Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Swiecąca kontrolka ABS


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   MaR__KoN

MaR__KoN
  • 55 postów
  • Dołączył: 24-11-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 24 listopada 2008 - 13:56

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowy i pisze do Was z pewnym zapytaniem. Od jakiegoś czasu zaczyna mi świecieć kontrolka ABS w sposób ciągły. Wyjaśniam o co mi biega. Otóż zawsze po przekręceniu zapłonu wyświetlają mi sie wszystkie kontrolki jak również na kompie pokładowym napis CHECK. Uruchamiam silnik kiedy kontrolka ABS'u i poduchy zniknie. Wówczas naciskam na pedał hamulca i znika mi na kompie CHECK a pojawia automatycznie kontrolka ABS. Mam kluske od miesiąca. Przed kupnem zrobiłem jazde próbną kontrolka sie zapaliła w trakcie jazdy ale znikła, teraz natomiast od kilku dni świeci bez przerwy. Nie raz zauważyłem że jak mam przekręcony zapłon ale silnik niechodzi i naciskam na pedał hamulca to napis CHECK znika i nie pojawia sie również kontrolka ABS i jak odpale wtedy autko kontrolka nie świeci ale jak wcisna wówczas hamulec to lubi sie zapalić. Dodam tylko że najczęściej występuje to wcześnie rano jak jade do pracy zimno nie raz mokro a popołudniu wszystko sie normuje. Czy coś sie dzieje z układem czy poprostu obrać opcje wciskania hamulca na zapłonie i dopiero wtedy odpał?? :???:
Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem.

#2 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 24 listopada 2008 - 14:21

Jesli sie swieci kontrolka od ABSu tzn ze ten uklad nie dziala, wystarczy brak sygnalu z ktoregos czujnika i caly uklad przestaje dzialac, przyczyna moze byc rowniez uszkodzenie pompy od ABSu.
Ja zaczol bym od wyczyszczenia tych tarczek zebatych przy czujnikach ABS (sa przy przednich kolach, a z tylu przy przekladni glownej). Czynnosc prosta nic nie kosztujaca a moze pomoc. Jesli to nie pomoze to chyba pozostaje tylko podpiecie pod kompa i zlokalizowanie usterki.
O ile mi wiadomo nie ma chyba sposobu diagnozy ABS domowymi sposobami, jesli sie myle to prosze o poprawienie.
Przypomialo mi sie :razz: Jak bedziesz czyscil te tarczki sprawdz jeszcze polaczenia kabli z czujnikami i stan samych kabli bo moze gdzies jest przetarty lub zerwany.
Aaa i zanim ktos jeszcze wpadnie i nakrzyczy... to taki temat byl... nawet ostatnio :wink: http://forum.omegakl...read.php?t=1667

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 listopada 2008 - 17:22

O ile mi wiadomo nie ma chyba sposobu diagnozy ABS domowymi sposobami, jesli sie myle to prosze o poprawienie.



nie mylisz sie. tylko komp




 


#4 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 stycznia 2009 - 21:13

Odświeże...

Dzisiaj jade do Pyrlandi (czyt. Poznań), przejechalem jakies 90 km i nagle podczas jazdy zapaliła sie kontrolka od ABS, nie bylo to podczas hamowania, ale podczas normalnej jazdy na biegu. Od razu zobaczyłem, czy w ogóle hamulce działają ... no działa, oczywiście bez ABS.

Dojeżdzam do celu swojej podróży, gasze silnik, odpalam ponownie i kontrolka gaśnie prawidłowo po mniej więcej 3 - 4 sek. Gdy wyjeżdzałem z Pyrlandi do domu to po przejechaniu jakis 20 km znów kontrolka się zapaliła, znow zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie ... przestała się palić.
Jak się nie pali kontrolka to wsio ok. ABS działa jak powinien.
Dodam jeszcze, że stan płynu hamulcowego jest w porządku.

Moje pytanie podstawowe: Co to może być?
Jutro mam do przejechania ponad 200 km. Czy moge jechać bezpiecznie, czy to nie wpłynie na hamulce?

#5 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 stycznia 2009 - 21:17

A czy opony masz tego samego rozmiaru ??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#6 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 stycznia 2009 - 21:19

Tak. Te opony mam od trzech miesięcy, opony są w dobrym stanie, są prawidłowego rozmiaru i są na każdym kole takie same

#7 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 stycznia 2009 - 22:22

no to na kompa i odczytać błędy na nic tu wróżby .

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#8 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 stycznia 2009 - 22:47

Byłem właśnie w aucie zczytać błędy ... BRAK!
Nie ma błędów. Czy to normalne??

#9 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 31 stycznia 2009 - 22:13

Spinaczem ABSu nie zczytasz,musisz kompa podpiąć

#10 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 stycznia 2009 - 22:16

Ile w ASO mogą sobie życzyć za podpięcie i zdiagnozowanie?

#11 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 stycznia 2009 - 22:17

Ile w ASO mogą sobie życzyć za podpięcie i zdiagnozowanie?

#12 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lutego 2009 - 00:33

Ale czytałeś błędy z ABS czy TYLKO ze sterownika silnika???

#13 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 01 lutego 2009 - 17:59

Zczytałem błędy tak jak jest to opisane na forum, przez złącze diagnostyczne za pomocą spinacza biurowego ... błędów brak ... dzisiaj zrobiłem 260 km i dzisiaj sie nie paliła kontrolka.

#14 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 01 lutego 2009 - 18:02

Tak jak pisałem ci wyżej ,ABSu nie zczytasz spinaczem

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lutego 2009 - 18:13

Zczytałem błędy tak jak jest to opisane na forum, przez złącze diagnostyczne za pomocą spinacza biurowego ... błędów brak ... dzisiaj zrobiłem 260 km i dzisiaj sie nie paliła kontrolka.




abs tylko komputerem, na spinacz zczytasz bledy ecu silnika




 


#16 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 01 lutego 2009 - 18:20

Tak jak pisałem ci wyżej ,ABSu nie zczytasz spinaczem


Wiem, jak Ty to pisałeś to ja byłem akurat w aucie. Ale pytałem tez, tylko że tę wiadomość jakoś dziwnie wrzuciło mi między wcześniejsze posty ... pytałem ile w ASO moze kosztować podłaczenie, diagnoza.

#17 OFFLINE   Topek

Topek
  • 128 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Białystok

Napisany 04 lutego 2009 - 11:02

pytałem ile w ASO moze kosztować podłaczenie, diagnoza.


U mnie w ASO odczytanie wszystkich błędów ze wszystkich układów = 100zł.
Jak powiedziałem że chodzi tylko o sprawdzenie jednego układu (poziomowania) to powiedzieli że za jeden wezmą 50zł.
Myślę że prywatne zakłady wezmą jeszcze mnie za odczytanie błędów, a jak masz blisko do kogoś z interfejsem to zrobi Ci to "za browara". ;)

#18 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 04 lutego 2009 - 12:01

a jak masz blisko do kogoś z interfejsem to zrobi Ci to "za browara".


Tu jest problem, nie mam nikogo takiego :( Musze poszukać jakiegos mechanika poza ASO, który mi zczyta

#19 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 lutego 2009 - 14:01

Sprawdz napiecie na akumulatorze. W 'Sam narpawiam ...' jest mowa o tym, ze kontrolka ABS zapala sie jesli napiecie na aku spadnie ponizej jakiegos poziomu (z tego co pamietam ponizej 10V).

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#20 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 04 lutego 2009 - 16:14

jesli napiecie na aku spadnie

To by miał problem z niedoładowanym akumulatorem,a co za tym idzie trudnosci z odpaleniem auta