Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak się nazywa moja instalacja gazowa?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopada 2006 - 08:13

Nikodem, nie "nabijam sie" z Ciebie czy Twojego samochodu. Chodzi o to, że wszyscy szukają komputera od gazu, a być może takiego w ogóle tam nie ma. :razz:

#22 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2006 - 08:15

A jeśli jest to inst. I gen. , to jakich negatywnych efektów (w odróżnieniu od II gen i sekwencji) mogę się spodziewać. Bo przecież jakaś różnica na niekorzyść tej I gen. musi być skoro ludzie ładują kasę w II generację?
Co do spalania, to autko pali chyba nie najgorzej, bo na trasie 9-11l/100 LPG, a w mieście 16l (mam b. ciężką nogę), a gdy żona jeździ to nie przekracza 14l.


jeśli działa i nie masz problemów - to żadnych :)

Teoretycznie II gen. powinna być mniej strzelająca ... ale - w tych autach co mialem I gen żadna mi nie strzeliła tak samo jak w tych autach co mialem II gen :D

II gen. jest nowsza, ma kompa i pewne rzeczy reguluje dynamicznie, czyli teoretycznie powinna być efektywniejsza ... ale teoria z praktyką w samochodach co mają na licznikach 200+ (tys km) ma sie tak jak krasnal z gipsu w ogródku sąsiada do sierotki Marysi.

#23 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopada 2006 - 08:16

Bo przecież jakaś różnica na niekorzyść tej I gen. musi być skoro ludzie ładują kasę w II generację?

W i-generacji nie ma dobrego składu mieszanki i może się zdarzyć, że będziesz jeździł na ubogiej, co da popalić zaworom i gniazdom zaworowym między innymi.

Ale na Twoim miejscu zrobiłbym to co sam zasugerowałeś, czyli podjechanie do jakiegoś zakładu montażu LPG i zapytanie czy serwisują takie instalacje. Oni wtedy sprawdzą jaka to jest. :mrgreen:

#24 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopada 2006 - 11:19

Dzięki, Panowie.
Teraz już mam prawie zupełną jasność w tej niejasności i zawiłości powyższych wypowiedzi... :mrgreen:

Aha i zapomniałem dodać, że przez 1.5 roku (od czasu zakupu) moja Omcia tylko raz "hukła" (tego lata), czyli dokonała lekkiego wystrzału gazowego i nawet przepływomierz nie poszedł - był rozkręcany i sprawdzony. Ale nie wiem jak było u poprzedniego właściciela.

PS

ale teoria z praktyką ... ma sie tak jak krasnal z gipsu w ogródku sąsiada do sierotki Marysi.

Ciita, słyszałem, że sierotka Marysia ostatnio mocno się interesowała krasnalem z gipsu! Ciekaw jestem bardzo z jakiego powodu? :shock:
OT; OT; OT; OT; OT... itd. :bigok: