Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przekładka foteli z anglika


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 11 lutego 2009 - 09:19

witam.nigdzie nie znalazlem nic w temacie przekladki foteli (chodzi oczywiscie o wersje tzw. europejska nie anglika ) a nosze sie z takim zamiarem i w zwiazku z tym mam kilka pytan do Was eksperow ;)
mianowicie chcialem przelozyc z omegi b mv6 skore z pelna elektryka do omegi b tyle ze z pol elektryka (znaczy sie tylko gora-dol) czy tam sa jakies wiazki ktore wystarczy tylko podlaczyc zeby wszystko dzialalo czy trzeba cos przerabiac?nie zalezy mi na podgrzewaniu a jedynie na tym zeby bylo sprawne pelne sterowanie!

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 09:32

no to musisz tylko zasilić - a tematy są forum o tym. ten sam plus i minus co zasila ci góra dół musisz przekonwertować na zasilanie ukłądu elektryki foteli - nic trudnego - poradzisz sobie



 


#3 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 11 lutego 2009 - 09:49

no nie znalazle nic tylko o anglikach. a orientujesz sie czy z samym wymontowaniem jest duzo roboty?chodzi mi o przod bo tyl to nie za duzo raczej.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 12:07

4 śruby w szynach i wypiąć wiązkę z instalacji - ot cała robota



 


#5 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 11 lutego 2009 - 15:54

dzieki :) jak zamienie to dam znac jak poszlo ale to nie wczesniej niz kolo marca jak sie cieplej zrobi bo garazu brak i robota na dworzu bedzie robiona

#6 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 11 lutego 2009 - 22:29

a gdy chcę wstawić skórę z anglika a mam tylko góra dól i poduszki w aucie i w fotelach też góra dół plus poduszki i podgrzewnie to: odłaczam aku na conajmniej pół godziny, odpinam kostkę, wyjmuję fotele, zakładam nowe, podpinam gora dól i ewentualnie odnalezione w progach ogrzewanie, podłączam aku i jest git? czy mi to powinno zagrać? czy się mylę?:jezor::confused:

#7 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2009 - 23:03

a gdy chcę wstawić skórę z anglika a mam tylko góra dól i poduszki w aucie i w fotelach też góra dół plus poduszki i podgrzewnie to: odłaczam aku na conajmniej pół godziny, odpinam kostkę, wyjmuję fotele, zakładam nowe, podpinam gora dól i ewentualnie odnalezione w progach ogrzewanie, podłączam aku i jest git? czy mi to powinno zagrać? czy się mylę?:jezor::confused:


nie mylisz się powinno zagrać

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#8 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2009 - 23:15

A ja będę niebawem robił myk tego typu, że chcę zamienić poszycie welur fotela pełnoelektrycznego na jasną skórkę z manuala (góra dół). Ciekawe jak pójdzie. Eksperymentalnie rozebrałem i złożyłem fotel kierowcy welurowy, który wala się po piwnicy i czuję, że będzie gładko.

#9 OFFLINE   sznyro

sznyro
  • 94 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 12 lutego 2009 - 19:06

założyłem fotele od angola regulacja dział jak podłączyć grzanie po stronie kierowcy mam 2 kostki a u pasażera 1.znalazłem na forum, że trzeba z progu sie podpiąć pasażera w wiazkę .nie wiem w które kable w fotelu się wpiąć. i czy do fotela pasażera muszę podciągnąć kable z tej wiązki od pasażera?




Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 lutego 2009 - 19:57

To pomierz od przycisku i tam gdzie masz przejście tam jest właściwa wtyczka



 


#11 OFFLINE   LAPD

LAPD
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 22 lutego 2009 - 20:44

Mam sprawę.
Dlaczego po wymianie foteli na skórę z grzaniem:
1. góra/doł w kierowcy zaczęła chodzić po przejechaniu 10 km a pasażera nie chce podnosić i opuszczać wcale. Czy może muszę tam siedzieć żeby się rozruszał?
2. I jeszcze trochę nie w temacie: po przełożeniu boczków tylne szyby nie dzialają choć dzialaly a przelączniki mam dobre.
Co to może być? Pliz pomocy bo cały dzień robiłem a na koniec się wkur&%^$em tylko.
3. A i czy po podpięciu dużej kostki /chyba od podgrzewania fotela/ jak założę potencjometry w desce powinno działać.? Czy w desce jest instalacja do tych pokrętełek?;)

#12 OFFLINE   TOMIX

TOMIX

    -=TOMEK=-

  • 661 postów
  • Dołączył: 28-06-2008
  • Skąd: Usedom Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 marca 2011 - 22:08

podłącze się pod temacik i mam takie pytanko:)
mam okazje odkupić od znajomego za grosze komplet skórek z angola rocznik 98-99 z poduchami+pamięć 3 ustawień....
u mnie w furaczosie mam grube we-lurki z pamięcią bez poduch, i teraz tak przeszukałem dosyć wiele tematów odnośnie przekładki ale nigdzie nie znalazłem konkretów dot. np. możliwość przełożenia samych siedzisk z sanek(prowadnic) ang. na europ.
chodzi mi dokładnie o nie ingerowanie w elektrykę tylko same siedziska:help:
czy uda się taki manewr??
:masakra:ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić jak to poprzekładać... a móżdżę już się nad tym kilka dni:masakra:
jak by ktoś mógł dać jakiś mały namiar jak za to się zabrać to będę wdzięczny:mur: pozdr.:bye2:

#13 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 30 marca 2011 - 22:38

podłącze się pod temacik i mam takie pytanko:)
mam okazje odkupić od znajomego za grosze komplet skórek z angola rocznik 98-99 z poduchami+pamięć 3 ustawień....
u mnie w furaczosie mam grube we-lurki z pamięcią bez poduch, i teraz tak przeszukałem dosyć wiele tematów odnośnie przekładki ale nigdzie nie znalazłem konkretów dot. np. możliwość przełożenia samych siedzisk z sanek(prowadnic) ang. na europ.
chodzi mi dokładnie o nie ingerowanie w elektrykę tylko same siedziska:help:
czy uda się taki manewr??
:masakra:ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić jak to poprzekładać... a móżdżę już się nad tym kilka dni:masakra:
jak by ktoś mógł dać jakiś mały namiar jak za to się zabrać to będę wdzięczny:mur: pozdr.:bye2:


Popatrz w książkę Etzolda, tam jest napisane jak rozmontować oparcie i siedzisko. Powinno dać radę przełożyć.

#14 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 października 2013 - 18:45

witam, mam zamiar zmienic moje welurowe fotele na skore i mysle o tej dokladnie:

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

czy fotele beda podgrzewane czy da sie zalozyc podgrzewanie i czy wogole jest sens?
cena atrakcyjna stan tez niezly

#15 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2013 - 19:34

czy fotele beda podgrzewane czy da sie zalozyc podgrzewanie i czy wogole jest sens?

Wszystkie fotele skórzane są podgrzewane, tylko czasem nie grzeją, bo się maty popaliły.

#16 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 października 2013 - 19:43

no to dobrze wiedziec a droga naprawa? i wogole da sie to naprawic? a jak wlacza sie podgrzewanie tylnej kanapy?

#17 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2013 - 20:00

a droga naprawa?

Mata pare złotych, tapicer pare złotych wg cennika, albo mata pare złotych i praca własna za darmo.

i wogole da sie to naprawic?

W większości przypadków wszystko się da naprawić.

a jak wlacza sie podgrzewanie tylnej kanapy?

Przyciskami z tyłu miedzy siedzeniami przednimi - na panelu z gniazdkiem 12V, albo zapalniczką.

#18 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 października 2013 - 20:15

no to nie jest tak zle czyli liczac zakup 700 zl za same fotele troche trzeba dorzucic w naprawe. no i teraz kwestia przelacznikow, z przodu kupie bez problemu ale na tyl chyba bedzie gorzej z kupnem i podlaczeniem nie?

#19 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 29 października 2013 - 20:28

W FL'ce będziesz miał już wiązki tylko założyć, podpiąć i heja. Dokupić tylko właczniki na tył.

#20 OFFLINE   ktmgraba

ktmgraba

    black gangsta omega!

  • 938 postów
  • Dołączył: 29-03-2012
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 października 2013 - 20:47

dobrze wiedziec:) teraz tylko kwestia czy kupic kompet i zregenerowac skóre czy lepiej obszyc welur i pobawic sie z podgrzewaniem?