Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

hak holowniczy w kombi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 21 listopada 2007 - 13:15

Ba zapewne tez :) Musisz poszuka Ale ja bym na twoim miejscu przerobil wkladki do kluczyka od stacyjki :) Bezpieczniej Tak mi sie wydaje! Bo zawsze jest mozliwoac zaciecia :(

#42 OFFLINE   Rejent

Rejent
  • 6 postów
  • Dołączył: 22-09-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 22 września 2008 - 20:59

A co do montażu haka ;)...Umnie byl zak ze swiatlem stopu :( I ten przekaznik ma sens ale gdzie on jest to tego ja niewiem! Ja zmostkowalem przewody i dziala! Ale nie ukrywam chcial bym sie dowiedziec gdzie ten przekaznik jest ;)


Podepnę się, kupiłem Orisa. Mechanicznie wszystko zamontowałem, jest OK. Kupiłem orginalną wiązkę elektryczną i mam zgryz po podłączeniu do instalacji Omci nie ma stopu, przeciwmgielnego i cofania. Za to z instalacji haka zostały mi 2 przekaźniki. Czy ktoś ma pojęcie gdzie je wsadzić? Dodany obrazek

#43 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 23 września 2008 - 09:09

Witam!

Dzieki ze sie powolales na moją wypowiedz :) Co do przeciwmglowego to jest tak ze jest jedno wspolne :) To znaczy (bynajmniej umnie) Jesli masz pelne gniazdo do przyczepy kempingowej (pelne nie 7 bolcow) To gdy podepniesz przyczepe masz przeciwmglowe w przyczepie a gasmie w samochodzie (w gniezdzie jest mikro wyłącznik) , chodzi oto zeby w nocy cie nie razilo we wstecznym lusterku. Co do swiatła cofania to ci nie pomoge :( Albo pomoge ci tak ze chyba w standardzie w omedze jest brak wsteka na przyczepe. Co do stopu :( :( :( Tak jak pisalem :( umnie był brak to zmostkowalem przewody ale nie oto przecież chodzi!! Zrób zdjecia tych przekazników! Ale takie dokładne ( z widocznym zlaczem i jesli na nich jest to ze schematem wyjsc).
Pozdro i czekam na posta z fotami. Jak chcesz to foty w dużej rozdzielczosci podeslij mi na maila frankowskic@o2.pl

#44 OFFLINE   Rejent

Rejent
  • 6 postów
  • Dołączył: 22-09-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 24 września 2008 - 20:20

Dzieki ze sie powolales na moją wypowiedz

nie ma sprawy :mrgreen:

Co do swiatła cofania to ci nie pomoge

Znalazłem, był dodatkowy kabelek poza kostką,

Co do stopu

Zrobiłem tak jak Ty i przeciwmgielne tez. Teraz mam problem, jak podłączam przelotkę z 13 na 7 to ginie mi masa? :?: :?: :evil:

#45 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 25 września 2008 - 08:00

Ja orginalne gniazdo zastąpilem zwykłą 7 :) Bo w Polsce jest mało przyczep na 13 :( A po drugie koszty przejsciówki były wyższe niż nowe gniazdo :D Podeslij foty tych przekazników ;) Moze cos wymyslimy!

#46 OFFLINE   Rejent

Rejent
  • 6 postów
  • Dołączył: 22-09-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 października 2008 - 21:42

Coś nie mogę się zabrać za te zdjęcia. W każdym razie, hak działa, instalacja też. Teraz będzie zima to w końcu zrobię zdjecia tych przekaźników.

#47 OFFLINE   Robertns

Robertns
  • 22 postów
  • Dołączył: 18-09-2008
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 06 kwietnia 2009 - 12:22

Witam.
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat i poprosić o kilka zdań pomocy od montujących haki w kombi. Omega B 99r dopiero co zakupiona i oczywiście okazuje się, że potrzeba haka wystąpiła :-) W miejscu koła zapasowego butla gazowa (tam zdaje się powinien być podnośnik i słynna kostka?). Jedyną kostkę (biała - cztery przewody - biały, biało-brązowy,zielony i zielono-brązowy) znalazłem u siebie w lewym nadkolu (tam gdzie apteczka) i zachodzi teraz pytanie czy to ta od haka czy też może insza? Na przewodach nie ma żadnego napięcia po włączeniu świateł czy kierunków (brak jakichś przekaźników?). Sprawa o tyle pilna, że potrzeba haka jak pisałem już oraz za 3 tyg przegląd więc może by tak za jednym zamachem papiery by się dało załatwić. Opiszcie może dokładniej z tą kostką nieco.
--------
Pozdrawiam
Robertns

#48 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 07 kwietnia 2009 - 21:03

na hakach sie nie znam ale jesli chcesz zobaczyc jak to wyglada u mnie przy oryginalnym haku to mozesz jutro wpasc do Niedoradza i obadac

#49 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 07 kwietnia 2009 - 22:07

Witam.
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat i poprosić o kilka zdań pomocy od montujących haki w kombi. Omega B 99r dopiero co zakupiona i oczywiście okazuje się, że potrzeba haka wystąpiła :-) W miejscu koła zapasowego butla gazowa (tam zdaje się powinien być podnośnik i słynna kostka?). Jedyną kostkę (biała - cztery przewody - biały, biało-brązowy,zielony i zielono-brązowy) znalazłem u siebie w lewym nadkolu (tam gdzie apteczka) i zachodzi teraz pytanie czy to ta od haka czy też może insza? Na przewodach nie ma żadnego napięcia po włączeniu świateł czy kierunków (brak jakichś przekaźników?). Sprawa o tyle pilna, że potrzeba haka jak pisałem już oraz za 3 tyg przegląd więc może by tak za jednym zamachem papiery by się dało załatwić. Opiszcie może dokładniej z tą kostką nieco.

kostke masz tam gdzie koło zapasowe a dokładnie tam za rantem rękę włożysz wyczujesz.. co do elektryki tu masz opisane nie wiem jak w B Fl ale powinno być tak samo - http://www.forum.ome...?t=11329&page=2
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#50 OFFLINE   Robertns

Robertns
  • 22 postów
  • Dołączył: 18-09-2008
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 08 kwietnia 2009 - 16:58

kostke masz tam gdzie koło zapasowe a dokładnie tam za rantem rękę włożysz wyczujesz..

kostkę w końcu wreszcie znalazłem :D THX za wskazówki. ta o której pisałem wcześniej okazała się najprawdopodobniej wyporowadzeniem do głośników na tył auta. wszysko wskazuje, że biorę się za walkę z hakiem.
--------
Pozdrawiam
Robertns

#51 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 08 kwietnia 2009 - 18:40

kostkę w końcu wreszcie znalazłem :D THX za wskazówki. ta o której pisałem wcześniej okazała się najprawdopodobniej wyporowadzeniem do głośników na tył auta. wszysko wskazuje, że biorę się za walkę z hakiem.

ok. czytałeś tamte posty co podałem linka ?? tam masz napisane jak stop podłączyć chyba że chcesz z lampy podciągnąć, ale nie polecam tego rozwiązania najlepiej przekaźnik założyć i masz stop z diagnostyką świateł przy przyczepce. Pozdro.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#52 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 16 kwietnia 2009 - 20:13

niestety jednak ten przekaźnik ok klaksonu nie jest taki jak ma być, przy obciążeniu załącza diagnozę a świateł niema, na próbówkę było ok. podejrzewam że przekaźnik musi być z dwoma stykami lub jaki z elektroniką. będę szukać do skutku aż będzie tak jak ma być.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#53 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 29 kwietnia 2009 - 19:32

Niestety nie rozszyfrowałem tego, mogą nam pomóc inni użytkownicy którzy mają fabryczny hak, były by potrzebne numery przekaźnika, mi osobiście nie jest to potrzebne bo już połączyłem kable,w końcu na dniach chce założyć hak.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#54 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 29 kwietnia 2009 - 20:05

To i ja się podepnę czy hak z sedana bedzie pasował do caravana ??
Przerabiał ktos ten temat ??

#55 OFFLINE   rumun25c

rumun25c

    Grześ

  • 71 postów
  • Dołączył: 20-01-2009
  • Skąd: jastrzebie zdroj

Napisany 29 kwietnia 2009 - 21:44

nie ma takiej możliwośći.

#56 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 30 kwietnia 2009 - 23:25

ok dzieki za odpowiedz czyli wszystko mi sie wyjasniło :)

#57 OFFLINE   fury

fury
  • 3 postów
  • Dołączył: 20-07-2011
  • Skąd: Ryjewo

Napisany 10 września 2011 - 21:32

Odświeżam temat.Gdzie ma być ten przekaźnik?I jaki?Rozkopałem pół kokpitu i miejsca na niego brak.Hak założony a stopu jak nie było tak nie ma.

#58 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 września 2011 - 23:33

o ile sie nie myle to gdzies pod tylna kanapa, ale to tylko takie moje gdybania (chyba gdzies kiedys czytalem)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#59 OFFLINE   aparat

aparat

    Zbanowany

  • 274 postów
  • Dołączył: 06-10-2010

Napisany 12 września 2011 - 06:23

w 2.5 td kombi,podstawka pod przekażnik kontroli świateł stopu dla przyczepki ,był nad pedałami sprzęgła,za całym zestawem bezpieczników(przy kolumnie kierowniczej)

#60 OFFLINE   fury

fury
  • 3 postów
  • Dołączył: 20-07-2011
  • Skąd: Ryjewo

Napisany 19 września 2011 - 09:47

Nad sprzęgłem nie ma właśnie.Pod kanapą są trzy kostki ale nie pod przekaźnik.
W sumie ciekawe do czego i one tam.Na razie podpiąłem się z stopem do lampy
trzeba było zrobić w końcu przegląd.Ale ten stop mi spać nie daje.