Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

podłączenie diskmana lub mp3 do radia


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2006 - 07:16

Jak we wtemacie:
czy można do firmowego radyjka Omegi (z magnetofonem) jakoś podłączyć odtwarzacz CD lub mp3???
To znaczy czy można dorobić wyjście (może być jakiś wystający kabelek), do którego można by podłączyć diskmana lub mp3?
Mam całkiem sprawne i dobre radyjko, ale brakuje mi czasem (szczególnie za granicą) odtwarzacza CD. Nowe radio z CD (zintegrowane z Omesię) kosztuje w ch... kasy i na dany moment mam inne wydatki. Ale jeśli by się dało dorobić takie cuś za niewielką kasę, to by mi się przydało.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie (typu: robi się to tak i tak; albo: daj se spokój koleś i nie psuj auta) to będę wdzieczny.
:cool: pozdro



#2 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 29 czerwca 2006 - 09:48

Kup takie cos i problem z glowy :wink:

#3 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2006 - 11:21

albo cos takiego, nie wymagajacego kabla Allegro
lub drozszy Allegro2


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#4 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 29 czerwca 2006 - 12:01

ja kupilem sobie z cekawosci taka kasete, troche szumi ale spoko... jakosc kasety poprostu, a o tym FM z linkow ponizej to podobno lipa

#5 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2006 - 12:15

Dzięki chopaki. Właśnie o to mi sie rozchodziło.
:grin:
sie zdecyduje chyba na to pierwsze (kaseta z kabelkiem), jakoże w podróży podłączamy lodówkę.
Gradz! Co to znaczy "trochę szumi"?
kurde, owszem, słucham często metalu i starego hard roka lub hard cora... ale czasem i ballade sie zapuści jaką, jak np. ta paniusia ze Skun Anansis (dla młodocianych: to był taki zespół ostro plumakający - polecam).
No, we wkażdym razie dzieki jeszcze raz wielkie. Zamawiam sobie to gówienko za 8.50zł
pozdro

#6 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2006 - 12:31

z tymi transmiterami nie jest zle, a chociaz nie trzeba sie kabelkowac :)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#7 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 29 czerwca 2006 - 13:04

Szumi jak kaseta poprostu, to nie jest jakosc MP3

#8 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 29 czerwca 2006 - 17:58

Jak we wtemacie:
czy można do firmowego radyjka Omegi (z magnetofonem) jakoś podłączyć odtwarzacz CD lub mp3???
To znaczy czy można dorobić wyjście (może być jakiś wystający kabelek), do którego można by podłączyć diskmana lub mp3?
Mam całkiem sprawne i dobre radyjko, ale brakuje mi czasem (szczególnie za granicą) odtwarzacza CD. Nowe radio z CD (zintegrowane z Omesię) kosztuje w ch... kasy i na dany moment mam inne wydatki. Ale jeśli by się dało dorobić takie cuś za niewielką kasę, to by mi się przydało.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie (typu: robi się to tak i tak; albo: daj se spokój koleś i nie psuj auta) to będę wdzieczny.
:cool: pozdro


NIKO ja odkad mam omesie to tak wlasnie melomanuje z discmana :cool:
dziala to za sparawa tej magicznej kasetki z kabelkiem :lol:

faktycznie na jakosci to traci ale przynajmniej nikogo nie interesuje moje radio :mrgreen:

#9 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 29 czerwca 2006 - 19:54

Szumi jak kaseta poprostu, to nie jest jakosc MP3

Jak masz kasetkę Sony i dobre mp3 + utworki nagrane w minimum 192 kbps, to nieslyszalna jest utrata jakości dla przeciętnego ucha :grin: No chyba że ja jestem glucha :wink:

przynajmniej nikogo nie interesuje moje radio

To jest wlaśnie to, odlączasz mp3 wsadzasz w kieszeń i spisz spokojnie :wink:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#10 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2006 - 20:14

dziękuję,
uratowaliście moje przywykłe do dobrego rock (w Kraku jest ostatnio za***ista stacja Eska Rock) od przymusu słuchania serbkich chołubców i greckich sirtaków (oni mają jobla na punkcie swojej górolskiej muzyczki i nie ma to wiele wspólnego z Bregovichem).
Teraz tylko czekam aż mi przyjdzie zamówienie do domu...
pozdro :cool:

#11 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2006 - 09:27

radio zintegrowane z omiesia?
chodzi ci o wyswietlacz infodisplay? ja niestety juz takiego oryginalnego radia nie mialem ale kupilem sobie pionieera z mp3 za 89 euro i sie ciesze jak dziecko. a w schowku zamiast 100plyt jeno 10 :)

#12 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2006 - 07:03

radio zintegrowane z omiesia?
chodzi ci o wyswietlacz infodisplay? ja niestety juz takiego oryginalnego radia nie mialem ale kupilem sobie pionieera z mp3 za 89 euro i sie ciesze jak dziecko. a w schowku zamiast 100plyt jeno 10 :)

Tak jest. O to mi właśnie chodzi!
Ale ja nie mam w tego rocznym budżecie 89 ojro na Pioniera i poza tym bardzo przyzwyczaiłem się do wyświetlacza infodisplay, więc na razie wymyśliłem inne ustrojstwo (z Allegro) - kasetka z kabelkiem + do tego CD-ROM przystosowany właśnie do takiego urzytkowania. He he he.. ależ to wygląda odlotowo (jak w ruskim czołgu). Ale grunt, że spełnie swoje przeznaczenie, a o to chodziło. Zapłaciłem za to w sumie 9zł + 30 zł. Czyli ok. 10 ojro. A jak mnie będzie stać to kupię sobie coś porządnego... kiedyś.

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 08:05 ]
tera problem w czym innym:
Jak można "przyklejać" to urządzenie (typu CB lub Diskman) gdzieś przed przednią szybą lub np. na pokrywie podłokietnika lub może w jakimś innymi miejscu. Może czymś w rodzaju rzepów tak, żeby nie latało po samochodzie w trakcie jazdy.
Czy macie jakieś pomysły? Może ktoś robił coś takiego? :cool:
pozdro

#13 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 05 lipca 2006 - 07:24

ja u siebie to ustrojstwo woze pod siedzeniem i jakos nic mi nie lata... i wszsytko gra jak trzeba... wlozylem to tylko w troche wiksze opakowanie "taka torebke"i jest OK :cool:

#14 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2006 - 07:32

ja u siebie to ustrojstwo woze pod siedzeniem i jakos nic mi nie lata... i wszsytko gra jak trzeba... wlozylem to tylko w troche wiksze opakowanie "taka torebke"i jest OK :cool:

Ale moja kochana żona mnie, kurde, z samochodu wyrzuci! I tak się wkur.. ła jak zobaczyła to ustrojstwo.. uratowało mnie tylko to, że jest centusiowata i argument o oszczędzaniu przebił inne argumenty... :twisted: :lol:
Muszę to jakoś "estetycznie" przymontować!
widziałem gdzieś na fotkach jak przymontował ktoś CB.. dość sprytnie, ale nie mogę tego teraz znaleść. :cry:

#15 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 05 lipca 2006 - 07:55

to ROBO mial jakis patencik na radyjko....

#16 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lipca 2006 - 22:54

a ja żałuje że się nie znam na elektronice bo na www.elektroda.pl goście z podstawowymi radiami cuda robią :cry:

ewentualnie w lublinie jest gość który prowadzi serwis www STUDIO 24 to podjechać można do niego i obczaić sprawe co się da zrobić (adres mam od niego na privie). Ja będę chciał z nowo nabytego CDR500 wydusić LINE IN oraz OUT.

POdobno jest możłiwość wpięcia się w piny zmieniarki.... ale co jak nie wiem, za durny jestem.. bozia nie dała ciemnego człowiekowi mózgu na układach scalonych... :neutral:

A w zasadzie, moja zabawa z audio i tak się skończy w momencie lakierowania bo po prostu lubie bezkompromisowe rozwiązania więc wcześniej czy później biórkowy blaszak znajdzie się w omedze...

#17 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 18 lipca 2006 - 14:34

ewentualnie w lublinie jest gość który prowadzi serwis www STUDIO 24 to podjechać można do niego i obczaić sprawe co się da zrobić (adres mam od niego na privie). Ja będę chciał z nowo nabytego CDR500 wydusić LINE IN oraz OUT.


cos mi tam o tym mowiles,ale mi z glowki wylecialo... :oops:

jak tylko bedziesz sie z nim kontaktowal to i ja sie pisze na przerobki mojego za godziwe pieniachy :grin:

#18 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lipca 2006 - 10:05

wysłał mi adres do swojego zakładu w lublinie przez elektrode, miałem do niego jechać z tym lewym kanałem ale narazie oddałem lokalnemu szpecowi bo mi szkoda kasy na podróż, to chcesz ten adres? gość naprawde kumaty, wystarczy popatrzeć na jego posty na elektrodzie i przejrzeć jego stronke www....

#19 OFFLINE   mrozek

mrozek
  • 47 postów
  • Dołączył: 01-08-2006
  • Skąd: łódź

Napisany 02 sierpnia 2006 - 10:26

Cholender, skonczylem pisac przed chwila posta (chyba przez 30 min go smarowalem) i poszla sesja - wywalilo mnie z foruma.

W takim razie tylko skrot:

- FM transmiter i kaseta - rozwiazania slabe, jesli chodzi o jakosc dzwieku. Nie mowie tu o melomanii, ale tna tony, szumy obce itd. Testowalem oba - kaseta lepsza jak juz cos.

- do swojego NCDC2015 dorobilem LINE IN. nie jestem elektronikiem, ale druty laczyc jakos mi sie udaje :). nie dzialala zmieniarka, a ze to zintegrowany navi, bc, tel gsm - to nie jest konkurencyjne zadne radyjko z mp3.

- do reszty radyjek tez bez problemow dorobicie - trzeba tylko znalezc schemat wejscia CD zmieniarki, podlaczyc sie pod L,P i 2 masy (tak bylo u mnie). Jedna masa to masa sygnalu (dzwieku), druga 'mowi' radyjku, ze zmieniarka jest obecna.

- mam problem z 'petla masy'- pojawiaja sie szumy po podlaczeniu playera do zasilacza z gniazda zapalniczki. Zasilacz do bani. Temat odpuscilem, bo moj grajek wytrzymuje dlugo na bakteriach

- przydatne linki:
-- http://migrosser.de.vu niemiec zapaleniec robi cuda i to opisuje (podlaczenie
CID, radyjek pracujacych na CAN-BUSie, itp). Kto nie zna niemieckiego, niech przerzuci przez http://translate.google.com

-- http://www.elektroda.pl wspomniana wczesniej elektroda ma naprawde bogate forum. szukajcie, a jest tam prawie wszystko.

Brac sie do roboty i nie szukac latwych rozwiazan (kaseta, FM), bo one sa do niczego (jak tak pisali na elektrodzie, to myslalem, ze sa elektroniki-gbury, a ja sobie nie poradze. Ale mieli racje...). Jak jest wejscie na zmieniarke to robota jest niewielka. Zalatwic schemat i juz.

Jakby co - pytajcie. Po laicku pomoge ;)

Powodzenia, mrozek

#20 OFFLINE   JafoArt

JafoArt
  • 25 postów
  • Dołączył: 01-10-2006
  • Skąd: Sandomingo - Jasna Gora

Napisany 01 października 2006 - 15:17

Ja uzywam transmittera i jest OK. Moze kaseta jest lepsza ale mam CCDR2005 i nie ma kasety.

A może wiecie jak zrobić LINE IN w CCDR2005? Ma wejscie na telefon. Dodany obrazek
JafoArt
TSA XXXX