Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

klimatronik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 11 grudnia 2008 - 22:06

koledzy powracam do tematu mojego klimatronika
bylem na kompie (niestety nie u dobolosa) i nic nie wyłapał
mam pytanko
1 czy jest mozliwe ze to wina przekażnika albo czegoś innego ??
2 czy jesli przekaźniki były by uszkodzone to komp by je wyłapał ??
3 w sam naprawiam widziałem ze jest przekażnik do klimy gdzieś za bezpiecznikami (nie obok) , mozecie mi powiedzieć gdzie one są i jak sie do nich dostać ??
4 czy jest wogole możliwość żevby to własnie przekaźnik taki zamęt wprowadzał ??

niestety nie podmieniałem jeszcze panelu bo nie mam od kogo a nikt sie nie chce zgodzic zeby "kupic na ewentualna próbe" i jesli by nie pomogło to oddać

#22 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 17 grudnia 2008 - 14:48

po radach besta sprawdzilem te przekazniki , zdemontowalem boczny panel i ku mojemu zdziwieniu jest tam tylko jeden zielony przekaźnik . czy to normalne ?? dodam ze mam MV6 i to że w sam naprawiam podaja ze jest tam wiecej przekaźnikow

#23 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 29 grudnia 2008 - 15:31

hej , sprawa rozwiązana , walnięty był panel

#24 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 29 kwietnia 2010 - 21:38

Witam. Czytam od kilku dni o klimatroniku, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Od nowości, czyli od około tygodnia :), klimatronik sam się włącza, po wyłączeniu ponownie itd. Czasem tego problemu nie ma, ale zdarza się, że gdy włączę klimatronika sam, on się po chwili sam wyłącza. Ogólnie świruje bez żadnej logiki (albo tej logiki jeszcze nie zauważyłem :)). Dodam, ze klima na razie nie jest sprawna - brak w układzie czynnika, bo mimo, że jest szczelny układ, to prąd z przekaźnika nie dociera do sprężarki (przyczyna nieznana - może ktoś w tym zakresie też coś podpowie) i odpuściliśmy sobie nabijanie.
Co może być przyczyną tego wariowania klimatronika? Proszę o pomoc.

#25 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2010 - 21:58

Dodam, ze klima na razie nie jest sprawna - brak w układzie czynnika, bo mimo, że jest szczelny układ, to prąd z przekaźnika nie dociera do sprężarki


Właśnie dlatego prąd nie dociera, bo nie ma czynnika :D



 


#26 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 29 kwietnia 2010 - 22:12

No to co jest z tym fachowcem od klimy? Podobno najlepszy w mieście. Dwa dni samochód stał u niego i w końcu oddał mi go z przeprosinami, że nie wie (czytaj - nie ma czasu) jaka jest usterka. :o

#27 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 kwietnia 2010 - 22:17

No to co jest z tym fachowcem od klimy? Podobno najlepszy w mieście. Dwa dni samochód stał u niego i w końcu oddał mi go z przeprosinami, że nie wie (czytaj - nie ma czasu) jaka jest usterka. :o


jesli nie ma cisnienia w ukladzie to nie zalaczysz sprezarki. czy dziala - mozesz sprawdzic dajac jej zasilanie na "krotko" nie jestem pewien ale chyba wystarczy zrobic zwore na czujniku cisnienia klimy zeby zalaczyc sprężarkę. co do wlaczania i wylaczania - zresetuj panel (auto+ off razem przez 5 sekund az uslyszysz jak silniczki sie zaczynaja przestawiac) no chyba ze sterownik ci szlag trafil to programowanie od nowa albo wymiana




 


#28 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 29 kwietnia 2010 - 22:25

Dziwi mnie to co piszecie o prądzie na sprężarkę, albo właściwie dziwi mnie, że fachowiec tego nie wiedział. Chyba, że wiedział i podawał ciśnienie do układu np. azotem. Tego nie wiem.
Co do wariacji klimatronika - dzięki [B]Beast[B] - jutro sprawdzę i napiszę.

#29 OFFLINE   cycuś

cycuś
  • 11 postów
  • Dołączył: 18-05-2009
  • Skąd: lubuskie

Napisany 30 kwietnia 2010 - 07:00

Ah, te klimatroniki w tych naszych omegach.
U mnie klima sama przestaje chłodzić, co wcześniej dokładnie opisywałem. Prawie codziennie jeżdżę i robie różne testy z moją klimą, i ostatnio zauważyłem, że klima przestaje chłodzić jak przekroczę prędkość 90 km/h. Myślałem, że chodzi o zwiększone obroty, ale na postoju utrzymywałem wysokie oborty i wszystko było ok. Wystarczy że wsiąde, jadę i przekroczę 90 km/h i przestaje chłodzić, żeby znowu zaczeła chłodzić trzeba wyłączyć i włączyć zapłon.
Sprawdź może masz to samo.

#30 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 30 kwietnia 2010 - 07:25

Ah, te klimatroniki w tych naszych omegach.
U mnie klima sama przestaje chłodzić, co wcześniej dokładnie opisywałem. Prawie codziennie jeżdżę i robie różne testy z moją klimą, i ostatnio zauważyłem, że klima przestaje chłodzić jak przekroczę prędkość 90 km/h. Myślałem, że chodzi o zwiększone obroty, ale na postoju utrzymywałem wysokie oborty i wszystko było ok. Wystarczy że wsiąde, jadę i przekroczę 90 km/h i przestaje chłodzić, żeby znowu zaczeła chłodzić trzeba wyłączyć i włączyć zapłon.
Sprawdź może masz to samo.


No u mnie chyba coś innego, bo klima nie chodzi w ogóle (jeszcze), ale czasem klimatronik sam się załącza - a to mnie zaczyna grzać, a to dmuchać na maxa, włączam panel, a za 3 sekundy znów się włącza. I tak w kółko.
Dzisiaj skorzystałem z rady Beasta - faktycznie coś tam się w panelu przestawiało, bo było słychać, ale czy odniosło to skutek nie wiem, bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Zauważyłem natomiast, że te wariacje panelu klimatronika raczej nie zdarzają sie gdy silnik się porządnie nie rozgrzeje. Zdarza się to, np. po kilkudziesięciu kilometrach, albo po dłuższej pracy silnika - nie wiem - godzinka, dwie.

Mogę dodać, że po zresetowaniu panelu klimatronika pojechałem na przejażdżkę. Ciepły dzień, więc włączyłem nawiew z opcją ECO na pozycji low. Po kilkudziesięciu sekundach wyłączył się. Włączyłem i tak w kółko. Po którymś włączeniu przestawiłem nawiew na 18 stopni a kierunek na tułów (wcześniej nie był wybrany żaden kierunek). Tym razem panel nie wyłączył się, ale co będzie dalej?

Byłem tez u fachowca od klimy i powiedziałem mu o waszych sugestiach, że sprężarka nie załączy się bez ciśnienia w układzie, ale okazało się, że on sprawdzał ją i napięcie dochodzące do niej pod ciśnieniem.
Więc nadal nie wiadomo co z klimą

#31 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 30 kwietnia 2010 - 22:39

cycuś tą usterkę masz naprawdę dziwną. Sprawdziłeś wentylatory na chłodnicy klimy czy są dobre, może się wyłączają, gdzieś zmasowanie ucieka. Może sprawdzić w tym kierunku.

wonmot tu też bym sprawdził spadki napięcia/bezpiecznik i połączenia masowe. Czyściłeś czujnik temp który jest w panelu?

#32 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 30 kwietnia 2010 - 23:25

wonmot tu też bym sprawdził spadki napięcia/bezpiecznik i połączenia masowe. Czyściłeś czujnik temp który jest w panelu?


Nie mam pojęcia o tym czujniku. Jak się do niego dostać?

#33 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 01 maja 2010 - 18:23

Nie mam pojęcia o tym czujniku. Jak się do niego dostać?

http://www.omegaowne...?num=1162120610
Dodany obrazek

#34 OFFLINE   ramzes71

ramzes71

    Zbanowany

  • 33 postów
  • Dołączył: 10-10-2009
  • Skąd: Poznań

Napisany 02 maja 2010 - 21:54

mam pytanie gdzie jest ten czujnik ciśnienia klimy co opisywał beast ?

#35 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2010 - 09:06

mam pytanie gdzie jest ten czujnik ciśnienia klimy co opisywał beast ?


Czujniki ciśnienia(presostaty) są przy chłodnicy, na dole od strony silnika na aluminiowych rurkach od klimy, większy steruje klimą, mniejszy awaryjnie ją wyłącza gdyby ciśnienie było za duże.
Prościej wypiąć kostkę ze sprężarki i tam podać zasilanie z akumulatora.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#36 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 16 maja 2010 - 21:01

Paczkowo - napisz co z tym panelem zrobiłeś, co było walnięte itp, bo mam ten sam problem. Czy u ciebie już wszystko ok?

#37 OFFLINE   wonmot

wonmot
  • 32 postów
  • Dołączył: 23-04-2010

Napisany 16 maja 2010 - 21:17

Resetowanie klimatronika nic nie dało. Klima naprawiona, układ nabity, a panel nadal się sam wyłącza.

Po pewnym czasie, wielu jazdach i próbach zauważyłem, że chyba z tym głupieniem panelu klimatronika jest pewna zależność. Wydaje mi się, że gdy wyłączę zapłon przy włączonym panelu, to później panel sam mi się włącza pamiętając ustawienia sprzed wyłączenia zapłonu. Gdy natomiast wyłączę zapłon przy wyłączonym panelu, to później, gdy go włączam, to on się po chwili wyłącza.
Nie jestem pewien do końca tych zależności, ale wydaje mi się, że tak sie właśnie dzieje. Może to rzuci więcej światła na mój problem i może ktoś z userów zdiagnozuje go.

#38 OFFLINE   altar3

altar3
  • 23 postów
  • Dołączył: 18-03-2010
  • Skąd: D.G.

Napisany 06 czerwca 2011 - 21:47

kolego rozbierz panel i sprawdż czy działa ci wentylatorek który widać powyżej w poście kolegi zygzak bo jeśli się nie kręci to może się uC w panelu przegrzewać, co prowadziło by do takich efektów albo wręcz całkowitej odmowy współpracy

#39 OFFLINE   Chris1

Chris1

    Oma buja, a to się ceni;)

  • 13 postów
  • Dołączył: 26-01-2009
  • Skąd: Świdnica

Napisany 07 lipca 2011 - 22:59

Witam, mam podobny problem. Klimatronic świruje włącza się i wyłącza co jakiś czas. Nieraz często, nieraz jest ok przez długi czas i znowu. Dodam, że klima działa, jest nabita, a panel włącza się i wyłącza jak jadę na kimie i bez klimy. Rozebrałem panel wyczyściłem czujnik, sprawdziłem czy wiatrak działa i dalej lipa. Czy coś jeszcze może być za to odpowiedzialne? Czy jak pojadę na komputer to wyskoczy czy mam sterownik do wymiany, bo nie chciałbym kupować w ciemno?

#40 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lipca 2011 - 23:12

Witam, mam podobny problem. Klimatronic świruje włącza się i wyłącza co jakiś czas.


Ale włącza i wyłącza w sensie, że gaśnie podświetlenie czy obroty dmuchawy nagle spadają do zera?