Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Demontować czy nie - moje LPGie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co robić?? (1 użytkowników głosowało)

Co robić??

  1. Demontuj instalację (10 głosów [40.00%])

    Procent głosów: 40.00%

  2. Reanimuj dziada (15 głosów [60.00%])

    Procent głosów: 60.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 13:45

Tak się zastanawiam co tu dalej począć z tym fantem. Już tłumaczę

Mam instalację LPG II gen tatarini (mam bo już była - pogodziłem się z losem ;)

W przyszłym roku kończy się certyfikat zbiornika, czyli czeka mnie wymiana zbiornika. W instalacjach II gen był montowany jakiś tam inny zawór, którego teraz już niewolno montować i jego też muszę zmienić. Do tego dochodzą koszty regulacji instalacji i ogólnego przeglądu. Łącznie kwota jaką muszę wydać to 800 PLN wraz z robocizną

Druga opcja to całkowity demontaż instalacji - w sumie nie jest mi potrzebna i jak już będę miał nowe serducho na aucie to nawet nie chciałbym dziada truć. Koszt demontażu to 350 PLN plus jeszcze kwota przeglądu (nie wiem ile teraz bo się ceny pozmieniały) i wykreślenie instalacji z dowodu.

Jak oceniacie - tylko nie piszcie rzeczy typu demontuj bo gaz to zło bla bla bla bo to nie są argumenty. Potrzebuje suchej oceny i opinii



 


#2 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 14:12

kupuj diesla

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 14:48

kupuj diesla


Tak kminiłem kto to pierwszy napisze :) - zastanawiałem się wczoraj, ale niee. Za to staruszek kupił tyle że we frotce zamontowany - i sobie chwali - zresztą mnie też się podobało - spala w szczególności :)



 


#4 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 11 lutego 2009 - 14:49

jak już będę miał nowe serducho

a jakie serducho :?:
daj sobie spokój w LPEGIE

#5 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 14:51

a jakie serducho


Na razie w bagażniku czeka na przeszczep kolejny X20XEV - tym razem z 99 roku z Viki B



 


#6 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 11 lutego 2009 - 16:28

Wywal Lpg- jak ja zmienie auto to juz nie gazuje szkoda silnika.



 


#7 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2009 - 18:29

Ja ci powiem tak po swojemu , jeśli masz zamiar kręcić ostre przebiegi to zostaw a jeśli nie to wywal :mrgreen: bo po co ci butla w bagażniku i smród w aucie :nie_wiem:

#8 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2009 - 19:33

Wywal dziada ja też mam bo z taką kupiłem jak by nie było też bym się cieszył

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#9 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 19:14

nie wywalaj bo to mija sie z celem.... Legalizacja butli na nastepne 5 lat 150 zl gdzie???? ha to jest tajemnica. Jesli ta instalka dzialala poprawnie i nie rozjezdzala wartosci adaptacyjnech to niech sluzy dalej. Koszt ustawienia na nowo to max 100 zl
Mialo nie byc w tym poscie demontuj bo..... tak , tylko konstruktywne opinie.

P.S. chyba zaloze sonde kto i ile przejechal na lpg , bo wiedz an temat tego zrodla zasilania jest tylko pobierzna..... Panowie to ze wiekszosc kupuje auta z lpg ktore maja przejechane 300 000 z tego 200 000 na lpg to problem tych iosob a nie instalek. te urzadzenia tez maja swoja granice uzywania i nalezy je serwisowac , nie mowiac o poprawnym montazu....


Odpowiedz do sondy - nie wywalaj instalki
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#10 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 19:45

Wywal dziada ja też mam bo z taką kupiłem jak by nie było też bym się cieszył


w szczególności jak cena sięgnie 4,5pln za literek bezołowiowej :)
a tak na poważnie jak mało jeździsz i ci bardzo przeszkadza to wywal ale jak robisz te 2tys w miesiącu a w szczególności po mieście to lepiej posłuchaj Kczecha i jeździj za darmo bo przecież taniej jak dislem i cisza pod machą
ludzie co wy tak negatywnie jesteście nastawieni do lpg :-o przecież tanio i ekologicznie
Ps.kczech myślę ze z tą ankietą o lpg to nie głupi pomysł ja się pisze i prawie 12 lat i nic nie wybuchło jak to niektórzy mówią że bombę wożę :D

#11 OFFLINE   junior1

junior1
  • 4 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Tarnobrzeg

Napisany 11 lutego 2009 - 19:49

najtaniej wyjdzie kupic uzywana butle z papierami. Wg mnie nie trzeba chyba nawet przegladu robic. Jezeli sie myle, naprostujcie mnie :p

#12 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 20:15

tylko nie piszcie rzeczy typu demontuj bo gaz to zło bla bla bla bo to nie są argumenty.

90% to właśnie takie odpowiedzi - zastanów się tylko nad tym ile jeszcze bedziesz tłukł ten egzemplarz a omegę naprawdę łatwiej sprzedac z lpg (sprawnym) bo benzyna nie będzie już długo tania a to auto oszczędne nie jest a jak masz gaz to koszty jakie ponosisz na paliwo są na poziomie CC700-900 w Pb

#13 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 20:30

butla uzywana to tez wyjscie , ale najwiecej butli uzywanych jest z 4-o do max 5-o letnia homologacja. Za tak butle trzeba dac 150 zl z wysylka (trzeba ja kupic z wielozaworem bo do butle mialy rozne wielozawory). Przy zmianie butli nie trzeba nic wbijac czy wykreslac z roznych papierkow. Od tamtego roku podczas badania diagnostycznego , diagnosta ma ob owiazek sprawdzic waznosc butli wybita na butli oraz swiadectwo homologacji ktorego numer ma wprowadzic do systemu. srednio go interesuje czy to nowa butla czy stara - wazne zeby byla homologacja i papier.
Roozga jesli bedziesz reanimowal instalke to popytaj w biurze dozoru technicznego w Szczecinie gdzie mozesz przedluzyc waznosc homologacji butli w Twoim rejonie.
Instalka stwarza najwiecej problemow :
- zaraz po zamontowaniu (jakies dodatkowe regulacje czy zmiany montazowe spowodowane zlym dobraniem elementow , np mikser czy zlym montazem)
- dla II gen 50 000 - 70 000 zaczyna sie konczyc parownik. Przy okolo 100 000 pasuje go zregenerowac (no chyba ze instalka byla dobrze uzywana i serwisowana - wymiana filtrow , spuszczanie syfu, przelaczanie przy wyzszej temp itd)
- elektronika w II gen jest dosc prosta i rzadko ulega awarii
O ile w sekwencji dosc czesto zaczynaja padac wtryski czy centralki gazowe o tyle w II gen poprawny montaz: dobranie miksera i centralki do sondy to tania jazda
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#14 OFFLINE   kyller83

kyller83

    piwa picie wydłuża życie.

  • 96 postów
  • Dołączył: 30-10-2008
  • Skąd: Białystok/okolice

Napisany 11 lutego 2009 - 20:50

najtaniej wyjdzie kupic uzywana butle z papierami. Wg mnie nie trzeba chyba nawet przegladu robic. Jezeli sie myle, naprostujcie mnie :p


Nie mylisz się.Do przeglądu potrzebny jest certyfikat butli LPG z auta.Butle taką-używkę można kupić za około 100zł za jajo i 150 w koło.zależy ile czasu jeszcze jest ważna.




A co do instalki LPG to ja jeżdżę tylko na lpg i tylko co jakiś czas przepalam benzą tak dla zdrowotności.Przy dużych ilościach robionych kilometrów ja bym kupił drugą butle i zostawił gazolek.W sumie jak się nie chce to można na nim nie jeździć :p . NIE WYWALAJCIE LPG.PRZYDATNE CHOCIAŻ BY JAKO REZERWA:cool::D
GOŁĄB

#15 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 lutego 2009 - 08:08

Gasss to zło!!! Wywal junkersa :D

A na poważnie, to weź nie gadaj głupot że gaz Ci się nei przyda. Nie wiadomo co przyniesie los i możliwości: benzyna zdrożeje/zaczniesz duuuużo jeździć są więcej niż prawdopodobne.

Przejeździłem na gazie ponad 200 000 km i miałem dwie awarie: zaśniedział jeden kabelek od elektrozaworu gazu i reset kompa LPG po zaniku zasilania.

#16 OFFLINE   bziku

bziku

    Oszołom

  • 86 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 12 lutego 2009 - 10:55

Zostaw gaz, nie musisz go używać ale niech będzie, może będzie potrzebny.

#17 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 lutego 2009 - 11:51

Wujek zostaw gazownie do celów spożywczych :D Na łykend se pojedziesz weżmiesz se kuchenke, pod butlę podłączysz i gitara :hehe:

EDIT
Ale zagłosowałem cobyś wywalił trąda :D

#18 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 lutego 2009 - 12:19

A nie wiecie czy instalacje można zdemontować w zakładzie nie zajmującym się instalacjami gazowymi a następnie pojechać na ten przegląd bez instalacji??



 


#19 OFFLINE   przemekz

przemekz
  • 135 postów
  • Dołączył: 05-06-2007
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 lutego 2009 - 18:33

gazu nie lubię bo mam złe doświadczenia ale wywalać to chyba bezsens jak za pare stówek posłuży Ci dalej , nikomu nie polecam gazu zakładać do silniczka ale wyrzucać tym bardziej :-)

#20 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 lutego 2009 - 18:56

gazu nie lubię bo mam złe doświadczenia

nikomu nie polecam gazu zakładać do silniczka

bo pewnie trafiłeś na auta które miały instalki zakładane u pana Heńka w stodole co się na wszystkim zna i jak tu kolega wyżej pisał jak nie będzie jeździł to najwyżej frytki usmażysz

Wujek zostaw gazownie do celów spożywczych Na łykend se pojedziesz weżmiesz se kuchenke, pod butlę podłączysz i gitara

gaz to nie żadne zło pod warunkiem że jest dobrze dobrana i PRAWIDŁOWO zamontowana
szwagier CC700 przejechał 280 tys na lpg i silnik nie widział kropli benzyny po zdjęciu pokrywy zaworów można było się przejrzeć w silniku dostał nowe uszczelniacze i pierscienie i pewnie drugie tyle przejedzie u następnego gościa