 16:37

no najlepiej odrazu lista konkretnych osób i jedziemy z koksem, postaramy się jak najszybciej wrzucić jakiś prototyp tej rozpórki ale to troszkę potrwa wiadomo pierwsza to dramat :)