Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

telepanie silnikiem przy przejściu bena/gaz


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 23 listopada 2006 - 22:10

mam sekwencję,do tej pory gdy przełączałem ręcznie z benzyny na gaz i odwrotnie na postoju,przejście było płynne i nie dało się go odczuć.Od kilku dni gdy przełączam z beny na gaz zawsze zatelepie silnikiem,spadnie na moment z obrotów tak jakby chciał zgasnąć ale zawsze załapie i po chwili obroty się stabilizują.Co może być przyczyną takiego zachowania?



#2 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 listopada 2006 - 23:13

mam sekwencję,do tej pory gdy przełączałem ręcznie z benzyny na gaz i odwrotnie na postoju,przejście było płynne i nie dało się go odczuć.Od kilku dni gdy przełączam z beny na gaz zawsze zatelepie silnikiem,spadnie na moment z obrotów tak jakby chciał zgasnąć ale zawsze załapie i po chwili obroty się stabilizują.Co może być przyczyną takiego zachowania?


u mnie dokładnie to samo przy przegazowaniu identyczna sytuacja ale jedno co zaobserwowałem to gdy spadła temp.zaczeło się tak dziać, gdy było w miare ciepło to tego nie było.

#3 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 23 listopada 2006 - 23:38

Bo gaz jest jeszcze w fazie ciekłej! Poczeka az automat ci przelaczy! Przebolejesz tego litra PB:) i wtryski zaoszczedzisz.

#4 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 23 listopada 2006 - 23:52

Bo gaz jest jeszcze w fazie ciekłej! Poczeka az automat ci przelaczy! Przebolejesz tego litra PB:) i wtryski zaoszczedzisz.

problem w tym że zatrzęsie silnikiem przy przełączaniu gaz/bena na rozgrzanym silniku a wcześniej przechodził płynnie

#5 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2006 - 23:57

wolf, może membrana w parowniku sie kończy, albo poprostu trzeba wymienić filtr gazu


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#6 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 24 listopada 2006 - 00:00

wolf, może membrana w parowniku sie kończy, albo poprostu trzeba wymienić filtr gazu

możliwe,w sumie jeszcze nie zmieniałem filtra i nie wiem ile jest na nim zrobione