Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zenit szarpie w V6


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 23 marca 2009 - 17:46

jesli w nocy beda kabelki swiecily to i tak nie ma powodu do paniki. okazalo sie ze masz problem ze swieczkami. Jesli silnik po zmniejszeniu przerwy pracuje ok to wymien swiece na nowe (tylko zaloz np bosch) i zmniejsz przerwe



mam jeszcze 4 nowe takie same bo kupowałem kiedys jednocześnie do astry, mógłbym dokupić jeszcze 2 i założyć. No chyba że kupic innej firmy??
Właśnie szukam sobie czegoś innego na allegro. A co możesz mi powiedzie3ć o jakichś irydowych bo na takie trafiłem??

#42 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 24 marca 2009 - 23:22

Mam jeszcze jedno pytanie i nie wiem czy związane z tymi moimi wymianami świec i kabli ale po zmianie zauważyłem że komp zaczął pokazywać dużo większe spalanie niż wcześniej, średnie oczywiście. Wcześniej pokazywał przy spokojnej jeździe coś ponad 8 litrów/100km , a teraz ok 14l/100km.
Czy ten fakt może mieć coś wspólnego z moimi remontami i przeróbkami?? Co prawda teraz to wygląda bardziej realnie ale zastanawia mnie sam fakt tego i czy np. da się powrócić to tamtych wskazań.
Wydaj mi się że spalanie gazu pozostaje na tym samym pozieomie co sprzed wymiany.

#43 OFFLINE   zozo

zozo
  • 183 postów
  • Dołączył: 05-02-2009
  • Skąd: Gliwice

Napisany 10 kwietnia 2009 - 15:14

Witam ... pare dni temu miałem cyrki z moim zenitem. tzn kontrolka gazu zaczęła piszczeć i informować o braku gazu w butli. ale pare km wcześniej tankowałem gaz.. :| po zatrzymaniu na poboczu i przełączeniu na gaz , gaz włączył się bez problemu i wskaźnik pokazywał max, niestety przy wyprzedzaniu przy ok 100 km/h poczułem jak by małe zwolnienia, delikatne szarpnięcia.. chwile później na światłach znów usłyszałem dźwięk informujący o braku gazu, i zaś tak samo.. przy spokojnej jeździe jest wszystko ok. miałem tez tak ze w momencie przełączenia się na gaz auto gasło. chwile później przełączyło bez problemu :| pare dni temu wymieniłem kolektor bo ponoć byl zawalony , co powodowało falowanie obrotów. fakt po wymianie już obroty nie szaleją, ale czasem zdążają sie problemu z przełączeniem na gaz lub tak jak wyżej pisałem na światłach lub przy zrzuceniu auta na luz autko sie zadusi i ... na zakręcie bez wspomagania :p

jak juz sie rozpisuje to napisze tez o problemie z odpaleniem auta, po nocy autko kreci ale może odpalić , po odłączeniu aku na parę min autko odpala i ooo.. taka magia :p

może jest jakiś magik który zna sie na tej magii ?:p