Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż ksenonów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomek1981

tomek1981
  • 1 postów
  • Dołączył: 27-12-2008

Napisany 17 stycznia 2009 - 15:34

Witam dzisiaj zakładałem kumplowi ksenony do omegi B FL 2000 rok 2.2 benzyna jak by co to mogę zawsze jakoś pomóc w razie problemów.

Pozdrawiam Tomek:)



#2 OFFLINE   Mirosław Mateusiak

Mirosław Mateusiak
  • 1 postów
  • Dołączył: 26-11-2008
  • Skąd: SOCHACZEW

Napisany 17 stycznia 2009 - 16:30

Zamontowałem prawy ksenon ale za to OMEGA przestała mi pokazywać obroty silnika i prędkość. Wszystkie kontrolki palą się prawidłowo, światła itd. działają należycie, bezpieczniki są dobre. Co mogło się stać?

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 stycznia 2009 - 17:26

przypadek pewnie, sprawdź taśmę licznika



 


#4 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 01 lutego 2009 - 21:13

jak by co to mogę zawsze jakoś pomóc w razie problemów.


Jako takich problemów jeszcze nie napotkałem bo ksenonki dopiero w drodze, ale jak to nie problem to napisz mi na co moge sie natknąć,z czym może być problem jak zmieniam ze zwykłych ryfli na ksenon?? Najbardziej interesuje mnie czy fabryczna instalacje będzie OK czy jakieś dodatkowe kabelki musze przeciągnąć żeby pod przetwornice się podłączyć??

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 lutego 2009 - 00:23

Jako takich problemów jeszcze nie napotkałem bo ksenonki dopiero w drodze, ale jak to nie problem to napisz mi na co moge sie natknąć,z czym może być problem jak zmieniam ze zwykłych ryfli na ksenon?? Najbardziej interesuje mnie czy fabryczna instalacje będzie OK czy jakieś dodatkowe kabelki musze przeciągnąć żeby pod przetwornice się podłączyć??


zasilanie do przetwornicy bierzesz z zoltego kabelka (mijania) i masy - brazowej i to wszystko




 


#6 OFFLINE   mmisku

mmisku
  • 12 postów
  • Dołączył: 13-01-2009
  • Skąd: Łomża

Napisany 02 lutego 2009 - 09:57

Hej. Dzięki za wiadomość BEAST i jeśli będę czegoś potrzebował to się odezwę. pozdro

#7 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 02 lutego 2009 - 11:32

Jako takich problemów jeszcze nie napotkałem bo ksenonki dopiero w drodze, ale jak to nie problem to napisz mi na co moge sie natknąć,z czym może być problem jak zmieniam ze zwykłych ryfli na ksenon??

Potrzebujesz jeszcze spryski i samopoziomowanie...
Samopoziomowanie mozna by ewentualnie pominac, ale spryski naprawde dobrze jest miec. I juz tu nie chodzi o policje, ale o litość wobec innych.

#8 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 02 lutego 2009 - 18:17

Jutro lampy dotrą to zobacze na oczy o czym tu piszemy, póki co maksiu to spokojna głowa-spryski będą tylko skompletować musze. Wiem że przewody wodne i inny zbiorniczek potrzebuje, nie wyczaiłem jedynie jeszcze kabelkologii elektryki do tego czy dużo do roboty tam mam. Ide teraz to wykręce już automatyczny włącznik co do ryfli miałem założony bo nie podciągnie ksenonków w tego co słysze:oczoplas:

#9 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 02 lutego 2009 - 19:01

Jutro lampy dotrą to zobacze na oczy o czym tu piszemy, póki co maksiu to spokojna głowa-spryski będą tylko skompletować musze.

Ja mam zwykle soczewki kupione, doprowadzam je do stanu idealnosci teraz. Kompletuje rowniez pryskacze, mam juz zbiornik z pompkami (okazyjnie za 60 zl :cool:), spryski najpewniej kupie od octavii - ok 80 zl za pare i je zmontuje tak zeby sie calkiem chowaly. bo w zyciu nie dam 200 zl za dwie sikawki.
I zaloze sobie to, nie tak jak beast gdzies pisal, za 300, a za najwyzej 150 :)

PS.
Jakby co to chetnie powymieniam sie doswiadczeniami ;)

#10 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 03 lutego 2009 - 20:33

PS.
Jakby co to chetnie powymieniam sie doswiadczeniami


Jak najbardziej jestem za, jak tylko coś ruszysz w tym kierunku żeby ze skodziny podpasować spryskiwacze to podziel się wiedzą bo ja podpatrywałem właśnie jak te spryski wyglądają i nie jestem pewien jedynie czy one Ci się zmieszczą w hokeju pod lampą w Omedze jeżeli chowane miałby być. Tak czy inaczej maksiu jak coś Ci się posunie szybciej z robotą to zdaj relację - chętnie posłucham/zobatrze:).

#11 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 03 lutego 2009 - 21:17

Jak najbardziej jestem za, jak tylko coś ruszysz w tym kierunku żeby ze skodziny podpasować spryskiwacze to podziel się wiedzą bo ja podpatrywałem właśnie jak te spryski wyglądają i nie jestem pewien jedynie czy one Ci się zmieszczą w hokeju pod lampą w Omedze jeżeli chowane miałby być. Tak czy inaczej maksiu jak coś Ci się posunie szybciej z robotą to zdaj relację - chętnie posłucham/zobatrze:).

Na razie jak pisze robie lampy, uchwyty sa urwane i je doprowadzam do stanu. Szyby wypolerowane, lustra czyste tylko te uchwyty. A niestety czasu wiele nie mam :confused:

No tez tak mysle co by z nimi wykombinowac...Watpie zeby sie koncowki zdejmowaly zeby zrobic dziure w hokeju i je przelozyc i zeby zawsze wystawaly, a robic taka wielka dziure zeby to przetknac to mi sie nie widzi.
Myslalem moze w zderzak wsadzic - ale odpada juz na starcie bo zderzak jest 'za krotki', nie to co w omie C ze bardziej wystaje do przodu.
Mysle ze pod lampe je wsadze jak oryginaly i albo beda sie chowac calkiem albo beda wystawaly ciagle.

#12 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2009 - 21:37

A może tak :hmm:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#13 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 03 lutego 2009 - 22:04

A może tak :hmm:

A wiesz sypus ze o takiej opcji tez myslalem...Zeby w tym czarnym zalozyc...

#14 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lutego 2009 - 22:39

nie wyczaiłem jedynie jeszcze kabelkologii elektryki do tego


odpinasz wiazke malego zbiornika, podpinasz wiazke duzego zbiornika - podpinasz przekaznik i bezpiecznik - cala kabelkologia pod warunkiem ze masz wiazke w skrzynce pod maska przygotowana.

I zaloze sobie to, nie tak jak beast gdzies pisal, za 300, a za najwyzej 150


wiesz.. jedni cenia oryginal inni druciarstwo. ja zostaje przy oryginalach do druciarstwa mam odraze




 


#15 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 03 lutego 2009 - 22:46

wiesz.. jedni cenia oryginal inni druciarstwo. ja zostaje przy oryginalach do druciarstwa mam odraze

Nie no, spoko, kazdy ma prawo do wlasnej opinii. Ja poki co nie mam takich mozliwosci jak Ty wiec radze sobie jak moge.
Poza tym jaka to roznica ktore zamontuje? Ze co, nie beda sobie tak ladnie wystawac i sie lekko wysuwac przy dzialaniu? Dla mnie nie ma to zadnej roznicy, wazne zeby spelnialo zadanie, a jak by sie mialy calkiem chowac to nawet i lepiej bo nikt nie bedzie probowal ich sobie pozyczyc.

#16 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2009 - 23:01

A może tak

Co to za lampki?

#17 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2009 - 23:16

Co to za lampki?

Te drugie to chyba czarne Endżel Ajsy :hmm:

#18 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 06 lutego 2009 - 18:48

A może tak (I zdjęcie)

-maksiu jak oczka z tych spryskiwaczy ustawiłbyś bardziej do góry to zderzak chyba nie byłby za krótki już.

Qźwa o takim czymś dokładnie też myślałem (z czego obstawiacie że mogą być takie spryski?). Ciekawe tylko czy dużo rzeźbienia z umocowaniem w tym czarnym w zderzaku by było(nie ściągałem do tej pory to nie wiem jeszcze jak to wygląda od tamtej strony:confused:).

masz wiazke w skrzynce pod maska przygotowana.

beast nigdzie nie mogę znaleźć jak tą wiązke wybadać, może napiszesz coś więcej.

I jeszcze to: Bo bezpiecznik rozumiem że wepnę tam gdzie reszta bezpieczników jest ale ten przekaźnik to nie wiem:nie_wiem:

#19 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 07 lutego 2009 - 09:42

-maksiu jak oczka z tych spryskiwaczy ustawiłbyś bardziej do góry to zderzak chyba nie byłby za krótki już.

Qźwa o takim czymś dokładnie też myślałem (z czego obstawiacie że mogą być takie spryski?). Ciekawe tylko czy dużo rzeźbienia z umocowaniem w tym czarnym w zderzaku by było(nie ściągałem do tej pory to nie wiem jeszcze jak to wygląda od tamtej strony:confused:).

Juz ida do mnie spryski od octavii wiec pozostaje klasyka - pod lampa i wysuwane. Rozebralem wczoraj hokeja i ladnie widac gdzie przypada oryginal wiec mysle tam bede tez celowal.

beast nigdzie nie mogę znaleźć jak tą wiązke wybadać, może napiszesz coś więcej.

I jeszcze to: Bo bezpiecznik rozumiem że wepnę tam gdzie reszta bezpieczników jest ale ten przekaźnik to nie wiem:nie_wiem:

Otworz mache, puszke z komputerem i na dole w kacie jest jeden przekaznik. Nad nim jest wolne miejsce i obok jest gniazdko na bezpiecznik (chyba 30A tam wchodzi). U mnie to gniazdko od przespiecznika ma w srodku wszystkie styki po czym wnioskuje ze instalacja jest. Do tego wypatrzylem ze kostka od silniczka spryskiwacza ma 6 (!) kabli co tez sugeruje ze instalacja jest, nawet na czujnik do komputera, ale komputera u mnie brak i kostki za zegarami tez :confused:

beast nie wiem czy tu czy w innym temacie pisales ze na tym przespieczniku pokazuje sie prad po wlaczeniu swiatel - u mnie jest tam ciagle, to zle?

#20 OFFLINE   minimetr

minimetr
  • 64 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: Olesno/Opole

Napisany 09 lutego 2009 - 18:31

Jutro sprawdzam czy mam instalke w takim razie!! Maksiu zrób foto relacje z montażu tych sprysków z Octavii jak się będziesz brał za to:)