Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nie działaja szyby elektryczne


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
152 odpowiedzi na ten temat

#141 OFFLINE   Booster1987

Booster1987
  • 50 postów
  • Dołączył: 30-05-2013
  • Skąd: Szczecinek
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 04 lipca 2014 - 12:07

W końcu zabrałem sie za te nieszczesne szyby i rzeczywiscie popekane, zasniedziale i zaizolowane niektore przewody. Ktore to dokladnie od szyb, zebym nie musial wszystkiego rozrywac i na nowo robic bo na razie na to czasu brak (pracuje 10-14h) no i jakis schemat ktory kabel od czego bo w moim przypadku troche jest tego tam poizolowanego :/ z gory dzieki za pomoc :)

#142 OFFLINE   szymon gsi

szymon gsi
  • 80 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 lipca 2014 - 19:20

Panowie ręce mi opadają , dwa lata temu padły szyby w mojej Beeee , dziś mając dawcę podmieniłem przyciski te na tunelu środkowym . Ta daa , światełka w przełączniczkach zaświeciły i szyby wszystkie grają ... po czym wpadł do auta synek (4,5 roku) i nacisnoł przycisk w tylnych prawych drzwiach i !@#$%^& szyby nie działają ,światełka w przełącznikach nie świecą. PYTANIE - czy to jest wina tych żaróweczek ,że to one się przepalają od zwarcia w peszlach (przelotkach) drzwi i dlatego wysiadają Nam szyby ???
P.S.bezpieczniki OK!
_____________________________
był Kadett TURBO 16V - jest Omega 3000 będzie bi turbo....

#143 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 10 lipca 2014 - 19:28

:smiech:


Edytowany przez siuAda, 03 czerwca 2016 - 22:39.


#144 OFFLINE   szymon gsi

szymon gsi
  • 80 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 11 lipca 2014 - 08:05

napisałem , że po wymianie włączników wszystko pięknie zaczeło działać , a po naciśnięciu włącznika w drzwiach tylnych prawych zgasło i dooopa.
_____________________________
był Kadett TURBO 16V - jest Omega 3000 będzie bi turbo....

#145 OFFLINE   Booster1987

Booster1987
  • 50 postów
  • Dołączył: 30-05-2013
  • Skąd: Szczecinek
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 17 lipca 2014 - 11:23

Problem rozwiązany :) Oczywiście winne był kable pod nogami kierowcy :) wszystko połączone a jednynie zagadką był jeden czerwony kabel bez pary ale metodą prób i błędów ( bez niego szyby działały ale do pierwszego zamknięcia drzwi) ale wszystko już działa aż miło a jedynym mankamentem jest to ze z pozycji pasażerów wszystko śmiga jak miło ale od kierowcy drzwi np lewe otwierają sie prawym przełącznikiem i odwrotnie, czy to może byś spowodowane panelem od Anglika ( bo był wymieniany z podejrzenia ze jest wadliwy) ??

#146 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 17 lipca 2014 - 21:07

czy to może byś spowodowane panelem od Anglika ??


:tak:

#147 OFFLINE   Booster1987

Booster1987
  • 50 postów
  • Dołączył: 30-05-2013
  • Skąd: Szczecinek
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 18 lipca 2014 - 12:04

Dzięki bardzo :) czas teraz odszukać oryginalny panel i go zamontować :D

#148 OFFLINE   szymon gsi

szymon gsi
  • 80 postów
  • Dołączył: 18-07-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 października 2014 - 18:22

problem rozwiązany - połamane kable w tylnych drzwiach na progach w tych przelotkach gumowych do drzwi - jeśli tam jest zwarcie coś leci (przepala się) we włącznikach na tunelu środkowym - po wymianie włączników szyby znów działają !
_____________________________
był Kadett TURBO 16V - jest Omega 3000 będzie bi turbo....

#149 OFFLINE   Semen

Semen
  • 110 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 13 maja 2016 - 07:14

problem rozwiązany - połamane kable w tylnych drzwiach na progach w tych przelotkach gumowych do drzwi - jeśli tam jest zwarcie coś leci (przepala się) we włącznikach na tunelu środkowym - po wymianie włączników szyby znów działają !

 

ja mam pytanie jakich włączników, tzn. gdzie?

 

Mój problem jest taki że nie działa podnoszenie prawej tylnej szyby. Silnik wymieniony, sterownik też wymieniony, włączniki świecą i podnoszą inne szyby, ten z lewej strony z tyłu też, wiązki w drzwiach oraz w słupku sprawdzone - co może być przyczyną takiej dziwnej awarii że nie działa tylko prawa tylna szyba??



#150 OFFLINE   gustawson

gustawson
  • 17 postów
  • Dołączył: 26-12-2014
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 lutego 2017 - 23:06

Cześć,

 

Słuchajcie mam taki problem z szybami z przodu.

Z tyłu działają jak fabryka przykazała.
Z przodu jest problem ponieważ nie działa domykanie szyb, w sensie to z guzika, tak jak trzymam guzik szyby idą, ale nie domkną się jak puszczę przycisk.

Cały myk polega na tym, że to domykanie raz działa, raz nie... w zależności nie wiem, od nastroju :D

Podejrzewam że to mogą być kable pod nogami kierowcy, ale zna ktoś może z Was schemat tych kabli, który jest od czego? Pytam ponieważ kiedyś sie juz tam dostawałem i tam jest istny gąszcz tych kabli i jakbym mial wszystkie ogarnac to jest cały dzien roboty jak nie więcej, w dodatku pewnie jak tą puszkę pandory ruszę to pewnie coś przestanie działać ;p
Zna ktoś może który kabelek za to odpowiada, albo na jakiej zasadzie to działa to domykanie i gdzie szukać przyczny?



#151 OFFLINE   kosello

kosello
  • 29 postów
  • Dołączył: 22-04-2017
  • Skąd: pod w-wą
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 marca 2019 - 09:32

Panowie, i może Panie :

żeby nie było, przewertowałem całość tematów,i jak pewnie wszyscy,  mam  problem z kablami pod nogami kierowcy. To,  co tam zastałem, to gorzej niż dramat i pytanie : od strony podnóżka pod lewą nogą kierowcy dostałem się i wiem co i jak. Pytanie czy reszta wiązki , która wchodzi w tunel ( B fl kombi, manual) idzie dalej do wtyczki, czy kabelki dalej rozdzielają się na poszczególne urządzenia  ? Zmierzam do tego, czy da się tą część wiązki wymienić ( dorobić?).Jak nie, to rozumiem, że wycinka zgnilizny  i lutowanie ?



#152 OFFLINE   kosello

kosello
  • 29 postów
  • Dołączył: 22-04-2017
  • Skąd: pod w-wą
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 marca 2019 - 08:41

Ktoś, coś, jakoś podpowie ? 



#153 OFFLINE   warjat500

warjat500
  • 179 postów
  • Dołączył: 04-12-2009
  • Skąd: MAZOWIECKIE!!!
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 marca 2019 - 12:45

Ktoś, coś, jakoś podpowie ? 

na www.omegaelite.pl zapraszamy 

tu nikt już nie zagląda