Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Który aparat foto wybrać ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2008 - 23:07

Chwilowo po kilku rozmowach wybor padl na Nikona d80.

Tylko nie D80. Zdecydowanie polecam D60. Sam miałem ten dylemat i wziąłem w końcu D60. Tym bardziej że sam się określasz:

Narazie jestem amatorem w temacie ale .... kto wie. Czym wiecej ofert przegladam tym mniej wiem.


W tych pieniądzach to najlepsza oferta. I tak jak pisałem wyżej, jak już się na coś zdecydujesz, to pytaj tu o cenę: www.dominnet.pl

Tu masz małe porównanie parametrów 4 aparatów:
http://www.dpreview....s1000d&show=all

Co do Nikona, to polecało mi go nawet dwóch "canonierów".

Może jeszcze wrzucę później foty z dzisiejszego spaceru "Leżajsk w deszczu nocą" ;) robione właśnie D60.

#22 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 grudnia 2008 - 00:50

Co do jakości zdjęć, to poprzeglądaj foty z forum. Wszystkie dane na temat aparatów i ustawień znajdziesz w danych "EXIF".

A tu moje dzisiejsze ze spacera. Monotematyczne dlatego, że padało :(

Pierwsze "przepalone":
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#23 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 grudnia 2008 - 00:51

Obcy wylądował ;)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#24 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2008 - 23:01

Kupilem D60 with AF-S Nikkor 18-55mm VR plus bajery typu statyw,torba i karta. Nie pytajcie o cene. Nie moge napisac bo zona zobaczy, a wtedy ...

 


#25 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2008 - 23:03

Nie moge napisac bo zona zobaczy, a wtedy ...

jesień średniowiecza? :p

PBNW ;)

#26 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2008 - 23:20

jesień średniowiecza? :p


Malo powiedziane :mlotek:

 


#27 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 14:05

Jeśli chodzi o zwykłe cyfrówki to potwierdzam wysoką opłacalność Panasonic serii FZ (np8). Aparat ma dobre szkła, robi bardzo ładne zdjęcia a co najważniejsze, kto szuka czegoś więcej niż tryb Auto ma dużo ustawień. No i kosztuje grosze.
Ja przez prawie 3 lata miałem Panasonica DMC-LX2. Wg mnie świetny ze względu na zdjęcia panoramiczne. Tak jak FZ ma ogomną paletę ustawień (przesłona, czas, naświetlanie, korekcja palety, ISO100-1600, korekcja doświetlenia, lampy, bracket, histogram itd...). Duży 2.5" wyświetlacz i trwała aluminiowa obudowa dopełniają smaku.
Panasonic jednak ma problem z usuwanim szumów, szczególnie przy wyższych ISO (dlatego poza dobrym doświetleniem nie polecam iISO). Panasonic nic z tym nie robi, ale przy odrobinie chęci można to obejść, a stabilizacja obrazu mocno w tym pomaga.

Jeśli chodzi o lustrzanki to ostatnio kazdy dość głośno narzeka na Canona. Ja kupiłem Canona D400 i rzeczywiście zraziła mnie na początku ostrość zdjęć. Canon dość mocno oszczędził na obiektywie kitowym i ten niestety psuje opinię dla aparatu. Jest też druga strona medalu, bo Canon z dobrym szkłem robi wg mnie lepsze zdjęcia od Nikona, którego niestety wadą jest notoryczne przepalanie zdjęć.
Trudno więc wybrać co dobre a co złe. Fakt faktem, lustrzanka jest tylko tak mocna jak osoba ją obsługująca. Tak naprawdę dobry pilot wszystkim się rozbije, a dobry to nawet na drzwiach od stodoły poleci.

#28 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 grudnia 2008 - 18:24

Panasonic serii FZ (np. Aparat ma dobre szkła

o który model konkretnie chodzi
bo zakupiłem FZ8 a zastanawiam się nad FZ 28
moze coś doradzisz...
:wink:

#29 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 grudnia 2008 - 22:14

Panasonic robi tego tak dużo, że już chyba sami się pogubili w tym wszystkim. Kiedyś było tak, że seria z jedną cyfrą, np FZ5, FZ7, FZ8 to była niższa półka, a FZ10, FZ20 i FZ30 to była półka wyższa, choć różniła się chyba głownie matrycą i troszkę lepszym obiektywem. Niestety co kilka dni Panasonic zaczął pokazywać nowy model, który miał 2-3 funkcje więcej od poprzednika. No i rozpoczął się wyścig...
W skrócie:
FZ28 ma 18x zoom, FZ8 "tylko" 18.
28 ma matryce 10mln, FZ8 "tylko" 7.4.
FZ28 ma procesor Venus IV, FZ8 chyba Venus III (nie wiem czy ta nowsza jest dużo lepsza).

Generalnie FZ28 to taka bogatsza wersja FZ8, ale oba aparaty są rozpoznawane jako różne serie. FZ8 pewnie bardziej do większych amatorów, za mniejszą kasę, FZ28 dla chcących więcej choć nie wiem czy warto płacić 2x tyle co za FZ8.


To są zdjęcia robione głównie aparatem FZ8 http://picasaweb.google.com/smithcar57 nie moje, ale warto pooglądać i zobaczyć co potrafi ten słabszy :)
A tu porównanie
http://www.panasonic.../fz8/index.html
http://www.panasonic...fz28/index.html
i tu więcej o FZ28 http://www.panasonic...?trackInfo=true

Niestety sam musisz zdecydować co będzie Ci potrzebne i czy wykorzystasz te dodatkowe funkcje. Gdybym ja miał decydować to bym się bardzo poważnie zastanowił, bo wydaje mi się, że zdjęcia robione FZ28 nie będą oszałamiająco lepsze od FZ8.

#30 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 grudnia 2008 - 15:43

Generalnie FZ28 to taka bogatsza wersja FZ8, ale oba aparaty są rozpoznawane jako różne serie. FZ8 pewnie bardziej do większych amatorów, za mniejszą kasę, FZ28 dla chcących więcej choć nie wiem czy warto płacić 2x tyle co za FZ8.


mkaminski100 serdeczne dzięki za odpowiedź :piwo: :piwo2:
zostaje FZ8 - czarny - z tego co dotej pory pynołem jestem zadowolony
po Twojej odpowiedzi jestem całkowicie zdecydowany - jak dla mnie wystarczy
jeszcze raz dzięi i pozdrawim
wesołychswiąt i szczęśliwego nowego roku

#31 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 grudnia 2008 - 12:46

Wg mnie FZ8 to bardzo dobry aparat. Sam nad nim myślałem, ale chciałem spróbować lustrzanki i powiem szczerze, że nie padłem na kolana po porównaniu. Gdybym komuś miał polecać to FZ8 jest moim faworytem wśród cyfrówek :)
Wesołych Świąt :choinka:

#32 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2008 - 15:44

Jak już pisałem mam FZ8 - praktycznie nowy. Moge śmiało polecić.

ps. Przy okazji moge go sprzedać za 500zł jakby ktoś chciał, bo potrzebuje coś wodoszczelnego.

#33 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 27 grudnia 2008 - 20:29

Mogę wam polecić fajną stronkę to wielu z was rozwieje swoje wątpliwości związanych z aparatami ja mam lustrzankę Canona i kompakt panasonica ,wszystko zależy do czego wam jest taki aparat potrzebny, musicie pamiętać że lustrzanki nie schowacie w torebce żony:D . a oto ta stronka http://forum.optyczne.pl/index.php

#34 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 lutego 2009 - 10:26

Wczoraj stalem sie posiadaczem Panasonica FZ28. Narazie nie moge go jeszcze ogarnac bo za duzo funkcji tak na raz i narazie sluzy w sumie jako zabawka. Ale aparat nie stygnie, sie ucze bo wolne mam:D Zastanawialem sie jeszcze nad Nikonem P80, ale wybor padl na Panasonica. Oba staly w tej samej cenie 999zl, wiec nie przeplacilem bo na necie chodza podobnie albo nawet drozej.

#35 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2009 - 18:36

Wczoraj stalem sie posiadaczem Panasonica FZ28. Narazie nie moge go jeszcze ogarnac bo za duzo funkcji tak na raz i narazie sluzy w sumie jako zabawka. Ale aparat nie stygnie, sie ucze bo wolne mam Zastanawialem sie jeszcze nad Nikonem P80, ale wybor padl na Panasonica. Oba staly w tej samej cenie 999zl, wiec nie przeplacilem bo na necie chodza podobnie albo nawet drozej.


spoko ale jak oba były w tej samej cenie to nikon ma 2 małe albo duże plusy ( bardzo dobre szkła i niskie szumy - jak na kompakta)

wczoraj kupiłem kolejną (D60 został sprzedany) lustrzankę (tym razem Sony Alfa a300- gdyby ktos się zastanawiał nad a350 to różnia sie tylko matrycami, ceną i tym że 300tka jest szybsza w zdjęciach seryjnych) i na szybko to w soniaku jest bardziej intuicyjne menu, stabilizacja w korpusie a nie obiektywie pomijam liveviev przy fotografowaniu tego samego obiektu w tych samych warunkach i szkłami kit`owymi jakość jest identyczna ale za to ceny obiektywów przemawiają na korzyść alfy chociaż w zakupie jest droższa od d60 ( po krótkich targach za komplet wart ok 1950 zł zapłaciłem 1650 w SC)


oba aparaty są raczej nieskomplikowane dla tych którzy zaczynają bawić się w fotografowanie (nie mylić z robieniem zdjęć) z tym że jak ktoś chce się bawić w foto HDR to będzie potrzebował trybu RAW a tego nikon niema

na papierze nikon ma też gorszą baterie - jak potestuje to napisze o ile ( po tygodniowych testach to powiem z pełną stanowczością że bateria nikona to porażka, na jednym ładowaniu sony napstrykała ponad 700 zdjęć)

tu jest małe porównanie http://www.optyczne....d1=704&add2=624



gdyby ktoś chciał poczytać coś więcej polecam tą stronkę http://www.cyfrografia.pl/

#36 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2009 - 20:02

Ja mam Canona D400 oraz PANASONICA LUMIX FZ50 i oba robią wspaniałe fotki.
Powiem szczerza że jeśli chodzi o aparaty to każdy jest czegoś wart, ale najważniejsze to umieć robić porządne foty.
Nawet jeśli to będzie stary poczciwy Zenit lustrzanka.;)

Niektórzy wydają grubą kasę na aparaty a i tak w większośc robią fotki ustawiając na AUTO.
Ja nie jestem fachowcem od robienia fotek, bo nie jest to moje Hobby ale czasami trzeba wreszcie się i tego dobrze nauczyć.;)

#37 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 28 lutego 2009 - 09:05

Ja przez poltora roku chodzilem z Panasem LS-2 w kieszeni i za (jak an wtedy) 430zl, wszystko sie chowa. Dobre szkielko, dobrze dzialajacy stabilizator, sporo opcji, ale brakowalo manuala (bo to w koncu tani kompakt). Mam go do dzis i zabieram go jako wsparcie jak sie wybieram gdzies dalej, coby moja narzeczona nim cykala foty. Ja obecnie chodze z Canonem 450D na kicie 18-55mm i tez zdjecia wychodza ladnie, chociaz czasami ustawienei aparatu zajmuje wiecej czasu niz zwiedzanie, no i jak z kazdym lustrem jest kwestia drobnej niewspolmiernosci kosztow sprzetu do jego potencjalnego zastosowania ;) Jak to ma byc pstrykacz okazjonalny, do zabierania na imprezy itp, to szkoda lustra, bo rozne rzeczy sie czasem dzieja i szkoda by bylo zniszczyc sprzet. Do takich zastosowan zdecydowanie kompakt lub hybryda i tutaj tez bym zostal na Panasonicach albo Fuji.

#38 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 lutego 2009 - 16:30

Jak to ma byc pstrykacz okazjonalny, do zabierania na imprezy itp, to szkoda lustra, bo rozne rzeczy sie czasem dzieja i szkoda by bylo zniszczyc sprzet. Do takich zastosowan zdecydowanie kompakt lub hybryda i tutaj tez bym zostal na Panasonicach albo Fuji.

dodam więcej - jeśli lustro to tylko z dodatkowymi szkłami bo podstawowym kitem wiele nie zdziałasz a powiedziałbym że nawet mniej niż jakimś kompaktowym zoomem typu olek sp-565uz

#39 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 01 marca 2009 - 13:00

No to jest wlasnie podstawowa wada luster, zeby wykorzystac ich pelny potencjal to porzadne szkla o roznych walsciwosciach to podstawa.

#40 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 22 marca 2009 - 19:29

Panowie pamietajacie o jednym,jesli kupujecie aparat cyfrowy np.kompakt lub tzw ultrazoomy to nie sugerujecie sie iloscia MPX.Duzo ludzi nie wie ze jesli taka cyfrowka ma jakies 10 MPX to wcale nie jest dobrze bo to jest przerost formy nad trescia,i oznacza ze matryca w takim
aparacie jest naprawde BARDZO MAŁA i takie aparaty przewaznie maja cholerne szumy.
Naprawde o wiele lepsze zdjecia zrobi aparatem ktory ma ok 5MPX.
Pamietajmy ze FULLHD na ktore jest teraz cholerne cisnienie Marketingowe
to tak naprwde 2MPX!!!!!!!
Ja wiem ze marketing robi swoje i sasiad zapyta"a ile Twoj aparat ma milonow pixeli?,Łeee
moj ma wiecej..." Druga sprawa po co wam taki duzy zoom?raz ze jakos zdjecia bedzie gorsza na takim zblizeniu,poza tym stabilizacja obrazu raczej nie da rady ogarnac czegos takiego i trzeba bedzie kupic statyw:)
Duzo milonow Pixeli i duzy zoom to fajna sprawa ale w lustrzankach:)
Pozdrawiam wszystkich.Marcin