Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nie działaja szyby elektryczne


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
152 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   bolecq2

bolecq2
  • 243 postów
  • Dołączył: 09-12-2008
  • Skąd: Lipnik k./Osieka
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 03 września 2011 - 20:52

Chodzi o to że tak delikatnie się zaświecały podczas gdy przyciskałem którykolwiek przycisk góra-dół i obojętnie która szyba (ale to przy przękręconym i wyłączonym zapłonie) jak swięcą same diody w przyciskach koło wajchy od biegów.
A tak to kiedy chce odsunać badź przysunac szybe to razem z tym miga dioda od włączenia i wyłączenia ogrzewania tylnej szyby.
Natomiast gdy włącze ogrzewanie tylnej szyby to w ogóle szyby nic nie reagują (nawet tego chwilowego buczenia nie ma) i nie świecą się te diody w przyciskach.
I tak jeżdżę na lekko uchylonej szybie i za cholerę nie mogę jej zasunąć
Chwała że teraz nie pada to jeszcze się jeździ bo gdy zacznie padać to lipa będzie:masakra:
Wcześniej pomogło jak pojechałem szybciej po wybojach i przeszło a tym razem nawet to nie pomaga, nikt się z czymś takim nie spotkał???

#42 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2011 - 11:16

Chodzi o to że tak delikatnie się zaświecały podczas gdy przyciskałem którykolwiek przycisk góra-dół i obojętnie która szyba (ale to przy przękręconym i wyłączonym zapłonie) jak swięcą same diody w przyciskach koło wajchy od biegów.
A tak to kiedy chce odsunać badź przysunac szybe to razem z tym miga dioda od włączenia i wyłączenia ogrzewania tylnej szyby.
Natomiast gdy włącze ogrzewanie tylnej szyby to w ogóle szyby nic nie reagują (nawet tego chwilowego buczenia nie ma) i nie świecą się te diody w przyciskach.
I tak jeżdżę na lekko uchylonej szybie i za cholerę nie mogę jej zasunąć
Chwała że teraz nie pada to jeszcze się jeździ bo gdy zacznie padać to lipa będzie:masakra:
Wcześniej pomogło jak pojechałem szybciej po wybojach i przeszło a tym razem nawet to nie pomaga, nikt się z czymś takim nie spotkał???


może problem z modułem komfortu ,odepnij wiązki od drzwi i kolejno wpinaj zobaczysz czy jest zwarcie na wszystkie czy tylko jedna z szyb

#43 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 września 2011 - 19:19

Problem z masą, sprawdź mase i tak jak koledzy wyżej pisali czy nigdzie się zwarcie nie zrobiło.

#44 OFFLINE   bolecq2

bolecq2
  • 243 postów
  • Dołączył: 09-12-2008
  • Skąd: Lipnik k./Osieka
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 04 września 2011 - 19:45

A konkretnie gdzie ją sprawdzać???
I jak odpiąć te wtyczki w drzwiach żeby nic nie pourywać, bo tylko w przednich są wtyczki jak się je otworzy, z tyłu natomiast nie widzę żadnych wtyczek???

#45 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2011 - 05:42

I jak odpiąć te wtyczki w drzwiach żeby nic nie pourywać, bo tylko w przednich są wtyczki jak się je otworzy, z tyłu natomiast nie widzę żadnych wtyczek?

w tylnych musisz wyjąć gumę ze słupka gdzie wchodzi wiązka z przewodami i wewnątrz masz kostkę, rozłącz ją. Przód to odkręcasz w lewo i wyciągasz.

#46 OFFLINE   przeqpiciel

przeqpiciel
  • 88 postów
  • Dołączył: 18-03-2010
  • Skąd: stolica absurdu

Napisany 08 października 2011 - 20:24

Powiedzcie mi jakim cudem krańcówka drzwi kierowcy może mieć wpływ na odcinanie możliwości otwierania/zamykania szyb. Ostatnio mi się coś posrało.
Wariant 1.
Wsiadam, odpalam szyby działają później przestają w czasie jazdy.
Wariant 2.
Wsiadam, drzwi otwarte, luz, silnik włączony, szyby działają w momencie kiedy lekko musnę palcem krańcówkę podświetlenie panelu od szyb nadal działa jednak już blokada od szyb tylnych gaśnie, a sterowanie szyb i lusterek przestaje działać.
Co jest nie tak z tą krańcówką ?

#47 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 08 października 2011 - 20:40

Co jest nie tak z tą krańcówką ?

Tzn wyłącznik drzwiowy?? wykręcić wyczyścić i powinno być dobrze.

#48 OFFLINE   przeqpiciel

przeqpiciel
  • 88 postów
  • Dołączył: 18-03-2010
  • Skąd: stolica absurdu

Napisany 11 października 2011 - 18:13

Krańcówka wyczyszczona, problem dalej. Okazuje się, że wszystkie krańcówki działają na wyłączanie się możliwości sterowania szybami.

#49 OFFLINE   Adamk84

Adamk84
  • 20 postów
  • Dołączył: 20-12-2009

Napisany 07 listopada 2011 - 21:03

Witam,mam problem u siebie z jedna szyba.Raz sie otwiera raz nie.Ostatnio otworzylem ja przypadkiem,zapomniałem i potem nie mogłem jej zamknac.Próbowałem wielokrotnie resetowac sterownik poprzez zdjecie klemy ale nic.Postanowilem rozebrac boczek sprawdzic co jest,sprawdzilem okablowanie-prad jest masa tez sygnał w dół jest do góry tez.Rozebrałem drugie drzwi dla wzoru.Wszystko sie zgadzało ,jednak postanowilem przedluzyc kable- z kostki w ktorej szyba szwankowala do silniczka drugich sprawnych drzwi(dodam ze mialem kostke z innych drzwi bo samym kablem ciezko trafic w odpowiedni pin w dodatku szyba zeby ruszyla musi miec zasilanie tj. 2+sterowanie min.1 kabel,a piny sa bardzo blisko siebie i ciezki dostep do nich)Okazalo sie ze szyba pracuje jak nalezy-wniosek okablowanie ok. W bambuko leci sobie sam silniczek.Raz działał raz nie i tak od 2 lat.Dopiero postawienie mnie przed faktem dokonanym(zblizał sie wyjazd a szyba do połowy otwarta)zmusilo mnie do jej naprawy.Powodzenia przy naprawach



nie używamy wulgaryzmów !!! poprawiłem ;kocyk

#50 OFFLINE   darek5201

darek5201
  • 16 postów
  • Dołączył: 15-01-2011
  • Skąd: Grudziądz , Kujawsko-Pomorskkie

Napisany 27 grudnia 2011 - 21:03

Witam
Koledzy może ktoś mi podpowie coś ciekawego co zrobić zeby nie skrzypiało jak opuszczam i podnoszę szybę . Jest to dość denerwujące bo strasznie skrzypi mi jedna szyba jak ją podnoszę lub opuszczam. Mozę ma ktoś jakiś dobry pomysł zeby to zlikwidować bez rozbierania całych drzwi, pozdrawiam.

#51 OFFLINE   abigaz

abigaz
  • 2 postów
  • Dołączył: 29-01-2009

Napisany 15 kwietnia 2012 - 15:24

Powiedzcie mi jakim cudem krańcówka drzwi kierowcy może mieć wpływ na odcinanie możliwości otwierania/zamykania szyb. Ostatnio mi się coś posrało.
Wariant 1.
Wsiadam, odpalam szyby działają później przestają w czasie jazdy.
Wariant 2.
Wsiadam, drzwi otwarte, luz, silnik włączony, szyby działają w momencie kiedy lekko musnę palcem krańcówkę podświetlenie panelu od szyb nadal działa jednak już blokada od szyb tylnych gaśnie, a sterowanie szyb i lusterek przestaje działać.
Co jest nie tak z tą krańcówką ?

Mam podobny problem.Otóż mam problem z szybami...Działają do puki nie ruszę krańcowego wyłącznika,wcisnę go i przestają działać.Obojętnie czy z lewej czy z prawej strony.Wtedy jak pogmeram przewodami przy wtyczce od przełączników kierowcy to zadziałają do momentu wciśnięcia krańcowego wyłącznika. I tak w kółko to samo. Co ma wspólnego wył. krańcowy z szybami??? Czy uszkodzony jest główny panel z guzikami od szyb..? Może miał ktoś podobną przypadłość?Moje auto omega B FL

#52 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 15 kwietnia 2012 - 16:22

Co ma wspólnego wył. krańcowy z szybami

Sterownik szyb dostaje sygnał o zamknięciu drzwi i odcina zasilanie [przy wyłączonym zapłonie]

#53 OFFLINE   Tomcik

Tomcik
  • 59 postów
  • Dołączył: 11-04-2009
  • Skąd: Kędzierzyn
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 15 kwietnia 2012 - 17:33

pod dywanikiem masz wiązki kabli i tam jest łączenie kabli.
zobacz na połączenie czarnych kabli pewnie zaśniedziały.miałem ten sam problem.

#54 OFFLINE   janek2004

janek2004
  • 17 postów
  • Dołączył: 17-09-2007
  • Skąd: sokólka

Napisany 23 czerwca 2012 - 23:30

witam wszystkich
Problem mój polega na tym że nie działają mi szyby
sprawdzałem bezpieczniki Ok
reszta wszystko działa
mój elektryk mówi że to może być wina sterownika
i wysyła do elektronika
moja prośba gdzie jest sterownik od szyb w omce 2,0 16v - 1996r
i czy to na pewno sterownik ????

#55 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 24 czerwca 2012 - 00:24

Czy na pewno to nie wiadomo, ale wygląda to na usterkę sterownika.

#56 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2012 - 07:53

Zanim zaczniesz rozbebeszać auto, to odepnij na chwilę aku i podłącz spowrotem. Może to pomóc.
A podświetlają się w ogóle przyciski?
Masz opcję domykania pilotem ?

 


#57 OFFLINE   janek2004

janek2004
  • 17 postów
  • Dołączył: 17-09-2007
  • Skąd: sokólka

Napisany 24 czerwca 2012 - 09:36

przyciski niestety nie świecą
a szyby domykają się pilotem

#58 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2012 - 09:41

a działa ci lampka w podsufitce ?? , wydaje mi się że sterownik będzie dobry tylko będzie gdzieś przerwa w obwodzie

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#59 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 24 czerwca 2012 - 09:45

gdzie jest sterownik od szyb

Przy silniku podnośnika.
Sprawdzić trzeba dobrze bezpiecznik F15
Uszkodzony może być też moduł opóźnionego wyłączania napięcia [pod przyciskami otwierania szyb]

#60 OFFLINE   pippen33

pippen33
  • 484 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Dzierżoniów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2012 - 09:53

Wydaje mi się, że problem dotyczy wszystkich szyb nie tylko tylnych.
Tak jak Kocyk pisze, skoro domykają się pilotem to modu komfortu ok.
Coś nie styka (wtyczka) albo przerwany kabel.
Wyciągnij na początek skórkę od biegów i zobaczy czy tam wszystko podłączone i czy kable nie przerwane