Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cyfra +, Cyfrowy Polsat czy może Telewizja n. Co polecasz i dlaczego?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
116 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2009 - 20:43

Na Turbo już przecież dawno nie ma.

Sorry, ja ostatnio tv oglądałem jakoś w Lipcu, więc nie wiem, nie przepadam nad tv...

#42 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 20:54

Ale na Knowledge są stare odcinki... już nie mówię o Turbo... tam to całkiem...


Tak, ale od lutego zaczyna się nowa seria:D

#43 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2009 - 20:57

Tak, ale od lutego zaczyna się nowa seria

Może to mnie skłoni do ponownego rozpoczęcia oglądania tv... hmm... a luty to kiedy, jak nie teraz? :D

#44 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 21:02

Tutaj coś więcej o nowej serii.

#45 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 lutego 2009 - 21:39

Czy ktoś może potwierdzić spostrzeżenia kolegi co do wpływu warunków atmosferycznych na jakość sygnału?


lord_craven
standardowa średnica anten jakie oferują nasze platformy to 60-ki a wielkość ma znaczenie tak samo jak jej jakość, z własnej praktyki odradzam: anteny siatkowe bo zbierają wilgoć i potem płaczemy, anteny o wielkości do 60 cm - bo przy kiepskiej(wspomnianej wyżej) pogodzie płaczemy, ideałem będą anteny 75-90 cm (taka ja mam na swoim sprzęcie z kilkoma conwerterami i jest OK).
Siła nadawanego sygnału też ma znaczenie (obrazek podaje siłę z HOT BIRD 13° EAST)
widać że im bliżej zachodniej granicy jesteśmy tym lepiej dla nas i mniejsze kłopoty z siłą sygnału co odczuwają mniejsze anteny do tego jeszcze mogą dojść takie elementy które mogą skutecznie przysłonić ( nawet w małej części czaszę anteny ....drzewa - teraz bez liści ale przecież będzie wiosna, budynek, pranie sąsiadów - no jednym słowem ma być czasza i niebo).
Ustawiałem już pare anten ;) i wiem że pozornie czysta przestrzeń np: czasza ustawiona na szczycie budynku nad oknami a zasłaniana naprawde delikatnie przez wierzchołki drzew spowodowała brakiem sygnału przy namieżonej oczywiście satelicie ... co zrobić ??... ściąć drzewa lub antena na komin...śmieszne może ale prawdziwe ;)


zdięcie przykładowe wziełem z tej stronki http://www.eutelsat....ehb7a_popd.html gdzie podają właśnie siłę sygnału a satelita HOT BIRD obsługuje nase platformy

#46 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2009 - 21:43

ogą dojść takie elementy które mogą skutecznie przysłonić ( nawet w małej części czaszę anteny ....drzewa - teraz bez liści ale przecież będzie wiosna, budynek, pranie sąsiadów - no jednym słowem ma być czasza i niebo).

Znam to... nie pomyślało się przed montarzem, była zima, było ok, ale przyszła wiosna i raz był sygnał, raz nie... ehh...

#47 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 22:11

standardowa średnica anten jakie oferują nasze platformy to 60-ki a wielkość ma znaczenie tak samo jak jej jakość, z własnej praktyki odradzam: anteny siatkowe bo zbierają wilgoć i potem płaczemy, anteny o wielkości do 60 cm - bo przy kiepskiej(wspomnianej wyżej) pogodzie płaczemy, ideałem będą anteny 75-90 cm (taka ja mam na swoim sprzęcie z kilkoma conwerterami i jest OK).

Czyli najlepiej każdy element kupować osobno, tak aby zrobić sobie odpowiedni zestaw?
Jeżeli tak to może coś polecisz.

#48 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 lutego 2009 - 22:20

nie każdy chce mieć na ścianie coś takiego jak np: taka antena...(w załączniku)

wystarczyły by dwa conwertery na Astrę i Hot birda bo na nich jest najwiecej po polskiemu



a z tunerów to chyba coś z DREAMBOX-ów lub np: FERGUSON HF 8900 albo zwykły Pioneer po dołożenu modułu odpowiedniej platformy obsłurzy wybraną platformę, jest pare tunerków z którymi można sie "pobawić" troszke inaczej...
ale np: wspomniany tuner i moduł CAM z danej platformy talerz do tego co namniej 80 cm i gra ok ;)

przykładowy CAM w załączniku

#49 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2009 - 23:42

podpisuję się obiema rękami pod tym, co podał @kris_k.i
jeżeli masz możliwość powieszenia anteny 100 to polecam, dlatego że sygnały HD potrzebują bardziej stabilnego sygnału, nie będziesz przecież po wymianie na tuner HD latał na dach i wymieniał antenę. ja mam u siebie 120 i nigdy jeszcze nie miałem problemu.
konwerter... tu już w standardzie są o szumach 0.2dB więc tu raczej nie powinno być problemu z doborem. od ciebie tylko zależy czy chcesz podłączyć w przyszłości 2,4 lub więcej tunerów (musisz pamiętać o nagrywarce), chyba że zastosujesz UNICABLE, ale to już jest droższa zabawka a niewiele tunerów na razie to obsługuje(inny konwerter, splittery).

#50 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2009 - 05:42

nie każdy chce mieć na ścianie coś takiego jak np: taka antena..

No nie, jeden konwerter mi wystarczy ;) I tak nie mam czasu za dużo na oglądanie TV.

a z tunerów to chyba coś z DREAMBOX-ów lub np: FERGUSON HF 8900 albo zwykły Pioneer po dołożenu modułu odpowiedniej platformy obsłurzy wybraną platformę, jest pare tunerków z którymi można sie "pobawić" troszke inaczej...

Co ta "zabawa" mi da? Jestem zupełnie zielony w tych tematach, więc prosiłbym o trochę szczegółów (mogą być siakieś linki).

od ciebie tylko zależy czy chcesz podłączyć w przyszłości 2,4 lub więcej tunerów (musisz pamiętać o nagrywarce), chyba że zastosujesz UNICABLE, ale to już jest droższa zabawka a niewiele tunerów na razie to obsługuje(inny konwerter, splittery).

Raczej nic takiego nie wchodzi w grę.

#51 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 lutego 2009 - 07:34

Podpowiem może jeszcze jedną rzecz a mianowicie co do tunerów proponowanych z polsatu i N-ki karty są parowane z tunerem co daje mozliwość oglądania tylko na tym jednym tunerku.... jeszcze jednym elementem do przemyslenia jest też to ze np: polsat w momecie gdy zapomnimy opłacić abonament blokuje wszystko i nie ogladamy nic do momętu uregulowania rachunku natomiast np: w Cyfrze jest troszke inaczej, zapominamy opłacić abonament to mamy mozliwośc ogladania np: vivę, polonie i ninne nie kodowanie kanały


Pozdr.

#52 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2009 - 08:14

Podpowiem może jeszcze jedną rzecz a mianowicie co do tunerów proponowanych z polsatu i N-ki karty są parowane z tunerem co daje mozliwość oglądania tylko na tym jednym tunerku...

Czyli nie mogę sobie sam zakupić tunera, a poźniej dokupić do niego karty? Muszę brać zestaw ze sklepu?

#53 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 lutego 2009 - 08:30

nie no możesz po to są własnie moduły CAM.... kupujesz np: takiego sobie FERGUSONA a od polsatu karte i moduł CAM gdzie on już bedzie miał wszystko by ten tuner wsółgrał z karta, cyfra też ma te moduły a nie wiem jak jest to z N-ką....mysle że na dłuzszy czas warto zainwestować w jakiś dobry tuner z mozliwoscią obsługi modułów...zawsze mozna by zmienić platformę bez zmiany sprzętu, co jeszcze np: w Fergusonach jest slot na kartę abonencką i slot właśnie na moduł CAM co daje nam możliwość np: posiadania i polsatu w slocie CAM i cyfry w zwykłum slocie....pozyskanie listy kanałów do tych obydwóch platform jest banalnie proste..... na stronie producenta (FERGUSON) sa dostępne listy kanałów, kopujemy na pendraka i ładujemy do Ferdka... no tylko to są już jakby podwójne koszty za dwie platformy...moim zdaniem jednak fajne rozwiązanie;)

#54 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2009 - 08:32

Z tym tylko że ceny tych Fergusonów zwalają z nóg :(

#55 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 lutego 2009 - 08:42

no tak, jednak możliwości są, wybór indywidualny


Pozdr.

#56 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2009 - 08:50

no tak, jednak możliwości są, wybór indywidualny

To fakt. Dzięki za rady. Przy najbliższej okazji big :piwo:

Do końca miesiąca muszę się już konkretnie zdecydować.

#57 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2009 - 09:57

dzięki dreambox, ferguson, czy Katherine masz możliwość edukacyjnej zabawy.
a poczytać możesz o tym na stronie LAKI DVHK. http://laki.dvhk.pl/
MÓJ ZNAJOMY ma właśnie najnowszą kaśkę i ogląda C+ za pomocą szaringu łącznie z programami HD, zastanawiam się też nad tym.... bo ja z moją Nką trochę przepłacam. a wiesz, mieszkając daleko od kraju każda okazja obejrzenia polskich programów cieszy...;)

#58 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lutego 2009 - 20:50

podepnę się z trochę podobną prośbą co Lord

chce kupić platformę cyfrową i znalazłem promocję "n", zamawiając przez neta dostanę wszystkie pakiety za 38zł link do promocji przez pół roku (umowa podpisywana na rok), po pół roku trzeba wybrać trzy pakiety tematyczne (na stronce n piszą że są po 16zł)

korzystał już może ktoś z tej oferty, są tam jakieś haczyki?? bo powiem szczerze bardzo mnie kusi ta oferta

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#59 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 lutego 2009 - 23:40

haczykiem jest dodzwonienie się do Nki, tak poza tym jest OK.
polecam forum N tam wszystkiego si€ dowiesz szczegółowo...

#60 OFFLINE   stachu4ever

stachu4ever
  • 106 postów
  • Dołączył: 30-09-2008
  • Skąd: PSR

Napisany 01 marca 2009 - 10:17

haczykiem jest dodzwonienie się do Nki, tak poza tym jest OK.

dokładnie tak, dodzwonić się tam jest bardzo ciężko, pamiętaj o terminach wypowiadania pakietów, w terminie jest to bezpłatne ale pózniej chyba 2 dychy kosztuje zmiana.