Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż ksenonów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 13 lutego 2009 - 18:47

Jutro sprawdzam czy mam instalke w takim razie!! Maksiu zrób foto relacje z montażu tych sprysków z Octavii jak się będziesz brał za to:)

Juz zamontowane :)
Link do opisu: http://forum.omegakl...ead.php?t=18952

Jeszcze to troche uzupelnie, ale ogolnie jest juz tam wszystko. Chetnie odpowiem na pytania ;)

#22 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 lutego 2009 - 20:30

JA też zamontowałęm sobie ksenonki:D wszystko jest proste, wystarczy tylko poprowadzić dodatkowe przewody do zasialnia przetwornicy ja pociągnąłem je z kostki przewodów od świateł( żółty +, brązowy -) i wszystko jest jak trzeba. Teraz momtuje spryskiwacze lamp i jazda w Polske :)
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 13 lutego 2009 - 20:43

JA też zamontowałęm sobie ksenonki:D wszystko jest proste, wystarczy tylko poprowadzić dodatkowe przewody do zasialnia przetwornicy ja pociągnąłem je z kostki przewodów od świateł( żółty +, brązowy -) i wszystko jest jak trzeba. Teraz momtuje spryskiwacze lamp i jazda w Polske :)

A soczewki masz? Na fotkach Twoich widze ryfle...:confused:

Jaki kolorek? I jak wrazenia z jazdy?

#24 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 lutego 2009 - 21:09

te zdjęcia na PJ są nieaktualne bo są z lata a xenony wkładałem niedawno, żarniki 4300K kolorek fajny biały:) jestem zadowolony, wreszcie coś widać przed maską:)
Dodany obrazek

#25 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 lutego 2009 - 21:14

a xenony wkładałem niedawno

Nie wstydz sie dodaj ze oryginal a nie jakies tam Hidy



 


#26 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 lutego 2009 - 21:21

Oczywiście że orginał HELLA
Dodany obrazek

#27 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 13 lutego 2009 - 21:44

Nie wstydz sie dodaj ze oryginal a nie jakies tam Hidy

Heh, widzialem niedawno temat sprzed roku, dwoch w ktorym prawie wszyscy tu obecni jak jeden maz byli oczarowani hidami i jeden wyprzedzal drugiego w opisywaniu jaka to jasnosc nastala przed autem, a teraz to widze powod do wstydu :roll: :hmmm:

#28 OFFLINE   awa-technik

awa-technik
  • 52 postów
  • Dołączył: 04-10-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 13 lutego 2009 - 21:46

Witam
Panowie a tak z ciekawości zapytam czy po podłączeniu xenonów nie pojawiło się info na kompie o przepalonej żarówce ?

#29 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 lutego 2009 - 22:19

a ja mam hida i sie nie wstydze. tylko spryski musze dolozyc. a niedawno nowe koszty sie nam urodzily ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#30 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 13 lutego 2009 - 22:32

a ja mam hida i sie nie wstydze. tylko spryski musze dolozyc. a niedawno nowe koszty sie nam urodzily ;)

Ja bede mial hida, a juz mam nieoryginalne spryski od octavii i tez sie nie wstydze. Jestem wrecz dumny z tego ze udalo mi sie kupe kasy oszczedzic a octavki dzialaja praktycznie tak samo...
Rzuc okiem na mojego arta, przy dobrym szczesciu calkowity koszt wyjdzie okolo 150 zl.

I zycze zdrowia tym nowym Kosztom ;)

#31 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 lutego 2009 - 00:01

Ja bede mial hida, a juz mam nieoryginalne spryski od octavii i tez sie nie wstydze. Jestem wrecz dumny z tego ze udalo mi sie kupe kasy oszczedzic a octavki dzialaja praktycznie tak samo...
Rzuc okiem na mojego arta, przy dobrym szczesciu calkowity koszt wyjdzie okolo 150 zl.

I zycze zdrowia tym nowym Kosztom ;)


a dziekuje. ja jak narazie co jakis czas przy brzydkiej pogodzie czyszcze lampy, zeby innym kierowcom nie przeszkadzac w jezdzie. co do twoich spryskow to rozwazalem taka mozliwosc i dzieki za przetarcie szklaku dla mnie i innych forumowiczow/klubowiczow
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#32 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 18 kwietnia 2009 - 12:13

Witam wszystkich.podczepię się pod temat. mam pare pytań ponieważ zaopatrzyłem się w ksenony hella wraz z całym osprzętem oraz wtyczkami:D i teraz pare pytań,
1) jak trzymam lampę w rękach to środek cały lata. czy to normalne?
2) rozumiem że wtyczki od kierunków są te same co do ryfli. a zasilanie do przetwornicy biorę ze starego przewodu na żarówki tak?
3) czym skutecznie wypolerować klosze bo na górze mają małe zmatowienia, jakaś pasta? z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

#33 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 18 kwietnia 2009 - 13:29

Witam wszystkich.podczepię się pod temat. mam pare pytań ponieważ zaopatrzyłem się w ksenony hella wraz z całym osprzętem oraz wtyczkami:D i teraz pare pytań,
1) jak trzymam lampę w rękach to środek cały lata. czy to normalne?
2) rozumiem że wtyczki od kierunków są te same co do ryfli. a zasilanie do przetwornicy biorę ze starego przewodu na żarówki tak?
3) czym skutecznie wypolerować klosze bo na górze mają małe zmatowienia, jakaś pasta? z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

1. jesli byly bez silniczkow regulacji to tak
2. winny chyba pasowac wszystkie wtyczki bez przerobek
3. papier wodny 1000, 2000, 2500 i potem pasta tempo na przyklad
Poza tym bylo o tym, poszukaj troche to znajdziesz mase informacji np. o technikach polerki, bo tych jest wiele ;)

#34 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 18 kwietnia 2009 - 14:09

1. jesli byly bez silniczkow regulacji to tak
2. winny chyba pasowac wszystkie wtyczki bez przerobek
3. papier wodny 1000, 2000, 2500 i potem pasta tempo na przyklad
Poza tym bylo o tym, poszukaj troche to znajdziesz mase informacji np. o technikach polerki, bo tych jest wiele ;)


co do 2 punktu to nie bedą pasować ponieważ w ryflach jest 9 kabli (ogólnie) a w ksenonach 12.
a silniczki są, jak złapię za żarówkę od długich to cały środek chodzi. dlaczego? hmmm

#35 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 18 kwietnia 2009 - 16:16

co do 2 punktu to nie bedą pasować ponieważ w ryflach jest 9 kabli (ogólnie) a w ksenonach 12.
a silniczki są, jak złapię za żarówkę od długich to cały środek chodzi. dlaczego? hmmm

No to masz uchwyt urwany, wlasnie ten kolo zarowki od dlugich.
Co do kabli to pisz do beasta, on Ci wyjasni to i jak.

#36 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 kwietnia 2009 - 18:26

co do 2 punktu to nie bedą pasować ponieważ w ryflach jest 9 kabli (ogólnie) a w ksenonach 12.
a silniczki są, jak złapię za żarówkę od długich to cały środek chodzi. dlaczego? hmmm



we wtyczce w ksenonach jest jeden kabel mniej niz w ryflach

a tutaj sobie zobacz moje zdjecia w jaki sposob zrobic samemu te urwane uchwyty
http://www.fotosik.p...0be97a3f98.html
wystarczy ze zachowasz rozmiary oryginalnych ktore kosztyja 50 zl(;) beast sie nie obrazi moze)
kawalek blachy, 2 nakretki z gwintem 5, jedna srubka+nakretka do bialego uchwytu, wszystko zrobic jak na zdjeciach i bedzie gralo i buczalo a jesli nie chce ci sie robic tego samemu to kup od beast'a nowe uchwyty:D

#37 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 19 kwietnia 2009 - 12:37

we wtyczce w ksenonach jest jeden kabel mniej niz w ryflach

a tutaj sobie zobacz moje zdjecia w jaki sposob zrobic samemu te urwane uchwyty
http://www.fotosik.p...0be97a3f98.html
wystarczy ze zachowasz rozmiary oryginalnych ktore kosztyja 50 zl(;) beast sie nie obrazi moze)
kawalek blachy, 2 nakretki z gwintem 5, jedna srubka+nakretka do bialego uchwytu, wszystko zrobic jak na zdjeciach i bedzie gralo i buczalo a jesli nie chce ci sie robic tego samemu to kup od beast'a nowe uchwyty:D


już z beast'em obgadałem co i jak, nie lubie samoróbek czy powiedzmy brzydko kaparnictwa bo to jest działanie na chwile, ale dzięki za pomoc. pozdro

#38 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 19 kwietnia 2009 - 18:05

już z beast'em obgadałem co i jak, nie lubie samoróbek czy powiedzmy brzydko kaparnictwa bo to jest działanie na chwile, ale dzięki za pomoc. pozdro

:eek::eek:
No jesli takie uchwyty jak pokazal cugiel albo zrobione z alu rozleca Ci sie powiedzmy w 5 lat to ja Ci zafunduje takich 10, ok?
Ja osobiscie nie widze praktycznej roznicy miedzy takimi pospawanymi, zrobionymi z alu a tymi 'poliamidowymi' od beasta. Siedza sobie w lampie, nie ogladasz ich, wszystkie spelniaja swoja role. Ale mamy wybor i to sie liczy ;)

#39 OFFLINE   Omsia1997

Omsia1997
  • 64 postów
  • Dołączył: 13-07-2008
  • Skąd: Strzelin

Napisany 20 kwietnia 2009 - 15:36

:eek::eek:
No jesli takie uchwyty jak pokazal cugiel albo zrobione z alu rozleca Ci sie powiedzmy w 5 lat to ja Ci zafunduje takich 10, ok?
Ja osobiscie nie widze praktycznej roznicy miedzy takimi pospawanymi, zrobionymi z alu a tymi 'poliamidowymi' od beasta. Siedza sobie w lampie, nie ogladasz ich, wszystkie spelniaja swoja role. Ale mamy wybor i to sie liczy ;)


masz racje w 100%,

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 kwietnia 2009 - 15:42

beast sie nie obrazi moze)


a na co ? najwazniejsze ze masz pomysl i inwencje twórcza - za to to chylę czoła :cool:
Ja akurat jestem zwolennikiem poprawiania fabryki ale na lepszych materialach :) taka rzecz. jeden z naszych kolegow mial wczoraj wypadek. Pewnie niedlugo sam napisze co i jak - im sie nic nie stalo ale lewa strona Omsi skasowana - z lampy ocalał - nieruszony uchwyt :lol: to taki optymistyczny akcent