Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż ksenonów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 kwietnia 2009 - 17:21

a na co ?


a ze ci potencjalnych klientow przekabacam;)

z lampy ocalał - nieruszony uchwyt :lol: to taki optymistyczny akcent


a ten uchwyt to byl ten od ciebie czy fabryczny bo ze fabryczny wytrzymal to moim zdaniem niemozliwe

ja zajmuje sie klejeniem plastikow na codzien ale jak chcialem fabryczne uchwyty pokleic to przezylem szok, spawarka mi wytopila pol uchwytu a to co sie skleilo po 10 minutach i tak sie rozpadlo, a wyobrazcie sobie ze kiedys kleilem deske rozdzielcza z jakiegos pontiaka i ona byla z tego plastiku co te uchwyty, nie chcialbym widziec tego za 5 lat:D (auto mialo 2 lata i sie trzymalo-jak narazie:D:D)

#42 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 kwietnia 2009 - 21:38

a ten uchwyt to byl ten od ciebie czy fabryczny bo ze fabryczny wytrzymal to moim zdaniem niemozliwe


moj.

fabryczny to sie w rekach lamie.

a ze ci potencjalnych klientow przekabacam



stary - wolny rynek :) kazdy ma prawo do wyboru :)




 


#43 OFFLINE   misza1976

misza1976
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd:

Napisany 04 maja 2009 - 22:23

Witam panowie,
z racji tego że 10 dni temu miałem stłuczkę i straciłem jedno oko w omedze a drugie ma urwany zaczep - chcę zmienić soczewki na xsenony. Mam namier na xsenony ale angliki - już się pytałem oznaczenie FB są komletne tzn. przetwornice, żarówki, spryskiwacze cena za całość 400zł lecz jedna ma urwany zaczep odbłyśnika ten przy długich światłach co u beasta kosztuje 55zł za sztukę. Chciałem się zapytać czy warto coś takiego zakupić? czy te ksenony będą dobrze świeciły po regulacji tą dźwigienką w środku lampy - czy musiałbym je przerobić aby ta przesłona była odwrócona o 180 stopni tak ja ktoś z forum pokazywał manual jak to zrobić(opis jest na soczewkach a ja musiałbym zrobić to na xsenonach - nie wiem czy jest to duża różnica). Czy opłaca się zakupić za taką cenę te xsenony?

Proszę o poradę
Omega B X20SE Caravan, Lovato

#44 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 05 maja 2009 - 05:28

Za dwie kompletne lampy 400zl? To sie bardzo oplaca.
Ale niestety bedziesz musial przeslony przerobic, bo nie beda swiecily po naszemu. A uchwyt mozesz tez samemu dorobic, jesli nie chcesz wydawac 55zl.

#45 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 maja 2009 - 10:25

Witam panowie,
z racji tego że 10 dni temu miałem stłuczkę i straciłem jedno oko w omedze a drugie ma urwany zaczep - chcę zmienić soczewki na xsenony. Mam namier na xsenony ale angliki - już się pytałem oznaczenie FB są komletne tzn. przetwornice, żarówki, spryskiwacze cena za całość 400zł lecz jedna ma urwany zaczep odbłyśnika ten przy długich światłach co u beasta kosztuje 55zł za sztukę. Chciałem się zapytać czy warto coś takiego zakupić? czy te ksenony będą dobrze świeciły po regulacji tą dźwigienką w środku lampy - czy musiałbym je przerobić aby ta przesłona była odwrócona o 180 stopni tak ja ktoś z forum pokazywał manual jak to zrobić(opis jest na soczewkach a ja musiałbym zrobić to na xsenonach - nie wiem czy jest to duża różnica). Czy opłaca się zakupić za taką cenę te xsenony?

Proszę o poradę


przerabiasz przeslone wymieniasz uchwyty i smigasz. cena dobra




 


#46 OFFLINE   misza1976

misza1976
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd:

Napisany 05 maja 2009 - 21:06

uchwyty są obydwa ułamane - sprzedawca twierdzi że ksenony żarniki działają bo sprawdzał przed zdjęciem z auta.

Proszę jeszcze o pomoc w opisie jak podłączyć mam te spryski - czy wystarczy podpiąć trójnik do zbiorniczka z płynem i rozprowadzić wężyki do spryskiwaczy lamp oraz czy jak podłączę ze starych lamp soczewkowych silniczki do regulacji wysokości świecenia to wszystko będzie dobrze działać? Czy tak może być?

Jeszcze musiałbym doprowadzić + i - do przetwornic bo samo to okrągłe gniazdo będzie bez problemu pasować - tak opisujecie.

Niektórzy opisują przy montażu, że bezpieczniki przekaźniki do odpowiedniej długości spryskiwania lustra lamp trzeba jeszcze zamontować(gdzie to się wpina i gdzie ewentualnie szukać instalacji?) - lecz czy nie wystarczy podpiąć tak jak napisałem wyżej. Pociągam za manetkę do włączania wycieraczek i spryski działają na szybę i na lampy.

Prosze o wyjaśnienie tych kwestii.
Omega B X20SE Caravan, Lovato

#47 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 05 maja 2009 - 21:55

uchwyty są obydwa ułamane - sprzedawca twierdzi że ksenony żarniki działają bo sprawdzał przed zdjęciem z auta.

Proszę jeszcze o pomoc w opisie jak podłączyć mam te spryski - czy wystarczy podpiąć trójnik do zbiorniczka z płynem i rozprowadzić wężyki do spryskiwaczy lamp oraz czy jak podłączę ze starych lamp soczewkowych silniczki do regulacji wysokości świecenia to wszystko będzie dobrze działać? Czy tak może być?

Jeszcze musiałbym doprowadzić + i - do przetwornic bo samo to okrągłe gniazdo będzie bez problemu pasować - tak opisujecie.

Niektórzy opisują przy montażu, że bezpieczniki przekaźniki do odpowiedniej długości spryskiwania lustra lamp trzeba jeszcze zamontować(gdzie to się wpina i gdzie ewentualnie szukać instalacji?) - lecz czy nie wystarczy podpiąć tak jak napisałem wyżej. Pociągam za manetkę do włączania wycieraczek i spryski działają na szybę i na lampy.

Prosze o wyjaśnienie tych kwestii.

Jak nie masz spryskow to potrzebujesz duzy zbiornik, pompke wysokocisnieniowa, przekaznik no i musisz miec dzialajaca instalacje.

Silniczki nie wiem czy pasuja, ale do ksenonu milo by bylo miec samopoziomowanie. A to wymaga sterownika, czujek na zawieszeniu (z przodu jedna i z tylu), no i inne sa silniczki. Na allegro mozna je znalezc za 30-40zl.

Kwestie spryskow moze Ci troszke wyjasnic ten temat: http://forum.omegakl...ead.php?t=18952
A tu pokazane gdzie wchodzi przekaznik: http://motonews.pl/s...49241&c=114&f=9 (tylko ze tu jest pokazany brazowy, ja kupilem czarny i taki chyba ma byc).
Ogolnie dziala on tak, ze pociagasz manetke to psika Ci na szyby, i zalacza sie jednoczesnie z nimi spryskiwanie lamp. Na lampy psika kolo sekundy, dwoch, bez wzgledu na to jak dlugo psikasz na szyby (czy tylko 'pykniesz' manetka, ze na szyby nawet nic nie poleci, czy bedziesz na szyby psikal pol minuty). Mozna zrobic mostek, ze przekaznik nie bedzie potrzebny, wtedy na lampy bedzie psikac tak dlugo jak na szyby (ale szybko Ci plyn ucieknie).

#48 OFFLINE   misza1976

misza1976
  • 43 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd:

Napisany 06 maja 2009 - 11:16

kurka wodna trochę dłubaniny przy tym jest jeśli chce się mieć xsenony w 100%.

Bez samopoziomowania też chyba będzie dobrze jakbym podłączył pod zwykłe silniczki od soczewek?
Omega B X20SE Caravan, Lovato

#49 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 maja 2009 - 11:25

Bez samopoziomowania też chyba będzie dobrze jakbym podłączył pod zwykłe silniczki od soczewek?


bedzie ok. tylko jedz na stacje diagnostyczna i niech ci dobrze wyreguluja




 


#50 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 02 lipca 2009 - 14:24

zasilanie do przetwornicy bierzesz z zoltego kabelka (mijania) i masy - brazowej i to wszystko



Wziąłem się właśnie ostatecznie za założenie lampek tylko pojawił się problem (mam nadzieje że ostatni już)!!! Gdzie w przetwornicy jest + a gdzie - ??? Jeżeli ma ktoś chwile żeby to sprawdzić to będę mega wdzięczny !!!

#51 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2009 - 14:25

jak dobrze pamiętam góra plus dół masa



 


#52 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 02 lipca 2009 - 18:32

Kuźwa i co teraz?? Podłączyłem tak jak zasugerowałeś Roozga + do góry, - na dole ale ksenki nie zaświeciły. Wszystko pozostałe bangla jak należy tj. długie i kierunki. Jak teraz sprawdzić czy to wina podłączenia kabelków, czy może żarniki padnięte a może przetwornice?? Macie jakąś rade ??

#53 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2009 - 06:58

zobacz czy bezpieczniki nie padły - ja musiałem wymienić od razu bo momentalnie padały :

Poszedłem i sprawdziłem - plus mam u góry (najmniej tak to pod izolacją wygląda)



 


#54 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lipca 2009 - 07:00

zobacz czy bezpieczniki nie padły - ja musiałem wymienić od razu bo momentalnie padały :)


norma - standardowe zabezpieczenie swiatle do 10A a przy xenonie musi byc 20A wiec na dziendobry bezpieczniki padaja




 


#55 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 03 lipca 2009 - 10:16

Faktycznie bezpieczniki musiały paść momentalnie bo wczoraj ani na chwilke nie uciągnęły ksenonków a dziś od rana po ich wymianie lampki pięknie zajaśniały:D Beast, Roozga dzięki piękne za pomoc !!!

P.S. Jak w zastępstwie wsadziłem 30A bo nie mam mniejszych to nic się im chyba nie stanie, co??

#56 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lipca 2009 - 11:24

Faktycznie bezpieczniki musiały paść momentalnie bo wczoraj ani na chwilke nie uciągnęły ksenonków a dziś od rana po ich wymianie lampki pięknie zajaśniały:D Beast, Roozga dzięki piękne za pomoc !!!

P.S. Jak w zastępstwie wsadziłem 30A bo nie mam mniejszych to nic się im chyba nie stanie, co??


nie powinno ale jak kupisz to podmien na 20A




 


#57 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2009 - 14:50

Panowie gdzie jest + i - w przetwornicy?
[ATTACH]2571[/ATTACH]
Czy silniczek ze zwykłego reflektora pasi do ksenona?

#58 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 18 września 2009 - 16:00

Weź miernik i sprawdz: minus jest połączony wraz z obudową, więc jeśli na jednym pinie będzie pikało wraz z obudową to to jest minus a drugi plus:) to najlepszy sposób by nic nie popalić:) A co do silniczka to będzie pasował, też tak mam i wszystko działa.
Dodany obrazek

#59 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 września 2009 - 20:24

Panowie gdzie jest + i - w przetwornicy?
[ATTACH]2571[/ATTACH]
Czy silniczek ze zwykłego reflektora pasi do ksenona?


+ masz pierwszy pod silniczkiem. - na dole. silniczek bedzie pasowal




 


#60 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 18 września 2009 - 20:34

Kolego jak nie wiesz lub nie jestes pewny jak to zrobic, wybierz sie do jakiegos fachowca elektryka tak jak ja. Zaplacilem 20zl i wszystko chula elegancko:) Jedyny problem to bylo ze prawa lampa sie nie zawsze wlaczala ale okazalo sie ze zarnik sie wykonczyl:)