Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przyciemniane szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
241 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 grudnia 2008 - 14:19

Panowie jeśli chcecie mieć profesionalnie przyciemnione szybki to tylko metoda piecowa. Czyli tak zwane przypalanie (było już to opisywane na forum) jest to dużo droższa inwestycja, ale w nocy co do cofania to da radę, a efekt też powalający.
I jeszcze jak ktoś nie był zatrzymany przez policję zapraszam na Pomorze do Miastka. Jest tu tak zwany "Inspektor Wodnicki" który na pewno pozabiera wam dowody, a w razie problemów pozamyka. Taki idiota



wiesz napewno za niewinnosc dowodu nie zabierze, wszystko jest dokladnie opisane w przepisach a jesli delikwent sie stawia to zawsze jest aktualne powiedzenie - daj mi czlowieka a ja znajde na niego paragraf. Sam jezdzilem tuningowanymi autami ale wszystko z glowa - dowod mialem 2 razy zabrany - raz w trasie do wawy dostalem kamieniem w szybe i w wawie mnie do rutynowej kontroli zatrzymali i zatrzymali dowod (tego samego dnia) drugi za wydech - bezpodstawnie - mial 91dB. jeszcze tego samego dnia mialem go spowrotem




 


#22 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 grudnia 2008 - 22:12

daj mi czlowieka a ja znajde na niego paragraf.

Beast są ludzie i ludziska to niby mój ziom (ale sie nie przyznaje) i w BMW przyczepił się do wydechu a do omy też wydech zbyt głośny. Myślę, że nie warto się z głąbem spotka, ale nie to forum i nie ten temat.

życzę wszystkim szybkiej, bezawaryjnej, bezkolizyjnej, ekonomicznej jazdy i zawsze bezpiecznej

#23 OFFLINE   nesfor

nesfor

    :)

  • 121 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Tczew

Napisany 22 stycznia 2010 - 08:25

Czolem, ja tak k'woli sprecyzowania:

a) szyba przedna - to ta z naklejka rejstracyjna ,
b) szyba drzwi kierowcy
c) szyba drzwi pasazera kierowcy
d) szyby drzwi pasazera (tych za kierowca na kanpie)
e) szyby boczne bagaznika ( kombi)
f) tylna szyba ( no rownolegla do przedniej)

bo jak czytalem to wydawalo mis ie niektoryz piszac przednie to maja na mysli szyby pasazerow kierowy a tylne to dzrzwi pasazerow na kanapie ?!?

I jelsi dobrze zorzumialem to nie ma problemow z przyciemnaiem szyb: d,e,f ?

A co do samego przyciemniania to jak jest naklejana folia to syzby sa wyciagane z auta i montowane spowrotem ?

#24 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 stycznia 2010 - 08:32

A co do samego przyciemniania to jak jest naklejana folia to syzby sa wyciagane z auta i montowane spowrotem ?

Sa stosowane obie metody.

I jelsi dobrze zorzumialem to nie ma problemow z przyciemnaiem szyb: d,e,f ?

Tak jest :)

#25 OFFLINE   nesfor

nesfor

    :)

  • 121 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Tczew

Napisany 22 stycznia 2010 - 19:29

Dzikuje za pomoc , na wiosne zabierma sie za tjuning :)

#26 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 22 stycznia 2010 - 21:59

Przyciemniałem w Calibrze wszystkie szyby oprócz czołowej porządną folia Sunguard HP25 Najjaśniejsza z przyciemniających - jak pamiętam i w porządnym zakładzie. Tylną szybę to mi z jednego kawałka wycinali. Bardzo ładny efekt wizualny a i w lecie było chłodniej. Właściwości termiczne miała takie same jak taka superciemna.
Wiele razy mnie kontrolowała policja. Nigdy się nie czepiali szyb.

#27 OFFLINE   OMEGATOR

OMEGATOR

    OMEGOS CARAVANOS

  • 716 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Wrocław/Siechnice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 23 stycznia 2010 - 20:24

Nawet jeśli przyciemnicie najjaśniejszą folią przednie szyby to i tak przekroczy to procentowo przepuszczalność światła ponieważ nasze szyby oryginalnie mają 15-20 procent przyciemnienia. No chyba że ktoś to ma w d...e. Mnie osobiście nie zabardzo podoba sie jak tył jest przyciemniony a przód jasny. Ja mam wszystkie szyby {oczywiście oprócz przedniej} przyciemnione najciemniejszą folią i narazie nic:D {pare kontroli było ale chłopaki sie nie czepiali}. A bedzie już 5 rok jak tak śmigam.

#28 OFFLINE   Moscalus

Moscalus
  • 35 postów
  • Dołączył: 12-06-2010
  • Skąd: Starogard Gdański

Napisany 28 listopada 2010 - 10:51

a ta folia na szybie nie rysuje się od otwierania i zamykania okna?

#29 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 listopada 2010 - 11:08

Jeśli będziesz miał czyste uszczelki wewnętrzne to się nie porysuje. Wystarczy odrobina dziadostwa na uszczelce i pozamiatane. Z zewnątrz widać nie będzie za to od środka już tak.

#30 OFFLINE   taktownie

taktownie
  • 69 postów
  • Dołączył: 11-01-2009
  • Skąd: Nidzica

Napisany 01 marca 2011 - 15:24

jeżeli kupisz dobrą, markową folię to folia się nie rysuje. Nie ma też potrzeby wyciągania szyb ruchomych do przyciemniania. Dobrą folię można wcisnąć za uszczelki, nie ma z tym problemu. Polecam takie marki jak GLOBAL i sun-gard oraz 3m, to są najlepsze folie na rynku. Pozdrawiam

#31 OFFLINE   wesemir

wesemir
  • 10 postów
  • Dołączył: 24-05-2011
  • Skąd: Jasło

Napisany 25 maja 2011 - 11:56

Mi za przyciemnienie bardzo dobrą grubą folią w Omedze B fl kombi krzyknęli 450 zł z gwarancją 5 letnią. Chłop stwierdził, że było by znacznie taniej, gdyby nie kształt tylnej szyby, bo grubą folią jest cholernie ciężko. Myślę, że kasa ok bo w razie czego wrócę i poprawi na własny koszt.


Mowa o szybach:

tylna (bagażnika), bocznych (bagażnika) oraz bocznych pasażerów.

#32 OFFLINE   taktownie

taktownie
  • 69 postów
  • Dołączył: 11-01-2009
  • Skąd: Nidzica

Napisany 25 maja 2011 - 12:11

noo omega kombi, renault clio 2, audi 80 b3 to ciężkie tematy w przypadku tylnej szyby, ale wszystko kwestia wprawy, raz wygrzałem tylną szybe w omie w 5 minut, tylko że metodą na "sucho". Pozdrawiam

#33 OFFLINE   wojmotpl

wojmotpl
  • 7 postów
  • Dołączył: 15-07-2011

Napisany 17 lipca 2011 - 12:08

Przednie boczne szyby można przyciemnić 30%, problem w tym, że szyby jak to było napisane wcześniej są już kilka, kilkanaście procent przyciemnione i nie wiadomo do końca ile można przyciemnić dodatkowo aby nie przekroczyć tej normy. W rzeczywistości jednak prawo prawem a życie swoim torem, radiowozy najczęściej nie mają przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła i po prostu tego tematu nie tykają.

#34 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lipca 2011 - 12:26

Przednie boczne szyby można przyciemnić 30%, problem w tym, że szyby jak to było napisane wcześniej są już kilka, kilkanaście procent przyciemnione i nie wiadomo do końca ile można przyciemnić dodatkowo aby nie przekroczyć tej normy. W rzeczywistości jednak prawo prawem a życie swoim torem, radiowozy najczęściej nie mają przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła i po prostu tego tematu nie tykają.

sam chyba nie jesteś przekonany do tego co sam napisałeś... dlaczego bo jak byś przyjrzał się oznaczeniom szyb to byś dojrzał jaki stopień przepuszczalności mają... pisze jak byk czarno na białym :hmm: a raczej czarno na szybie :mrgreen:

a co do miśków to oni patrzą na oznaczenie szyby i widzą czy szyba była dodatkowo oklejona czy też nie...

#35 OFFLINE   wojmotpl

wojmotpl
  • 7 postów
  • Dołączył: 15-07-2011

Napisany 17 lipca 2011 - 13:27

Napisane jest "Transparent min 70%" co oznacza że nie przekracza normy, równie dobrze może być 80 czy 90%

#36 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 17 lipca 2011 - 17:30

radiowozy najczęściej nie mają przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła i po prostu tego tematu nie tykają.


Ale niestety niektóre mają :o ,sam widziałem jak koleś zrywał folie na przednich bocznych szybkach na poczekaniu:p
Oddam 3,2 v6 w dobre ręce :D

#37 OFFLINE   wojmotpl

wojmotpl
  • 7 postów
  • Dołączył: 15-07-2011

Napisany 17 lipca 2011 - 17:57

Ale niestety niektóre mają :o ,sam widziałem jak koleś zrywał folie na przednich bocznych szybkach na poczekaniu:p

Dokładnie. Dlatego ja nie jestem zwolennikiem oklejania bocznych przednich szyb choć ładnie to wygląda. W latach 2002-2003 miałem Samarę którą stuningowałem, kiedy zatrzymała mnie policja padło kilka "pytań":
- dlaczego żarówki postojowe są niebieskie?
- ta kierownica to się nie urwie? (była sportowa od golfa II, przerabiana naba)
- czemu auto nie ma klamek? itd.
Nie przekroczyłem prędkości, nie złamałem przepisów, po prostu zatrzymali mnie za te postojówki. Powiedzieli że jak chcę dalej jechać to muszę je zmienić na białe... nie miałem akurat przy sobie. Do domu z buta 3 km i w drugą też 3 km z buta ale już z żarówkami w kieszeni. Panowie mundurowi byli tak mili, że poczekali na mnie przy aucie aż przyjdę i przy nich na pewno zmienię te żarówki :). Od tamtej pory nie przerabiam nic co wzbudziło by zainteresowanie miśków. Jak mam się za każdym razem zastanawiać czy zatrzymają czy nie to dziękuję za taką jazdę. Dokładnie tak samo jest z tym przyciemnianiem.

#38 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 17 lipca 2011 - 18:31

Z tego co pamiętam kiedyś przyrząd do pomiarów przepuszczalności światła miały stacji diagnostyczne i to nie wszystkie oraz Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie (chyba jakoś tak), policja nie miała. Czasy się zmieniły i pałkarze mają w swoich kilu radiowozach. Przy naszej fabrycznej przepuszczalności wystarczy mieć brudną szybę i wynik będzie negatywny. Przyciemniane szyby wyglądają ładnie w aucie tylko musi to być dobrane z głową i z gustem. Ja u siebie mam ściemnione lekko boczne szyby a tylną o jedną gradację mocniej. Jest efekt ładnego przejścia tył ciemniejszy-przód jaśniejszy. A znam gościa, który w pasku B4 przednią szybę ma ściemnioną tak jak ja tylną... Co do policji itp. kontroli to temat rzeka. Tak samo jak z hidami i ledami w postojach. Z przyciemnianiem nie ma co przesadzać. Ja mam lekko i mi się to podoba a też nie rzuca się tak w oczy. Poza ładniejszym wyglądem w upalne dni czuć, że w aucie z ciemnymi szybami jest troszkę chłodniej a raczej nie jest nie do wytrzymania ;) Ot to taki mały wywód :)
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#39 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lipca 2011 - 22:55

Przód tylko chemia i piecówka na legalu, tył na drzwiach jakąś średnią folią, tylną szybę wolał bym ciut jasniej, żeby widzieć w lusterku co jedzie za mna i się nie zastanawiać, czy to wróg, czy przyjaciel ;) Sam się muszę zebrac i zacisnąć pasa i przyciemnić szybki :)

#40 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 lipca 2011 - 07:11

A orientujecie się gdzie w Warszawie można zrobić taki zabieg za rozsądną kasę??

Dla mnie bez sensu przyciemniać tylko tylne szyby wygląda to popularnie mówiąc z d...y :p
Jak już to z bocznymi przednimi jak dobrze zrobione rzadko psiarnia się czepia.

Kolega pisał że za 450zł wszystkie z przednimi to by było bardzo mało, jak tylną jest dużo większy koszt to ciekawe o ile by było taniej bez tylnej szyby w klapie, taki zabieg mógłbym wtedy sam zrobić ewentualnie.