Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wypadek Kuzaja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dragons14

Dragons14

    LSD + RWD = :)

  • 188 postów
  • Dołączył: 28-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:12

Witam


:( Pewnie słyszeliście o wypadku Leszka Kuzaja :(:(:(:(:( Jak sądzicie czyja to wina:confused:Kibiców Czy Leszka kuzaja :confused::confused:


O to link do tego filmiku


http://www.milanos.p...cat=11&id=70336



:(:(

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:25

sprawa jest jasne, w zasadzie nie ma prawie o czym mówic.
To są rajdy i w ogole ludzi na zakrętach, czy przy trasie nie powinno być.
Przecież to chore, zeby kierowca rajdowy musiał uważać na pałętających sie kibiców.

Organizatorzy powinni dostać potężną kare, a poturbowani delikwenci powinni dostać fakture za leczenie. Po kiego grzyba sie pchają tam gdzie nie mają.

#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:25

Dochodzenie trwa i sie okaze, ale obstawiam, ze kibice stali w niedozwolonym miejscu.

#4 OFFLINE   GreGoriO

GreGoriO

    carreteras bonitas

  • 346 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Katowice, Costa del Sol
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:36

na filmie już widać, że kibice stali tam gdzie nie powinni....
kto przy zdrowych zmysłach stoi po zewnętrznej zakrętu, organizatorzy powinni bardziej kontrolować, takie miejsca. to wypacza sens całych zawodów...

#5 OFFLINE   Alutka

Alutka

    ali6

  • 1 174 postów
  • Dołączył: 16-08-2006
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:36

Kto mądry staje przy zewnętrznej stronie łuku ???

Przecież wiadomo że jak auto wpadnie w poślizg (tak jak to się stało w tym przypadku) to go wyrzuci na łuku właśnie na strone zewnętrzną ...

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2008 - 15:53

Jakby to był pierwszy tego typu wypadek to można by spekulować, ale to się od czasu do czasu zdarza - jak dla mnie widać że wina kibiców - zewn. strona łuku



 


#7 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2008 - 16:32

Mój ulubiony kierowca...
Nie jego wina ale pozostanie mu świadomość do końca życia :(

#8 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2008 - 17:49

Nawet jeśli Kuzaj przegiął z prędkością na tym zakręcie (a z tego co słyszałem od kilku osób z jego branży, często zdarza mu się przeginać) to wina nie leży po jego stronie. Zawinili organizatorzy no i kibice pokazując swój brak wyobraźni. Tak czy inaczej zginęli ludzie.

#9 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 grudnia 2008 - 19:22

wiadome ze skoro jest wyscig to kierowcy jezdza po lukach / zakretach z wielkiemi predkosciami... nie raz wypadaja z trasy...
jak dla mnie wina organizatora ale tez glupota ludzka... tylko przykro mi ze tych dwoje ludzi zaplacilo najwyzsza cene za swoja glupote...

i napewno odbije sie to na kuzaju... caly czas bedzie to gdzies tam odczuwal, o ile nie zakonczy przygody z wyscigami...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2008 - 19:55

Nigdy nie zapomne jak kiedyś oglądał jakieś sceny z Rajdu (nie pamiętam gdzie) jak Richard Burns jechał a ludzie dosłownie wchodzili mu pod koła. Masakra jak coś takiego oglądasz a jeszcze większa jak bierzesz w tym udział jako kierowca. Niektórzy kibice są kompletnie bez wyobrazni, ale i organizatorom takich pędów jej brakuje



 


#11 OFFLINE   McF

McF
  • 100 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Sochaczew Warszawa

Napisany 08 grudnia 2008 - 22:28

Kuzaj nie ma żadnej winy, bezrozumni ludzie są wszędzie. Brak wyobraźni kibiców prowadzi do takich tragedii. Przebiegają przez trasę i staja na zakrętach gdzie łatwo o wypadek :ksiadz:.
Rozsądek i umiar to przydatne w życiu cechy.

#12 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 grudnia 2008 - 00:18

No ale przecież Leszek "Pan Spięty" Kuzaj nie pierwszy i mam nadzieję że nie ostatni raz poszedł grubo, tym razem odrobinę za grubo. Widać że w Czechach jeszcze nie wiedzą że jak leci Kuzaj to trzeba sp... się kryć.
Jak nie lubię Leszka, to życzę mu szybkiego powrotu na OS-y

#13 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 grudnia 2008 - 02:51

bezwzględnie jest to wina organizatorów:(

#14 OFFLINE   matyas

matyas

    RallyManiac

  • 34 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Gostynin/Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 marca 2009 - 23:49

Ja interesuję się Rajdami od 2001 roku i nigdy nie przepadałem za Kuzajem gdyż uważam że jest zbyt porywczy, mało sympatyczny i lubiący "zadzierać nos". Mimo to szanuję go za to jakim jest kierowcą i kunszt rajdowy ma bardzo dobrze opanowany (gorzej z emocjami). Sprawa przykra, moje zdanie - winni kibice i organizatorzy (znam bardzo dobrze organizację zabezpieczeń rajdów w czechach :zolta_kartka:) jednak mam nadzieję że Kuzaja będziemy jeszcze oglądać na OS-ach !!! Choć napewno w psychice mu zostanie ten wypadek...

#15 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 marca 2009 - 00:47

codziennie jakies bezmuzgie ludzie pakuja sie pod kola samochodow, albo przelaza przez autostrady, niestety jak cos takiego ma miejsce na rajdzie to duzo wiekrze emocje to wzbudza, ja sam bralem udzial kilkakrotnie w zabezpieczaniu tras, na rajdach, powiem ze nie jest wcale latwo upilnowac bydlo, ale na takim zakrecie to powinno byc duzo obstawy, nie mowic juz o zatasmowaniu dokladnym. moim zdaniem jednak glowna wine ponosza kibice, bo czy normalnemu czlowiekowi musisz mowic zeby nie wkladal reki do frytkownicy bo sie poparzyc moze ? ludzie powinni sami myslec , i kto jeszcze dziecko w takie miejsce zabiera :/

#16 OFFLINE   matyas

matyas

    RallyManiac

  • 34 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Gostynin/Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 marca 2009 - 23:01

codziennie jakies bezmuzgie ludzie pakuja sie pod kola samochodow, albo przelaza przez autostrady, niestety jak cos takiego ma miejsce na rajdzie to duzo wiekrze emocje to wzbudza, ja sam bralem udzial kilkakrotnie w zabezpieczaniu tras, na rajdach, powiem ze nie jest wcale latwo upilnowac bydlo, ale na takim zakrecie to powinno byc duzo obstawy, nie mowic juz o zatasmowaniu dokladnym. moim zdaniem jednak glowna wine ponosza kibice, bo czy normalnemu czlowiekowi musisz mowic zeby nie wkladal reki do frytkownicy bo sie poparzyc moze ? ludzie powinni sami myslec , i kto jeszcze dziecko w takie miejsce zabiera :/


zwloki przyznaję Ci 100% racji !!!! Nikt z zabezpieczenia nie jest w stanie ogarnąć tych słabo myślących "kibiców". Zreszta nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo jak my sami...

#17 OFFLINE   sebseb

sebseb
  • 67 postów
  • Dołączył: 02-03-2009
  • Skąd: chwilowo okolice Wawy

Napisany 16 marca 2009 - 23:11

masz calkowita racje, sami sobie sa winni, wystarczylo tylko troche ruszyc wyobraznia ...