Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przyciemniane szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
241 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 21:29

Witam Panowie mam mały problem widziałem autko co ma przyciemnione szybki tak ze od zewnątrz nic nie widac folia czarna, a od srodka troche gorsza widoczność niz zwykła szyba może ktoś wie jaka to jest folia i gdzie takie coś robią w łodzi... Napoczątku myślałem o tej firmie..
http://www.przyciemnianie.go3.pl/

http://www.amscardes...ark.pl/main.htm

#2 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 21:48

Jeśli zależy Ci na wyglądzie, to tylko lustrzanka na szyby, wygląda genialnie w słońcu, na zewnątrz nie zobaczysz co jest w środku, jak podejdziesz do samej szyby, to tez mało co, a w środku tylko troszkę ciemniej, środek się tak nie nagrzewa.
Moja kluska z lustrzankami http://www.polskajaz...pel/Omega/38037 w słońcu wygląda jeszcze lepiej :)

#3 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 grudnia 2008 - 23:01

A powiedz wicek co na to szanowna :police: ??

 


#4 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 23:31

Nic, atestowane są :) Z przodu nie przekroczono max. % przyciemnienia, a z tyłu mogę mieć ile chce.

#5 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 23:35

A powiedz wicek co na to szanowna ??


no ja uważam że nie mają się do czego doczepić bo niema w polskim prawie że nie można przyciemnniać szyb które nie mają bezpośredniego wpływu na widoczność, a czym to też nie określają.

jak ktoś ma inne zdanie to proszę to proszę o podanie paragrafu lub nr. artykułu, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. ja szukałem i nic nie znalazłem.

#6 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2008 - 23:38

Z tyłu możesz nie mieć wcale szyb. A z przodu chyba max. 30% przyciemnione, ale mogę się mylić z tym przodem, nie ja je przyciemniałem, juz taką kupiłem.

#7 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2008 - 00:00

Przepuszczalnosć światła dla szyb przednich bocznych musi wynosić zgodnie z prawem minimum 70 %. I mniej więcej tyle wynosi kiedy mamy szybę nie przyciemnioną wogóle. Naklejenie folii jakiejkolwiek, nawet przezroczystej, sprawi, że szyba nie spełni norm. Jeżeli ktoś ma przyciemnione przednie szyby jakąkolwiek folią i drogówka sprawdzi to sobie odpowiednim przyrządem to istnieje duże prawdopodobieństwo pożegnania się z dowodem. Wszystko zależy jednak od policjanta. Sam mam przyciemnione szyby przednie (naprawdę bardzo lekko) i żaden narazie się nie przyczepił. Czasem jednak widzę auta, które mają po prostu CZARNE szyby i też jeżdżą, chociaż mój znajomy kiedyś zrywał taką folię na poboczu:)

#8 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 25 grudnia 2008 - 11:00

Przepuszczalnosć światła dla szyb przednich bocznych musi wynosić zgodnie z prawem minimum 70 %. I mniej więcej tyle wynosi kiedy mamy szybę nie przyciemnioną wogóle. Naklejenie folii jakiejkolwiek, nawet przezroczystej, sprawi, że szyba nie spełni norm. Jeżeli ktoś ma przyciemnione przednie szyby jakąkolwiek folią i drogówka sprawdzi to sobie odpowiednim przyrządem to istnieje duże prawdopodobieństwo pożegnania się z dowodem. Wszystko zależy jednak od policjanta. Sam mam przyciemnione szyby przednie (naprawdę bardzo lekko) i żaden narazie się nie przyczepił. Czasem jednak widzę auta, które mają po prostu CZARNE szyby i też jeżdżą, chociaż mój znajomy kiedyś zrywał taką folię na poboczu

Zgadzam sie z tym.Sam mam poprzyciemniane z tyłu,z przodu koleś powiedział że nawet jak naklei najjasniejsza folie to juz przepuszczalnosc bedzie mniejsza niz powinna bo te szyby sa fabrycznie przyciemniona,ale pały niepowinny się czepiać.Tyle że trafisz na ****** i bedziesz zrywał , albo dowód zabiorą.Fajna folia to CHROMONIKIEL tyle ze nie pasuje do wszystkich kolorów samochodów i jest droższa..

#9 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 11:21

Fajna folia to CHROMONIKIEL tyle ze nie pasuje do wszystkich kolorów samochodów i jest droższa..

Czyżbym taką miał?
Nie siedzę w tym temacie, bo nie ja to zakładałem, a jak są, to niech będą, ze względow estetycznych niech sobie będzie, bardziej mi się podoba z przyciemnionymi.

#10 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 11:24

Tak jak koledzy pisali. Na przód nie ma co ryzykować.
A z tyłu ja tyż mam lustra :) No nie takie jak to ruskie w Ładach wstawiali ale...
Do słońca lustro a tak to ciemne. Ciekawy efekt :)
Moje montowane w DE, już taką kupiłem ;)

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 18:56

Jeśli zależy Ci na wyglądzie, to tylko lustrzanka na szyby, wygląda genialnie w słońcu, na zewnątrz nie zobaczysz co jest w środku, jak podejdziesz do samej szyby, to tez mało co, a w środku tylko troszkę ciemniej, środek się tak nie nagrzewa.
Moja kluska z lustrzankami http://www.polskajaz...pel/Omega/38037 w słońcu wygląda jeszcze lepiej :)


A ile za takie cos dałeś???

#12 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 19:02

Jak kupiłem już była tak zrobiona.

#13 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 grudnia 2008 - 23:45

ja mam kombiaka przyciemniałem wszystkie szyby oprócz przedniej. wszystkie boki i tył. za całość zapłaciłem 550zł. ale jest wykonane dobrze ale nie najlepiej. tylnie mam 100%czarne a z przodu 70% i jest ok. najgorzej jest cofać w nocy gdzieś gdzie jest ciemno a tak to jest elegancko a wygląd powala. Policja jak narazie mnie nie zatrzymała. W razie czego szyby w dół i tyle. hehe

#14 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 grudnia 2008 - 09:50

ja mam kombiaka przyciemniałem wszystkie szyby oprócz przedniej. wszystkie boki i tył. za całość zapłaciłem 550zł. ale jest wykonane dobrze ale nie najlepiej. tylnie mam 100%czarne a z przodu 70% i jest ok. najgorzej jest cofać w nocy gdzieś gdzie jest ciemno a tak to jest elegancko a wygląd powala. Policja jak narazie mnie nie zatrzymała. W razie czego szyby w dół i tyle. hehe


No właśnie i dlatego nie chce tychy zwykłych folii bo jets kiepska widoczność w nocy....

#15 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 26 grudnia 2008 - 10:23

http://tomcar-matczyn.republika.pl/ ja u nich przyciemniałem,za wszystkie szyby oprócz przedniej i przednich drzwi zapłaciłem 380 zeta.W nocy spokojnie da sie cofać,nie jest tak że nie widać nic,natomiast z zewnątrz do auta zaglądnąć się nie da,bo nic nie widać

#16 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 grudnia 2008 - 10:25

http://tomcar-matczyn.republika.pl/ ja u nich przyciemniałem,za wszystkie szyby oprócz przedniej i przednich drzwi zapłaciłem 380 zeta.W nocy spokojnie da sie cofać,nie jest tak że nie widać nic,natomiast z zewnątrz do auta zaglądnąć się nie da,bo nic nie widać



Zapodaj foto swojego sprzetu :)

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 grudnia 2008 - 10:26

W razie czego szyby w dół i tyle. hehe


przy policji nie pomoze ci to. nie wytlumaczysz ze jest co goraco w zime i jedziesz na przewiewie. poprosza o podniesienie szybek i albo zrywasz folie albo dowodzik :papa:




 


#18 OFFLINE   rumak

rumak

    Omega Irmscher

  • 312 postów
  • Dołączył: 30-07-2007
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 26 grudnia 2008 - 11:07

przy policji nie pomoze ci to. nie wytlumaczysz ze jest co goraco w zime i jedziesz na przewiewie. poprosza o podniesienie szybek i albo zrywasz folie albo dowodzik :papa:


no tak ale w lato może sie uda. jak coś to trzeba oddac dowód i wtedy kombinować coś. niestety tak bywa. :)

#19 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 26 grudnia 2008 - 11:29

Zapodaj foto swojego sprzetu

Jak zrobie fotki to powrzucam

#20 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 grudnia 2008 - 12:07

Panowie jeśli chcecie mieć profesionalnie przyciemnione szybki to tylko metoda piecowa. Czyli tak zwane przypalanie (było już to opisywane na forum) jest to dużo droższa inwestycja, ale w nocy co do cofania to da radę, a efekt też powalający.
I jeszcze jak ktoś nie był zatrzymany przez policję zapraszam na Pomorze do Miastka. Jest tu tak zwany "Inspektor Wodnicki" który na pewno pozabiera wam dowody, a w razie problemów pozamyka. Taki idiota