Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cyfra +, Cyfrowy Polsat czy może Telewizja n. Co polecasz i dlaczego?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
116 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 10:53

Co do cyfrowego polsatu zwroce uwage na problem jakosci dekoderow i problemu z ich naprawami gwarancyjnymi.


I tutaj kolega ma rację.... Dekodery w Polsacie nie są najlepszej jakości. Są bardzo wadliwe. U babci miałam problem aż z 2 i dopiero 3 działał jak należy. Tata ostatnio tez musiał wymienić dekoder bo na jednym kanale (dokładnie TVP2) nie miał głosu... Zresztą to nie był pierwszy przypadek.

#22 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 10:56

Tata ostatnio tez musiał wymienić dekoder bo na jednym kanale (dokładnie TVP2) nie miał głosu

Wyłączył w ustawieniach głosu :) Też tak kiedyś miałem, ale na TVNie, ale pogrzebałem w ustawieniach i jest git. Mam samsunga, jest ok, nie wiesza się, nie grzeje, wszystko z nim jest ok.

#23 OFFLINE   Rapik

Rapik
  • 253 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 12:22

Ale Ferguson + dleikatny tuning karty i masz wszystko oprócz Polsatów, bo coś tam pozmieniali w kodowaniu, ale trzeba poczekać i będzie wszystko


Możesz rozszerzyć myśl :) ? Bo z tego co wiem to na tą chwile ratuje tylko Sharing ?

#24 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 15 lutego 2009 - 12:39

Możesz rozszerzyć myśl ? Bo z tego co wiem to na tą chwile ratuje tylko Sharing ?


No właśnie nie mogę, ale popytam i będę bardziej zorientowany. Kolega z pracy ma Fergusona jakiś tam... I swojego czasu miał Polsaty, Cyfrę, Premiere i resztę całej śmietanki. Teraz odeszedł mu Polsat (w ogóle gościu ma fobie na tym punkcie) mówił, włąśnie, że zmienili coś z kodowaniem

ps. jak stereo gra??

#25 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 lutego 2009 - 12:47

Kolega z pracy ma Fergusona jakiś tam... I swojego czasu miał Polsaty, Cyfrę, Premiere i resztę całej śmietanki. Teraz odeszedł mu Polsat (w ogóle gościu ma fobie na tym punkcie) mówił, włąśnie, że zmienili coś z kodowaniem



swojego czasu to było ze 5 lub więcej platform cyfrowych np: na pioneerach, philipsach, KENWOODach...itd... w sunie jakieś 1999 kanałów z pełnym C+ i polsatem.....teraz troche pozmieniali ...fakt... ale to ....czas pokaże :D

#26 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 12:56

Wyłączył w ustawieniach głosu :) Też tak kiedyś miałem, ale na TVNie, ale pogrzebałem w ustawieniach i jest git. Mam samsunga, jest ok, nie wiesza się, nie grzeje, wszystko z nim jest ok.


Nie bo już kombinowaliśmy a to tylko na 1 kanale. Podobno dekoder trzeba nowy kupić...

#27 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 13:07

Nie bo już kombinowaliśmy a to tylko na 1 kanale.

Też tylko na TVN nie miałem głosu, w ustawnieniach dźwięku danego kanału się pobawiłem i jest wszytsko ok.

#28 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 13:15

No to zaraz lecę jeszcze raz pogrzebać :D

#29 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lutego 2009 - 13:18

Jak masz Samsunga, to żółty przycisk z napisem alt, nim ustawiasz ścieżkę dźwiękową ;)

#30 OFFLINE   stachu4ever

stachu4ever
  • 106 postów
  • Dołączył: 30-09-2008
  • Skąd: PSR

Napisany 15 lutego 2009 - 18:39

witam, mam i c+ i n, c+ miałef full za najniższy abonament ale wymienili karty i na razie ****, dałem starszym. niedawno kupiłem plazme 50 cali i pod to n z recorderem, swietna sprawa. cena 49 zł za 5 z 6 pakietów, kanały HD wymiatają.

#31 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 lutego 2009 - 23:10

cena 49 zł za 5 z 6 pakietów, kanały HD wymiatają.

Jakie masz pakiety w tej cenie?

#32 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 15 lutego 2009 - 23:33

Witam, Ja mam Polsat - i ma go większość znajomych. Wszyscy mamy dekodery Samsunga - i żadnych problemów na razie nie było. Ja jestem bardzo zadowolony. Sposób obsługi konta przez www tez jest całkiem całkiem - można generalnie wziąć jakiś niewysoki abonament i np każdego miesiąca zaznaczać jakie dodatkowe pakiety włączyć :) Ja uważam, że za te możliwie najmniejsze pieniądze mam wszystko co chcę. Myślałem o N - ale każdy pewnie zauważył, że jeżeli chciałoby się mieć troszkę muzyki, coś ze sportu, jakiś film obejrzeć, jakąś bajkę dla dzieciaków - to trzeba praktycznie wziąć full pakiet - bo tak to jest sprytnie podzielone.
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#33 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 lutego 2009 - 08:56

Mialem cyfre, a teraz mam polsat i do cyfry nigdy nie wroce, po piewrsze to ze drogo w zamian za nie wiele, a po drugie to to ze przy gorszej pogodzie(deszcz, snieg, lekki szron na konwerterze) i cyfra juz niedzialala! W zimie szlag trafial. Teraz polsat familijny+pakiet HBO i tani i dobry.

#34 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 lutego 2009 - 09:04

, a po drugie to to ze przy gorszej pogodzie(deszcz, snieg, lekki szron na konwerterze) i cyfra juz niedzialala! W zimie szlag trafial. .


to jest całkiem normalne przy takich pagodach pod warunkiem że jest to siarczysty deszcz lub jakaś zawieja śnieżna albo burza....małe deszczyki czy tez lekki śnieg nie ma prawa przycinać obraz pod warunkiem ze jest dobrze ustawiona antena....co innego jest z N pracuje na węższym paśmie i samo ustawienie jest trudniejsze.

#35 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 lutego 2009 - 13:03

Zgadzam sie z Toba, ale antena byla ustawiana kilkukrotnie. Teraz pol roku mam polsat i cos takiego nie wystepuje wogole...czy snieg czy burza chodzi caly czas. Mam porownanie, wiec pisze co zauwazylem, z N nie mialem stycznosci wiec sie nie wypowiadam.

#36 OFFLINE   stachu4ever

stachu4ever
  • 106 postów
  • Dołączył: 30-09-2008
  • Skąd: PSR

Napisany 16 lutego 2009 - 19:38

Jakie masz pakiety w tej cenie?

w tej cenie mam:
informacja i rozrywka
hity filmowe
kultura nauka swiat
style moda muzyka
dzieci
nie mam pakietu sport.

#37 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 20:14

Mialem cyfre, a teraz mam polsat i do cyfry nigdy nie wroce, po piewrsze to ze drogo w zamian za nie wiele, a po drugie to to ze przy gorszej pogodzie(deszcz, snieg, lekki szron na konwerterze) i cyfra juz niedzialala! W zimie szlag trafial.

Kurde a zaczynałem się coraz bardziej do Cyfry przekonywać, bo w porównywalnej kwocie (o. 40 zł) miałbym więcej kanałów niż w Polsacie.

Czy ktoś może potwierdzić spostrzeżenia kolegi co do wpływu warunków atmosferycznych na jakość sygnału?

#38 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 20:26

U mnie tak było, większe opady, grubsze chmury i sygnał zanikał. Antene ustawiałem z pińcet razy. Co dziwniejsze, na drugim dekoderze Cyfry starszego typu (obydwa Philipsy), sygnał był. Anteny takie same. Teraz na tej samej antenie jest Polsat i problemów nie ma.

P.S. Polsat jak dla mnie ma jedną ale OGROMNĄ zaletę - TopGear:D (w zasadzie to zdecydowało o wyborze tej platwormy).

#39 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 lutego 2009 - 20:30

P.S. Polsat jak dla mnie ma jedną ale OGROMNĄ zaletę - TopGear

Ale na Knowledge są stare odcinki... już nie mówię o Turbo... tam to całkiem...

#40 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2009 - 20:41

Polsat jak dla mnie ma jedną ale OGROMNĄ zaletę - TopGear

O widzisz, o tym zapomniałem. Więc wybór raczej już tylko jeden może być ;)

już nie mówię o Turbo.

Na Turbo już przecież dawno nie ma.