Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

TEMPOMAT


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
220 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 07 listopada 2006 - 18:05

:bigok: :driver: Sam założyłem tempomat do omegi 2,5 V6 nagłowiłem się nie lada dużo pomogli mi ludzie z klubu serdeczne dzięki teraz gdy ktoś będzie potrzebował pomocy niech śmiało do mnie pisze zawsze pomogę rozszyfrowałem to ustrojstwo działa za***iście podpowiem gdzie co kupić żeby nie przepłacać w serwisie pozdro piwek



#2 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 listopada 2006 - 18:28

to moze napisz jakis poradnik, tutorial, krok po kroku
sam sie zastanawiam nad zalozeniem tego, chetnie poznalbym wczesniej koszty, stopien trudnosci i czas montazu :)
mam nadzieje, ze wystarczy tylko zamienic manetke a instalacja juz jest pociagnieta :>

#3 OFFLINE   demon79

demon79
  • 152 postów
  • Dołączył: 08-06-2006
  • Skąd: Gliwice

Napisany 07 listopada 2006 - 20:07

calkowity koszt 170 zł i nie tylko manetke. potrzebujesz serwomotora tempomatu, przełącznika hamulca dla automatu-tempomatu, oraz nowej manetki do kierunkowskazów jezeli chodzi o automat bo tak to wyglada
[center:646156a98e]R.I.P[/center:646156a98e]
[center:646156a98e]NAS NIE DOGONIET[/center:646156a98e]

#4 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 listopada 2006 - 23:06

no nie !
kolega ma dti !!!
wystarczy zmienic manetke od kierunkowskazow (okolo 70 zl na allegro), cale 10 minut roboty i...
juz mozna sie cieszyc tempomatem w dieslu ! :mrgreen:

wazne jest aby manetka byla do diesla bo od benzynowego silnika ma inne gniazdo do instalacji tempomatu - ja kupilem od vectry dti :mrgreen:
dodatkowa wolna wtyczka powinna juz byc przy kolumnie kierownicy - sprawdz !

reszta osprzetu dotyczy tylko silnikow benzynowych ! w dieslu po 2000r wszystko to juz fabrycznie jest !

#5 OFFLINE   tutrus

tutrus
  • 104 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Dzierżoniów

Napisany 07 listopada 2006 - 23:16

witam, może mi pomożecie, od jakiegoś czasu zauważyłem że jak jade na tempomacie i naciskam na hamulec jest taki stuk coś jak by ala strzał gazu lub zwolnienie zastałego hamulca takie wrażenie dziwne jeżeli wyłączam tempomat z manetki nic takiego nie ma tylko jak hamuje pedałem........./???????? qrde co to może być ?????

#6 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 listopada 2006 - 23:57

@red5555: no tak, mam DTI, ale nigdy nie sprawdzalem czy pociagnieta instalacja czy nie, no i mam 1999 a nie 2000 ;]

#7 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 08 listopada 2006 - 09:53

wystarczy odkrecic 2 sruby i zdjac gorna oslone kolumny kierownicy, luzna wtyczka powinna byc w okolicy przelacznika kierunkow

#8 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 08 listopada 2006 - 19:45

Ja zakładałem tempomat do bęzyniaka 2.5 V6 cała instalacja jest fabrycznie zamontowana . Kupiłem serwo tempomatu+ manetke+wyłącznik na sprzegło za 200 zł. na alegro .Serwomotor tempomatu montuie się na lewym nadkolu patrząc od przodu auta są tam śruby wtyk do serwa jest na tym nadkolu zaślepiony i przymocowany wystarczy go wypiąć i podłączyć linke od tempomatu mocuje się na przepustnice i zabezpiecza segerem ( ważne aby zabezpieczyć) wyregulować linke jest na lince serwa platikowa zapadka poluzować zapalić motor i lekko naciągać do momentu kiedy motor przyspieszy cofnąc lekko i zablokowac manetke zamomtowć w miejsce starej przy kierownisy po zdjęciu osłony kolumny kierowniczej dodatkowo podłączyć wtyk do tempomaty jest w tej osłonie . Po założeniu wyłącznika na sprzęgło też jest tam miejsce podłączyć do niego wtyk 2 pinowy gdzieś tam się pałęta najlepiej odkręcic płytke bezpieczników wyciągnąć i wszystko widać wtyk od wyłącznika sprzęgła -dwa przewody czarny stały + po włączeniu zapłonu , czarno-brązowy jdzie do wtyku włącznika stopu czyli obok kostka 4 piny włącznik wymienic na cztero pinowy albo ja tak zrobiłem założyc mostek na czarno-brązowy i czarno niebieski, czarno- niebieski jdzie dalej do serwomotoru tempomatu na pin D .Kiedyś ktoś pisał że położył nowy przewód bo nie miał na D +12V ieżeli się nie znostkuje tych przewodów to napewno nie będze tam napięcia chyba że włącznik stopu jest 4 pinowy gdy wszystko gotowe posprawdzać poszczegulne przewody na wtyku serwa powinno tam być :
A- +12V po naciśnięciu CANCEL
B - 12V po naciśnięciu I
C- 12V po naciśnięciu R
D - 12V po naciśnięciu sprzęgła 0V
E - mas
F - stałe +12V
G- 0V po naciśnięciu hamulca 12V
K - opór około 89 KOhm
Gdy wszystko gra po przekroczeni 30 km/h załączyć temomat naciskając przycisk I kolejne naciśnięcie I + 2km/h naciśnięcie R - 2km/h CANCEL wyłączenie sprzęgło wyłączenie hamulec wyłączenie gazu możemy dodawać po puszczeniu pedału gazu wraca do zadanej prędkości nie polecam jazdy w zimie grozi wielkim BUM u mnie przy ekonomicznej jeżdie spalanie spadło ok. 1 litra ALE - trzeba się nauczyć jeźdić przy niektórych prędkościach żre paliwo jak stara maciora ogulnie za***ista sprawa używam gdzie tylko się da jak będę miał czas opiszę wszystko dokładnie i dołączę zdjęcia pozdro piwek :piwo:

#9 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 13 listopada 2006 - 11:40

może ktoś zapodac foty serwomechanizu tempomatu w silniku X20XEV
Był bym wdzieczny, myśle nad założeniem tego cuda do swojej omki

#10 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 13 listopada 2006 - 12:26

wazne jest aby manetka byla do diesla bo od benzynowego silnika ma inne gniazdo do instalacji tempomatu - ja kupilem od vectry dti :mrgreen:
dodatkowa wolna wtyczka powinna juz byc przy kolumnie kierownicy - sprawdz !

reszta osprzetu dotyczy tylko silnikow benzynowych ! w dieslu po 2000r wszystko to juz fabrycznie jest !


No ja sie nie zgodze. Przekładaliśmy manetke z mojego benzyniaka do vectry dtl 97r i wszycho pasowało.
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#11 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 13 listopada 2006 - 13:14

sa wersje manetek na 4 i 2 przewody !
trzeba sprawdzic jaka instalacje ma sie u siebie !

#12 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 09 września 2007 - 22:27

A ja założyłem, podłączyłem wszystko i nie działa ?
Założyłem:
- serwomotor + linka do przepustnicy
- naciągnąłem - wyregulowałem linkę
- założyłem czujnik na sprzegło
- wymieniłem manetke
i nie dział :evil:
Jedynie co nie zrobiłem to nie mostkowałem tych kabelków, czy to przez to tempomat może nie działać ?
Czy ktoś może podesłać ten schemacik aby pomierzyć tempomat miernikiem ?
Silnik 2.0 16V
Ma ktoś jakiś pomysł co nie tak lub czego zapomniałem ?

#13 OFFLINE   jurys

jurys
  • 16 postów
  • Dołączył: 30-10-2007
  • Skąd: szczecin

Napisany 17 grudnia 2007 - 17:41

Wybaczcie prosze, ze pisze tego posta tutaj,ale nie moge znalezc nigdzie mianowicie szukam do Opel Omega przełacznika kierunkowskazów z tempomatem do diesla ( 2 pinowa dodatkowa wtyczka ) Jak ktoś ma lub wie gdzie mogę taki kupić będę wdzięczny

#14 OFFLINE   djwaldee

djwaldee

    Omega B Honda Prelude

  • 81 postów
  • Dołączył: 20-09-2007
  • Skąd: Chocianów

Napisany 17 grudnia 2007 - 18:28

panowie tempomat dziala tylko na automacie czy w manualu tez

#15 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 17 grudnia 2007 - 18:37

panowie tempomat dziala tylko na automacie czy w manualu tez

z obiema rodzajami skrzyni pracuje tempomat

#16 OFFLINE   djwaldee

djwaldee

    Omega B Honda Prelude

  • 81 postów
  • Dołączył: 20-09-2007
  • Skąd: Chocianów

Napisany 17 grudnia 2007 - 18:38

tnx to bede zakladac

#17 OFFLINE   sebka

sebka
  • 109 postów
  • Dołączył: 22-12-2007
  • Skąd: Turek wlkp.

Napisany 31 grudnia 2007 - 16:12

sprawdzałem u siebie cz mam wolną kostke przy kierownicy i nie mam tam żadnych wolnych kostek ani przewodów o któtych mowa była wcześniej. Wiec będzie możliwe podłączenie u mnie TEMPOMATU ???jeżeli tak to prosił bym bardzo o szczegółową instrukcje jek to wykonać pozdrawiam i życze wszystkiego NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2008 :peace:
miłosnik tego autka
Seqent BRC

#18 OFFLINE   KeZa_2007

KeZa_2007
  • 83 postów
  • Dołączył: 22-12-2007
  • Skąd: Genua

Napisany 01 stycznia 2008 - 20:09

skoro mozna przez to zmniejszyc spalanie to jest warte zachodu..wg mnie.
jutro sprawdze czy mam wolna wtyczke w kolumnie, a pod maska po lewej stronie mam jakas wolna wtyczke niewiem do czego ona jest moze to do tempomatu??
Dodany obrazek

#19 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 stycznia 2008 - 22:11

Wiec będzie możliwe podłączenie u mnie TEMPOMATU


Będzie ale się nieźle napocisz - polecam schemat w rękę i jakąś instalację z omegi z tempomatem trzeba by do ciebie podłączyć

skoro mozna przez to zmniejszyc spalanie to jest warte zachodu..wg mnie.

hmm dziwna teoria że dzięki tempomatowi zmniejszysz zużycie - jest całkowicie nieprawdziwa - jeśli chcesz zmniejszyć zużycie naucz się operować gazem - jest to o wiele lepsze niż utrzymywanie stałej prędkości - tempomat z górki zminiea otwarcie przepustnicy a pod góre zwiększa - dawkując samemu możesz zredukować znacznie te zużycie i rozpędzać auto z górki a lekko spowalniać pod górkę utrzymując otwarcie przepustnicy w jednym położeniu - kontrolując zarazem predkość



 


#20 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 02 stycznia 2008 - 11:55

..., a pod maska po lewej stronie mam jakas wolna wtyczke niewiem do czego ona jest moze to do tempomatu??

Tia, ta wtyczka jest od tempomatu :)

[poprawiłem cytowanie]