Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

szyberdach nie dziala


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Jacol

Jacol
  • 96 postów
  • Dołączył: 05-05-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 11 lutego 2008 - 19:44

Czy komuś zdarzyło się żeby szyberdach sam uchylał się na "lufcik" na kilkanaście sekund? Potem się zamyka. Potrafi tak zrobić 2-3 razy w ciągu kilu minut. Następnie się zamyka i jak gdyby nigdy nic. Czy ma to związek z klimatronikiem i utrzymaniem zadanej temperaury czy po prostu świruje coś z elektroniką?

#2 Guest_ROLF_*

Guest_ROLF_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 11 lutego 2008 - 21:34

Po prostu świruje coś z elektroniką :grin:

#3 OFFLINE   djjacek

djjacek
  • 44 postów
  • Dołączył: 06-08-2007
  • Skąd: Zabrze

Napisany 11 lutego 2008 - 21:36

to jest chyba wina pokrętła do otwierania mam to samo czasem ale narazie nie chce mi się zaglądać

#4 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lutego 2008 - 22:05

a jak pokrętło chodzi??jak nie ma żadnego oporu w poruszaniu nim, tzn nie czuc i nie słychac takich kliknięć że przeskakuje po ząbkach to już jest wyrobione, i wystarczy nawet delikatny ruch autem i będzie sie otwierał samoczynnie :smile: gdzies niedawno czytałem na forum jak to naprawić, aby ten włącznik chodził z oporem...

 


#5 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 lutego 2008 - 23:54

Ja mam ten sam problem ale nie dowiedział się do końca jak to zrobić niestety (a już o tym było). Jedyne czego się dowiedziałem to to że w pokrętle jest jakaś sprężynka (ale w którym miejscu to nie wiem) i u mnie tam nic takiego nie było - a rozkładałem powoli i uważnie żeby nic nie pogubić. W końcu rozbebeszyłem to pokrętło wrzuciłem bebechy do środka, odłączyłem zasilanie od szyberdachu i wsadziłem pokrętło.

Proszę także o jakiś manual (skan z obrazkami :mrgreen: ) jak ktoś posiada jak to badziewie złożyć bo niedługo będzie ciepło a szyberek nie bangla :(

 


#6 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 lutego 2008 - 11:11

sprzezynak jest w czarnym pudeleczku na koncu trzpienia. Po otwarciu pudelka widac miejsce gdzie powinna byc - dociska zapadke. Trzeba dojsc do miejsca gdzie jest zamontowana zarowka do podswietlania pokretla .
Jesli pokretlo rusza sie z oporem (tzn . czuc "tyrkotanie" podczas przekrecania w rozne pozycje) to proponuje zaprogramowac na nowo:
Czyli w jeddno skrajne polozenie i wcisnac przycisk i tak trzymac az osiagnie zadane otwarcie i sie zatrzyma , pozniej na zamkniecie (i dalej nacisnac az do zakonczenia cyklu) i w ostanie skrajne polozenie (trzymaja wcisniete pokretlo az do zakonczenia cylku)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#7 OFFLINE   bortimor23

bortimor23
  • 34 postów
  • Dołączył: 12-11-2008
  • Skąd: Nowogard

Napisany 05 lutego 2009 - 12:21

witam mam problem z szyberdachem przed zima dzialal normalnie lecz gdy dzisiaj chcialem go otworzyc to nie reaguje jest tylko takie pikniecie i cukanie i tak na kazdej z pozycji szyberdachu probowalem recznego otwierania ale nie idzie a nie chce na sile nic ukrecic moze ktos moglby mi z tym pomoc
KARGUL

#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lutego 2009 - 12:27

pewnie

zacznij od sprawdzenia czy na szynach się nie zapiekł

Ściągasz takie półkole plastikowe (taki języczek jakby) i zobaczysz koło do ręcznego obracania szyberdachem. Wkładasz szeroki płaski śrubokręt i obracasz samemu - przesmaruj połączenia i wyczuść szyny oraz nasmaruj je i następnie rozruszaj cały mechanizm - potem sprawdź czy działa elektrycznie

Jak nie to to będziemy kombinować dalej



 


#9 OFFLINE   SASIK

SASIK

    ** OMEGAlution **

  • 227 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Pińczów

Napisany 05 lutego 2009 - 15:17

Wkładasz szeroki płaski śrubokręt i obracasz samemu

Tylko nie włączaj przy tym zaplonu bo automat może chcieć wrócic w położenie "0". Najlepiej to dla bezpieczeństwa odłacz klemę zwłaszcza jeśli Twój szyberdach domyka sie też kluczykiem.
Powodzenia
Przedni napęd tylko dla dziewczynek !!
Sasik

#10 OFFLINE   bortimor23

bortimor23
  • 34 postów
  • Dołączył: 12-11-2008
  • Skąd: Nowogard

Napisany 05 lutego 2009 - 22:04

zrobilem jak mi szanowni koledzy doradzili rozruszalem przesmarowalem i dziala wniosek z tego taki ze chyba zastal sie po zimie dzieki wielkie zaoszczedzilem pare zlotowek za ktore kupie zloty nektar i wypije za wasze zdrowie
KARGUL

#11 OFFLINE   jackuzi84

jackuzi84
  • 44 postów
  • Dołączył: 26-11-2010

Napisany 21 kwietnia 2012 - 15:02

Witam,
sciagne pajeczynke z tematu. ja srubokretem nie moglem go nawet ruszyc bo zdemontowaniu silniczka przylozylem mechanizm i chodzi leciutko, jak sprawdzic ten silniczek masa na obudowe + na ktorys z kabli ? (lewo prawo)

#12 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 27 grudnia 2014 - 18:35

Witam,przejrzałem te 3 tematy z otwierającym się samym szyberdachem. Tylko mi się raz sam uchylił jak przyszła jesień/wilgotno ,no i teraz mróz. Na dachu śnieg skuty lodem, a ja słyszę jak rozgrzewam auto jak próbuje się uchylić lub otworzyć. Pokrętło nie jest luzne jak pisano w jednym temacie. Od lata nie używałem szyberdachu. boję się , że w końcu się uchyli lub otworzy uszkadzając prowadnice lub uszczelki. Co zrobić , żeby ta elektronika nie głupiała?

#13 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 grudnia 2014 - 18:47

zanim sie otworzy to spali silnik. profilaktycznie najlepiej odlacz zasilanie silniczka. Najlepiej zdemontowac wszystko wlacznie z pokretlem i obserwowac, moze woda/wilgoc zwiera przelacznik

#14 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2014 - 18:49

Witam,przejrzałem te 3 tematy z otwierającym się samym szyberdachem. Tylko mi się raz sam uchylił jak przyszła jesień/wilgotno ,no i teraz mróz. Na dachu śnieg skuty lodem, a ja słyszę jak rozgrzewam auto jak próbuje się uchylić lub otworzyć. Pokrętło nie jest luzne jak pisano w jednym temacie. Od lata nie używałem szyberdachu. boję się , że w końcu się uchyli lub otworzy uszkadzając prowadnice lub uszczelki. Co zrobić , żeby ta elektronika nie głupiała?


u mnie pomogła wymiana sterownika na inny.

#15 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2014 - 17:34

Co zrobić

Nowy sterownik a doraźnie wtyczke odpiąć albo wyjac bezpiecznik.

#16 OFFLINE   jareczek24

jareczek24
  • 135 postów
  • Dołączył: 26-09-2008
  • Skąd: Pabianice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 grudnia 2014 - 12:08

Też mialem taki problem wymiana samego sterownika i po problemie tam w środku od wilgodzi zaczyna sie zwarcie i dlatego tak wariuje

#17 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 29 grudnia 2014 - 16:23

dzięki

#18 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2015 - 15:28

Mi dziwnie działa szyberdach. Kiedy daje na pozycje zamknięcia i wciskam podnosi się do góry aby zamknąć muszę tak jakby klikać- trzymać, puszczać, trzymać puszczać. i na wszystkich trybach działa tak samo.
Próbowałem programować ale gdy trzymam na zamkniętym to on się otwiera.

#19 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 stycznia 2015 - 23:19

Mi dziwnie działa szyberdach. Kiedy daje na pozycje zamknięcia i wciskam podnosi się do góry aby zamknąć muszę tak jakby klikać- trzymać, puszczać, trzymać puszczać. i na wszystkich trybach działa tak samo.
Próbowałem programować ale gdy trzymam na zamkniętym to on się otwiera.

Sterownik szybra do wymiany.

#20 OFFLINE   bialyx94

bialyx94

    Życie się kręci od 4 tys

  • 68 postów
  • Dołączył: 07-12-2014
  • Skąd: Łącko/Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 stycznia 2015 - 20:17

Sterownik szybra do wymiany.


Nie da się go naprawić? gdzie go znajde?