Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Tablice rejestracyjne


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 15:15

Nie wiem czy słyszeliście ale coś w popułdniowych wiadomościach gadali, że rząd ma zamiar wprowadzać (czyt. zmieniać) nasze tablice. Ma zniknąć z tablic nasza flaga a pojawić się flaga unii na tym miejscu.

Spiker w wiadomościach podał, że na na internecie jest strona gdzie można dołączyć się do jakiejś tam akcji protestacyjnej. No bo niby kto za to zapłaci jak nie my??? :mad: :mad: :mad:

Złodzieje, szachraje, wydrwigrosze, darmozjady :mad: :mad: :mad:

Czy ktoś wie na jakiej stronce jest ten protest?



#2 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 30 czerwca 2006 - 15:43

ja jestem po rejestracji mojego autka i mam juz unijna tablice.. tzn... z gwiazdkami...

slyszalem w wiadomosciach ze to wlasnie LPR zlozylo jakas petycje w tej sprawie... wiec moze na ich stronce...

#3 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 15:54

Powiem tak:
Z gwiazdkami to mi się kojarzy tylko jedno: zasrana komuna i plejada naszych możnowładców.
Więc chętnie się podpiszę pod każdą akcję, która przyspieszy upadek tego wspaniałego sentytycznego pseudodemokratycznego mechanizmu rypania słabszych w dupala, jakim jest UE.
Mi tam wsio równo co mam na tablicy, ale nie wsio równo co i ile ubywa z kieszeni.
Narysuję sobie kutasa na tablicy, domaluję uszy i ogonek i powiem, że to jamnik, i że ja jestem wielbicielem psów i, kuźwa, chcem mieć jamnika, a nie je.. ne gwiazdki.
Szkoda, że jestem taki nieśmiały, bo bym sie zapisał do jakiej alkalidy czy innych sempyratystów abo czerwonych kmerków, kupił se od Iwana kałacha, pojechał expresem InterCita do stolicy i napierd... ł po pod sejmem tych, co z niego wychodzą.. uś...!!!

#4 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 16:01

:lol: :grin:


to tak samo jest z prawkami kuźwa... ja rozumiem, ok... nawet zakłądając że jesteśmy w tej unii, ktoś chce jechać za granice to niech już będzie.. prawko papierowe trzeba wymienić... ale u nas w kraju to co do chu.. w Polsce prawko nie wystarczy... a faktyczny stan i zdolność do prowadzenia pojazdu do jasnej ciasnej to co potwierdza? sam dokument w sobie czy fakt że taki dokument się od urzędu dostało teraz bądź wcześniej... i w czym by tu przeszkadzało jeżdżenie na papierowym prawku... ale nie.. trzeba złodzieji nakarmić bo im mało.... :evil:

#5 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 16:26

BeCe nie przesadzaj! Złodzieje to zbyt chonorowa nazwa na tych spadkobierców Azazella i Belzebuba!
Wiecie kto swego czasu u nas najbardziej się cieszył z Unii? Kwasior i jego świta. Pamiętam, jak padły w jednym z wywiadów takie słowa Kwaśniewskiego: ".. Unia? Przecież nam zawsze o to chodziło!" I jeśli ktoś mnie nazwie eurosceptykiem, to się obrażę...
Jeśli chcecie, to wykasujcie ten wątek, bo miało być fajnie, a nie wkurwiająco!
Nie ruszajmy może tematów tablic, prawek, cen paliwa i innych wyzysków, bo się oprzeć nie mogę przed komentowaniem... :twisted:

#6 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2006 - 17:49

nikt na sile tablic zmieniac nie karze - zobaczcie ile aut jezdzi z czarnymi

a, ze nasz rzad patrzy na kazdym kroku wyr...ć kierowcow to juz zupelnie inna bajka


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#7 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 17:52

ja to tak zrozumiałem, zwróć uwage że Ci co mają twarde prawo jazdy wydane przed wejściem do unii też mają już poustalone daty wymiany... i znów różni się tylko tym że na tych z przed unią jest PL ka a na tych po unii są gwiazdeczki.....

#8 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2006 - 18:05

ja to tak zrozumiałem, zwróć uwage że Ci co mają twarde prawo jazdy wydane przed wejściem do unii też mają już poustalone daty wymiany... i znów różni się tylko tym że na tych z przed unią jest PL ka a na tych po unii są gwiazdeczki.....


zgadza się, dlatego też uważam, że to złodziejstwo


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#9 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2006 - 00:12

Nie wiem czy słyszeliście ale coś w popułdniowych wiadomościach gadali, że rząd ma zamiar wprowadzać (czyt. zmieniać) nasze tablice. Ma zniknąć z tablic nasza flaga a pojawić się flaga unii na tym miejscu.

Coś nie za bardzo na bierząco jesteś ;)
Takie tablice wydają już od 1 maja br.

Ja osobiscie wolę tablice z tymi "gwiazdeczkami" niż z polską flagą i wlasnie dzisiaj, a raczej wczoraj, bo jest po pólnocy ;) się zarejestrowalem :)

Dodany obrazek

#10 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 10:31

Maro, no to sie wreszcie doczekałeś, a raczej doczekaliście :)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#11 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 10:32

ja to tak zrozumiałem, zwróć uwage że Ci co mają twarde prawo jazdy wydane przed wejściem do unii też mają już poustalone daty wymiany... i znów różni się tylko tym że na tych z przed unią jest PL ka a na tych po unii są gwiazdeczki.....


Nie tylko taka jest w nich roznica, ale tez na nowych plastykach masz 2 fotki, a na poprzednich jedną. Myślę że chodzi tu też o większe zabezpieczenie przed podrobieniem prawa jazdy czy dowodu osobistego.
Czytam te wasze wypowiedzi i nie moge jednego zrozumiec. Ciagle ktos z was ma pretensje o to do Rzadu. A czy to oni glosowali za wejsciem nas do UE. Sami chcielismy wiec nalezy sie do praw unijnych dostosowac. Zreszta plastykowe dokumenty sa juz od dawna w USA i jakos nikt nie narzeka. Nawet moge wyprac je z ciuchami i nic sie nie stanie. Dodatkowo dluzej wytrzymują i sie nie niszczą. Ja wole te nowe niz stare papierowe.

A jesli chodzi o tablice rejestracyjne to nikt teraz nie nakazuje ich zmieniac, tylko od 1.05.2006 roku wydawane są one z nalepką unijną.
A jesli chodzi o to jak jeden kolega napisał, że kojarzy mu sie to właśnie z komuna to powiem, iż z komuna to kojarzy mi sie skrót na tablicach "PL", ten skrót to był do 1989 roku. Teraz jesteśmy Rzeczpospolita Polska, a nie Polska Ludowa, więc powinno byc "RP" i najwyżej nasza flaga. Ja nawet mając tablice białe z flaga to przykleilem sobie nalepkę z gwiazdkami bo tak mi sie podoba. I nie oznacza to, że nie jestem Polakiem. Byłem, jestem i bedę Polakiem, ale jesli chcieliśmy wejścia do Unii to teraz przestrzegajmy ich ogólnego prawa.

#12 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2006 - 10:43

pretensje o to do Rzadu


Rządu pisze się przez "Ż" :mrgreen: ale wróćmy do tematu...


zgadzam się z TObą, to myśmy głosowali za unią, ale koszt druku prawka ma sie nijak do tego co płacimy w okienkach w urządach.... więc... nie praw tu morałów bo to jest zarabianie na obywatelach....

a jeśli chodzi o rejestracje to ja zrozumiałem, z tego co wnioskuje błędnie, że jest z góry nakazane wymienić wszystkie....

#13 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 10:50

pretensje o to do Rzadu


Rządu pisze się przez "Ż" :mrgreen: ale wróćmy do tematu...

Przepraszam kolego bardzo, ale "Rząd", a chodzi mi o Rząd Polski piszemy przez "Rz" a nie "Ż"

#14 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2006 - 10:52

oj przepraszam... żeczywiście :mrgreen:

#15 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 11:02

oj przepraszam... żeczywiście :mrgreen:

Nie chce ci ponownie zwracać uwagi, bo to glupio ale wyraz "rzeczywiście" piszemy przez "Rz" a nie "Ż" :mrgreen: :mrgreen: Ale dajmy juz z tym spokój, bo to nie w temacie postu :grin:

#16 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 lipca 2006 - 11:19

Nie chce ci ponownie zwracać uwagi


przecież się zbijam

#17 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 11:49

Nie chce ci ponownie zwracać uwagi


przecież się zbijam

Wiem :lol: :lol:

A wracajac do tematu tablic to wlasnie LPR chce aby nakazać powrotu do tablic z flaga Polski, ale nie informuje czy opłaci koszty tym co maja tablice juz z flaga unijną. On ciagle narzeka na ta Unie, ale kasa z Unii mu nie smierdzi i ma w parlamencie unijnym jednak swoich poslów-osłow z tatusiem na czele. :mrgreen: :mrgreen:

#18 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 11:52

oj przepraszam... żeczywiście :mrgreen:

Nie chce ci ponownie zwracać uwagi, bo to glupio ale wyraz "rzeczywiście" piszemy przez "Rz" a nie "Ż" :mrgreen: :mrgreen: Ale dajmy juz z tym spokój, bo to nie w temacie postu :grin:


Jak już musisz zwracać komuś uwagę, to bądź łaskaw pisać poprawnie PO POLSKU.
"chcę", "głupio", "już", do tego - nie "Rz" a "rz" oraz nie w temacie "postu", a w temacie "wątku".

Teraz się zastanów - po kiego grzyba w ogóle otwierać papę, biorąc pod uwage "wątek ortograficzny" ...

Teraz przyjdzie Pietrek i będzie krzyczał, blokował, usuwał ...

ps. nie jestem ortofaszytą, sam robię błędy, ale irytuje mnie jak ktoś w kółko drze jadaczke i orty i robi szum.
ps2. tak sobie poczytałem Twoje wypowiedzi i co widze "Rząd" z wielkiej litery, "plastykowe" - choć zawsze myślałem, ze to plastik, a nie plastyk. O braku polskich ogonków już nie wspomnę.

Przyhamuj z tymi poprawkami ort, albo dogadaj sie z Pietrkiem - zostań moderem ortograficznym :D

[ Dodano: Sob 01 Lip, 2006 13:00 ]

Teraz jesteśmy Rzeczpospolita Polska, a nie Polska Ludowa, więc powinno byc "RP" i najwyżej nasza flaga. Ja nawet mając tablice białe z flaga to przykleilem sobie nalepkę z gwiazdkami bo tak mi sie podoba. I nie oznacza to, że nie jestem Polakiem. Byłem, jestem i bedę Polakiem, ale jesli chcieliśmy wejścia do Unii to teraz przestrzegajmy ich ogólnego prawa.


1. To, ze jesmy RP, nie znaczy, że umowny skrót PL, znany w różnych zakątkach świata będziemy zmieniać na taki, który używa już inne państwo :)
2. Czy ja dobrze rozumiem, ze zmieniłeś sobie wzór tablic rejestracyjnych i sie tym szczycisz i w dodatku mówisz w tym kontekście o 'przestrzeganiu prawa' ?

#19 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 12:27

Przyhamuj z tymi poprawkami ort, albo dogadaj sie z Pietrkiem - zostań moderem ortograficznym :D
2. Czy ja dobrze rozumiem, ze zmieniłeś sobie wzór tablic rejestracyjnych i sie tym szczycisz i w dodatku mówisz w tym kontekście o 'przestrzeganiu prawa' ?

1) Nie chce byc klubowiczem, wiec i nie chce byc tu modem, tym bardziej od ortografi.
Kolega zwrócił mi uwage, że źle napisałem wyraz "rząd" wiec mu odpisałem iż sie myli.
A jeśli ty czepiasz sie mnie, że nie piszę polską czcionka i jest to bląd ortograficzny to jesteś w błędzie, ponieważ juz dawno była informacja, że nie muszę na forum pisac polskich znaków "ó", "ż", "ś", "ć".
2) Zadnego wzoru tablicy nie zmienilem, jesli nie widziales nigdy tablicy bialej z nalepka unijną to może najpierw zobacz jak to wyglada a potem pisz w sprawie przestrzegania prawa, bo nie ma zadnej roznicy pomiedzy tablica z nalepką, a tablicą jaka teraz wydają. I nawet podczas kontroli policji nie zwrócono mi uwagi, ze mam tablicę niezgodna z prawem.

#20 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 lipca 2006 - 12:49

cita, Waldemarz, czy ja zawsze muszę was rozdzielać :?: :!: :?:

Czy nie możecie wylewać swoich żali na PW :?: - PROSZĘ, bo mnie to zaczyna nudzić :!:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill