Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Komputer - co i jak i gdzie,...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2006 - 07:52

Mhm, panowie, panie - wszyscy zalogowani :p

Ja tak w roli ścisłości, może poprostu jestem ślepawy no albo cuś, sam nie wiem. Jak już tam gdzieś napisałem, w poniedziałek kupiłem Omege. Według wszelakich informacji od osoby, która oddawała samochód do komisu oraz zapewnień sympatycznego gościa w komisie samochód ma komputer pokładowy. Ale niestety, na wyświetlaczu, który zresztą jest podzielony na dwie części nie pokazuje się nic co mogłoby wskazywać na to, że on faktycznie jest w tym autku. Na jednej części wyświetlacza jest data, godzina i coś jeszcze ale wyleciało mi z głowy, natomiast na drugiej części (tej poniżej) nie pokazuje się nic, domyślam się, że miał się tam wyświetlacz rds z oryginalnego radia, którego u mnie w omci brak - wstawiłem sony s22. Czy możliwe jest, że tego komputerka u mnie naprawde nie ma? Mam omege z grudnia 95 roku, wersja CD, 2.0 8V.



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2006 - 08:20

Ale niestety, na wyświetlaczu, który zresztą jest podzielony na dwie części nie pokazuje się nic co mogłoby wskazywać na to, że on faktycznie jest w tym autku. Na jednej części wyświetlacza jest data, godzina i coś jeszcze ale wyleciało mi z głowy, natomiast na drugiej części (tej poniżej) nie pokazuje się nic, domyślam się, że miał się tam wyświetlacz rds z oryginalnego radia, którego u mnie w omci brak - wstawiłem sony s22. Czy możliwe jest, że tego komputerka u mnie naprawde nie ma? Mam omege z grudnia 95 roku, wersja CD, 2.0 8V.


Uścislijmy - jak komp wygląda u Ciebie
Wskaż zdjęcie, które pasuje do Twojego (albo zrób zdjęcie swojego) Dodany obrazek Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2006 - 09:19

Wygląda jak to pierwsze, stymże nic żółtego się tam nie pali.

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2006 - 15:59

Wygląda jak to pierwsze, stymże nic żółtego się tam nie pali.


bo żółte pali sie kiedy potrzeba ;) Nie pamietam o czym był akurat fragment instrukcji .. ale niestety ten pierwszy to TID a nie MID .. czyli wersja bez kompa .. ale moze mnie ktos poprawi.

#5 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 10 listopada 2006 - 16:26

ale niestety ten pierwszy to IMO TID a nie MID .. czyli wersja bez kompa .. ale moze mnie ktos poprawi.


Dokładnie. Pokazuje date, godzine, temperature zewnętrzną i chyba rds.
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#6 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 10 listopada 2006 - 16:55

95 rok i silnik 8V to na bank nie ma kompa... klimatronica tez nie masz prawda ?

#7 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2006 - 17:24

95 rok i silnik 8V to na bank nie ma kompa... klimatronica tez nie masz prawda ?


bosz ... a co ma do tego klimatronik ?

#8 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 10 listopada 2006 - 19:53

no jesli jeszcze nie zajarzyles to omegi z tym silnikiem (8v) i z klimatronikiem oraz kompem raczej nie znajdziesz. Jesli znajdziesz mi zdjecie takiej w ciagu najblizszych 3 dni odpalam Ci 100 zł - jesli nie Ty dajesz mi 50 zł. Idziesz na to ? Acha i musi byc 94 lub 95 rok jak kolegi ktory zalozyl watek.... chodzi mi o to zeby kolege (tego co ma ta Omege) wyprowadzic z blednego przekonania ze zakup w komisie to dobry pomysl. Kazdy komisiarz to zlodziej z natury a kazde auto ktore tam stoi jest kombinowane - w zyciu bym tam ni cni ekupil. Szukajac omegi nawet nie zagladalem do komisow... Czlowiek kupuje auto, facet zapewnia go ze ma komputer a on mu wierzy no bo ma prawo sie nie znac na modelach, rocznikach, wyposazeniu itp... ja akurat ten temat mam przerobiony.

#9 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2006 - 19:58

Fakt, klimatronika nie ma ale zwykła klima jest;D Swoją drogą to troche lipa bo myślałem, że sie troche pobawie :D:D:D

#10 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 listopada 2006 - 20:16

Fakt, klimatronika nie ma ale zwykła klima jest;D Swoją drogą to troche lipa bo myślałem, że sie troche pobawie :D:D:D


ee tam.
Temperature na dworze znasz, jak idziesz do samochodu; spalanie chwilowe tylko wku...wia; stoper masz w komórce; spalanie średnie jest obarczone błędem; a dystans do przejechania na tym co jest w zbiorniku i tak sie nie przydaje bo bedziesz pewnie jeździć na LPG ;)

#11 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 10 listopada 2006 - 20:23

ee tam.
Temperature na dworze znasz, jak idziesz do samochodu; spalanie chwilowe tylko wku...wia; stoper masz w komórce; spalanie średnie jest obarczone błędem; a dystans do przejechania na tym co jest w zbiorniku i tak sie nie przydaje bo bedziesz pewnie jeździć na LPG



Ale dales !!! uff az jeblem prawie ze smiechu ... za***iste sam bym tego lepiej nie ujal !

#12 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 11 listopada 2006 - 17:32

omegi klimatronik miały od września 95
Czy oby na pewno to jest wersja CD??? CD ma kompa, klime,gruby welur, skórzana kierownica oraz mieszek dź. zmiany biegów, pełną elektryke szyb, oba el. fotele
(lusterka, el. fotel kierowcy i el. szyber to standard nawet w GL)

Wydaje mi sie, że to będzie wersja Sport, one miały takie wyposażenie jak piszesz.
A jakie masz fotele?? Kubełki??(pisze na nich RECARO) czy standard welur (jaki? gruby, zwykły, najlepiej zapodaj foty wnetrza, będzie jasne czy gość z komisu cię oszukał).
Czy CD masz masz na listwach bocznych, czy to CD było tylko napiasne na kartce w komisie??

#13 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2006 - 18:03

omegi klimatronik miały od września 95
Czy oby na pewno to jest wersja CD??? CD ma kompa, klime,gruby welur, skórzana kierownica oraz mieszek dź. zmiany biegów, pełną elektryke szyb, oba el. fotele
(lusterka, el. fotel kierowcy i el. szyber to standard nawet w GL)

Wydaje mi sie, że to będzie wersja Sport, one miały takie wyposażenie jak piszesz.
A jakie masz fotele?? Kubełki??(pisze na nich RECARO) czy standard welur (jaki? gruby, zwykły, najlepiej zapodaj foty wnetrza, będzie jasne czy gość z komisu cię oszukał).
Czy CD masz masz na listwach bocznych, czy to CD było tylko napiasne na kartce w komisie??


Mhm :) To teraz mam mieszane uczucia :D:D:D Ale do rzeczy, CD mam napisane na listwach po obu stronach. Fotele nie są recaro, są z grubego weluru, tak samo jak reszta czyli np drzwi itp, mieszek skórzany do drzwigni zmiany biegów, elektryczne szyby tylko z przodu, tylko jeden fotel elektryczny (ten kierowcy :D mniam czyli mój :D ), lusterka elektryczne, klima, kierownica skórzana, szyberdachu brak. Co do fotek to mam w tym momencie tylko te: www.multifonika.net/omega/

#14 OFFLINE   robertuk

robertuk
  • 5 postów
  • Dołączył: 03-10-2006
  • Skąd: Glasgow

Napisany 11 listopada 2006 - 18:16

Po kierownicy nie wyglada na 95r.

#15 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2006 - 18:18

W dowodzie rejestracyjnym mam wpisane 04.12.1995

#16 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 11 listopada 2006 - 18:22

No wlasnie to jest to o czym juz pisałem wyżej.... komis.... kierownice masz z omegi po 96 roku. Powod ? Auto bylo uderzone i wystrzelila poduszka a ze tak akurat mieli taka to wstawili, po za tym jest ladniejsza. Zobacz na klamerki w ktore wkladasz pas bezpieczenstwa. Dam sobie leb uciac ze z boku wystaja takie zółte "uszy" albo sa wcisniete na sile do srodka zeby byly niewidoczne (to od napinaczy pasow po uderzeniu)... Albo podjedz na TECHa niech Ci sprawdza czy poduszka jest aktywna czy tylko komisiarz podpial zaroweczke od poduchy (na desce) do innej zeby gasla po zapaleniu auta... generalnie z uproszczeniu mowiac lampki od poduchy, abs, kompa powinny gasnac kazda po innym czasie, jesli wszystkie gasna idealnie razem to masz kombinowany licznik, lepiej sprawdz to bo bedziesz sie potem dziwil ze np silnik odmawia posluszenstwa a kontrolka od silnika sie nie pali. Najprosciej wyjac licznik i obejrzec co tam siedzi... licznik wyjmiesz w 3 minuty tu masz instrukcje:

http://blauetachos.d...pel_omega_b.htm

#17 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2006 - 18:27

Coś w tym może być, bo koło poduszki pasażera jest nawiew, u mnie nie jest to prawie jednolite tylko widać przerwe i to znaczną tak więc moge mniemać, że faktycznie auto było bite - a szkoda. Z zewnątrz dopioero po podniesieniu samochodu można to stwierdzić po jakby osłonach na koła (nie wiem jak to nazwać), ze strony kierowcy jest wporządku, natomiast od pasażera jest poszarpany ten plastik i mocno przekrzywiony. Auto od początku troche ściągało. Ustawiłem zbierzność i jest git (mogłobyć to skutkiem uderzenia w coś lub kogoś tudzież przez kogoś lub coś). Mhm, trudno żyje się dalej. A co do kontrolek to gasną każda w innym czasie, więc chyba jest ok. Podłączałem samochód do kompa już sprawdzaliśmy wszystko, jedyne co niepokoiło to brak sygnału z sondy lambda.

#18 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 11 listopada 2006 - 19:22

kierownice masz z omegi po 96 roku. Powod ? Auto bylo uderzone i wystrzelila poduszka a ze tak akurat mieli taka to wstawili, po za tym jest ladniejsza


tak.... :evil:
jak patrze na te zdjecia na allegro na te "bezwypadkowe" omegi po liftingu w 2000 roku (tzw. "C") z kierownicami od wersji sprzed liftingu to mi sie nie dobrze robi.... :bad:

#19 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 11 listopada 2006 - 19:33

Ta wersja wyposażeniowa chyba poprostu taka jest. Jest to albo CD ale bez kompa. (Cd ma również podłokietnik oraz halogeny z przodu.(co ty maszw swojej ) Chyba że komis ew. sprzedawca sprytnie pododawał niektóre elementy. (w co watpie). Nie pasuje mi tylko ten welur, na fotkach wygląda jak zwykły, ten z omegi GL, ale foty są kiepskie, dużo nie widać
Ew. jest to wersja bez oznaczenia (takie też widziałem, nie jest to GL ani CD, tylko GL z zamówionymi dodatkowo bajerami, co plansuje go pomiędzy tymi wersjami
ps. ta omega to rok modelowy 96(produkcja grudzień 95 to już modelowy 96) więc może już mieć taką kierownice

ps.2 12.95 to data pierwszej rejestracji w dowodzie?? Napisz jaką masz litere w numerze VIN na 10 miejscu. (litera R=95rok, S=95, T=96)

#20 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 11 listopada 2006 - 19:46

Takier kiery nie kmoze miec!! Ta kiera wchodzila od daty 11.1996!!!! To 100%