Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cyfra +, Cyfrowy Polsat czy może Telewizja n. Co polecasz i dlaczego?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
116 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2009 - 08:09

Cyfra +, Cyfrowy Polsat czy może Telewizja n. Co polecasz i dlaczego? Bo chyba będę musiał zakupić w najbliższym czasie.

Wymagania: jak największa liczba kanałów za jak najmniejszą cenę ;)
I do Ery proszę mnie nie odsyłać, wolę Plusa ;)

#2 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 lutego 2009 - 08:20

Powitać.
Ja mam Polsat już od kilku lat i jestem zadowolony. Wcześniej miałem Syfrę+ i była droższa niż podobny pakiet Polsatu, poza tym moje subiektywne odczucie w sprawie kontaktu z BOA jest takie, że jakoś mi łatwiej się dogadać z Polsatem.. może to wina tych kilku lat, kiedy to BOA zaczęło szanować klienta... nie wiem..
Ale do rzeczy: Wszystko zależy na jakie programy się nastawisz. Pamiętaj, że w Syfrze masz HBO.. ale minus tego (oprócz ceny) jest taki, że jak dadzą jakiś nowy film, to potem tłuką go przez cały miesiąc do znudzenia. Mówie Ci - rzygać się chce. W sumie poza programami Canal+ i HBO od strony Syfry i Polsatem ze strony Cyfrowego nie ma większych różnic. Nie wiem jaki jest w tej chwili koszt Syfry , ja za Polsat płacę 68 PLN/m-c i mam pełny pakiet sportowy, dla dzieci, muzyczny, TVN, oczywiście 1 i 2 , discovery, AXN itp, itd...
Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   kris_k.i

kris_k.i
  • 300 postów
  • Dołączył: 16-10-2007
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 lutego 2009 - 08:36

a ja powiem tak, do niedawna była możliwość oglądania i C+ i polsatu bez ABO na jednym tunerku ....i pewnie znów będzie możliwość :p:smile:

#4 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 lutego 2009 - 08:42

a ja powiem tak, do niedawna była możliwość oglądania i C+ i polsatu bez ABO na jednym tunerku ....i pewnie znów będzie możliwość :p:smile:


Oj to mi pachnie trochę piractwem..... a kolega pytał o legalną mozliwość...

#5 OFFLINE   zyzio11

zyzio11
  • 174 postów
  • Dołączył: 10-09-2008
  • Skąd: Słupsk

Napisany 14 lutego 2009 - 09:49

Oj to mi pachnie trochę piractwem.....


trochę??? :D

ferguson rulez!!!!!!!

#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2009 - 09:59

ja mam cyfre i ... żałuje.
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno przeglądalem oferte polsatu i ... taniej miałbym mega full pakiet wszytskiego (prócz bajek) za 30zł mniej niż mam teraz w cyfrze podstawowy z jakimś jednym dodatkiem, ktorego i tak nie oglądam.
Zmienić nie moge, zrezygnowac też nie .. w du...e z takim C+

Pod względem jakości i niezawodności C+ jest ok. Ale finansowo do bani - chyba,z e sie coś zmieniło

#7 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 10:04

Ja mam polsat cyfrowy a dokladnie pakiet familijny + HBO. Abonament 57,90.
Na pakiet familjny wchodza kanaly:
http://www.cyfrowypo...tu_familijny.cp
i do tego HBO, HBO 2 , HBO comedy

Co do cyfry ostatnio bylo jakies dobre promocje, ale szczegolow nie znam.

Dekodery polsatu, przynajmniej te tansze sa do bani, lepiej chyba dolozyc na cos lepszego, zeby mial wyjscie HDMI - moze sie niedlugo przydac.
KOntakt z biurem obslugi klijenta w polsacie jest ok.

#8 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 10:45

Mam cyfrę+ zawsze przed świętami biorę bo wtedy się opłaca. Aktualnie mam umowę na 13 miesięcy, canal+ za darmoche na 12 mscy a abonament w tej chwili to 30 pln-ów za miesiąc (komfortowy). Myślę że aktualnie to ciekawa propozycja. Przed świętami wypowiadasz starą umowę, podpisujesz nową i bierzesz nowy (lepszy) dekoder. Myślę że wiele osób tak robi.
Normalnie oferta cyfry+ jest dobra ale...za droga.

Wujaszek za ścianą ma "n" i mam jakieś mieszane uczucia co do tej oferty. Przede wszystkim umowa na 2 lata i te pakiety tematyczne. Czasem oglądam sport, czasem film, sporo przyrody i historii i tych pakietów by się kilka przydało.

BBC Knowledge z Top Gear na czele w ofercie cyfrowego polsatu też jest godne rozważenia...

#9 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2009 - 14:37

Miałem Cyfrę, teraz mam Polsat. Dlatego że za najmniejszą kasę dostaje najwięcej kanałów. Pakiet familijny + pakiet relax + HBO za 77,80

http://www.cyfrowypo...elax_mix_hbo.cp

#10 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 14:54

Panowie, a jak to jest... Mam Cyfrowy Polsat od przeszło roku, w tym czasie wyłączyli mi kilka programów, które wchodziły w skład pakietu gdy podpisywałem umowę... Wyłączali je w różnych okresach, ostatnio coś dołożyli, a kilka dni później już był zablowany... :/

#11 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 15:08

Mogą Ci dołożyć programy ale nie odejmować, nie wiem jak w CP ale umowa z cyfrze+ pozwala na jej natychmiastowe rozwiązanie.

#12 OFFLINE   Marif

Marif

    mgrOmega

  • 331 postów
  • Dołączył: 06-03-2007
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 lutego 2009 - 15:15

Lordzie bierz Polsat bo jest znacznie lepszy.Ja miałem cyfre i żałowałem po 2 miesiącach ze ją wybrałem.Bierz polsat i będziesz zadowolony:)
I`m The Legend - OPEL OMEGA











[SIGPIC][/SIGPIC]

#13 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2009 - 15:17

w tym czasie wyłączyli mi kilka programów, które wchodziły w skład pakietu gdy podpisywałem umowę

przypuszczalnie nie masz racji, albo nie masz jej tak do końca, gdyż kanały, które miałeś:
  • albo nie wchodziły w pakiet, a były otwarte dla wszystkich;
  • albo miałeś promocję na kanały z jakiegoś pakietu i Ci zgasły po jakimś czasie.

osobiście mam zarówno polsat i cyfrę... ogólnie patrząc tylko na cenę polsat jest atrakcyjniejszy.. ale.. no właśnie.. jakość kanałów jest o wiele gorsza na polsacie.. poza tym tak jak ktoś tutaj napisał.. sprawdzaj promocję.. bo te świąteczne są naprawdę ok, ale zawsze jest coś ciekawego..

P.S. a nie bierzesz pod uwagę Nki?

#14 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 15:26

przypuszczalnie nie masz racji, albo nie masz jej tak do końca, gdyż kanały, które miałeś:
albo nie wchodziły w pakiet, a były otwarte dla wszystkich;
albo miałeś promocję na kanały z jakiegoś pakietu i Ci zgasły po jakimś czasie.

No właśnie nie... Też o tym myślałem... ale dodatkowe były na 3 miesiące i tyle były, a reszta nie wchodziła do pak. promocyjnego, a wyłączyli po 5 czy 6 miesiącach.

#15 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 17:52

Ja mam polsat... i nie polecam :/

#16 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2009 - 18:52

nie bierzesz pod uwagę Nki?

Biorę, tylko jeszcze nie ma jakichś konkretniejszych informacji.

Jak na razie polsat prowadzi.

Dzięki za dotychczasowe opinie i czekam na następne.

#17 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 14 lutego 2009 - 19:30

Co do cyfrowego polsatu zwroce uwage na problem jakosci dekoderow i problemu z ich naprawami gwarancyjnymi.
Sam osobiscie takich nie mialem, moge tylko przytoczyc opinie sprzedawcow i kilku znajomych ktorzy mieli takie problemy z dekoderami polsatu.
Ktos juz tu wspominal ze te tansze sa liche, ale gdy chcialem wziasc dekoder i jakis maly pakiecik przed swietami BN opinia sprzedawcy w sklepie mnie powalila: nikomu juz nie poleca telewizji z cyfrowego polsatu bo ich dekodery to tragedia, ludzie biora po czym wracaja po miesiacu bo im sie dekoder popsul, sklep go przyjmuje odsyla na serwis i nawet na 2 miesiace sluch po nim ginie (oczywiscie placic trzeba nadal), po tym czasie odsylaja i mowia ze naprawili. Po 2 tygodniach klijent z nim wraca i znow ma pretesje ze sie zepsul.
Gosc w sklepie mowil ze nie ma reguly psuja sie zarowno drozsze jak i tansze.
Kilka podobnych opini slyszalem od znajomych ktorzy mieli rowniez podobne problemy.

Sprawy reklamacji i napraw gwarancyjnych ciagna sie juz nawet u Rzecznika praw konsumenta (bez wiekszych skutkow)
Sam osobiscie nie mam takich doswiadczen wiec nie moge tego potwierdzic, przedstawilem tylko zaslyszane opinie.
Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru ;)

#18 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 14 lutego 2009 - 20:20

A więc ja mam POLSAT teściu CYFRE+ i na święta nie było co oglądać. U kuzyna na N (to inna bajka) więc polecam Telewizję nowej generazji N. Ale Ferguson + dleikatny tuning karty i masz wszystko oprócz Polsatów, bo coś tam pozmieniali w kodowaniu, ale trzeba poczekać i będzie wszystko

#19 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lutego 2009 - 22:07

jeśli chcesz Nkę to polecam tuner z recorderem.
pracując długo nie muszę się martwić że ucieknie mi to co mnie interesuje.
poza tym tuner mają najlepszy ze wszystkich 3 platform.
będąc na obczyźnie zastanawiałem się jaką platformę kupić, szukałem długo. wybór padł na N a to z racji ze sprawiłem sobie TV LCD więc chciałem go wykorzystać na max...
nie żałuję decyzji, jakość programów SD na TV LCD to wiadomo. ZA TO Discovery HD czy TVP HD OK. do tego VOD odpowiada mi bardzo, jeśli tylko poprawią dostępność filmów żeby były jak z prawdziwej wypożyczalni(DD, dostępne na jeden dzień). to więcej mi nie trzeba

co do oferty programowej się nie wypowiadam, mnie odpowiada,.
innym niekoniecznie...

#20 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 lutego 2009 - 00:12

zalezy jak chcesz ogladac telewizje. jak na jednym telewizorze to bierz polsat. tylko bez pechowego dekodera echostara. karte mamy przypisana do dekodera. nie ma mozliwosci dokupienia sobie lepszego dekodera i przelozenia karty. tzn jest, ale skomplikowane i nieoplacalne. jak chcesz korzystac z jednego abonamentu i rozdzielic sygnal na kilka telewizorow to bierzesz cyfre, bo jako jedyna nie ma powiazania miedzy karta a dekoderem. co do "N" to jak narazie ich oferta jest stosunkowo za droga do konkurencji. do tego dochodza zawilosci w sprawie rozwiazywania umowy, zmiany pakietow itp. niedawno Weiss mial o tym audycje. jedyne oplacalne rozwiazanie na ta chwile to polsat. sam go mam i nie mialem jeszcze z ta umowa nigdy problemow.

ale i tak wszystko zalezy od naszych upodoban. dodam ze ceny za filmy z wyporzyczalni w "N" maja kosmiczne ceny i suma sumarum mozemy dostac ladny rachunek za wyporzyczanie filmow.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI