Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Porozmawiajmy o oponach letnich....


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
115 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2008 - 00:34

Witam

Jako że zima wczoraj się zaczęła więc za tydzień pewnie się skończy to mam pytanie odnośnie opon letnich.... Może nie tyle o same opony chodzi tylko głównie o rozmiar i firmę...

Na rynku ostatnimi czasy pojawiło się mnóstwo firm produkujących opony - np. Nokian
Co to wogóle jest??

Jakiej firmy oponki polecacie do bezpiecznej jazdy przynajmniej na 2 sezony (bo raczej w mojej omie tył dłużej nie wytzryma :)) Mowa cały czas o oponach letnich i NOWYCH!!

Druga sprawa to rozmiar... Mam fele 16" i chyba 8j (tak to się pisze??) i mam założone w tej chwili 215/55. Myślałem może o trochę szerszym kapciu ale to chyba nie wypali... Na tych mi się jeździło dobrze jednak obiłem troche fele o krawężniki, a że mi się podobają to oddam je na wiosnę do regeneracji i chcę na nie założyć nówki opony - tylko jaki rozmiar będzie najlepszy biorąc wszystkie plusy i minusy szerszych, węższych, wyższych lub niższych opon...

 


#2 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2008 - 00:40

nizsze lepsza przyczepnosc i coby przeklamywan nei bylo za duzych to profil 55 do alu 16' akurat...
im szersze tym wiecej spali ale i sie lepiej przyklei do drogi... 215 - akurat...

chyab ze 225 tylko nei wiem czy z profilem 55 znajdziesz... :wink:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#3 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2008 - 00:40

Nokian jest dobrą firmą.

A co do obijania felg i rozmiaru opon, to możesz chyba kupic taką samą szerokość, tylko z rantem ochronnym na felgę.

Co do opon, to mogę polecić zarówno BF Goodrich jak i Barum, bo takowe mam jako letnie w użyciu.

#4 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 23 listopada 2008 - 00:45

Temat rzeka.Nokian to fińska firma i oponki maja ok.Co do szerokosci opon to gdzies na forum widziałem tabele z rozmiarówka,ale 215 to chyba dobry rozmiar.Sprawdze jutro to ci napisze.Co do firm to róznie z tym jest,nie ma opony idealnej.Na jednych lepiej sie hamuje na innych lepiej jezdzi po mokrym są cichsze itd.Ja mam pozakładane 195 a powinny byc 205 ,ale w tym przypadku chodziło o koszty.Znowu jak załozysz szerokie to dupowato bedzie na koleinach i mokrym,za to na suchym lepiej,ale wzrosna opory toczenia a co za tym idzie spalanie....Sprawdziłem i w książce jest podane ze 16 calowe maja 7 cali szerokosci i powinny byc oponki 225 na 55

#5 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2008 - 11:26

Co do opon, to mogę polecić zarówno BF Goodrich

Popieram, dobrze się spisują :)

#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2008 - 11:36

Dolacze sie, co powiecie o oponach nankang ?

#7 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 23 listopada 2008 - 12:06

Miałem zimówki Nankang - pięknie się wyząbkowały na omedze :)

#8 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2008 - 12:27

Miałem zimówki Nankang - pięknie się wyząbkowały na omedze :)


No właśnie, jak to jest z tym ząbkowaniem. Słyszałem, że do Omegi nie każde opony się nadają. Zastanawiam się nad jakimiś 17 na lato.

#9 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 23 listopada 2008 - 13:21

Dolacze sie, co powiecie o oponach nankang ?


Miałem NS-2 albo NS-1 letnie, 17stki w Omedze, w stanie idealnym. Na suchym wszystko ok, na mokrym tragedia, nie dało się jeździć, czym prędzej zmieniłem na Goodyear NCT5 - rewelka i na mokrym i na suchym.

Także polecam tylko opony firmowe, żadnych azjatyckich i badziewnych firm.

Pozdr.
M.

#10 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2008 - 14:14

A co powiecie o 16" dunlop SP SPORT 215/55??

 


#11 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2008 - 16:47

Dolacze sie, co powiecie o oponach nankang ?

Daj sobie spokój. A reszta w sieci. Szkoda słów.

PS. Czemu nie oddzwoniłeś?

#12 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2008 - 17:23

Daj sobie spokój. A reszta w sieci. Szkoda słów.

W takim razie pewnie zastanowie sie na fulda na wiosne, chyba, ze mozesz cos polecic w normalnej cenie.
Np 18 nankang 320zł nowka,

#13 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2008 - 19:57

W takim razie pewnie zastanowie sie na fulda na wiosne, chyba, ze mozesz cos polecic w normalnej cenie.

Zadzwoń do firmy, którą polecałem (jest na klubowym) i na opony dostaniesz zniżkę 5% (przy okazaniu identa).

#14 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 23 listopada 2008 - 20:03

A jeździł ktoś na oponach MICHELIN PILOT PRIMACY? Oczywiście letnie i 17' (chociaż to chyba nie ma znaczenia).
Jak wrażenia?

W necie opinie są skrajnie różne - albo bardzo je chwalą albo krytykują, dlatego nie wiem kogo słuchać :neutral:

Pozdr.
M.

#15 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2008 - 20:09

Ja raczej same dobre słyszałem na temat Michelinków.

BTW, lendio zadzwoń też do tego komisu, którego namiary wrzuciłem na forum, nieraz ma bardzo dobre oponki prosto z Niemiec. Niektóre po zaledwie jednym sezonie.

#16 OFFLINE   Suchy

Suchy
  • 91 postów
  • Dołączył: 31-08-2006
  • Skąd: Ostrołęka

Napisany 23 listopada 2008 - 20:39

A co powiecie o 16" dunlop SP SPORT 215/55??


Używam Dunlop SP SPORT 01 205/55R16 91 V . Jeżdze na nich od lipca tego roku na mokrym i na suchym sprawują sie rewelacyjnie. Dzisiaj na śliskim też sobie radziły :mrgreen:
kupiłem je tutaj:
http://www.opony.com...p_sport_01.html

#17 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2008 - 22:19

No no

Mnie akurat by ta sztuka interesowała....

http://www.opony.com...sport_maxx.html

I cena też jeszcze znośna jak za nóweczkę :)

 


#18 OFFLINE   sebka

sebka
  • 109 postów
  • Dołączył: 22-12-2007
  • Skąd: Turek wlkp.

Napisany 07 grudnia 2008 - 22:19

Ja w 2007 zakupiłem DAYTON D210 http://opony.auto.co...ton&model=D 210 i jestem zadowolony ciche dobrze odprowadzają wode przejechałem na nich około 30 tyś. poleca
miłosnik tego autka
Seqent BRC

#19 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 grudnia 2008 - 23:23

No właśnie, jak to jest z tym ząbkowaniem. Słyszałem, że do Omegi nie każde opony się nadają. Zastanawiam się nad jakimiś 17 na lato.



Tak. Dlatego najlepiej asymetryczne brac.
Poza tym lepiej trzymaja w zakrętach na mokrym.
Kierunkowy bieżnik natomiast zwiększa stabilność jazy na wprost.

Ja mam Goodyear Exellence 235/45/17 uważam ze wcale nie sa to kapcie jakoś specjalnie twarde.
Jeździ sie B.DOBRZE, a trudno o bardziej dziurawe miasto niż Szczecin. W koleinach troche ciagnie na boki,ale zawsze bedzie autem bujać. Za to na równej drodze to omka przyklejona az miło.
Exellency sa tez przyjemnie ciche.

#20 OFFLINE   Zeppelin

Zeppelin
  • 3 postów
  • Dołączył: 03-11-2008
  • Skąd: Prawie Poznań :)

Napisany 12 grudnia 2008 - 15:28

Jeśli chodzi o opony letnie, to przez dwa sezony jezdzilem na Continentalach - Conti Premium Contact 2, <205/65 R 15 94 V> i bylem z nich bardzo zadowolony. Nigdy mnie nie zawiodły, swietnie trzymaly na suchym i mokrym... jednym slowem byl to udany zakup i moge je szczerze polecic.
W kwietniu tego roku przyszedl czas na nowe gumy, a jako ze chce sobie wyrobic zdanie o innych firmach zdecydowalem sie na zakup Good Year'ow Excellence (rozmiar ten sam). Wszystko bylo jak najbardziej ok, spisywaly sie rowniez swietnie, ale po przejechaniu okolo 10 tys. km zaczely sie problemy. Zaczely "bic", a w dodatku nie szlo ich wywazyc. Jak sie okazalo po wizycie u wulkanizatora na 3 z nich pojawily sie tez wybrzuszenia w czesci gdzie jest bieznik, co skutkowalo glosnym stukaniem juz od predkosci 30 km/h. W tej chwili jestem w trakcie ich reklamacji i zobaczymy co z tego wyniknie.
Nie chce psuc opinii tej oponie, moze to tylko kwestia wypadku losowego. Na pewno na forum sa inni koledzy, jak np. Mr. N3mo, ktorzy rowniez jezdza na Excellence'ach i sobie je chwalą.
Jezeli moge doradzic cos od siebie, to warto przy zakupie opon zwrocic uwage na kraj, w ktorym zostaly one wyprodukowane. Moje GoodYear'y byly z...Chin i podejrzewam, ze tu lezy przyczyna moich klopotow. Z resztą spotkalem sie pozniej z wieloma opiniami, ze opony "made in China", to jedna wielka lipa. Gdy je kupowalem zapomnialem sprawdzic ten szczegol i niestety wyszlo nieciekawie. Poprzednie Continentale byly z Niemiec i wszystko bylo na 5 z +.
W zaleznosci od tego jak zostanie rozpatrzona moja reklamacja nowe letnie oponki chialbym miec w rozmiarze 205/55 R 16 bo planuje zalozyc alufelgi, za ktorymi sie wlasnie rozgladam ;).